+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 20 z 62 PierwszyPierwszy ... 1016171819202122232430 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1237
  1. #381
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    Sprawdzone... przy -5 rano wskazówka pionowo po około 7km :-) acha no i nie faluje i nie spada jak osiągnie pion to już tak zostaje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #382
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    Sprawdzone... przy -5 rano wskazówka pionowo po około 7km :-) acha no i nie faluje i nie spada jak osiągnie pion to już tak zostaje.
    To i tak dosyć szybko Zależy pewnie od stylu jazdy, jeśli jakaś mała trasa no to ok. A co do falowania to włącz tryb serwisowy zegarów to zobaczysz ze faluje tyle ze na wskazówce no to może być to słabo zauważalne.
    Spada temp na postoju jak i podczas hamowania silnikiem... no ale to o kilka stopni więc nie jest tak bardzo zauważalne.

  4. #383
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    płyn który jest na bazie glikolu etylowego a borygo czerwone na bazie glikolu monoetylowego
    Przez 30 min szukałem i na stronach producentów można wyciągnąć wniosek,że to są synonimy i nie wiem, skąd ludzie biorą info ,że nie powinno się ich mieszać (?). Np Na stronie Borygo jest info Glikol Monoetylenowy a w karcie charakt. ,że stężenie glikolu etylenowego wynosi ok 30%.
    Natomiast płyn fordowski jest na bazie kwasów organicznych karboksylowych (chyba innych niż glikole-nie znam się na chemii), które lepiej chronią przed korozją. I chyba nie powinno się ich mieszać.
    Ostatnio edytowane przez AKuba ; 19-12-2012 o 11:46
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  5. #384
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    Chyba fordowski jest jednak na bazie glikolu etylowego:

    http://ford.sklep.pl/product-pol-148...L-1336797.html

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

    "etylenowego"

  6. #385
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    Chyba fordowski jest jednak na bazie glikolu etylowego:
    Chyba jednak tak a ten kwas karboksylowy jest jedynie dodatkiem (tak jest w karcie Borygo ALU).Z butelek tego nie wyczytamy jednak.
    No i nie wiemy czy etylenowy =monoetylenowy?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  7. #386
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    wymienię ten płyn w styczniu... i tak pewnie z 10 lat nie był wymieniany :-)

  8. #387
    Kursant
    Opis
    mk3 2.0 130KM TDCi 2004
    Od
    24 Jul 2011
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    W końcu mały termostat wymieniony.
    Robiłem bez spuszczania płynu. Da się. Starczy zacisk na wężu na dole przy chłodnicy. 1,5 godzinki z głowy włącznie z jazda testową.

    Przed: 50C po 15km, nawet latem trudno było wskazówkę do pionu postawić
    Po: wskazówka w pionie po 7km (i chwili, ok 7min na biegu jałowym), temperatura na zewnątrz 0C

    Ale rzeczywiście, chwila postoju i wskazówka opada. Tyle, że nie mam zamiaru z tym nic robić. Dopóki wskazówka porusza się w dozwolonym polu, dla mnie jest dobrze.

  9. #388
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    No to si.... :-)

    Wiesz u mnie jest trochę trudniej bo mam TDDi i pompę obok małego termostatu razem z rurkami ciśnieniowymi do wtrysków które baaaardzo skutecznie utrudniają dostęp... nie ma opcji, żeby udało mi się bez ulania płynu :-).

  10. #389
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    ...a ja mam jedno pytanie. Pewnie dla większości śmieszne, ale.... udało mi się to wykonać tylko raz. Chodzi o wejście w tryb serwisowy zegarów. Kiedyś - od niechcenia - wcisnąłem przycisk kasowania kilometrów, ustawiłem kluczyk do pozycji II i po kilku sekundach licznik przeszedł w tryb serwisowy. Wybrałem temp. płynu i tak jeździlem po mieście.
    Za kilka dni chciałem ponowić procedurę i znowu jadąc kontrolować temp. cieczy chłodzącej... i nic! Za cholere nie mogłem wejść w tryb serwisowy licznika. I tak ta moja "walka" trwa już drugi albo i trzeci tydzień - NIE WIEM DLACZEGO licznik nie chce wejść w ten tryb!? Próbowałem już chyba wszystkich znanych mi możliwości: z zaciągniętym ręcznym, bez niego, z zapiętymi pasami, bez pasów, z otwartymi drzwiami i zamkniętymi też - zegary mówią "nie" i ni diabła nie wchodzą w ten tryb.

    CO ULICHA JEST?! Może ktoś wie / miał podobonie.... z góry dziękuję za (sensowne!) odpowiedzi.

  11. #390
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    ...a ja mam jedno pytanie. Pewnie dla większości śmieszne, ale.... udało mi się to wykonać tylko raz. Chodzi o wejście w tryb serwisowy zegarów. Kiedyś - od niechcenia - wcisnąłem przycisk kasowania kilometrów, ustawiłem kluczyk do pozycji II i po kilku sekundach licznik przeszedł w tryb serwisowy. Wybrałem temp. płynu i tak jeździlem po mieście.
    Za kilka dni chciałem ponowić procedurę i znowu jadąc kontrolować temp. cieczy chłodzącej... i nic! Za cholere nie mogłem wejść w tryb serwisowy licznika. I tak ta moja "walka" trwa już drugi albo i trzeci tydzień - NIE WIEM DLACZEGO licznik nie chce wejść w ten tryb!? Próbowałem już chyba wszystkich znanych mi możliwości: z zaciągniętym ręcznym, bez niego, z zapiętymi pasami, bez pasów, z otwartymi drzwiami i zamkniętymi też - zegary mówią "nie" i ni diabła nie wchodzą w ten tryb.

    CO ULICHA JEST?! Może ktoś wie / miał podobonie.... z góry dziękuję za (sensowne!) odpowiedzi.
    Przycisk kasowania wciskasz i trzymasz kiedy kluczyk masz w pozycji 0. Potem trzymając przycisk przekręcasz kluczyk w pozycji II i czekasz aż licznik wejdzie w tryb serwisowy

  12. #391
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 130KM
    Od
    29 Apr 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Też ostatnio nie mogłem wejść u siebie w tryb serwisowy licznika, a wcześniej udawało mi się to wielokrotnie.
    Przyczyna tkwi w puszczeniu przycisku w odpowiedniej chwili. Należy to zrobić kiedy na wyświetlaczu pojawia się napis "test".
    Powodzenia.

  13. #392
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez Tomek2907 Zobacz posta
    Przyczyna tkwi w puszczeniu przycisku w odpowiedniej chwili. Należy to zrobić kiedy na wyświetlaczu pojawia się napis "test".
    ...no i jazda NA i Z Pasterki i... dalej nic! W tym sęk, że mi się w ogóle nie chce wyświetlić napis test. Próbowałem na kilka sposobów: trzymać przycisk 5sek w pozycji 0 następnę pozycja II oraz jak pisze kolega kamilesp czyli w pozycji 0 wcisnąć i od razu do pozycji II i trzymać 5sek - FIASKO!! :/ Już mnie cholera z tym bierze, bo kiedyś "od niechcenia" to sobie włączyłem, a teraz jak mi na tym zależy to nie działa... wrr!

  14. #393
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Kolego wciskasz przycisk i trzymasz, przekręcasz kluczyk a przycisk puszczasz dopiero jak bedzie napis test.
    Wysyłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk 2

  15. #394
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    ...nie niestety - nic nie pomaga!! Już mnie cholera jasna z tym bierze! Za nic nie mogę wejść w tryb serwisowy zegarów... próbowałem już chyba 50 razy. A kiedyś za pierwszym "od niechcenia" się udało.... ehhhh, to auto już mnie powoli "słabi". W 2013 DO ŻYDA i przesiadka do Vectry C GTS...

  16. #395
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mosior Zobacz posta
    to jest tylko pytanie na które ja nie znam 100% poprawnej odpowiedzi:
    - czy w kanaliku odpowietrzania faktycznie powinien znajdować się jakiś zaworek ?
    Sprawdziłem coś. po wysunięciu trójnika w górę widać dziubek z otworkiem. Jesli poziom w zbiorniczku wyrównawczym jast MAX. to z dziubka zaczyna wypływac płyn więc jest to ten sam poziom. Więc czy nie jest tak,że po przekroczeniu tego poziomu MAX (obojętne czy na ciepłym płynie (ale rozpatruję stan przed otworzeniem się termostatu) lub zwłaszcza na zimnym płynie, płyn przepływa z głowicy omijając termostat i płynie do chłodnicy? To jest mała stróżka płynu ale może wystarczy aby nadmiernie chłodzić silnik. Być może poziom MAX jest maxymalnym poziomem dla ZAGRZANEGO płynu. Jeśli takie zjawisko zachodziłoby to należałoby utrzymywac poziom na zimno na MIN. i wtedy cyrkulacja przez dziubek nie zachodziłaby, a dziubek działałby tylko jako odpowietrznik głowicy. BTW chyba poziom MIN konstruktor silnika oznaczył jako wystarczający do pełnego wypełnienia płynem głowicy (tak powinno być przecież).
    Wasz gwóźdź mocno ograniczył ewentualny przepływ - być może, aby osiągnąć ten sam efekt wystarczy utrzymywać właściwy poziom płynu na MIN na zimno? Co szkodzi spróbować? Jeśli ktoś ma takie problemy z niedogrzanym silnikiem (a termostaty sprawne) to niech ustawi poziom zimnego płynu na MIN i sprawdzi czy jest różnica.
    Ostatnio edytowane przez AKuba ; 28-12-2012 o 16:28
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  17. #396
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mosior Zobacz posta
    Na dniach wymiana bo już kupiłem nowy - oryginał
    Czy może wiesz po co jest mały talerzyk termostatu? Czy ten talerzyk ma związek z ew. obiegiem płynu przez nagrzewnicę?
    Czy płyn zaraz po uruchomieniu zimnego silnika krąży przez nagrzewnicę? Chyba musi krążyc bo w tym obiegu jest dogrzewacz elektryczny.
    Ostatnio edytowane przez AKuba ; 28-12-2012 o 16:34
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  18. #397
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez iceman12 Zobacz posta
    ...nie niestety - nic nie pomaga!! Już mnie cholera jasna z tym bierze! Za nic nie mogę wejść w tryb serwisowy zegarów... próbowałem już chyba 50 razy. A kiedyś za pierwszym "od niechcenia" się udało.... ehhhh, to auto już mnie powoli "słabi". W 2013 DO ŻYDA i przesiadka do Vectry C GTS...
    poczytalem i weszlem w tryb serwisowy bez problemu
    duzo opcji, ciekway jestem co do czego, troche znalazlem w necie ale nie wszytskie
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 28-12-2012 o 21:41

  19. #398
    Kursant Awatar Tic
    Imię
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    W dniu dzisiejszym sprawdziłem chłodnicę jazda po mieście chłodnica zimna a przewód do niej ciepły,jazda po trasie około 100 km i chłodnica ciepła temperatura na komputerze 91 stopnie przy 120 km/h a uzyskałem nawet 97stopni jak jechałem 180 km/h, temperatura około 6 stopni na zewnątrz ,wymieniony termostat mały. Więc moim zadaniem jest wszystko tak jak powinno być. Mam nadzieje ze ze ktoś to jeszcze sprawdzi
    Ostatnio edytowane przez Tic ; 31-12-2012 o 23:33

  20. #399
    Kursant
    Imię
    Adrian
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI 2.0 2002
    Od
    31 Jan 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Czy ktoś mi może potwierdzić że to jest mały termostat bo wcześniejsze linki nie działają.

    http://ford.sklep.pl/product-pol-130...Q-Vernet-.html

  21. #400
    Kursant Awatar Tic
    Imię
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Nie to jest duży termostat mały to jest przy pompie

    http://ford.sklep.pl/search.php?text...t+oleju+&node=

    i bodajże jest to to ale nie jestem pewien miałem wymieniany ale robili mi to w warsztacie
    Ostatnio edytowane przez Tic ; 03-01-2013 o 21:46

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów