+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Koszt LPG

  1. #1

    [MkII]Koszt LPG

    Witam

    Nie wiem czy to okazja, ale kumpel oferuje mi instalacje LPG za 2,5 tys. Nie znam sie na tym, jest to Polska instalacja ze smarowaniem zaworów. Posiadam silnik ZETEC 1.8 BENZYNA Grudzień . Czy opłaca się? Co polecicie?

    POzdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To jest sama instalacja? używana czy nowa?, czy może jest to koszt już montażu nówki.
    Wywiedz się konkretnie jaki model sterownika, jaki parownik i jakie wtryski, do kiedy ma homologację na butlę. (to ostatnie w przypadku jeśli to jest używka)

    Jeśli to nówka to zapytaj jeszcze ile bez smarowania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    bez smarowania 2.3 tys . Instalacja nowa, ta cena wraz z montażem, nazwa STAG 300. 2,3 chce za wszystko, montaz, papiery itd zbiornik w kole

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    nazwe miał później
    No i jaki parownik chce zapodać i jakie wtryski.
    Zerknij
    http://www.allegro.pl/18859_instalacje_kompletne.html
    Do przykładowych zestawów dolicz cenę butli 250-300zł i koszt montażu 700-800zł i Ci wyjdzie czy zaproponował dobrą cenę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Ford Focus MK1
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    stag 300 mam taką i nie jestem zadowolony, 2.0 15/100 km po miescie, trasa 10/11l. jak zimny gaśnie, ogólnie jakaś kicha, bo był pod kompem i wszystko ok, najgorsze to to gasnięcie, bo przy automacie to głuopie wrażenie, totalny brak panowania nad samochodem.

  7. #6
    wiesz zerkanie w 6 stron allegro, niezabardzo mi coś mówi wiem tyle, co napisałem wyzej

    Dodano po 2 min.:

    z tego co wiem, gaz powinno właczac sie na ciepłym silniku, czyli odpalasz i gasisz na paliwie. Jak zapalisz to chwile odczekaj, nie na samym gazie. Auto musi troszke sie nagrzac, by załaczyc gaz....

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lorens1
    stag 300 mam taką i nie jestem zadowolony
    Cytat Zamieszczone przez lorens1
    najgorsze to to gasnięcie,
    Ale to nie jest w 99.9% wina bezpośrednio instalki tylko umiejętności wystrojenia kuchenki i kondycji samego silnika.
    Chyba że parownik jakiś lichy czy z dużym przebiegiem a wtryskiwacze to valteki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    Ford Focus MK1
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    sekwencja od razu przełącza na gaz. ja to ręcznie przełączam na ben bo gaśnie , ale to nie o to chodzi zeby sie rozgrzewał na benie bo to wtedy własnie najwięcej pije.

    Dodano po 1 min.:

    przebieg gazu to jakies 25 tyś, i valteki

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar MKIII-V6
    Imię
    Piotr
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    Foka mk1 i mk2
    Od
    02 Nov 2008
    Mieszka w
    GRUDZIĄDZ
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    umiejętności wystrojenia kuchenki i kondycji samego silnika.
    Tak naprawdę to są najważniejsze kwestie.Ja śmigam na STAG-u 200 i żadnych problemów nie mam. Ważne jest znaleźć dobrego GAZ MAJSTRA

  11. #10
    Panowie, zapytałem o to czy sie opłaca. Fajnie , ze jest więcej dyskusji, dowiaduje sie o problemach itd. prosze poczytajcie 1 post. Czy tyle to kosztuje, czy wiecej... moze mniej, czy koszt 2,5 tys jest duzym kosztem czy małym. Nigdy na tym forum nie zawiodłem sie i mam nadzieję , ze teraz niezawiode sie

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Stag jest dobrym sterownikiem tani i mało awaryjny, dwygodny do konfigurowania, ważne to dobre podzespoły (parownik wtryski) no i właśnie najsłabsze ogniwo - gazownik

    Dodano po 5 min.:

    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    Panowie, zapytałem o to czy sie opłaca
    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    prosze poczytajcie 1 post
    A Ty przeczytaj moje pozostałe , skąd można wiedzieć jakie ma Ci wsadzić wtryski i parownik.
    Są parowniki po 150zł i po 500 więc zamiast ciśnienie łapać, podaj co ma Ci konkretnie zamontować
    Ta cena 2.300 za montaż samego sterownika Stag-a i butli jest wysoka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    ok, jutro dowiem sie wszystkiego, to ma byc kompletna instalacja, ze wszystkim za 2,5, tj sterowniki, butla montaz, przewody, smarowanie zaworow i wszystko co jest potrzebne do dzialania instalacji gazowej w moim mondku. Poprostu całość. Gođc jest ponoc dobry....... Na szczegóły zaczekajcie do jutra. Mam nadzieje , ze mi pomozecie, bo sie trochę napaliłem...

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    Mam nadzieje , ze mi pomozecie
    Po to jest forum, tylko aby pomóc trza mieć więcej konkretów podanych
    Jak będziesz z nim gadał to zapisuj co konkretnego będzie proponował: nazwy, modele, kolory.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

    Re: [MkII]Koszt LPG

    Cytat Zamieszczone przez mymlon
    bez smarowania 2.3 tys . Instalacja nowa, ta cena wraz z montażem, nazwa STAG 300. 2,3 chce za wszystko, montaz, papiery itd zbiornik w kole
    Lubryfikację sobie daruj, szkoda zachodu, zapytaj się jaki reduktor chce Ci wrzucić, do tego jakie wtryskiwacze, jaki zbiornik, nie daj sobie wcisnąć zbiornika firmy Irene, lubią puszczać na spawach, ze Stako jeszcze nie było czegoś takiego.

    Cytat Zamieszczone przez lorens1
    stag 300 mam taką i nie jestem zadowolony, 2.0 15/100 km po miescie, trasa 10/11l. jak zimny gaśnie, ogólnie jakaś kicha, bo był pod kompem i wszystko ok, najgorsze to to gasnięcie, bo przy automacie to głuopie wrażenie, totalny brak panowania nad samochodem.
    To że Ci tyle pali oznacza że masz nie wyregulowaną instalację, a nie że to przez STAGa, osobiście zakładałem 4 stagi, staga 50 w kumpla w seacie, staga 150 u brata w skodzie, staga 4 (to to samo co stag 300 tylko na 4 gary) u siebie w astrze i staga 300 plus w znajomego w golfie VR6 i wsio do tej pory chodzi bez problemów, jedź do gazownika, niech wyreguluje ją, filtry kiedy miałeś zmieniane ?

    Cytat Zamieszczone przez lorens1
    sekwencja od razu przełącza na gaz. ja to ręcznie przełączam na ben bo gaśnie , ale to nie o to chodzi zeby sie rozgrzewał na benie bo to wtedy własnie najwięcej pije.

    Dodano po 1 min.:

    przebieg gazu to jakies 25 tyś, i valteki
    Przy jakiej temp. Ci się przełącza ? Zaraz po odpaleniu ? Jak tak to zmień to jak najszybciej bo szlag trafi reduktor, optymalnie to 35 stopni jest do przełączania, poza tym przyczyną złej pracy i spalania są też nie skalibrowane elektrozawory firmy valtek.

    Dodano po 7 min.:

    Do twojego mondziaka to się sprawdzi w 100%:

    http://www.allegro.pl/item797607113_...ion_150km.html

    z tym że zamiast tych obrzydliwych elektrozaworów Rail wrzuć to:

    http://www.allegro.pl/item794243541_...ja_listwa.html
    tylko nie listwe tylko pojedyncze, jak znajdę fotkę to Ci powiem dla czego pojedyncze a nie listwe

    tutaj coś żeby to się zgrało z pojedynczymi wtryskiwaczami:

    http://www.allegro.pl/item799771573_...jet_4_cyl.html

    do tego żeby zbyt często nie czyścić magic jetów bo są dość wrażliwe na syf w gazie:

    http://megapol.com.pl/produkt803_FIL...podstawa_.html

    wkłady wymieniasz co 15 tys. km jak olej, wkłady masz tutaj:

    http://megapol.com.pl/produkt802_FIL...nej_Czaja.html

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    Ford Focus MK1
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    jak jest zimno tak jak teraz rano to dosołownie 3 (trzy) przegazowania i już jest na LPG. filtry są chyba ok bo w maju zakładana inst. jakieś 20 -25 tyś pprzejachane może nawet nie bo kupilem auto jak instalka była równo miesiąc w aucie, a właść. nie dał mi karty gwar. a zresztą bezsensu by mi było jeździć z każdą głupotą do sosnowca.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    masz nie wyregulowany gaz, temp przełączania za niska, tyle

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    Ford Focus MK1
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    No i bosko) teraz tylko znaleźć gazmajstra w krakowie, który potrafi co nie co?!
    może ktoś ma adres??? ja takiego nie poznałem, bo jak było autko 2 miesiące temu to "pan" " majster" powiedział ze ok, pracował 5 min, wzioł 50 zł. dziekuje za takich majstrów.

Podobne wątki

  1. [All] koszt malowania
    By mymlon in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 23:42
  2. [MkIII] koszt klosza????/
    By bujak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 09:56
  3. [MkI] koszt instalacji
    By muszka in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 01:56
  4. [MkI] Koszt klimatyzacji
    By muszka in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 23:31
  5. Jaki koszt?
    By Hilar in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2005, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów