+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 252
  1. #81
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Knurów
    Panowie moje tdci 115km ostatnio ma problemy z tym erg wywala czeka ale czasem też sam się gaśi ten czek raz sam zgasł a raz za 50zł na kompie !!!Zastanawiam się nad zaślepieniem nie lubię jak czek się pali.Ostatni też przestał dymić przy gwałtownym dodani gazu zero dymka ale czek wczesniej przydymił buchnoł !!!Miałem zmieniany tlumnik koncowy i zaczeły sie problemy z czekiem!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tdci erg Zobacz posta
    Miałem zmieniany tlumnik koncowy i zaczeły sie problemy z czekiem!!
    no to jest naprawdę ciekawostka bo z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkałem. raczej zbieg okoliczności

  4. #83
    Kursant
    Opis
    Focus mk2 lift 2010 rok 1.6 Tdci 109KM
    Od
    20 Nov 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tdci erg Zobacz posta
    Panowie moje tdci 115km ostatnio ma problemy z tym erg wywala czeka ale czasem też sam się gaśi ten czek raz sam zgasł a raz za 50zł na kompie !!!Zastanawiam się nad zaślepieniem nie lubię jak czek się pali.Ostatni też przestał dymić przy gwałtownym dodani gazu zero dymka ale czek wczesniej przydymił buchnoł !!!Miałem zmieniany tlumnik koncowy i zaczeły sie problemy z czekiem!!
    Jeśli masz okablowany EGR to po zaślepieniu też będziesz miał błąd. Chyba że macie jakiś pomysł jak zrobić,żeby go nie było. Nawiercone dziurki nie zawsze z tego co czytałem pomagają.

    Wiecie może czy odłączony EGR wprowadza silnik w stan awaryjny ? Czy poprostu zawór jest cały czas zamknięty. Zaczynam się zastanawiać nad jego zaślepieniem.

  5. #84
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    ...niema trybów awaryjnych po zaślepieniu egr, jedyne co, to może czek świecić

  6. #85
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Cytat Zamieszczone przez stefcio Zobacz posta
    "Najwygodniej z podnośnikiem, chyba, że dasz radę położyć się pod samochodem jak go podniesiesz i podstawisz kobyłką.
    Wszystko nieźle się pisze, ale ja dodatkowo mam pod silnikiem płytę ochronną którą trzeba zdemontować. Dobrze by było mieć ogrzewany garaż na tyle duży żeby nie tylko wjechać ale mieć miejsce żeby się położyć. Przy obecnej pogodzie robota na zewnątrz mi się nie uśmiecha. Zastanawiam się czy nie dałoby się włożyć ręki od góry? Będę próbował, a jak nie to muszę pogadać z moim mechanikiem.
    Dzięki za zdjęcie, szkoda tylko że nie jest w większej rozdzielczości bo nie widać co tam jest na końcu? Też są tam jakieś druciki jak na tym przy filtrze?

    ---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    "kodowanie" wtryskiwaczy to jest wpisanie kodów, które są na naklejkach na wtryskiwaczach do komputera sterującego wtryskiem paliwa i tyle w temacie "kodowania".
    Jeśli kodowanie to tylko wpisanie kodów z naklejek to po co się to robi? Jak by to było takie proste jaki miało by to sens? Czy wszystkie kody są takie same czy są różne i czy ewentualnie niektóre z nich się pokrywają? bo jeśli są różne, a niektóre są takie same to wnioskowałbym, że kody odpowiadają kalibracji wtryskiwaczy, a komputer wzależności od tej kalibracji inaczej nimi steruje. Może się mylę bo nie mam jak narazie o tym bladego pojęcia, ale takie nasuwają się wnioski.
    Pytanie co się dzieje gdy wtryskiwacz się regeneruje, jak pierwotnie umieszczony na nim kod ma się do jego parametrów po regeneracji?
    Ostatnio edytowane przez Iro72 ; 08-12-2011 o 18:37

  7. #86
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    Zastanawiam się czy nie dałoby się włożyć ręki od góry?
    Nie próbowałem od góry bo miałem samochód na podnośniku. Jednak jak zdejmiesz lampę to może się uda.

    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    Też są tam jakieś druciki jak na tym przy filtrze?
    Nie ma drucików. To co jest w środku, przypomina trochę te szklane rurki w systemach przeciwpożarowych, które pod wpływem temperatury pękają i otwierają zawór wodny (tak mi się to skojarzyło ).
    Ostatnio edytowane przez Stefcio ; 08-12-2011 o 18:44

  8. #87
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Cytat Zamieszczone przez Klosek84 Zobacz posta
    Wiem jedno nigdy więcej używanego samochodu.
    Jak by mnie było stać na wydanie ok. 120 tyś na taki nowy samochód jaki kupiłem (może nie dokładnie bo dokładnie takich już nie produkują) to bym kupił, ale jak to mówi przysłowie jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Używka oprócz niższej ceny ma też inne zalety bo w nowym sobie nie pogrzebiesz bo nie ma poco i szkoda bo można zepsuć coś, co jest sprawne. Mając używany, diagnozując niedomagania zdobywasz wiedzę jak co działa i co za co jest odpowiedzialne. Niezła zabawa i wielka satysfakcja jak już dojdziesz co jest nie tak. Jak ktoś ma podejście do samochodu jak kobieta - wsiadam i jadę i nic mnie nie interesuje jak to wszystko działa - z pewnością używany w którym coś niedomaga i nikt nie wie dlaczego, będzie drażnił i będzie taka osoba spoglądała na modele fabrycznie nowe. Pozdrawiam.

    ---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez stefcio Zobacz posta
    Jednak jak zdejmiesz lampę to może się uda.
    O lampie nie pomyślałem, ale sprawdzę czy jak ją wyciągne to będzie więcej miejsca.
    A jak u ciebie pokazuje komputer zużycie paliwa - też masz duże rozbieżności między tym co pokazuje komputer, zużyciem rzeczywistym? Jeśli samochód na zdjęciu to twój to znaczy że masz nowszy model - po liftingu - i miałbym porównanie.
    Ostatnio edytowane przez Iro72 ; 08-12-2011 o 19:11

  9. #88
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    ale sprawdzę czy jak ją wyciągne to będzie więcej miejsca
    Nie napisałem wcześniej, chodzi o lewą lampę jak stoisz przodem do samochodu

  10. #89
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Prawa to raczej by mi nie pomogła .
    Jak byś napisał coś kompie byłbym wdzięczny.

  11. #90
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    kody wtryskiwaczy odnoszą się tylko do pracy silnika na wolnych i niskich obr. źle lub niezakodowane mogą powodować głośną pracę lub nawet gaśnięcie...pracą przy większych obr. i obciążeniach regulują pomiary z przyspieszenia wału mierzonych czujnikiem położenia.

  12. #91
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    Prawa to raczej by mi nie pomogła .
    Chyba nawet wyjecie lampy nic nie da. Przed chwila patrzylem u siebie i jest bardzo malo miejsca.

  13. #92
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Cytat Zamieszczone przez stefcio Zobacz posta
    Chyba nawet wyjecie lampy nic nie da. Przed chwila patrzylem u siebie i jest bardzo malo miejsca.
    Też rzuciłem okiem lampa może dać trochę miejsca, ale przede wszystkim miejsca można trochę zrobić demontując zbiornik wyrównawczy od wspomagania oraz demontując EGR. Ale czy to wystarczy zobaczymy. Najbardziej się martwię, że jak będę odkręcał, a później wkręcał śruby mocujące czujnik to mogą spaść i wtedy będzie kłopot.

  14. #93
    Niedzielny kierowca
    Imię
    .
    Opis
    .
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    .
    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    to mogą spaść i wtedy będzie kłopot.
    Daleko nie polecą, tylko na dolną osłonę
    Czujnik jest przykręcony dwiema śrubami ampulowymi. Niestety nie pamiętam rozmiaru

  15. #94
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Iro72 Zobacz posta
    A jak u ciebie pokazuje komputer zużycie paliwa - też masz duże rozbieżności między tym co pokazuje komputer, zużyciem rzeczywistym?
    kolego odpuść sobie ten temat w mondeo komputer przekłamuje i tyle. nic z tym nie zrobisz niezależnie od rocznika. w focusie mk1 tdci można ustawić korektę wyświetlanych wartości zarówno na + i -. niestety w mondeo mk3 tdci ford zrezygnował z tego patentu.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-12-2011 o 00:15

  16. #95
    Kursant
    Opis
    Focus mk2 lift 2010 rok 1.6 Tdci 109KM
    Od
    20 Nov 2011
    Mieszka w
    Poznań
    [QUOTE=Iro72;1276898]Jak by mnie było stać na wydanie ok. 120 tyś na taki nowy samochód jaki kupiłem (może nie dokładnie bo dokładnie takich już nie produkują) to bym kupił, ale jak to mówi przysłowie jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Używka oprócz niższej ceny ma też inne zalety bo w nowym sobie nie pogrzebiesz bo nie ma poco i szkoda bo można zepsuć coś, co jest sprawne. Mając używany, diagnozując niedomagania zdobywasz wiedzę jak co działa i co za co jest odpowiedzialne. Niezła zabawa i wielka satysfakcja jak już dojdziesz co jest nie tak. Jak ktoś ma podejście do samochodu jak kobieta - wsiadam i jadę i nic mnie nie interesuje jak to wszystko działa - z pewnością używany w którym coś niedomaga i nikt nie wie dlaczego, będzie drażnił i będzie taka osoba spoglądała na modele fabrycznie nowe. Pozdrawiam.[COLOR="Silver"]

    Dokładnie, nikogo nie stać... tylko to już 5 samochód samochód w moim życiu za własne zarobione pieniądze, z którym brzydko powiem się pałuje Oczywiście, wiedza się przydaje i jest satysfakcja... ale czasami to bywa męczące. Pozdrawiam

  17. #96
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    ... w mondeo komputer przekłamuje i tyle. nic z tym nie zrobisz niezależnie od rocznika...
    Drążę temat bo w artykule "wersje oprogramowania TDCi - ich plusy i minusy " autor: Rumpel dla programu CD27 - 30.08.2003 jako plusy podaje "Poprawa wskazań komputera (z -0.5l na +-0.1l)". Nie wiem co dokładnie znaczy data umieszczona przy oznaczeniu programu, ale wydaje mi się, że chodzi o datę wprowadzenia programu do użytku przez producenta, więc skoro mój model był wyprodukowany ponad dwa lata później to może ten mankament został usunięty, ale jak widzę co pokazuje mój komputer, to chyba nie, chyba że przyczyna leży w czymś innym. Ponadto zastanawiam się jak to jest z tymi programami, czy były różne w danym roczniku czy jak wchodziła kolejna wersja to była montowana we wszystkich wersjach? Jaką wersję ja mam czy można to sprawdzić w serwisie bez podłączania kompa po nr VIN?

    ---------- Post added at 03:55 ---------- Previous post was at 03:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ...Osobiście to bym zaczął od próby przelewowej.
    Na czym to polega i co z niej się dowiem? To droga impreza?
    Ostatnio edytowane przez Iro72 ; 10-12-2011 o 05:00

  18. #97
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    wersje oprogramowania są aktualizowane, więc jakie masz oprogramowanie zależy od tego, kiedy ostatni raz auto było w serwisie kalibrowane
    ...próba przelewowa to stosunkowo prosta operacja, daje jasność czy zaworki wtryskiwaczy nie puszczają paliwa na przelewy
    ...zarówno na aktualizację, kodowane, jak i próbę przelewową...oraz resztę diagnostyki możesz wpaść do mnie

  19. #98
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    heko - czy jest opcja na wyeliminowanie egra także programowo z ECU (tak jak np w JTD,TDI)?
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  20. #99
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    ...w delphi raczej nie, ale Ty masz TDDI...więc możemy go tak czy inaczej "wyeliminować"

  21. #100
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    no wiem,że "checka" nie będzie ale tak dla świętego spokoju po wywaleniu egra fajnie by było z kompa też go usunąć...
    na razie nie mam diagnozy na co choruje,na jednym KTS-ie jest błąd "cam bus coś-tam" na drugim błędów brak (w piątek jadę do ASO po MkIV na weekend to zobaczę co tam fachowcy powiedzą),wtryski do sprawdzenia/regeneracji/wymiany i chyba jednak pompa też...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Czyszczenie EGR (nie zaślepianie)
    By zsberg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 14:43
  2. [Ogólne] Konsekwencje przegrzania Durateca
    By lyssy in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 23:01
  3. [Zetec]Zawór EGR- Zaślepianie
    By lukasz531 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 11:34
  4. [MkIII] Chiptuning - jakie konsekwencje ?
    By TomekWino in forum Tuning
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 22:53
  5. zaślepianie EGR'a
    By insider in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 12:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów