+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 62 PierwszyPierwszy ... 4567891011121858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1237
  1. #141
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    na bank 99% mały termostat - wymień obydwa, mały termostat koło 100 pln duży koło 30
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #142
    Kursant Awatar scuba
    Imię
    Kuba
    Opis
    Ford Mondeo TDDI
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Radom
    Tak bedzie trzeba zrobic,wymienie oba i powinien byc spokoj.

  4. #143
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 DI90KM
    Od
    31 Dec 2011
    Mieszka w
    Tczew

    Kontrola małego termostatu bez demontarzu

    Wczoraj 30 .12 .2011 temp. na dworze 6 st.przeprowadziłem próbę małego termostatu(dlaczego małego ,bo diagnoza jest prosta i daje nam odpowiedź, który termostat jest walnięty i dodatkowo w 90% przypadków to właśnie mały jest przyczyną nieszczęść) .Aby przeprowadzić test należy wjechać na kanał i zdjąć osłonę silnika.Gdy znajdziemy się w kanale stajemy tak jak byśmy prowadzili auto.Po naszej lewej ręce znajdują się dwa węże wchodzące do chłodnicy górny (ten grubszy) jest od dużego termostatu,dolny (ten cieńszy)jest właśnie od małego termostatu.Wąż od małego termostatu jest na tyle długi , że można go zagiąć i spiąć opaską(oczywiście bez odpinania go od chłodnicy bo nie chcemy pozbawić się płynu) .Czyli zamykamy mały termostat.Spokojna jazda wskazówka po ok.4km godzina dwunasta ,zatrzymuję się załączam klimę na maxa wskazówka ani drgnie (wskazówka na 89 st. to ideał,ale jak będzie komuś pracowała w zakresie 83-89st. to jest to normalne ,tylko nie może spadać do zera jak było w moim przypadku) .Wniosek mały termostat do wymiany.Panowie mały termostat będąc ciągle otwartym robił w tym momencie duży obieg .Z bloku po przez chłodnicę oleju i dalej tym dolnym wężem puszczał nam płyn bezpośrednio do chłodnicy .Dla tych którym test nic nie zmieni zalecam wymianę dużego termostatu .Jeżeli wymiana dużego nic nie da to może być walnięty czujnik temp. w głowicy . Za samą diagnozę w ASO St.Gd. zaśpiewali 200 pln , a więc poczytałem na forum i wziąłem się do roboty. A dzisiaj wieczorem Poz. dla wszystkich poprzedników za dobre pomysły i sugestie bez was bym błądził XYMOX. Mondeo MK3 2.0 DI 90KM
    09.01. 2012 MAŁY TERMOSTAT WYMIENIONY ,PO 5 KM WSKAZÓWKA PION I ANI DRGNIE BEZ WZGLĘDU NA STYL JAZDY CZY ZAŁĄCZONE OGRZEWANIE ,A TYM WSZYSTKIM ,KTÓRZY MÓWIĄ ,ŻE TEN TYP TAK MA I WSKAZÓWKA MOŻE OPADAĆ MÓWIĘ NIE NIE MOŻE .POZ XYMOX
    Ostatnio edytowane przez xymox ; 18-12-2012 o 19:34

  5. #144
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    12 Jul 2011
    Mieszka w
    Wierzbica
    Kolego xymox zrobiłem dziś tak jak opisywałeś i nadal nie widać zmian, tzn. wskazówka po włączeniu nawiewów na full spada na sam dół skali (mam TDDI 115 KM). Przy temperaturze na zewnątrz 0 stopni wskazówka ruszyła po około 3,5-4 km i staneła w pionie dopóki nie poszły nawiewy w ruch. Z tego co przypuszczam i czytam tu na forum to może być jednak duży termostat?? Czytałem tu dużo i sam nie wiem co robić, kasy na takie wymiany "przypuszczalnie" popsutych części za bardzo nie mam w tej chwili i wolałbym coś bardziej konkretnego. Liczę na życzliwoć kolegów spod błękitnego owaluw sprawie diagnozy i porady. Dodam że objawy te co zawsze; długie nagrzewanie, falująca wskazówka temperatury no i te wentylatory włączające się non stop po odpaleniu rano, ale z tym już raczej sobie poradziłem. Mondka mam od pół roku i jeszcze nie rozgryzłem go dokładnie, bo i nic się nie psuje więc nie ma potrzeby gmerać, tylko ta temp Pomożecie?

  6. #145
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 DI90KM
    Od
    31 Dec 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Mały termostat jest drogi (105 pln) bo można go kupić tylko w komplecie z obudową (brak zamienników) .W dużym termostacie wymieniamy tylko wkład i najtańszy francuski zamiennik kosztuje 35 plnów ,a wahler niemiecki 70 plnów (wahlera ford montuje fabrycznie i jak widać po postach to lipa)
    wymiana jest prosta powinieneś spróbować .xymox
    Ostatnio edytowane przez xymox ; 22-01-2012 o 20:12

  7. #146
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez patyczak88 Zobacz posta
    Z tego co przypuszczam i czytam tu na forum to może być jednak duży termostat??
    ja juk wymieniałem to oba naraz wtedy masz większą poeność
    Cytat Zamieszczone przez patyczak88 Zobacz posta
    ale z tym już raczej sobie poradziłem
    Masz Klimę manualną czy Klima tronik
    Co do szybkiego nagrzewania to jest jeszcze jeden wspomagacz tego procesu choć ponoć nie we wszystkich mundkach on jest dogrzewacz płynu znajduje się on pod samochodem tak jak by pod nogami kierowcy i są tam 3 świece żarowe
    Cytat Zamieszczone przez xymox Zobacz posta
    Mały termostat jest drogi (105 pln) bo można go kupić tylko w komplecie z obudową.
    Bo jest tak mały że tam ciężko by było grzebać i dostępny jest tylko oryginał
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  8. #147
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Szybkie pytanie.

    Czy przy wymianie dużego termostatu mam się przygotował na spora dolewkę świeżego płynu? Dużo się tego wyleje? Pytam, bo z tego co pamiętam to przy wymianie małego termostatu polało się całkiem sporo płynu - kilka litrów to na bank :-).

  9. #148
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    duży jest troszkę wyżej aż tyle się ni powinno polać spróbuj jakiś zaślepić węże to nie będzie się lało jakoś dużo tego płynu
    Ale w rezerwie lepiej mieć coś pod rękom
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  10. #149
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk3 tdci
    Od
    22 Jan 2012
    Mieszka w
    kielce

    mondeo

    dużo płynu się nie wyleje

  11. #150
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    dzieki ;-). Jutro sie za to zabiore. Oprócz dużego termostatu kupie litr koncentratu. wiecej niż 2 litry rozrobionego płynu nie powinno, mam nadzieje, wyleciec :-).

  12. #151
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Panowie,

    Podrzuci ktos jeszcze jakis pomysl co moze byc przyczyna wahajacej sie temperatury ?
    termostaty wymienione oba na ori, uklad odpowietrzony i nadal to samo.
    Co jeszcze moze byc tego przyczyna?
    Dodam ze pare dni po wymianie uciekl mi caly plyn chlodzacy ale silnik nie zostal przegrzany poniewaz stalo sie to pod garazem.
    Po uszczelnieniu i zalaniu do teraz jest ok (tzn plyn nie ucieka) ale temperatura zaczela skakac. Przed ucieczka plynu (przez 3 dni po wymianie termostatu) temperatura trzymala pion.

    Pomoze ktos ??

  13. #152
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 DI90KM
    Od
    31 Dec 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Może któryś z termostatów zabrudził się lub zblokował albo termobimetal stracił swoje właściwości, ktoś wcześniej pisał że nowy mały termostat miał walnięty. .Przeprowadź prosty test termostatów,który opisałem wcześniej .POZ xymox
    Ostatnio edytowane przez xymox ; 23-01-2012 o 21:31

  14. #153
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    ok sprobuje masz racje dzieki jakby co to napisze co to dalo ok ??

  15. #154
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    xymox

    dzisiaj sprawdzilem tak jak opisales i u mnie po zacisnieciu tego weza nie poprawilo sie. Czy to mozliwe ze nowy termostat ktory dobrze dzialal po wymianie przez 3 dni i potem wylecial caly plyn chlodzacy ze sie zablokowal ?? Jesli tak to czym moglby sie zablokowac ? Czy raczej wskazuje to na en czujnik temperatury (ten wkrecany w glowice) ? Czy moze jeszcze cos innego?

  16. #155
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 DI90KM
    Od
    31 Dec 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Teraz masz pewność ,że mały termostat jest ok. Idziesz dalej i sprawdzasz duży termostat.Kontrola polega na sprawdzeniu tego grubego węża ,który nie może nagrzewać się gdy silnik jest zimny .Dopiero gdy silnik osiągnie temp. duży termostat otworzy się i wąż(chłodnica) powinny być ciepłe.Jeżeli okaże się ,ze oba termostaty pracują prawidłowo to pozostaje tylko ten czujnik. Więcej Dragi nie jestem wstanie Ci pomóc wiedza nie pozwala .Powodzenia xymox. Ps daj znać jak coś wyczarujesz.

  17. #156
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jutro sprawdze ten duzy termostat.
    Jest tez jakis sposob na sprawdzenie tego czujnika czy pozostaje tylko metoda wymiany na nowy ?

  18. #157
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 DI90KM
    Od
    31 Dec 2011
    Mieszka w
    Tczew
    Z czujnikiem bujnął bym się do elektryka .

  19. #158
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Czujnik kosztuje 79pln,ciekawe ile elektryk skasuje?
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  20. #159
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    ori czujnik na www.ford-esklep.pl kosztuje 178zl

    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujn...TDCi-FORD/1180

    Dzisiaj po pracy odwiedzilem 2 elektrykow, rezultat:

    - pierwszy powiedzial ze nie wie jak ma sprawdzic (jak tylko to uslyszalem to od razu sie od niego zawinalem)
    - drugi cos tam mierzyl miernikiem i powiedzial ze wedlug niego czujnik jest sprawny (tylko czy aby napewno)
    skaswoal mnie 30 zl

    Panowie moze macie jakiegos sprawdzonego elektryka od fordow w rejonie Gdanska ?
    Ostatnio edytowane przez Dragi ; 27-01-2012 o 20:13

  21. #160
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez meduz Zobacz posta
    Podobną rozkimnkę z temperaturą miałem w swoim mondziaku. Wolno nabierał temperaturę, a podczas mrozu i postoju na biegu jałowym temp. zaczynała spdać do 1/4 skali. Ciepło w kabinie pojawia się w sumie za każdym razem dość szybko ale wskażówka zawsze była leniwa. Na podstawie forum i doświadczenia z poprzenich aut stwierdziłem ze padł termostat(y) wymieniłem co prawda tylko ten mały ale nic sie nie zmieniło. Jedyna uwaga kiedy jadę szybko to temp. rośnie błyskawicznie.
    Podobnie jak poprzednicy obstawiam na wysoka sprawność silnika
    ja mam tak samo i zastanawiam sie nad wymiana termostatow
    duzy mam z poprzedniego mondeo mk2, ale musze kupic maly
    czytam to forum i jednym to pomaga, drugim znowu nie pomaga
    zastanawiam sie czy kupowac maly, koszt okolo 100zl nie duzy, ale po co wydawac jak ma nie dzialac

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 12:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 04:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 07:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów