+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Józef
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    26 Oct 2009
    Mieszka w
    Jelenia Góra

    [TDCi]Czy to może być turbina?

    Temat podjąłem w dziale "zawieszenie", bo myślałem, ze przyczyną jest przegub. Jednak sprawdziłem dokładnie i przeguby (przynajmniej zewnętrzne) są raczej OK. Żadnych stuków, luzów itp.
    Objawy: 2- bieg, ok1200 obr, wciskam gaz do "dechy". W zakresie 1800-2200 obr. silne drgania, choć szybko ustępują. Auto dalej rozpędza się szybko i płynnie. Ich natężenie jest proporcjonalne do stopnia wciśnięcia pedału gazu. Na wyższych obrotach drgania są, ale znacznie słabsze i w tym samym zakresie obrotów. Gdy obrotomierz minie 2200 znikają. Drgania odczuwalne zarówno przy skręconych kołach, jak i przy jeździe na wprost. Na wolnych obrotach silnik pracuje bardzo ładnie, równo i gładko wchodzi na obroty.
    1. turbina?
    2. poduszka silnika?
    3. a może jednak przegub wewnętrzny?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Wojtek
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    16 Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ponoc dwumasa moze sie tak zachowywac w tym zakresie obrotow, jesli nie byla wymieniana i masz kolo 150 tys.km lub wiecej to bym tutaj szukal przyczyny. Czy przy wylaczaniu silnika na luzie bez sprzegla masz metaliczny dzwiek? Jesli tak to wlasnie moze byc dwu masa. Sprobuj tego sposobu z wcisnietym sprzeglem i bez. Ja u siebie najbardziej odczuwam dzwiek od dwumasy jesli stoje na podjezdzie do garazu, wtedy naprawde slychac ze cos sie z dwumasa dzieje.

  4. #3
    miałem cos podobnego tyle że drgania poiawiały się przy okolo 80-tki ale tylko jak przyspieszałem jak nogę z gazu ściągałem to wszystko było ok a tytlko jak gaz dodawałem to znowu takie wibracje mi sie pojawiały oddałem mondiego do mechanika i stwierdził że półośka na zebach się z lekka powyrabiała a że nowa to kosz ok 1200 zeta kupilęm na allegro za 300 setki wymiana 80-dych i jak ręką odjąl, teraz leje zupę i smigam że aż miło pozdrowienia

  5. #4
    Kursant Awatar Mikosz
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    01 Feb 2009
    Mieszka w
    Niemcza
    W MK7 też mam drgania. W zakresie 1700-1900 obr.min na 4 biegu (60 km/h) i na piątym biegu też w takim zakresie (80km/h). Nie ukrywam że to bardzo denerwujące i zaniża mi komfort jazdy. Od 2000 obr.min przestaje i ma kopa aż wciska fotel. Podejrzewałem na poczatku o układ wydechowy ale jest dobry. Także mi na myśli wpadła tylko turbina...
    Jak wyżej kolega fikcjoner pisał coś o półosi na zębach. Może kolego coś więcej napiszesz ??
    U mechanika dziś przy wymianie oleju zauważono mokry element uszczelnienia półosi... Coś ma wspólnego z drganiem ?
    Na kierownicy czuć drgania bardzo

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Turbina??
    By dario83 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 19:40
  2. [TD MkI] Turbina mk1 i mk2
    By Sevens in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 21:44
  3. może wtryskiwacze a może nie?
    By dziurixon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 06:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów