+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 164

Wątek: słabe xenony

  1. #81
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    A żarniki mam Osram D2S

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Ja dziś sprawdziłem co siedzi u mnie w lampach i jest mi smutno bo soczewki czyste, odbłyśniki jak nowe żarniki osram wydają się być zdrowe a światła jak w maluchu. Może ktoś ma doświadczenia z inną barwą żarnika. Jak nic nie wymyśle to jestem skłonny przerobić to na zwykłe lampy i mieć spokój. Nie ma to jak innowacja która pogarsza stan rzeczy, xenony w mondeo to moim zdaniem porażka i koniec.

    Kolego a jak sprawdzałeś soczewki i odbłyśniki ?? Wybrałeś je na zewnątrz ?? Bo jesli oglądałeś tylko przez lampę lub "od tyłu" przez wybrany żarnik to mozliwe, że nie zauważyłeś wypalonego fragmentu. U mnie tak było, dopiero jak wybrałem odblyśnik na zewnątrz, widać było jego wypalenie, po ok 2cm kw. Pozdr

  4. #83
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Koleżanki i Koledzy !

    przeczytałem ten wątek od deski do deski jak to mawiają i postanowiłem sprawdzić coś mi się wydawało dość prawdopodobne i o zerowych kosztach...
    Wyjąłem obie lampy (zero problemów - w tym miejscu brawo dla inżynierów forda), zabrałem do domku i jak się ogrzały to zabrałem się za rozbiórkę. O dziwo spodziewałem się problemów ale po ok 30 minutach odbłyśnik był na stole wyjęcie nie jest wielkim problemem jak kilku z Was pisało, faktycznie dwie śruby typu torx są niezbyt wygodnie ułożone ale można się do nich śmiało dobrać torxem 15 (nominalnie to 25 ale jak 15 podejdziecie od kątem to idzie bez problemu). Odbłyśnik jest lekko zamocowany bo torxy są wkręcone w platik więc wykręcić je łatwo.

    A teraz fakty:
    mój mondek jest z połowy 2006 roku i ma na zegarze oryginalne 92tys km - oczywiście cały czas na światłach bo od małego śmigany w Rzeczposolitej
    Odbłyśniki były pokryte czymś w rodzaju patyny (mleczny matowa powłoka). Wyczyściłem bez trudu poprzez olerowanie miękką szmatką. Nie stosowałem żadnych substancji typu spiritus itd. Sucha czysta szmatka w 100% wystarczy. Odzyskały pierwotny blask ale wówczas zauważyłem że sa już napalone w pobliżu nasady planika na owierzchni ok 2cm kwadr... tego wypolerować się już nie da...wyjedzona powłoka
    Soczewki tak samo były mleczne i zostały wypolerowane.
    Następnie lampki złożyłem - udało się bez żadnych strat.
    Zamontowałem w mondku, włączyłem i ...szok ! tak jak pisał chyba X-Ray efekt jest warty tego zabiegu. Światła są bardzo mocne - wg mojego odczucia o ok 50% jaśniej świecą nić przed czyszczeniem.

    Niestety jednak ale za odbłyśniki trzeba się będzie zabrać więc dojeżdżę do 100tys i oddam do regeneracji.

    Pytanie w tym miejscu do Was kto robi nie tylko tanio i solidnie ale ile Wam się udało już na regenerowanych zrobić km bo trwałość to najważniejsza sprawa.

    Zgadzam się też po tym zabiegu z tezą że nie ma co pochopnie rzucać się na kupno nowych palników - to wg mnie nie za wiele da... palniki wg tego co mi się udało dowiedzieć od kolegi, który ma znajomego pracującego w Philipsie wytrzymują bez problemu 200tys km a do momentu aż zaczną zmieniać barwę na różowawą (oznaka zużycia gazu) to nie tracą na jasności więcej niż 10% więc jest to nie do zauważnie w praktyce.
    Polecam wszystkim zabieg o którym powyżej - będziecie zadowoleni

  5. #84
    adela
    Gość
    Tak jak i ja pisałem, oddam odbłyśniki do regeneracji jak śniegi zejdą...
    Ale po pierwszym czyszczeniu i tak jest poprawa...
    Co do jakości regeneracji, gość pod Wawą robi to podobno dobrze, bo wiele klubów motoryzacyjnych do niego już się udawało...

  6. #85
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    to i jak do niego podeślę odbłyśniki skoro robi dobrze (swoja drogą ciekawe czy nie ma materiału na odbłyśnik bardziej odornego na temperaturę.... to niesamowite że po 90tys km odbłysniki są nadpalone... może żarniki Philipsa mniej grzeją ?

  7. #86
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    to i jak do niego podeślę odbłyśniki skoro robi dobrze (swoja drogą ciekawe czy nie ma materiału na odbłyśnik bardziej odornego na temperaturę.... to niesamowite że po 90tys km odbłysniki są nadpalone... może żarniki Philipsa mniej grzeją ?
    Philips czy Osram, to to samo.
    Co do materiału jakiego używa, nie wiem jakiego dokładnie używa.
    Wiem że po jego zabiegu nastaje dzień przed autem

  8. #87
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    podasz namiar ? ile gościu za to bierze ? zakładam, że można mu przesłać gołe odbłyśniki, przelać kasę, zrobi i odesle pocztą ? jak będę robił odbłyśniki to chyba od razu zmienię palniki bo o 100tys może warto to od razu zrobić i będę miał spokój z lampkami na następne 100k ?

  9. #88
    adela
    Gość
    Kobyłka ul. Napoleona 39 tel. 506134247 (22) 7862386 , koszt to 50 zł za sztukę.

    Zadzwoń i poda Ci pełne dane.
    Ja z nim gadałem, i pozostało na 50zł/szt.

    Co do zmiany palników, poczekaj aż zregenerujesz odbłyśniki.

  10. #89
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    tak zrobię, podziękował !
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  11. #90
    Kursant Awatar Gworm
    Opis
    2.2 tdci
    Od
    03 Feb 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Witajcie, dzisiaj zakupiłem Black Panther 2.2 titanium X sedan 2004, na forum avensis znalazłem stronę firmy z zabrza, jako że jestem ślązakiem mam blisko http://regref.prv.pl/ - jutro zdam relacje ile to wszystko może kosztować.
    Pozdro.

  12. #91
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    czekamy czekamy ...
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  13. #92
    Kursant Awatar Gworm
    Opis
    2.2 tdci
    Od
    03 Feb 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Dobra, wiec dzwoniłem tam do zabrza dzisiaj, dostałem odpowiedź cytyje:
    "...Soczewki do regeneracji, cena 230 za szt, czas oczekiwania 48h, trzeba dostarczyć same lampy..."
    Kurcze wiec musiałbym załatwić chyba zwykłe reflektory do mondziaka na 2 dni żeby to zrobić, niestety nie mam garażu, aby zostawić auto na 2 dni.

    Jest może instrukcja ze zdjęciami jak dokładnie oczyścić soczewki i odblaski wymontować? wybrałbym się dzisiaj do kolegi garażu i byśmy pokombinowali - przyjamniej żeby coś świeciło na drogę, bo o tej porze dnia w mondziaku czuje się niewidomy...

  14. #93
    adela
    Gość
    Soczewki do regeneracji czy odbłyśniki?
    Bo to zasadnicza różnica.....
    Soczewkę sam możesz sobie przeczyścić.
    A odbłyśnik na pewno będziesz miał taniej zregenerowany...
    Pod Wawą robi gość 40zł/szt (jeśli dobrze pamiętam)

  15. #94
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    nie no za 230 zeta na stronę to przesada...chyba, że gościu daje wieczystą gwarancję to zrozumiem
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  16. #95
    Kursant Awatar Gworm
    Opis
    2.2 tdci
    Od
    03 Feb 2010
    Mieszka w
    Katowice
    dzisiaj przeczyściłem soczewkę w jednym z reflektorów na próbe, raczej się zdecyduje na całą regeneracje razem z kloszami bo też w sumie by się przydało + wymiana na nowe D2S, światła to podstawa, chyba że kupie nowe zwykłe lampy na H7 heheheh

  17. #96
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Gworm
    dzisiaj przeczyściłem soczewkę w jednym z reflektorów na próbe, raczej się zdecyduje na całą regeneracje razem z kloszami bo też w sumie by się przydało + wymiana na nowe D2S, światła to podstawa, chyba że kupie nowe zwykłe lampy na H7 heheheh
    Poczekaj z żarnikami.
    Przeczyść soczewkę a zregeneruj odbłyśniki.
    Dopiero jak będzie nadal kicha, wymienisz żarniki.

  18. #97
    jestem po czyszczeniu odbłysników i soczewki, czyszczenie wykonałem zgodnie z wcześniejszymi postami i ......... chyba jest lepiej. Szmatka była faktycznie przybrudzona, a na soczewce była mleczna mgiełka. W sumie powinno być lepiej ale zbytnio tego nie zauważyłem. Czynność jest bardzo prosta i nawet ze złamaną ręka wszystko wykonałem w 2h.

  19. #98
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    a ja proponuje zeby kazdy kto chce sobie w mondku odnowic odblysniki (a to podobno duzo daje) sie tu zamledowal i w hurcie moze dostaniemy lepsza cene. Z definicji kazde mondeo po 100k km nadaje sie do regeneracji (widzialem po swoich oryginalnych 92tkm). Co Wy na to ? myślę ze za 20 odbłyśników (10 mondków_ to już po dyszce gościu może opuścić (mam na myśli speca od Adelajdy)
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  20. #99
    niestety ale regeneracja odblysnikow niewiele wam pomoze ... gdyby ktos chcial same soczewki z mk3 to moge sprzedac bo mam swoje do opchniecia . Jedyna opcja poprawienia swiecenia do wywalenie soczewki z odblysnikiem i adaptacja z innego auta ktory ma normalne xenony

  21. #100
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez wojoo
    niestety ale regeneracja odblysnikow niewiele wam pomoze ...
    Niestety mylisz się
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:19
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów