+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 58 z 62 PierwszyPierwszy ... 848545556575859606162 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,141 do 1,160 z 1237
  1. #1141
    Mistrz pobocza Awatar Glinek
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.2TDCI - Szatan
    Od
    10 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie posiadam oslony. Odpadla kiedyś i od tego czasu to się wydarzyło ze wskazówką 😀 może rzeczywiście to jest przyczyną.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Glinek ; 22-11-2016 o 20:58
    MONDEO 2.2 TDCi Powrót do Standardowej MOCYStylizacja nadal in Progress
    BMW E30 Covertible_V8 4.4L 286KM & 400Nm_UNDERCONSTRUCTION

    BMW F30 320d xDrive Estorilblue

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1142
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Aug 2014
    Mieszka w
    Łomża
    U mnie w TDDI ta sama sytuacja, choćby nie wiem jak szybko poruszał się pojazd, wskaźnik "leży". Po części winny był czujnik klimatyzacji, który nawet podczas włączenia ogrzewania (bez klimy) odpalał wiatrak klimatyzacji. Po odłączeniu wskazówka faluje, lecz już nie leży tak jak wcześniej. Wymieniony mały termostat - jednak ten od nowości nie był szczelny..

  4. #1143
    Zielony listek
    Imię
    Jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 TDCi 157 kM
    Od
    17 Aug 2006
    Mieszka w
    Łódź
    U mnie podobnie jak był oryginalny fabryczny termostat silnik szybko wskazywał prawidłową temperaturę i trzymał pion. Po dziesięciu latach padł i wymieniłem na nowy fordowski, ale szału nie ma podnosi się powoli. Myśląc o szybszym dogrzaniu silnika zamontowałem osłonę chłodnicy i silnika i nie zaobserwowałem w poprzednią zimę jakichś rewelacji.

  5. #1144
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mic1225 Zobacz posta
    U mnie w TDDI ta sama sytuacja, choćby nie wiem jak szybko poruszał się pojazd, wskaźnik "leży"
    To włącz test zegarów,odczytaj temperaturę.

    Jeżeli wzrośnie do ok 90°C a wskazówka nadal będzie leżała - masz uwalony albo czujnik albo wskaźnik.
    Jeżeli nie - wymień duży termostat

    Cudów nie ma.......
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 23-11-2016 o 21:42
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #1145
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jeżeli wzrośnie do ok 90°C a wskazówka nadal będzie leżała - masz uwalony albo czujnik
    Czasem mam wrażenie że Ty nie wiesz o czym piszesz. Skoro na zegarach mu się pokaże 90 st. to jak może mieć uwalony czujnik? Skor w TDDI jest jeden? Może mieć walnięty wskaźnik, owszem.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  7. #1146
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    Czasem mam wrażenie że Ty nie wiesz o czym piszesz. Skoro na zegarach mu się pokaże 90 st
    Czepiasz się i tyle..... Ok - mój błąd.....
    Tylko jeszcze mi wskaż w którym jeszcze miejscu pisze bzdury?
    Dlaczego gdy miałem problem z temperaturą to po wymianie termostatów problem zniknął?
    Tu nie ma filozofii.
    Czemu ludziska sami sobie stwarzają problemy?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #1147
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Panowie mam takie pytanie,który termostat powinien otworzyć się jako pierwszy,mały czy duży,? Jak jest temperatura otwarcia małego?bo na pudełku ani na termostat nie nie znalazłem takiej informacji..

  9. #1148
    Kursant Awatar Tic
    Imię
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    Panowie mam takie pytanie,który termostat powinien otworzyć się jako pierwszy,mały czy duży,? Jak jest temperatura otwarcia małego?bo na pudełku ani na termostat nie nie znalazłem takiej informacji..
    Z tego co pamiętam to dużo otwiera się przy 88 stopniach a mały przy 102

  10. #1149
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    W
    Cytat Zamieszczone przez Tic Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to dużo otwiera się przy 88 stopniach a mały przy 102
    no to ja mam cyrk na kołach z tym moim mondeo,termostaty nowe ori Forda,a jak wczoraj sprawdzałem węże przy około 70st. to ten za termostatem dużym zimny więc ok ale wąż od małego termostatu w okolicy chłodnicy ciepły,tak ma być..czy pech po prostu i mały mimo że nowy przepuszcza?
    Sprawdzalem Stary olejowy termostat w gorącej wodzie,otwiera się przy 90st.
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 25-11-2016 o 11:40

  11. #1150
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Czy ktos ma moze zdjecia ktore wywialo z pierwszego postu?
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  12. #1151
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    wczoraj sprawdzałem węże przy około 70st. to ten za termostatem dużym zimny więc ok ale wąż od małego termostatu w okolicy chłodnicy ciepły,tak ma by
    Sprawdziłem po przejechaniu 4km przy 0°C na zewnątrz,więc temp. silnika może 50° (tego nie sprawdzałem) - wąż "małego" ciepły......więc raczej "tak ma być"......

    Mały termostat zamontowany jest na wejściu pompy i połączony przewodem (wężem) z chłodnicą oleju.

    Obieg cieczy tu jest DO pompy......więc gdy silnik się nagrzewa,to chociaż krążenie cieczy tu nie występuje - to jednak musi się ona nagrzać,nawet gdy termostat jest zamknięty.
    Nawet samo promieniowanie cieplne od silnika go nagrzeje.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #1152
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    CzarekJ jak w takim razie sprawdzić mały termostat?
    U mnie problemy zaczęły się mniej więcej od czasu kiedy auto nagle straciło moc ,a wskazówka temperatury leciała na sam dół.tyle że bez.sprezynki,po restarcie zapłonu wszystko wracało do normy.Wyczytalem na forum że czujnik do wymiany,tak zrobiłem mocy już nie traci ale choler..na wskazówka teraz wariuje.Liczylem że to zbieg okoliczności i padły też termostaty ale nie, po wymianie brak poprawy.
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 26-11-2016 o 11:12

  14. #1153
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    CzarekJ jak w takim razie sprawdzić mały termostat?
    Str.52 #1028.......
    A wystarczyłoby przed napisaniem o problemie prześledzić temat
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #1154
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Jak go sprawdzić po wyjęciu to wiem ale czy da się to zrobić bez wyciągania go?

  16. #1155
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Witam
    też miałem problemy z temperaturą silnik nagrzany wskazówka w pionie i wystarczyło wjechać w miasto lub zwolnić tempo i za chwilę spadała lub ciężko było w ogóle dojść do "pionu" a że wątek śledzę i widzę że brak rozwiązania nadal to postanowiłem napisać

    tak się stało niefortunnie że musiałem pare miesięcy temu wymienić chłodnice (OE) a teraz przy okazji roboty pompy wspomagania wkurzyłem się i zrobiłem kompleks tj. pompa wody (SKF), oba termostaty (OE) plus świece w podgrzewaczu (OE) i to co zaobserwowałem:
    (temp. ok.0-2) po 1km już czuć lekko ciepłe powietrze, po 2km już zauważalnie ciepłe a na dogrzanie silnika potrzeba mi ok 11km przy czym wyjeżdżam z pracy jadę kawałek mam jeden zakręt i potem rozpędzam się do ok100km/h (2tys rpm) i te obserwacje były w takich warunkach przy stałej prędkości nikogo nie mijałem ani nie zwalniałem i nawiew (manual) ciepłe na max plus 1 bieg wentylatora.

    teraz w weekend robiłem trasę 2x220km i temperatura stoi cały czas w pionie a miałem po ok 40km korek i światła gdzie długo stałem z włączonym silnikiem i wskazówka nie opadła ani na chwilę tak więc jak na tą chwilę chyba problem rozwiązany czekam na niższe temperatury żeby się upewnić
    ale jedno jest pewne dużo szybciej silnik się nagrzewa i szybko czuć ciepły nawiew, ale ciężko mi powiedzieć co było konkretnie problemem (może wszystko) bo wymieniłem wszystko za jednym zamachem.

  17. #1156
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    a że wątek śledzę i widzę że brak rozwiązania nadal to postanowiłem napisać
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    (temp. ok.0-2) po 1km już czuć lekko ciepłe powietrze, po 2km już zauważalnie ciepłe a na dogrzanie silnika potrzeba mi ok 11km przy czym wyjeżdżam z pracy jadę kawałek mam jeden zakręt i potem rozpędzam się do ok100km/h (2tys rpm)
    Coś słabo "śledzisz"

    Post 1126 na poprzedniej stronie i wcześniejsze.....

    Silnik się nie nagrzewa (wskazówka nie ma "pionu) - uszkodzony termostat duży lub przyrządy pomiarowe.(albo zapowietrzony układ)
    Silnik sie nagrzewa,ale po stabilnej pracy na wielu km i zwolnieniu wskazówka opada - mały termostat.......(albo zapowietrzony układ)

    Ile razy do () można to tłumaczyć???

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    Jak go sprawdzić po wyjęciu to wiem ale czy da się to zrobić bez wyciągania go?
    Raczej nie ma takiej możliwości - mnie nie uczono tego w szkole,a i pracując w zawodzie nikt mi tego nie pokazał - a pokazano wiele "sztuczek" o których w szkole nie uczono......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #1157
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Masz rację tylko teoretycznie bo też wymieniłem termostat maly ze 3 lata temu to pomogło na jedna zime trochę, rok temu duzy vernet i tez nie grzal i nie trzymał temperatury jak powinien więc w teorii powinno pomóc a nie pomoglo dlatego napisałem że dopiero teraz wiem co to dobre nagrzewanie i trzymanie temperatury i tez nikt by nie kombinowal z nitami i innymi patentami skoro wymiana termostatow załatwiła by temat u każdego..

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez michal198 ; 28-11-2016 o 09:55

  19. #1158
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    Masz rację tylko teoretycznie
    Jakie tylko?......
    Teoretycznie to np. zaznacza się położenie koła względem piasty przed jego demontażem...
    Bo praktycznie jeszcze nie widziałem aby ktoś to robił.

    Uwierz,że to o czym napisałem,czy napiszę to nie tylko wiedza teoretyczna (a na pewno nie z internetu,chociaż ten też jest przydatny) a również praktyka - zarówno przy własnym aucie,jak i innych.....od tych najmniejszych po największe.

    W tym temacie mam jeden wniosek:

    "Problemy" niektórych użytkowników wynikają z nieznajomości działania układu chłodzenia i błędnych interpretacji wskazań przyrządów.

    Napisałeś,że wymieniłeś pompę cieczy i chłodnicę - Ok,ale gdyby pompa była niewydolna,chłodnica zapchana byłby problem z przegrzewaniem silnika.

    PTC owszem przyspiesza nagrzewanie,ale z tego co wiem (teoretycznie,bo nie sprawdzałem) dopiero przy minusowych temperaturach,ale nie wszystkie auta są wyposażone w taki podgrzewacz.

    Czas i pokonany dystans też ma znaczenie - są różne warunki drogowe w jakich się poruszamy,więc nie można tego traktować "sztywno"więc tu też niektórzy mogą wyciągać błędne wnioski i "robić z igły widły".
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 28-11-2016 o 12:40
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #1159
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Napisałeś,że wymieniłeś pompę cieczy i chłodnicę - Ok,ale gdyby pompa była niewydolna,chłodnica zapchana byłby problem z przegrzewaniem silnika.
    tak pisałem że wymieniłem, ale chłodnicę z przymusu bo walnąłem zająca a pompę przy okazji pompy wspomagania dla świętego spokoju nie sądzę żeby te elementy miały większy wpływ, ale świece oraz termostaty owszem, ja po prostu zrobiłem wszystko i czuć dużą różnicę, nie wiem może wystarczyło wymienić jeden termostat, może jedną świece PTC...

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Jakie tylko?......
    Teoretycznie to np. zaznacza się położenie koła względem piasty przed jego demontażem...
    Bo praktycznie jeszcze nie widziałem aby ktoś to robił.
    a teoretycznie bo jeśli sprawa była by prosta: "masz problem z temperaturą? wymień termostat" to by ten wątek nie ponawiał się zawsze z nadejściem temperatur w okolicach zera bo wiele osób wymienia termostaty i po kilka razy i nic..

  21. #1160
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez michal198 Zobacz posta
    a teoretycznie bo jeśli sprawa była by prosta: "masz problem z temperaturą? wymień termostat" to by ten wątek nie ponawiał się zawsze z nadejściem temperatur w okolicach zera bo wiele osób wymienia termostaty i po kilka razy i nic.
    Bo tylko to można zrobić i dlatego napisałem

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    "Problemy" niektórych użytkowników wynikają z nieznajomości działania układu chłodzenia i błędnych interpretacji wskazań przyrządów.
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Czas i pokonany dystans też ma znaczenie - są różne warunki drogowe w jakich się poruszamy,więc nie można tego traktować "sztywno"więc tu też niektórzy mogą wyciągać błędne wnioski i "robić z igły widły".
    I dlatego temat nie ma końca......
    A i jeszcze przemyślałem "patent z nitem".....
    W naszym klimacie (zwłaszcza zimą) ma to "jakiś"sens.

    Otóż montowany jet on w przewód do zbiornika wyrównawczego a te jak sama nazwa wskazuje służy do wyrównania poziomu cieczy w układzie.
    Ale również do tego zbiornika kierowany jest nadmiar cieczy,która się rozszerza wraz ze wzrostem temperatury i oczywiście nieco powietrza,które w tym przewodzie jest.
    Jeżeli zamontujemy kryzę w postaci np. nitokołka (bez "gwoździa") lub podobnego,lub zablokujemy całkowicie nitem,lub gwoździem(lub czymkolwiek innym..szmatką?) to wzrośnie ciśnienie w układzie,a chyba wiadomo,że ciecz szybciej wrze pod ciśnieniem.
    I cała filozofia.....ale - jak będzie w upały?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów