+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 62 PierwszyPierwszy ... 678910111213142060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1237
  1. #181
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Wiecie co jutro wymieniam swiece bo mi za 4 razem dopiero odpala i to przy dlugim kreceniu
    ma to samo z odpalaniem po długim postoju na mrozie na razie wymieniłem 3 świece na czwartą się czaje jak do niej podejść
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #182
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez bikkers Zobacz posta
    Witam. Opowiem wam moją dzisiejszą przygodę. Temperatura -12 po około 10km wskazówka dopiero drgnęła od zera, po 15km na godzinie 10.30 i surprise: zaczyna migać kontrolka świec żarowych i silnik zdechł. Że byłem akurat na moście, jeszcze w trakcie jazdy wyłączyłem zapłon i odpaliłem bez problemów. Niestety sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy. Zjechałem na pobocze podciągnąłem mu obroty, aż złapał temperaturę i pojechałem w trasę dalej (kolejne 15km) bez większych problemów tylko z włączoną kontrolką ostrzegawczą silnika. Po kilkugodzinnym postoju wszystkie kontrolki OK. Na samym początku włączyłem silnik na kilka minut na postoju, później mocno go podgrzałem jadąc ok 100km/h na 3-ce, aż temperatura poszła na 90st. Niestety na każdych światłach temperatura szła w dół. Co dziwne jak było na początku wątku przygazowanie go na postoju nie dawało większych efektów a nawet temperatura szybciej malała. Doradźcie czy to trefne paliwo (tankowałem ostatnio do pełna V-powera ale ponad miesiąc temu i wcześniej nie miałem większych problemów), czy termostat (jak temperatura na zewnątrz zeszła na minus jeżdżę mało i zauważyłem już wcześniej, że silnik bardzo długo się nagrzewa), czy jeszcze coś innego?
    widze ze nie jestem sam
    dzisiaj rano, po 2,5 dniowym postoju na mrozie (w nocy okolo 23C) probowalem odpalic
    zakrecilem najpierw trzy razy swiece i rozrusznich w ruch
    odpalil dopiero po 2 zakreceniu
    jechalem sobie powoli i przycisnolem pedal mocnij jak temp. silnika lekko podskoczyla
    zaczela mrugac kontrolka swiec i auto zgaslo
    odpalil praktycznie bez problemu ale po ponownym wcisnieciu pedalu znowu kontrolka zaczela mrugac
    dojechalem do celu juz nie wciskajac pedalu i na postoju mu przygazowalem
    temp. nie podskkoczyla, ale noge z gazu zdjolem i temp. jeszcze bardziej spadla

    jeden czujnik jest przy termostacie, a drugi gdzie?
    moze jest to wina polozenia czujnika?
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 06-02-2012 o 13:23

  4. #183
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    z tego co wyczytalem na forum to w mk3 jest jeden czujnik

  5. #184
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.o TDCi 06'
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Chciałem dzisiaj wymienić mały termostat nie wykręcając kolektora tylko rurę,która idzie do EGRa... no i dałem sobie spokój po tym jak zobaczyłem dokąd ona idze Górną śrubę udało mi się poluzować ale tą drugą ju nie...Ciężko się tam dostać.Jak macie jakiś pomysł jak się tam dostać chętnie wysłucham

  6. #185
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    zdejmij kolektor to aprawde ni zajmuje duzo wiecej czasu a znacznie ulatwi prace przy wymianie malego termostatu

  7. #186
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Własnie jestem po wymianie termostatów i powiem tak jest lepiej ale szału nie ma.
    Przy okazji chciałem sie podzielic metodą spuszczenia płynu bez nabrudzenie w garażu i praktycznie bez jego utraty (dla tych którzy nie chcą go wymieniać). Mianowicie potrzebne sa dwa ok. 70-80 cm węże o średnicach jeden 15mm na zewnątrz drugi 15mm wewnątrz. Robimy tak: odłączamy wąż od małego termostatu i zakładamy na krócec termostatu grubszy wąż, możemy termostat też całkiem zatkać jakimś korkiem, jednocześnie trzeba przytrzymać kciukiem wylot zdjętego węża, żeby nie narobić bałaganu. Jeżeli termostat jest sprawny to nic przy nim nie potrzeba korkować, bo nic z niego nie poleci, a zająć się trzeba zdjętym wężem. Cieńszy wąż wsadzamy do zdjętego węża termostatu i spokojnie opuszczamy go na dół do jakiejś uprzednio przygotowanej miski czy pojemnika. Odkręcamy korek zbiorniczka wyrównawczego i spokojnie pijąc piwko czekamy aż płyn sobie spłynie.
    Druga rzecz, to zauważyłem że z obudowy termostau po stronie wyjścia z chłodnicy wychodzi do góry trójnik, z którego jeden wężyk idzie do zbiorniczka, drugi wchodzi do głowicy. U mnie jest tak, że ten wężyk od głowicy jest prawie od razu ciepły i jak sądzę płynie nim płyn do chłodnicy, bo gruby waż biegnący do chłodnicy też robi się ciepławy. Czy wie ktoś może co to jest i po co, szczególnie ten kawałek o głowicy, bo przelew do zbiorniczka jest oczywisty.
    Ostatnio edytowane przez frobek ; 11-10-2012 o 11:27

  8. #187
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    i doszedles do tego co to za wezyk ?

  9. #188
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Nie wiem jeszcze, bo nie bardzo miałem czas żeby to sprawdzać w aucie. Wszystko wskazuje na to, że służą one do odpowietrzania układu i odprowadzenia nadmiaru płynu do zbiorniczka.
    Moim zdaniem, żeby to wszystko działało jak trzeba, w korpusie termostatu powinien byc zawór zwrotny, który bedzie blokował przepływ z głowicy do chłodnicy kiedy termostat jest zamknięty, ale oczywiście jak mawiał klasyk mogę być w "mylnym błędzie". Jak dla mnie brak, lub uszkodzenie tego zaworka powoduje, że przy zamkniętym termostacie nadmiar ciepłej już cieczy z głowicy wędruje przez ten trójnik do chodnicy zamiast do zbiorniczka wyrównawczego, bo pompa cieczy robi dość duże podciśnienie właśnie na wężu z chłodnicy. Więc wszystko zachowuje się jakby duży termostat był trochę otwarty.

  10. #189
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    gdzie jest czujnik temperatury?
    myslalem ze tak jak w mk2 orzy termostacie i dzisiaj szukalem ale nie moge znalezc

  11. #190
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Ogarnąłem wreszcie temat.
    Sa dwa rodzaje obudów termostatu, z zaworkiem zwrotnym na końcówce przelewowej/odpowietrzajacej i bez zaworu. U mnie jest akurat bez, co potwierdziłem zdejmując trójnik, w sklepach internetowych tez na zdjęciach sa obudowy bez zaworka.
    Zdjęcie obudowy bez zaworu:
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Obudo...%E2%86%92/3147
    Zdjęcie obudowy z zaworem zwrotnym:
    http://img196.imageshack.us/img196/876/termostatq.jpg

    Twierdzę zatem, że wszyscy którzy wymienili termostaty i nie odczuli dużej różnicy mają obudowę bez zaworu zwrotnego, która puszcza przelew z głowicy na duży obieg do chłodnicy, co skutecznie przedłuża nagrzewanie silnika. Obecność zaworka można łatwo sprawdzić zdejmując trójnik u góry obudowy (przy zakręconej pokrywce zbiorniczka prawie nic nie wycieknie, oczywiście wcześniej trzeba odkręcić pokrywkę żeby spadło ciśnienie w układzie).
    Skutek braku zaworka jest taki, jakby duży termostat był ciągle odrobinę otwarty, bo średnica otworu w tej końcówce to ok. 4mm.

  12. #191
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk 3 TDDI
    Od
    16 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdansk

    Sukces :)

    Witam. Podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami nt małego termostatu. Po ponad 3 latach użytkowania auta i ponad roku zastanawiania się czy termostat jest dobry czy nie, w końcu go wymieniłem - i jestem więcej niż zdumiony! Niesamowita różnica!
    Sytuacja przed wymiana: silnik grzał się b. wolno, trzeba było zrobić minimalnie 10 km żeby wskazówka się ruszyła, a około 20 do pełnego rozgrzania (jak już wskazówka była na godz. 12 to się tak trzymała, bez wahań ), ciepło w kabinie po około 5 km ale bez rewelacji, spalanie 7-8 l w cyklu mieszanym.
    Po wymianie: wskazówka na 11:55 po 2-3 km (temp na zew. 5 stopni), bez wahań. Spalanie jeszcze nie wiem ale sprawdzę .
    No i najważniejsze: mały termostat po wyjęciu rozsypał mi się w ręce, sprężynka wypadła, a plastik się pokruszył. Cale szczęście nic nie wpadło do środka...chyba. No i pragnę przy okazji pogratulować osobom które wymieniają go bez zdejmowania kolektora - jak dla mnie niewykonalne. Dziękuje za rady i wpisy - bardzo pomocne przy pracy. Pozdr.

  13. #192
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Cytat Zamieszczone przez frobek Zobacz posta
    Ogarnąłem wreszcie temat.
    Sa dwa rodzaje obudów termostatu, z zaworkiem zwrotnym na końcówce przelewowej/odpowietrzajacej i bez zaworu. U mnie jest akurat bez, co potwierdziłem zdejmując trójnik, w sklepach internetowych tez na zdjęciach sa obudowy bez zaworka.
    Zdjęcie obudowy bez zaworu:
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Obudo...%E2%86%92/3147
    Zdjęcie obudowy z zaworem zwrotnym:
    http://img196.imageshack.us/img196/876/termostatq.jpg

    Twierdzę zatem, że wszyscy którzy wymienili termostaty i nie odczuli dużej różnicy mają obudowę bez zaworu zwrotnego, która puszcza przelew z głowicy na duży obieg do chłodnicy, co skutecznie przedłuża nagrzewanie silnika. Obecność zaworka można łatwo sprawdzić zdejmując trójnik u góry obudowy (przy zakręconej pokrywce zbiorniczka prawie nic nie wycieknie, oczywiście wcześniej trzeba odkręcić pokrywkę żeby spadło ciśnienie w układzie).
    Skutek braku zaworka jest taki, jakby duży termostat był ciągle odrobinę otwarty, bo średnica otworu w tej końcówce to ok. 4mm.
    ten zaworek zwrotny to z jakiego modelu?
    pytam poniewaz dzisiaj przygladalem sie konstrukcji mojej obudowy termostatu i nie mam tego zaworka
    wezyk idacy z glowicy wchodzi na trojnik i dalej do oslony termostatu i faktycznie moze puszczac plyn na chlodnice
    nasuwa mi sie tylko mysl ze ten zaworek zwrotny powinien byc zamontowany w druga strone
    jak chlodziwo idzie z termostatu do wezyka, a nie z wezyka do termostatu
    inna sprawa jest spadek temperatury silnika podczas postoju

    ps
    jaka macie teraz temp, silnika
    okolo 15-20 C na dworze mi wskazowka stoi na 45C, jak przycisne to podchodzi do okolo 60-70C ale na postoju spada do 45
    termostaty sprawdzilem i nie musze wymieniac
    dodam ze jeszcze nie zdjolem przeslony chlodnicy

  14. #193
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.o TDCi 06'
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Poznań
    W taka pogodą jak jest teraz stoi w pionie.

  15. #194
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    z tego co widze to ty masz po lifcie, moze po liftowe maja ten zaworek

  16. #195
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Jedna sprawa dla ustalenia na przyszłość - po jakim czasie od zatrzymania wskazówka odchodzi od pionu i do jakiego poziomu?
    Według mnie zawsze trochę spadnie na postoju ? kwestia " wielkości spadku " Może ktoś niepotrzebnie się stresuje, że mu "spada" ...

  17. #196
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    ten zaworek zwrotny to z jakiego modelu?
    Obydwa zdjęcia dotyczą obudowy do MK3 2,0/2,2TDCI, z tym że jedna jest w sklepie druga na alledrogo. Skąd te różnice, nie mam pojęcia.

  18. #197
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    mi wskazowka spada dosc szybko
    juz raz kupilem termostat bez potrzeby, a te ktore mam teraz zamontowane to sprawdzalem
    po co wlasciwie jest ten trojnik? moze go zaslepic?
    bo wedlug mnie ten zaworek zwrotny, powinien byc zamontowany w druga strone (juz pisalem o tym wczesniej), tj blokowac przeplyw plynu z wezyka do obudowy termostatu, a on blokuje odwrotnie

    gdzie jest czujnik temperatury w mk3?

  19. #198
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    a u mnie padł duży termostat bo nie da się nagrzać silnika. Weryfikacja jest prosta - rura do chłodnicy od razu robi się letnia. Auto ma 94k oryginalnego przebiegu (jestem pierwszym właścicielem) i na 100% układ nie był jeszcze otwierany.
    Na dniach wymiana bo już kupiłem nowy - oryginał. Sprawdzony pro forma w garnuszku i działa jak należy.
    Przed usterką temperaturę zawsze miałem w pionie i to dość szybko po starcie (kilka km)
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  20. #199
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    przy okazji sprawdz czy masz zawor zwrotny na obudowie termostatu

  21. #200
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    ok ale co to zmienia ? zawór też może się zawiesić ? wszystko działało elegancko do niedawna ...
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana świec w podgrzewaczu PTC MKIII TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-04-2020, 13:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 05:37
  3. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  4. [TDCi MKIII] Co mogło paść oprócz termostatów?
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów