+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 62 PierwszyPierwszy ... 2891011121314151622 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1237
  1. #221
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Paolo, nie ma sprawy - wystarczy trochę mobilizacji i jakoś się do tego dojdzie - w sumie układ nie jest aż tak skomplikowany...

    Najważniejsze to nie iść standardową drogą ASO czyli wymienić pół auta i naprawić po drodze wężyk za 20PLN nawet nie wiedząc w sumie co było hihihi

    Wg mojej wiedzy diagnostycznej będę szukał w okolicach dużego termostatu i tego trójnika nad nim bo rura do chłodnicy się nagrzewa razem z autem a tak nie może być, jakiś więc trop jest

    Jak ja do tego dojdę to się podzielę ze wszystkimi bo w sumie przecież też korzystam z często cennych porad innych
    Ostatnio edytowane przez Mosior ; 01-04-2012 o 10:03
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #222
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Mobilizacja to za mało ale życzę Wam powodzenia. W razie czego zapraszam do mnie jakbyście się nie uporali z usterką.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #223
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Paolo - do Ciebie to chętnie przyjadę z dwumasą, pompą CR, wtryskami itd ale z taką pierdołą to mi szkoda nawet do w-wy jechać
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  5. #224
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Oj tam tam układ chłodzenia zrobię Ci gratis przy wymianie DKZ
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  6. #225
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Widzę że dalej się męczycie po wymianie termostatów z nie dogrzanym silnikiem mi usunięcie tej usterki zajęło 8 godzin prób ale teraz człowiek bogatszy o taką wiedzę
    PS. Przykro mi bardzo ale nie udzielę wskazówki w tym przypadku
    po to jest to forum zeby sobie pomagac
    zastanawiam sie z ilu porad ty skorzystales na tym forum

  7. #226
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    po to jest to forum zeby sobie pomagac
    I widzisz masz rację i się mylisz, nie raz zostałem zbesztany z błotem bo co ja piszę i wymyślam głupoty, także życie uczy że forum to forum i nic więcej i dlatego trzeba dojść do pewnych spraw samemu. Ten co wynalazł napój coca-cola przecież do tej pory nie podzielił się informacją jaki jest skład receptury

    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    zastanawiam sie z ilu porad ty skorzystales na tym forum
    Też się nad tym zastanawiałem i wiesz pytanie powinno brzmieć z ilu porad moich i ludzi takich jak ja mających bzika na punkcie forda skorzystali użytkownicy tego forum.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #227
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    nie bede wdawal sie z toba w polemike, bo to nie ma sensu, panie profesorze od fordow

  9. #228
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Widzisz kolego Gruniu, nikt Ci nie każe i nie zmusza do pisania na tym forum, odpowiedziałem na Twoje proste pytania i jak widać "to nie ma sensu".

    Mody i Nadmody sorki za dyskusję
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #229
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Paolo poszperałem jeszcze po innych portalach i wątkach, przeanalizowałem spokojnie krok po kroku co do tej pory wymieniłem i jakie robiłem próby i na 99.99% mam powód...
    Padł zaworek na odpowietrzniku przy obudowie termostatu. Dlaczego na 99.99% ? bo goście opisywali dokładnie objawy falującej temperatury, niedogrzanego silnika w trasie, szybko nagrzewającej się rury do chłodnicy i wymieniali bezskutecznie termostaty...
    Ten zaworek w każdym przypadku załatwił sprawę.
    Trop łatwo sprawdzić ale żeby nie rozbierać go dwa razy to może napisz czy można zaślepić czy też trzeba wymienić obudowę ? jedni zaślepiali gumowym kołkiem, inni wymieniali obudowy - w oby przypadkach skutek bardzo dobry ale może masz wiedzę jak długofalowo może wpłynąć zaślepienie ? jeśli tylko ew. zapowietrzeniem układu to tematu nie ma

    Swoją drogą ciekawe jest to, że kilku chłopaków opisywało jak to magiczna kulka z tego zaworka zniknęła..ciekawe jak to jest rozwiązane, dlaczego z czasem potrafi ją wypchnąć i gdzie ona ląduje ??

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

    Paolo poszperałem jeszcze po innych portalach i wątkach, przeanalizowałem spokojnie krok po kroku co do tej pory wymieniłem i jakie robiłem próby i na 99.99% mam powód...
    Padł zaworek na odpowietrzniku przy obudowie termostatu. Dlaczego na 99.99% ? bo goście opisywali dokładnie objawy falującej temperatury, niedogrzanego silnika w trasie, szybko nagrzewającej się rury do chłodnicy i wymieniali bezskutecznie termostaty...
    Ten zaworek w każdym przypadku załatwił sprawę.
    Trop łatwo sprawdzić ale żeby nie rozbierać go dwa razy to może napisz czy można zaślepić czy też trzeba wymienić obudowę ?

    Swoją drogą ciekawe jest to, że kilku chłopaków opisywało jak to magiczna kulka z tego zaworka zniknęła..ciekawe jak to jest rozwiązane, dlaczego z czasem potrafi ją wypchnąć i gdzie ona ląduje ??
    Ostatnio edytowane przez Mosior ; 01-04-2012 o 17:00
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  11. #230
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Masz na myśli kuleczkę na termostacie ???
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  12. #231
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    jedne osłony ta kulkę mają, inne nie mają
    wydaje mi się ze to nie jest od odpowietrzania tylko od przepływu płynu między głowica a chłodnica
    co do zaślepienia to nie ma problemu, a może tam musi być zaworek zwrotny
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 01-04-2012 o 18:55

  13. #232
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Zgodnie z dokumentacją Forda (TIS 2004r) rurki te służą do odpowietrzania układu chłodzenia i w pewnie tak jest jeżeli wszystko działa jak powinno. Ja u siebie zdjąłem trójnik z obudowy termostatu żeby sprawdzić czy mam tam zaworek o którym pisałem i skapały mi tam 2-3 krople płynu. Generalnie rurki te są suche, przynajmniej na zimnym, wyłączonym silniku. Oczywiście zaworka nie mam i nigdy go tam raczej nie było. Nie mniej jednak chwilę po uruchomieniu silnika, ta krótka rurka od głowicy do trójnika robi się ciepła, tak jakby coś tamtędy płynęło, zaraz potem robi się ciepły wąż do chłodnicy. Żeby było łatwiej dojść do przyczyny problemu wklejam linki do schematów hydraulicznych układu chłodzenia jeden bez zmian, drugi z małymi wyjaśnieniami, schematy znalezione w sieci.

    http://imageshack.us/f/822/ukadwychodzenia.jpg/
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...713176b7c902aa

    Moim zdaniem, jeżeli wszystko działa dobrze przez ten trójnik nic nie powinno płynąć bo nie sądzę żeby konstruktorzy zrobili taki błąd. Wydaje mi się, że układ jest tak zaprojektowany, żeby poszczególne ciśnienia/podciśnienia wywoływały odpowiedni przepływ. Kłopot się robi gdy pojawia się jakieś "zakłócenie", np. coś się przytyka, zaciera itp. Wtedy płyn płynie tam gdzie nie powinien, ale przyczyna leży gdzieś indziej niż nam się wydaje, a gdzie to pewnie wie Paolo. Ale spokojnie, my też do tego dojdziemy.

  14. #233
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Paolo - nie chodzi mi o tę małą stalową na dużym termostacie ale o zaworek odpowietrzający wychodzący z obudowy (wąż ok 1 cm średnicy z obudowy termostatu do zbiorniczka wyrównawczego) - znalazłem, że to jest problem.

    Frobek - zgadza się i właśnie to co udało mi się zdobyć jako wynik doświadczeń innych to to, że w tym trójniku jest jakiś zaworek, który się albo zacina albo wylatuje kuleczka (z jakiej przyczyny tego nie znalazłem ale trochę to jednak zagadkowe) i zamierzam to sprawdzić ale czuję, że trop jest dobry.
    Jeśli Paolo nam nie chce pomóc to trudno ale uważam, że szkoda, bo przecież mechanizm jest prosty - jak ktoś Ci pomoże z pierdołą w sumie mało wartą to zyskujesz zaufanie, żeby zlecić mu grubą robotę no ale coż

    Oczywiście dojdziemy do tego bo układ jest do ogarnięcia
    Ostatnio edytowane przez Mosior ; 01-04-2012 o 20:02
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  15. #234
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    No dobrze kombinujecie
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  16. #235
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    brakuje kropki nad "i" - zaślepić czy wymienić na nowy ? w tle pytania oczywiście chodzi o konsekwencje zaślepienia...
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  17. #236
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    01 Jun 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    A może zamiast wymieniać obudowę to na wąż który leci do chłodnicy od trójnika założyć zaworek zwrotny koszt na allegro 20zł.

  18. #237
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Tyle, że tu potrzeba zaworek między trójnikiem i obudową termostatu, a tam się takiego z alledrogo założyć nie da. Trzeba wymyslić coś innego, jakby kulkę na spreżynce lub zaslepić to w cholerę z tym że nie wiadomo jak sie wtedy zachowa w czasie.

  19. #238
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    a no właśnie - potrzebna rada kogoś kto zaślepił ale Paolo milczy w tej sprawie
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  20. #239
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    dzisiaj zdemontowałem trójnik bez odkręcania zbiorniczka i trochę się płynu wylało
    później odkrecilem zbiorniczek i ciśnienie z układu zeszło, a tym samym płynu nie było
    dlaczego w odsłonie termostatu był płyn skoro termostat był zamknięty?
    trzeba w otwor termostatu (ten od trojnika) wstawić np. gwoździa
    uczelni on dopływ płynu z głowicy do termostatu, a jak się termostat otworzy to ciśnienie podniesie gwoździa i zrobi przepływ chłodziwa tak jak by nie było tam żadnej zaślepki
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 02-04-2012 o 14:22

  21. #240
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    jak to dlaczego był płyn ? no właśnie na tym polega działanie tego trójnika i odpowietrzania tam diabeł pogrzebany.
    Gwoździa mówisz ? hmm...muszę to rozebrać i zobaczyć czy jest inne lekarstwo
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 12:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 04:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 07:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów