+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia

    [MK3] Czy to są objawy koła dwumasowego?

    Mam drgania od podwozia jakby od tłumika odczuwalne na biegu jałowym czy to jest od padającej dwumasy?? Na święta byłem w polsce w drodze powrotnej padł mi alternator (koszty mnie dopadły okrutne bo na prom nie zdążyłem) Dodam że auto po odpaleniu kopci na biało przez chcilę po dłuższym postoju. Robiłem w UK przegląd (nie przeszedł za 1 razem) i powymieniali mi coś w wydechu i jakąś rurkę (przewód) i puścili przegląd ale dymienie dalej jest po dłuższym postoju...Czy ktoś z kolegów podpowie co robić ? Ja tych angielskich mechaników uważam za debili a robiłem w serwisie FORDA. Jeżeli to dwumasa to jak dojść jaka jest dobra do mojego mondka??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    zwróć uwagę czy przy odpaleniu i gaszeniu auta masz takie charakterystyczne "stuk" w okolicy łączenia silnika ze skrzynią. Dwumasa na jałowym biegu dość mocno klekocze, w benzynie wychwycisz ten dźwięk, ale w klekocie nie wiem.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    A czy drgania ustępują po wciśnięciu sprzęgła i czy przy wciskaniu sprzęgła czujesz ewentualnie "masaż stopy"? Jeśli sprzęgło jest rozłączone i nie ma drgań na pedale, ale buda drga, to proponuję sprawdzić poduszkę skrzyni biegów. A jeśli to dwumasa to tak, jak napisał jakubbi temu stuknięciu przy odpalaniu i gaszeniu będzie towarzyszyło najpewniej zatelepanie nadwoziem (im bardziej zużyta dwumasa tym mocniejsze). A resztę proponuję znaleźć przez szukajkę bo tego były tony opisów w dieslach

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Dzięki koledzy stawiam na poduszkę (bo masażu stopy nie ma) ale jeszcze sprawdzę... Czy z tą "wyklepaną" poduszką mogę jeździć a zrobić dopiero na święta bo wtedy planuję pojechać do polski??

  6. #5
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdź jeszcze to: czy czuć drgania na drążku zmiany biegów (zgodnie z obrotami powinny się zmieniać), czy w trakcie przyspieszania/hamowania skrzynią czuć, że drążek nieznacznie się rusza do przodu/tyłu? To by nam zawęziło krąg podejrzanych... Ostatecznie można z pomocą drugiej osoby i najlepiej kanału sprawdzić czy się zanadto nic na poduszkach nie przemieszcza przy delikatnym bujaniu przód/tył na ręcznym.
    Jeśli jednak dalej pada na poduchę to niby jeździć można, ale ja bym to i tak posłał do fachowego obejrzenia i ewentualnej wymiany, bo jeśli się oberwie to raczej nie wiadomo kiedy i gdzie. A wtedy natychmiastowa hospitalizacja Mondka murowana...

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Kotot
    bo jeśli się oberwie to raczej nie wiadomo kiedy i gdzie.
    prawda


    Cytat Zamieszczone przez Kotot
    A wtedy natychmiastowa hospitalizacja Mondka murowana...
    Dojedzie, może dość niekomfortowo, zwłaszcza w momencie zmiany biegów, ale spokojnie dojedzie.
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    W sumie racja. Ale jak się zerwie i nawet dojedzie to potem trzeba go będzie i tak wstawić do mechanika. Może więc wyjść na to, że z jeżdżenia do Świąt nici i na Boxing Day będzie nowa poducha pod choinką

  9. #8
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Otóż poduszki ,dwumasa odpada (robiłem testy i nic na sprzęgle oraz drążku nie czuć) i najgorsze wynika że samochodem trzęsie od silnika... Czy możliwe żeby była to wina świec czy raczej mam już szykować pieniądze na wtryskiwacze (załamka)??

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Próba przelewowa prawdę Ci powie. Jeśli się nie świeci check, to raczej wtryski bym wykluczył, no ale to jest klekot, a tam mogą się cuda dziać.
    wypisuję się z tego kraju...

  11. #10
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Miałem już znaną sprężynkę ale po wyłączeniu i włączeniu auta wszytko wraca do normy ( w ciągu roku włączyła mi się 3 razy) Na komputerze pokazało błąd recyrkulacji spalin. Mechanik powiedział że to egr przeczyścił i mówił że mogę jeżdzić. Czy możliwe jest to że to egr ?? Czy wymiana może pomóc i czy egr'y są takie same w e wszystkich mondkach mk3 czy muszę szukać do 2,0 tdci??

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Zakup koła dwumasowego lub jego regeneracja
    By Marcin0116 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 17:09
  2. [TDCi MKIII] Regeneracja koła dwumasowego i sprzęgła
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 13:31
  3. [TDCi MKIII] Po wymianie koła dwumasowego...
    By Ar2rB in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 06:56
  4. [MkIII] Cena koła dwumasowego
    By CZARNY_KONIN in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 21:44
  5. Po wymianie koła dwumasowego - wrażenia
    By mzientara in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2006, 13:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów