+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 164

Wątek: słabe xenony

  1. #61
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Ale poproszę o zmniejszenie zdjęcia, albo najlepiej wstawić miniaturkę
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    adela
    Gość
    Jedros, jako że mam czas, zabiorę się dziś za czyszczenie soczewek...
    Dam znać co i jak...

  4. #63
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez X-RAY
    ...Poprzestałem zatem na wyczyszczeniu obydwu odbłyśników, używając w tym celu miękkiej, bawełnianej szmatki, przeznaczonej do czyszczenia okularów, nasączonej spirytusem.
    Muszę Cię kolego zmartwić... zniszczyłeś w ten sposób odbłyśniki. Starłeś warstwę lustrzaną wraz z brudem.
    Też tak kiedyś zrobiłem stąd wiem .
    Rozkręcenie ksenonów od tylca, nie jest aż tak strasznie skomplikowane, choć do łatwych nie należy. Można sobie jednak poradzić.
    Dwa lata temu dałem odbłyśniki do regeneracji. W Gdańsku było to 150 złociszy za dwa( same odbłyśniki, które dostarczyłem po rozkręceni reflektora).Oczywiście jako "bonus" wyczyściłem soczewy i klosze reflektorów od wewnątrz.

    Do dzisiaj światła wypalają asfalt prze autkiem, a robię jakieś 23 tysi km rocznie.

    Faktem jest , że problemem ksenonów Mondeo MK III jest soczewka. Jest zbyt mała. Warto rozważyć jej wymianę na większą.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  5. #64
    Kursant Awatar X-RAY
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK4 2.2 TDCI
    Od
    22 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zawika
    Cytat Zamieszczone przez X-RAY
    ...Poprzestałem zatem na wyczyszczeniu obydwu odbłyśników, używając w tym celu miękkiej, bawełnianej szmatki, przeznaczonej do czyszczenia okularów, nasączonej spirytusem.
    Muszę Cię kolego zmartwić... zniszczyłeś w ten sposób odbłyśniki. Starłeś warstwę lustrzaną wraz z brudem
    Zmartwię się dopiero wtedy gdy lampy zaczną świecić mi gorzej niż przed zabiegiem, a wtedy nie będę się bawił w demontaż soczewek i wysyłanie odbłyśników lecz wyślę całe lampy i za 500zł zamontują mi nowe soczewki Hella. Póki co jest jednak ok.

  6. #65
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez X-RAY
    Zmartwię się dopiero wtedy gdy lampy zaczną świecić mi gorzej niż przed zabiegiem
    Heh... czyli jednak lepiej nie świecą...

    Cytat Zamieszczone przez X-RAY
    ... nie będę się bawił w demontaż soczewek i wysyłanie odbłyśników lecz wyślę całe lampy i za 500zł zamontują mi nowe soczewki Hella. Póki co jest jednak ok.
    Problem polega jednak na tym, czy będą to większe soczewki?!
    Do MK III montowano soczewy Bosch i Hella. Jedna i druga różnią się tylko...producentem. Różnicy w ilości "luksów" wydobywających się przez soczewę nie będzie i przed autkiem "lepszości" nie zobaczysz .
    Natomiast jeżeli proponują Tobie wymianę soczewy na lepszą( czytaj większą) , to zapodaj namiary gdzie to robią .
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  7. #66
    Kursant Awatar X-RAY
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK4 2.2 TDCI
    Od
    22 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Świecą dużo lepiej niż wcześniej, wspominałem o tym, skoro jednak twierdzisz że przetarcie miękką szmatką odbłyśnika zniszczyło jego powierchnię to napisałem że powód do zmartwienia będę miał dopiero wtedy gdy lampy zaczną świecić mi gorzej niż przed całą operacją.

    Co do wymiany soczewek, mam na myśli większe niż te standardowo montowane w Mondeo MK3, firma która oferuje takie przeróbki ogłaszała się swego czasu na allegro, niestety nie udało mi się odnaleźć właściwej aukcji, pamiętam tylko że dotyczyła kompletnej wymiany lub przeróbki zwykłych lamp H7 na xenon, której koszt wynosił 1000zł. Pisałem do gościa w sprawie wymiany samych soczewek, bez palników i przetornic i uzgodniłem że koszt takiej usługi wyniesie 500zł, jeśli chcesz maila wyślę Ci na PW.

  8. #67
    adela
    Gość
    Zabrałem się i ja dziś za czyszczenie.
    Potwierdzam wersję X-RAYa.
    U mnie także po wyczyszczeniu poprawił się widok do przodu.
    Jest o niebo lepiej.

    Ale nie zmienia to faktu, że kolega Zawika też pewnie ma rację.
    To oddaje się sam odbłyśniki do regeneracji?
    Czy to to na zdjęciu ?

    Jeśli tak, to trzeba jakiegoś magika żeby to odkręcić...
    Masakra jakaś....

  9. #68
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Panowie ja już mam to za sobą więc wiem, że czyszczenie niewiele pomaga ale zrobić trzeba to koniecznie .

    Cytat Zamieszczone przez adelajda
    To oddaje się sam odbłyśniki do regeneracji?
    Czy to to na zdjęciu ?
    Dokładnie... to o "miodowym " kolorze to odbłyśnik.
    Po wyjęciu zauważysz , że jest do niego przykręcona soczewka , a pod soczewką przysłona. Ja to wszystko rozkręciłem i do regeneracji oddałem same odbłyśniki.
    Można oddać też całe reflektory, które rozkręcą w firmie regenerującej. U mnie jednak taka usługa, była dwa razy droższa niż regeneracja już wykręconych odbłyśników.

    Cytat Zamieszczone przez X-RAY
    ... i uzgodniłem że koszt takiej usługi wyniesie 500zł, jeśli chcesz maila wyślę Ci na PW.
    Poproszę .
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  10. #69
    adela
    Gość
    Zawika, dzięki.
    Znalazłem też twój temat na FCP....
    Zaraz uciekam do Zielonki, do gościa który regeneruje odbłyśniki....

    Ale co do rozkręcenia tego, masakra jakaś
    TORX 20 jakiś łamany muszę sobie kupić...

    Dodano po 1 min.:

    A może rozklejenie lampy będzie prostszym rozwiązaniem?

    Najgorzej jest że śrubą:

    Jak się uda JAKIMŚ CUDEM ustawić klucz krótszą końcówką, nie ma opcji żeby go przekręcić

    Dodano po 1 godz. 53 min.:

    Aha, właśnie wróciłem od gościa, który regeneruje odbłyśniki w Kobyłce k/Warszawy.
    Niestety, muszę mu podrzucić TYLKO odbłyśniki
    Ale jak już uwolnię je z lampy, zrobi je za 50zł/szt

    Ktoś chętny żeby pomóc uzdrowić moją Adelę w ładnie świecące oczka?
    Potrzebny ktoś ze sprawnymi łapkami
    Oczywiście nie za darmo

  11. #70
    Kursant Awatar pieter77
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo mk3 2.5 V6 + LPG
    Od
    14 Jun 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Kup sobie torx z zakończeniem kulistym z jednego końca to wtedy będziesz mógł go wsadzić pod kątem

  12. #71
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pieter77
    Kup sobie torx z zakończeniem kulistym z jednego końca to wtedy będziesz mógł go wsadzić pod kątem
    może faktycznie... Dzięki.

    I zmniejsz sobie avatar, bo całe forum rozjechane

  13. #72
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez pieter77
    Kup sobie torx z zakończeniem kulistym z jednego końca to wtedy będziesz mógł go wsadzić pod kątem
    Imbusy to ja takie widziałem, ale torx'y...hym... jeszcze nie.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  14. #73
    ja tam nie bawie sie w regeneracje odblysnikow tylko zmieniam cala soczewke na bixenon a w dlugie kore sa seryjnie dam tez xenon i bedzie dual xenon

  15. #74
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Nie koniecznie trzeba urzywać torxa. Można spróbować płaskim śrubokrętem, ważne żeby pasował na szerokość śruby (nie za szeroki i nie zawąski) i nie był jakiś poniszczony. Wtedy można kręcić pod kątem. To nie są śruby, które trzymają koła i nie są mocno zaciśnięte. Rozbierałem u siebie lapmy dwukrotnie takim własnie sposobem, Pozdr

  16. #75
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez wojoo
    ja tam nie bawie sie w regeneracje odblysnikow tylko zmieniam cala soczewke na bixenon a w dlugie kore sa seryjnie dam tez xenon i bedzie dual xenon
    Myślałem też żeby dać na drogowe układ HID...
    Płaskim wkrętakiem nie będę kombinował, wybiorę się jutro do sklepu metalowego, to czegoś poszukam..

    Wojoo, a z czego adaptujesz soczewkę?

  17. #76
    z audi a4 b8 lub bmw 5 e60

  18. #77
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Ja dziś sprawdziłem co siedzi u mnie w lampach i jest mi smutno bo soczewki czyste, odbłyśniki jak nowe żarniki osram wydają się być zdrowe a światła jak w maluchu. Może ktoś ma doświadczenia z inną barwą żarnika. Jak nic nie wymyśle to jestem skłonny przerobić to na zwykłe lampy i mieć spokój. Nie ma to jak innowacja która pogarsza stan rzeczy, xenony w mondeo to moim zdaniem porażka i koniec.

  19. #78
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Ja dziś sprawdziłem co siedzi u mnie w lampach i jest mi smutno bo soczewki czyste, odbłyśniki jak nowe żarniki osram wydają się być zdrowe a światła jak w maluchu. Może ktoś ma doświadczenia z inną barwą żarnika. Jak nic nie wymyśle to jestem skłonny przerobić to na zwykłe lampy i mieć spokój. Nie ma to jak innowacja która pogarsza stan rzeczy, xenony w mondeo to moim zdaniem porażka i koniec.
    A żarniki jakie dokładnie masz?

  20. #79
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Ja dziś sprawdziłem co siedzi u mnie w lampach i jest mi smutno bo soczewki czyste, odbłyśniki jak nowe żarniki osram wydają się być zdrowe a światła jak w maluchu. Może ktoś ma doświadczenia z inną barwą żarnika. Jak nic nie wymyśle to jestem skłonny przerobić to na zwykłe lampy i mieć spokój. Nie ma to jak innowacja która pogarsza stan rzeczy, xenony w mondeo to moim zdaniem porażka i koniec.

    nie tylko xenony wiele innych rzeczy tez ...

  21. #80
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Może wiele innych też ale reszta jakoś się kręci. Pół roku jazdy mundkiem w TDCI i póki co nie żałuje i bez awarii. A najbardziej uwielbiam ciężkie miny znajomych których zaskakuje (-mimo swojej złej sławy jeśli chodzi o awaryjność-) mocny dynamiczny silnik który przy 120km/h daje jeszcze efekt przyciskania tyłka do fotela, to bezcenne jak na auto za tą kasę i przy takim spalaniu. A światła są mi niezbędne bo dużo podróżuje w nocy na dużych odległościach. I uwierzcie mi 600 km przejechać w nocy z wybałuszonymi ślepiami to koszmar.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:19
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów