+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    [Duratec]MKIII - 2,5 V6 - Zawór odpowietrzania skrzyni korbo

    Witam.
    Wiem, że temat był juz poruszany kilkakrotnie ale nie znalazłem odpowiedzi, więc pytam.
    Gdzie jest w modelu MKIII 2,5 V6 z 2001 roku zawór odpowietrzania skrzyni korbowej? Czy powinien być zamontowany na tym sławnym tróniku czy może przy tej puszce pomiędzy głowicami? Dzisiaj rozebrałem ten trójnik i na nim nie ma zaworka biegną sobie tylko przewody. Czy gdyby nie było wcale zaworu odpowietrzania skrzyni korbowej auto by normalnie jeździło? Dodam, że wymieniałem już 3 silniczki krokowe (jakoś szybko padały) - wydaje mi się, że może to mieć jakiś związek
    Proszę o pomoc - mile widziane jakieś zdjęcia - dzięki. krzysiekV6

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Od puszki między głowicami (odolejacza) odchodzi rurka - idzie w stronę dolotu, na końcu ma fajkę - w tę fajkę wtyka się zawór odpowietrzania; drugi koniec zaworu idzie do króćca pod przepustnicą. Do trzeciego końca przypięty jest wężyk od pochłaniacza par paliwa. Tak to wygląda w MkII.

    Jeśli zawór jest uszkodzony (otwarty) to może sprawiać problemy z wolnymi obrotami i ogólnie tam, gdzie podciśnienie w kolektorze jest duże - silnik ciągnie wtedy powietrze przez odpowietrzanie skrzyni.

    Całkowity brak zaworu (jak rozumiem, powiązany z zaślepieniem wężyków do niego wchodzących) nie powinien specjalnie wpływać na prace silnika - należy jednak pamiętać, że w skrzyni korbowej może wtedy gromadzić się woda (para), która dobrze silnikowi nie robi. No i system pochłaniania par paliwa nie działa więc ekologia cierpi.
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Dzięki, ale czy ten zaworek jest podpięty do tego trójnika czy może bezpośrednio wetknięty jest za puszką odolejacza? U mnie na tym trójniczku nic nie ma tylko odchodzą przewody

  5. #4
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Precyzując.

    To jest zawór PCV:



    Składa się z trójnika i plastikowej "puszeczki" pod nim - w niej jest właściwy zawór.

    Tu się znajduje (MkII):

    Dobra, zmiana!

  6. #5
    No właśnie o to mi chodzi - u mnie pod trójnikiem nie ma tej "puszeczki", czyli zaworu odpowietrzania. Spod trójnika biegnie przewód bezpośrednio do puszki odolejacza (tej plastiowej pomiędzy głowicami). Jeszcze jedno - czy orientujesz się czy do tej puszki odolejacza wtyka się przewód zagiety w "L" bezpośrednio czy przez jakąś przelotkę gumową? Wydaje mi się że mam tam niewielką nieszczelność jakby kruciec, w który wtyka się przewód plastikowy był lekko pęknięty. Dzięki.

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)




    Numery trójnika-zaworu sa takie same dla MkII i MkIII więc i zawór pewnie być powinien.
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Dzięki wielkie!!!
    Teraz wiem jak to wygląda - zdaje się, że ja nie mam zaworka odpowietrzania skrzyni i dlatego moje silniczki krokowe tak szybko trafoało. Nie mam gumowej fajki łączącej przewód z plastiku z zaworem odpowietrzania. Zaworek to koszt ok 60 PLN (oryginał), odolejacz nie wiem ile może kosztować ale żeby się zabrać za jego wymianę to grupsza robota chyba. Dzięki raz jeszcze.

  9. #8

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    powrócę do tematu i zapytam czy ten zawór ktoś czyścił? Czy jest rozbieralny?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo mk3 v6 UIM ST200 + 65mm
    Od
    28 Aug 2010
    Mieszka w
    Lubin 59-300
    Nikt nie dobierał sie do tego zaworu ? nikt nie wie jak walczyć z tymi wiatrakami ?

  12. #11
    Zielony listek Awatar luki80
    Opis
    Mondeo mkIII V6
    Od
    13 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez kornik21 Zobacz posta

    Ja mam identyczną rurkę i właśnie takową poszukuję. Gdzie można taką kupić ?? i jak dokładnie się to nazywa,

    dziękuję z góry
    Staruszek jeszcze daje rade

  13. #12
    W mk3 nie ma żadnego zaworu przy trójniku, jest w tej puszce przykręcanej do bloku.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo V6
    Od
    03 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    przewod odpowietrzania skrzyni korbowe to koszt okolo 340zł
    mialem podobny problem uszkodzona mailem ta fajke

    kupilem kable zaplonowe kątowe chyba od poloneza i ta fajka pasowale wiec wszystki smiga jak narazie od okolo 8 miesiecy jest wszystko ok i kontrolka od Checka tez sie nie zapalila wiecej
    pozdrawiam

  15. #14
    Ale co zrobiłeś -- podłączyłeś odpowietrzanie skrzyni korbowej do dolotu bez żadnego zaworka? Czy o samym przewodzie mówisz? Przewód oczywiście nie musi być oryginalny, wystarczy cokolwiek gumowego-zbrojonego o odpowiedniej średnicy, jednak zawór musi być, o ile odma podłączana jest do dolotu.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Racuch
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    ST200
    Od
    24 Aug 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    A jeśli się podłącza catch tank, to jak rozumiem zaworek PCV wylatuje?

  17. #16
    PCV wylatuje wyłącznie gdy odłączasz odmę od dolotu, jeśli zastosujesz catchtanka, ale odma jest nadal podłączona do dolotu, to zawór PCV zostaje.

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo V6
    Od
    03 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    witam
    zaworek jest nic nie wywalałem tylko dałem sobie inne kolanko ( ta gumowa fajka )
    W serwisie były tylko cale przewody odpwietrzania skrzyni korbowej razem z kolankiem a ja potrzebowalem tyko kolanko.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 TDCI 143 KM
    Opis
    Ford Mondeo MkII 2.0 16V, MK IV 2.0 TDCI
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Nowy Kobrzyniec
    a skąd wziąłeś te gumowe kolanko?? od czego może jeszcze pasowałeś?? bo ja potrzebuje taki sam. I jaka jest średnica tego kolanka wewnątrz??
    http://img59.imageshack.us/img59/5971/wezykz.jpg
    Ostatnio edytowane przez lukasz2810 ; 05-04-2012 o 18:57

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 TDCI 143 KM
    Opis
    Ford Mondeo MkII 2.0 16V, MK IV 2.0 TDCI
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Nowy Kobrzyniec
    Od puszki między głowicami (odolejacza) odchodzi rurka - idzie w stronę dolotu, na końcu ma fajkę - w tę fajkę wtyka się zawór odpowietrzania; drugi koniec zaworu idzie do króćca pod przepustnicą. Do trzeciego końca przypięty jest wężyk od pochłaniacza par paliwa. Tak to wygląda w MkII.

    Jeśli zawór jest uszkodzony (otwarty) to może sprawiać problemy z wolnymi obrotami i ogólnie tam, gdzie podciśnienie w kolektorze jest duże - silnik ciągnie wtedy powietrze przez odpowietrzanie skrzyni.
    j
    Jakie ma zadanie ta rurka która odchodzi pod przepustnice od tego zaworku?? I czy to jest normalne jak zdejme ten wężyk od pochłaniacza par paliwa to wtedy ciągnie mocno powietrze??

Podobne wątki

  1. [ST200] Zawór odpowietrzania skrzyni korbowej PCV
    By Racuch in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 20:47
  2. [MkI] Zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
    By Optysio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 23:59
  3. [MkI] zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
    By GORI232 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 10:50
  4. zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
    By bolek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2005, 22:18
  5. zawór odpowietrzania skrzyni korbowej
    By brodaty in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2005, 11:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów