+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: lph w czechach

  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    MARCIN
    Opis
    MONDEO MK III 2.0 145 LPG
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Czestochowa

    [MkII]lph w czechach

    To prawda ze w czechach jak i na slowacji maja duzo lepszy gaz.Rok temu jak mialem mondka mk2 1.8 16v jechalem z 2 kolegami na wycieczke to bylem w szoku ze takie wyszlo mi srednie zuzycie lpp nawet ponizej 7.5l/100km a max 8 lprzy delikatnej jezdzie.Natomiast w tym roku bylem daleko w czechach swoim vw t4 2.5 lpg 4x4 na czeskim lpg na autostradzie pryz stalej predkosci 100km/h potrafilu mi spalic zaledwie 9.2l/100km a u nas w polsce nawet przy spokojnej jezdzie ciezko zejsc ponizej 11l.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Aug 2007
    Mieszka w
    Pruszków
    Kolego, porównujesz jazdę autostradą ze stałą prędkością do jazdy po polskich drogach, chyba się trochę pomyliłeś. Miałem citroena diesel i po polskich drogach ( jadąc do granicy z W-wy do Świecka ) nigdy nie zszedłem poniżej 6,5 litra, natomiast jak już wjechałem do Niemiec ( na polskiej ropie zawsze tankowanej na orlenie ) to spalanie wychodziło poniżej 5. Polska ma najgorsze drogi w Europie (nie licząc ruskich ) i często zwalniasz bo 50 albo 70 albo remonty. Więc dla mnie te porównanie jest bez sensu.

    Pozdrawiam.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    jakosc gazu tez sie liczy, mi w niemczech teraz pali okolo 15 litrow po miescie a w polsce gora 12

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    jakosc gazu tez sie liczy, mi w niemczech teraz pali okolo 15 litrow po miescie a w polsce gora 12
    Czyli co, że niby germany gorszy LPG mają?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    wydaje mi sie ze tak, bo tutaj jadac po miescie 50 km/h to nie stoi sie na czerwonym swietle bo wszystko zsynchronizowane wiec jest mniej ruszania i stawania niz w polsce wiec powinno byc mniejsze spalanie a nie jest

  7. #6
    Tu nie chodzi o autostrade.Wycieczke jaka robilem moim poprzednim fordem to jadac do czech jechalem tak zeby dojechac do granicy z pustym bakiem.zatankowalem do pelna (cieszyn czeski-havirov-ostrava-olomouc) wcale to nie jest autostrada -byla jazda tez po miescie/Nie przekraczalem predkosci poza terenem zabudowanym 100km/h nie deptalem wiec srednie zuzycie wyszlo ok 8l/100km.Tankujac w polsce 30km przed cieszynem do pelna i jadac ta sama trasa wycieczki zuzycie lpg bylo ok 9l/100km przy spokojnej jezdzie.

    Dodano po 1 min. temu

    W czechach nie oszukuja tak jak u nas- wiecej jest propanu niz butanu
    u nas jest odwrotnie.

    Dodano po 12 min. temu:

    Jezeli chodzi o autostrade to mozna porownac.Jechalem z lekkim ladunkiem z Konina az za Strykow (to jest 100% autostrada)Tankowalem busa t4 do pelna i jechalem z predkoscia nie wieksza niz 100km/h bez deptania staralem sie jechac max oszczednie caly czas na 5 biegu.Pomimo tego zuzycie lpg wynosilo srednio 10.8-11.3l/100km Robilem 2 takie kursy.

Podobne wątki

  1. [Radio] CB w Czechach i Austrii
    By bartekk in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 20:53
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 14:42
  3. Zakup samochodu w Czechach
    By mikruss in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:07
  4. gaz w Czechach
    By blasko in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-07-2005, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów