+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk

    [TD MkII]Spalanie 10l/100km "Problem rozwiazany"

    Witajcie!
    Czy spalanie 10l/100km jest normalne? Po zerwaniu paska rozrzadu? Ostatnio mam problemy z odpaleniem po noc - kreci 5 sekund a gdy zalapie strasznie trzesie, dopiero uspokaja sie po 10 sekundach. Plyn chlodniczy bulgocze mi w zbiorniczku wyrownawczym, to objaw uszczelki pod glowica? Byla ostatnio wymieniana (1tys km temu)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokółka

    Re: [TD MkII]Spalanie 10l/100km

    Zależy czy jeździsz na długich odcinkach czy krótkich. Jeżeli pali ci w trasie 10 to niezbyt dobrze. Mamy teraz czasami przymrozki, zimną pogodę jak jeździsz w mieście to silnik nie zdąży się nagrzać, jest na ssaniu i wtedy 10 może spalić.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Wlasnie 10 pali w miescie i w trasie :/ Slabo przyspiesza, jakby jeden cylek nie palil.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nikt nie ma pomyslow, co mu moze dolegac?

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    02 Apr 2009
    Mieszka w
    Gorzów
    szczerze mowiac mi tez kolo tych 10 spala. ale ja duzo po miescie i pewnie nie dogrzewa sie i dlatego

    Dodano po 2 min.:

    niby te babelki to moga byc objawy, ale sprawdz kropelek oleju nie ma w wyrownawczym albo wody w oleju.i czy w wyrownawczym nie smierdzi spalinami.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Modeo Mk II
    Od
    18 May 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Jak już nie raz pisałem udaj się do mechanika niech sprawdzi i wyreguluje wtryski, no chyba że masz zepsutą pompę wtryskową. a co do odpalania to nowe przewody dużo dają. mam je od tygodnia i ani razu nie miałem już kłopotów z odpaleniem

    Dodano po 3 min.:

    Cytat Zamieszczone przez Konrad_GD
    Plyn chlodniczy bulgocze mi w zbiorniczku wyrownawczym, to objaw uszczelki pod glowica?
    trochę nie bardzo wiem o jakie bulgotanie Ci chodzi ale płyn w wyrównawczym jest w ciągłym obiegu, jak odpalisz silnik to płynie do niego płyn a jak prze gazujesz to mocniej leci??
    Niestety już nie pamiętam kto mi na posta odpowiadał właśnie na ten temat

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Kolego najprosciej jak masz cieply silnik odkrec korek od wlewu oleju jak masz na korku bialawa maz to albo uszczelka albo peknietaglowica.Raczej obstawiam to drugie bo pisales ze uszczelka byla robiona,do plybu ida spaliny to jest obiaw nulgotania.jeszcze jeden tes co mozesz zrobic ale na wlasna odpowiedzialnosc przy cieplymale zgaszonym silniku ,jezeli po ostroznym odkreceniu korka plynu przybedzie od diabla to na bank masz spaliny w ukladzie. Auto sie tobie nie przegrzewa?? plynu nie ubywa badz nie przybywa ( olej lub powietrze w ukladzie) co do odpalania tak jak juz kolega pisal wtryski lub pompa,albo rozrzad zle ustawiony. Spalanie tez moze byc wieksze jak rozrzad zle ustawiony.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    ...jest taki fajny tester...takie fiolki z niebieskim płynem...zakłada się na zbiorniczek płynu i odpala...jeśli zabarwi sie na zielono...to głowica do roboty..niestety nie wiem gdzie to dostaniesz...

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    W plynie chlodniczym sa babelki gazu (spalin). Im wiecej gazu tym wiecej ich jest. Czyli musze wybrac sie do mechanika. Dzieki

  11. #10
    Kursant Awatar Bunio
    Imię
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Działdowo
    mnie tez pali ok. 10/100 km , ale to pewnie dlatego ze mam ciężką nogę .... ,mondek wygarnia 190/h i pewnie dlatego tyle pali

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Bunio
    mondek wygarnia 190/h i pewnie dlatego tyle pali
    Załącz nawigację to się trochę zdziwisz

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar olekkelo
    Imię
    Błażej
    Opis
    Rover 75 CDT
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    wlkp(ostrow/kalisz/olesnica/wrocław)
    Cytat Zamieszczone przez Konrad_GD
    Po zerwaniu paska rozrzadu? Ostatnio mam problemy z odpaleniem po noc - kreci 5 sekund a gdy zalapie strasznie trzesie,

    jak po zerwaniu paska to korby możesz mieć walnięte tłok np i kompresji moze nie trzymąć, a jakiś remoncik po zerwaniu paska był??

    bulgotanie to moze głowica pękła i jest mikroszczelina i wali spalinami w układ chłodzenia węże twarde??

    spalanie boster - miałem tak samo- po wyregulowaniu z 9-10l zeszło na 7 średnio tak że na 20l około 300km robiłem
    Był Siena-Grun Mondeo Mk2 TD jest rover )

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie, remontu nie bylo. Wiec to booster? Pojade w tym tygodniu do mechanika w takim razie.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Ale głowica była ściągana i naprawiona, chyba nie?
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  16. #15
    Kursant Awatar Bunio
    Imię
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Działdowo
    załaczyłem nawigacje itak jak w zawsze pokazuje ok. 10 mniej niz prędkościomierz .
    A tak wogóle to cięzko mam odpalić jak jest zimny,gdy przegazuje to kopci na czarno i zastanawiam się czy to ma wpływ również na ilość spalanego paliwa ???

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar olekkelo
    Imię
    Błażej
    Opis
    Rover 75 CDT
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    wlkp(ostrow/kalisz/olesnica/wrocław)
    po co do mechanika z takim czymś sam se wyreguluj wykręć troszkę z 2-3 obroty zobaczysz różnice a najlepiej poszukaj na forum było o tym i o wymianie membran kupisz takie coś za 30-50 zł a mechas jak nie zaufany to wiesz róznie może być albo powie że ford tak ma
    Był Siena-Grun Mondeo Mk2 TD jest rover )

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Zawory byly wymieniane. Co do regulacji boostera to jeszcze moge sprobowac ale samemu membrany wymieniac? Jeszcze zle zloze i bedzie problem :P

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar olekkelo
    Imię
    Błażej
    Opis
    Rover 75 CDT
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    wlkp(ostrow/kalisz/olesnica/wrocław)
    są foty z takiej operacji wiec na spokojnie sobie poradzisz zawsze pare zł w kieszeni a jak zajedziesz do mechasa to zacznie śpiewać ze pompa do sprawdzenia itp itd no i koszty lecą... potrzebne do tego są 4 klucze troche czasu i do dzieła , a i jak już byś wykręcał boster to nad nim w pompie jest sitko takie małe jak nie wyjdzie z bosterm to igła i wyjmij ją i wyczyść przy okazji a przy zakładaniu na krople oleju do bostera i wkręcasz
    Był Siena-Grun Mondeo Mk2 TD jest rover )

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8TD
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie moge nic znalesc o boosterze - jedyne co to fotka gdzie sie znajduje

    @edit
    Juz znalazlem.

    #down
    Alez checi mam, niestety doswiadczenia z samochodami jeszcze brak, no i ten garaz... posiadam jednakze nie ogrzewany, zawalony (mondek nie wjedzie) i jakies 500m od domu.

  21. #20
    Olek, zapomniałeś o tym że żeby to zrobić trzeba mieć przede wszystkim chęci a po drugie, ciepły garaż biorąc pod uwagę że zima się zaczyna.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Chemia Moly- "Ol Verlust Stop" & "Oil Additiv MoS2". Ktoś testował ?
    By m_g in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 20:33
  3. [Duratec] Brak "ssania automatycznego" na zimnym silniku i większe spalanie
    By Cashoob in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 13:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów