+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 62 PierwszyPierwszy ... 345678910111757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1237
  1. #121
    Zbanowany
    Opis
    ........
    Od
    24 Mar 2011
    Mieszka w
    .........
    Pisałem juz to gdzies indziej, ale napisze tu jeszcze raz.
    Jak sobie smigam po miescie to wskazówka jest w pionie, ale np w trasie gdy jade sobie ekonomicznie, lub zjeżdzam z górki na wrzuconym biegu z noga zdjeta z pedału gazu, lub dojezdzam do skrzyzowania to wskazówka temperatura płyny chłodniczego opada w dół, w skrajnych przypadkach prawie jakby całkowicie był zimny. Krotko piszac gdy jest silnik obciażony to wskazówka jest w pionie, zas gdy odciażony to wychyla sie w lewo.
    Dodam, ze skoro silnik jest niedogrzany to wiecej pali, ale ja ostatnio zrobiłem 450km na 22l czyli 4.89l/100km Jak to możliwe? A czy przypadkiem nie jest tak, ze ta przedziałka ma skok np 5 stopni C? wystarczy lekko odciazyć silnik by juz sie tak odchylała?
    Zastanawia mnie jeszcze coś... Dlaczego prawie nikomu nie "zagotowuje" sie płyn tylko wiekszość ma problem z niedogrzaniem? Hmmm moze szukamy dziury w całym? Ciekawe ilu z nas wymieniło w miare dobry termostat na nowy całkiem niepotrzebnie....
    Nie wiem czy wiecie co mam na mysli?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Stronę wcześniej jedna z osób podaje czym jest spowodowany taki stan rzeczy (dotyczący tak gwałtownego wahania się temperatury) - umiejscowieniem czujnika temperatury, a niedogrzanie najczęściej spowodowane jest uszkodzonym "małym" termostatem

    proszę poczytaj od początku wątek - tutaj jest wszystko wyjaśnione dlaczego tak się dzieje
    Ostatnio edytowane przez Saren ; 13-04-2011 o 00:37
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  4. #123
    Zbanowany
    Opis
    ........
    Od
    24 Mar 2011
    Mieszka w
    .........
    Czytałem, wszystkie strony po kolei zanim to napisałem :P
    Niektórym to pomogło innym niespecjalnie...

  5. #124
    Pieszy Awatar sosna_78
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia '07
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Czarnków

    Brak korka spustowego

    Witam!
    Dzisiaj zabrałem się również za wymianę dużego termostatu i na samym początku zonk - w miejscu gdzie na fotce z pierwszej strony jest korek spustowy u mnie nie ma nic. Mój Mundek jest z lutego 2007 r. - może ktoś wie gdzie tam może być korek spustowy płynu chłodniczego.

  6. #125
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    pewnie w chłodnicy na samym dole w obudowie, albo odkręć wąż i po sprawie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  7. #126
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    A ja w sobotę zabrałem się (przy okazji czyszczenia EGR i kolektora i tuningu odmy) za mały termostat. wyjalem dziada - na zimno puszczał i to całkim spooooro. Podjechałem do ASO i kupiłem oryginał (niewiele oj niewiele drożej niż na allegro czy sklepach internetowych (z wysyłką to si enie opłaca ;-)). Po wymianie... łał. Grzeje sie piorunem i wskazowka nie opada na swiatłach :-). dużego termostatu poki co nie ruszam, bo ponoc jest duuzo mniej awaryjny niz ten mały plastikowy...

    co do spustu plynu który ma się ponoc znajdowac przy chlodnicy - u mnie go nie ma :-). Trzeba zdjąc waż (a nie jest z tym łatwo). to co tam wycieknie to pikuś. dużo więcej wyleciało po wyjęciu tego małego termostatu.
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 08-08-2011 o 20:21

  8. #127
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2004 Ink Blue
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Jakiś czas temu zmieniałem mały termostat w tedecei i zastosowałem pewien patent zasłyszany na tym lub innym forum, aby uchronić się przed nadmiernym wyciekiem płynu. Otóż, najpierw należy zdjąć wąż z termostatu, bez wykręcania samego termostatu, tutaj nie powinno wylecieć dużo płynu. Następnie na wąż zakładamy nowy termostat, przykręcamy opaskę i wyciągamy stary i szybko podtykamy w jego miejsce przewód z nowym termostatem

  9. #128
    Kursant Awatar Kazan
    Imię
    Kazik
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marctwain Zobacz posta
    U mnie zaczyna iśc do góry rano ( ok 4C) po jakichś 1,5 km. Ale po 9... Może by otwarty któryś z termostatów. Że po 30 min się wychładza do 1/4 to normalne. Czujnik do sprawdzenia. A po jakim czasie daje ciepłym z nawiewu?
    Ja mam Monde 2.0 TDDi 2001 i u mnie przy 4 stopniach na dworzu ciepłym powietrzem zaczyna nawiewać dopiero po około 7 km

  10. #129
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Diesel się dłużej nagrzewa, ja mam wszystkie wymienione mam mniej więcej tyle samo km do przejechania nim będzie ciepło
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  11. #130
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    Dzisiaj wymieniłem termostaty, moje objawy to brak temperatury na silniku, nagrzewał się do pierwszej kreski. Przy dawaniu ostro na trasie temperatura rosła, przy zwolnieniu spadała. Ewidentnie duży termostat. Ponieważ wymieniałem duży, płyn to od razu kupiłem mały. Teraz jest wszystko super, szybciej łapie temperaturę(szybciej niż przed wysypaniem termostatu).

    Mam kilka uwag co do wymiany i na co trzeba uważać. Ja miałem duże problemy z dużym termostatem, trochę mniejsze z małym.

    Cały operacja wymaga bardzo mało pracy(duży), trzy śrubki i już.
    Jednak u mnie poprzedni właściciel przekręcił mi śruby przy dokręcaniu i nie dało się ich odkręcić. Zmuszony byłem do wyjęcia całej obudowy i następnie rzeźbieniu. Obudowa jest dosyć droga więc delikatnie brzeszczotem obciąłem główki śrub. Jedna cześć była ok w drugiej zostały końcówki śrub. z drugiej strony też obciąłem delikatnie brzeszczotem z 4 milimetry z góry i delikatnie wybiłem całe tuleje z końcówkami śrub na imadle. Wziąłem nowe 6 z nakrętkami i wszystko ładnie się skręciło.

    Mały termostat wymaga zdjęcia kolektora i odkręcenia dwóch przewodów od paliwa. Należy uważać przy zakładaniu aby uszczelka się nie zawinęła(wszystko skręciłem i musiałem rozbierać). Aby nie skręcić i nie mieć skuchy, najlepiej dokręcić termostat, dokręcić przewody na dole i prawie do końca na silniku, lekko przekręcić na rozruszniku aby odpowietrzyć przewody, dokręcić przewody i odpalić bez korektora. Jak pochodzi i będzie sucho to skręcamy. Termostat przykręcony na 8, przewody na 17 i 19, kolektor na 10, ewentualnie potrzebujemy 6 do masy która uniemożliwia zdjęcie kolektora.

    Do całej operacji potrzebujemy jeszcze śrubokręta, wiadra i kombinerek lub ściągacza do zapinek na przewodach.

    Mi w układ weszło 7 litrów.


    Mam nadzieje, ze komuś to pomoże, ja straciłem przez różne nieoczekiwane sytuacje 5 godzin na taką wymianę. Normalnie myślę, że w 2 godziny spokojnie można to zrobić.

  12. #131
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez lordmar Zobacz posta
    Mały termostat wymaga zdjęcia kolektora i odkręcenia dwóch przewodów od paliwa.
    Mie się udało tylko zdjąć kolektor a przewodów paliwowych nie dotykałem
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  13. #132
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Dla przypomnienia - w TDCi (przynajmniej w moim - listopad 2003r) wymieniłem mały termostat bez demontażu czegokolwiek (bądź: nic nie demontowałem - trudny ten nasz język )

  14. #133
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Zdjąć kolektor to nie problem 3 min roboty bez ściągania może by dało radę ale aż tak gibki to nie jestem

    Cytat Zamieszczone przez chasm Zobacz posta
    Dla przypomnienia - w TDCi (przynajmniej w moim - listopad 2003r) wymieniłem mały termostat bez demontażu czegokolwiek (bądź: nic nie demontowałem - trudny ten nasz język )
    Tylko ty masz troszkę inny kolektor niż TDDI
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  15. #134
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez misiek1982 Zobacz posta
    Tylko ty masz troszkę inny kolektor niż TDDI
    Dlatego podkreśliłem, że w TDCi

  16. #135
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    mnie też dopadł problem temperatury (kiedyś była zawsze w pionie). Objawy takie, że długo się nagrzewa a wskazówka podchodzi tak pod 80C tylko jak się ostro depta. Na wolnych i lekim gazie od razu spada i to bardzo w okolice 60C.
    Wymieniłem mały termostat po przeczytaniu opinii - nic nie demontowałem. Ubytek płynu prawie żaden. 30 minut roboty.

    Efekt żaden.

    Zrobiłem następującą próbę. Odpaliłem zimny silnik i poczekałem jakieś 5 minut. Wskazówka na blacie jeszcze nie zaczęła startować ale wąż od dużego termostatu do chłodnicy zaczął się robić letni... Wygląda, że u mnie jednak padł duży termostat...
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  17. #136
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Jak odpalę na zimnym silniku przy dzisiejszych temp to może chodzić i prawie godzinę i wskazówka się ledwo ruszy al. W czasie jazdy jest wszystko oki wskazówka pion
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  18. #137
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mondeo tdci
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Knurów
    witam mam pare pytań
    1. Można skasować czek w mk3 tdci 115km bez kompa
    2. jaki kupić kabel do diagnozy działają te z alegro
    3. można jezdzić z czekiem bład erg wszystko działa ok mon nie dymi

  19. #138
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Kolego nie ten dział
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  20. #139
    Kursant Awatar scuba
    Imię
    Kuba
    Opis
    Ford Mondeo TDDI
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Radom
    Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic ,ktory termostat padl?Mam podobny problem a nie chcialbym bez potrzeby wymieniac dobrego.

  21. #140
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez scuba Zobacz posta
    Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic ,ktory termostat padl?Mam podobny problem a nie chcialbym bez potrzeby wymieniac dobrego.
    no jeżeli wyjmiesz na zimnym i nie będzie zamknięty to znaczy padł ale jest jedno ale u mnie tak wyglądał na dobry ale i tak przepuszczał więc za jednym zamachem zrobiłem 2
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów