+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia

    [MkIII]Klapka ciepło/zimno

    Witam

    Ostatnio jak wracałem w nocy z Włocławk, zrobiło się trochę zimno i postanowiłem włączyć ogrzewanie. Jednak mimo ustawienia na Hi nadal leciało zimne powietrze. Kombinowałem w lewo i w prawo z temperaturą i nadal nic, w końcu wkurzony przywaliłem w konsole środkową i usłyszałem że coś się przestawia po czym zaczeło lecieć ciepłe powietrze .
    Po przejrzeniu forum, wydaje mi się że powodem jest zawieszenie się tej klapki ciepło / zimno. Ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi gdzie ta klapka się znajduje ?? siłownik ?? idzie do tego się jakoś dostać ?? Jak by ktoś wiedział będę wdzięczny.


    UPDATE:

    Jade dziś i znów ten sam problem, dopiero po pewnym czasie znów zaczęła działać ta klapka mieszalnika powietrza.

    Zrobiłem test klimy według tej instrukcji:

    Odczytanie kodów aktualnych usterek

    Wciśnij na chwilę równocześnie przycisk "OFF" i "NAWIEW NA NOGI" w panelu układu EATC, a następnie w ciągu 2 sek. przycisk "AUTO". Na nowo uruchomiona diagnostyka własna trwa kilka sekund. W tym czasie na wyświetlaczu EATC pojawi się powtarzający się sygnał. Rozpoznane usterki zostaną przedstawione w formie kodów usterek. Przykład: Najpierw przez 2 sek. błyska "12", następnie "51" przez 2 sek. co oznacza kod usterki B1251. Jeśli nie ma zachowanych kodów usterek, wszystkie segmenty wyświetlacza zostaną podświetlone. Poniższa tabela wyjaśnia znaczenie poszczególnych kodów usterek. Tryb diagnostyki może zostać zakończony w każdej chwili przez przyciśnięcie dowolnego przycisku w panelu układu EATC.

    Odczytanie kodów krótkotrwałych usterek

    Wciśnij na chwilę równocześnie przycisk "OFF" i "NAWIEW NA NOGI" w panelu układu EATC, a następnie w ciągu 2 sek. przycisk "NAWIEW NA WYSOKOŚCI TWARZY". Zachowane kody usterek zostają wyświetlone na wyświetlaczu EATC i ze względów bezpieczeństwa należy je zanotować. Wciśnięcie przycisku "ODMRAŻANIE" spowoduje wykasowanie pamięci usterek i zakończenie trybu diagnostyki. Aby zakończyć tryb diagnostyki bez kasowania kodów usterki, należy wcisnąć dowolny przycisk panelu układu EATC.

    1 test zero błędów
    2 test - 1676 czyli B1676 Napięcie zasilania poza zakresem . Ale z tego co poczytałem to chyba jakiś stary błąd nie mający nic wspólnego z obecnym problemem.

    Jeszcze raz zwracam się o pomoc jeżeli ktoś wie gdzie znajdę ten siłownik i klapkę, ew może ktoś dysponuje jakimiś schematami poglądowymi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkII] Reglacja Ciepło Zimno
    By pablolee in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 13:46
  2. [MkI] Klapka ciepło-zimno
    By zyga1 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 19:45
  3. [MkI] Sterowanie ciepło- zimno?
    By akwedukt76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 00:54
  4. [MkII] Powietrze zimno ciepło
    By mmaarcin in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:29
  5. Za ciepło, za zimno !!!
    By daro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2006, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów