+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Płock

    Prośba o sprawdzenie danych z ustawienie zbieżności

    Byłem wczoraj pierwszy raz na ustawianiu zbieżności no i po robocie taki kwitek dostałem.
    http://www.bankfotek.pl/view/1588729

    Facet mówił, że nie mogli odkręcic lewym kole z tyłu śruby od wahacza czy coś. Sam już nie pamiętam co dokładnie ale nie chcieli ryzykować by nie urwać i w razie problemu będę miał do wymiany ponoć. Na zdjęciu (przepraszam za słabe odbicie) zacznaczone kółkiem. No i co do samego kwita to sam nie wiemco o tym myśleć. Pojechałem tam nieświadomy co tak naprawde będą ustawiać i jak i jestem zielony. Tam gdzie jest zakładka "producent" domyślam, że są to zalecane kąty a nie wszędzie sie to zgadza (pomijając tył, left). Podczas jazdy samochód mnie ściągał do środka jezdni, z większą predkościa coraz bardziej. Po odebraniu auta pojechałem sobie na 10tke by potestować przy różnych prędkościach i faktycznie jest całkiem dobrze do 100 km/h. Przy większych prędkościach znowu mnie ściąga i nie wiem co o tym myśleć. Troche zdąrzyły mi się przednie opony zedrzeć od wewnętrznej strony, ureguluję dziś ciśnienie w kołach i zobacze czy to coś da. Chyba, że wszystko ok włącznie z ustawieniem i to defekt tego upartego koła.
    Ostatnio edytowane przez Czorcik ; 11-10-2013 o 13:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Czorcik Zobacz posta
    Przy większych prędkościach znowu mnie ściąga i nie wiem co o tym myśleć
    Zamień koła przód z tyłem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Z przodu rozbieżności geometrii po pół stopnia mogą być efektem już zdartych opon, albo minimalne (nie kwalifikujące się jeszcze do wymiany) zużycie tulei wahacza lub sworzni. Z tyłu całkowita zbieżność jest ok, a w połówkowej różnica o 0,05' to jest 1/12 stopnia. Raczej bym się nie przejmował.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 12-10-2013 o 08:06
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Płock
    Dzięki za pomoc. W wolnym czasie zamienie koła i pojeżdzę gdzieś miesiąc aż do wymiany na zimówki. Na sezon letni pewnie przyjdzie wymienić dwie.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Czorcik Zobacz posta
    Na sezon letni pewnie przyjdzie wymienić dwie.
    Kwestia ile jeszcze zostało bieżnika, bo te ciąganie może być przez krzywo przycięte opony, i jak je wrzucisz na tył to trochę się dotrą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Płock
    Właśnie zamieniłem koła i ciśnienie wyrównałem w oponach. Później sie przejadę na test. Co do bieżnika to starł się jakies 2 cm od krawędzi wewnętrznej koła . Miejscami już go nie ma ale jest to wąski pasek także się zobaczy. Domyślam się, że w przypadku kontroli nie przejdę testu
    Ostatnio edytowane przez Czorcik ; 12-10-2013 o 13:45

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo Mk1 95' 1.8 16v Zetec
    Od
    07 Feb 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez Czorcik Zobacz posta
    ciśnienie wyrównałem w oponach.
    Podstawą przy ustawianiu geometri jest odpowiednie ciśnienie kół. Nie patrzyli na to? Druga sprawa, że na ściętych oponach (przynajmniej z przodu) także nie powinno się ustawiać bo też dobrze nie wyjdzie.

Podobne wątki

  1. [MkII] Sprawdzenie zbieżności
    By konrad684 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 22:09
  2. [MkI] Ustawienie zbieżności a kierownica. przestawienie kiero
    By adam_priva in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 23:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów