+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 164

Wątek: słabe xenony

  1. #101
    nie myle sie bo od tego zacząłem i poprawa niewielka (szkoda pieniedzy)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Kursant Awatar X-RAY
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK4 2.2 TDCI
    Od
    22 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez meduz
    jestem po czyszczeniu odbłysników i soczewki, czyszczenie wykonałem zgodnie z wcześniejszymi postami i ......... chyba jest lepiej. Szmatka była faktycznie przybrudzona, a na soczewce była mleczna mgiełka. W sumie powinno być lepiej ale zbytnio tego nie zauważyłem
    Może więc wcale nie było tak źle, w moim samochodzie xenony świeciły gorzej niż zwykłe żarowki H7, więc różnica jest wyraźna. Jeśli oczekujesz świateł o parametrach zbliżonych do Audi, czy BWM to od razu rozejrzyj się za firmą, która zajmuje się kompletną przeróbką lamp i wstawiają zupełnie inne soczewki, a jeśli ktoś chce 230 zł za regenerację 1 soczewki to warto dopytać jaki zakres pracy zawiera się w tej usłudze, bo za podobne pieniądze można wstawić do lamp nowe soczewki Hella.

  4. #103
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez wojoo
    nie myle sie bo od tego zacząłem i poprawa niewielka (szkoda pieniedzy)
    U partaczy więc robiłeś .
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  5. #104
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    nie ma co się spierać bo w końcu wszystko zalezy od stopnia zniszczenia odbłyśnika i tego czego kto się spodziewał. Wiadomo - im bardziej wypalony żarnikiem odbłyśnik tym lepiej widoczny efekt regeneracji. Jednego jestem pewny - jak wyjeżdżałem moim mondkiem z salonu to xenony jak dla mnie w zupełności wystarczały - było biało przed autem niezależnie od warunków.

    Tak więc jeżeli po dłuższej eksploatacji wymieni się palniki, wyczyści soczewkę i zregeneruje odbłyśnik to przecież musi świecić min jakby wyjechał z fabryki
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  6. #105
    Cytat Zamieszczone przez Zawika
    Cytat Zamieszczone przez wojoo
    nie myle sie bo od tego zacząłem i poprawa niewielka (szkoda pieniedzy)
    U partaczy więc robiłeś .

    robiłem to w firmie ktora sie tym zajmuje profesionalnie wiec do partaczy ich bym nie porownywal ... nowe czy nie nowe ... xenony w mk3 swieca do kitu i tyle ... widze jak bylo wczesniej a jak jest teraz po zmianie soczewki - roznica jest kolosalna

  7. #106
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam ja wczoraj wyczyściłem lampy czekam na lepsza pogodę zęby zobaczyć efekty

  8. #107
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mario
    Witam ja wczoraj wyczyściłem lampy czekam na lepsza pogodę zęby zobaczyć efekty
    A po co czekać, już teraz powinna być widoczna różnica
    U mnie widać to przy każdej pogodzie.
    A to dopiero czyszczenie domowe

  9. #108
    Cytat Zamieszczone przez adelajda
    Cytat Zamieszczone przez Mario
    Witam ja wczoraj wyczyściłem lampy czekam na lepsza pogodę zęby zobaczyć efekty
    A po co czekać, już teraz powinna być widoczna różnica
    U mnie widać to przy każdej pogodzie.
    A to dopiero czyszczenie domowe
    musisz mi pokazac ta roznice bo cos mi sie wydaje ze to nie do konca jest tak

  10. #109
    adela
    Gość
    Wojoo, no muszę Ci pokazać, ogarnę się i na pewno stykniemy się

  11. #110
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Czy możecie się jakoś ustosunkować do poniższej wypowiedzi którą znalazłem na stronie dystrybutora/producenta żarników. Zastanawiam się nad zmianą temperatury na 6000K może to coś pomoże. Ktoś ma takie żarniki i może się na ten temat wypowiedzieć?


    "Fizycznie udowownione jest, iż najskuteczniejszym światłem jest to o barwie temperaturowej 4300K - 6000K. Emituje ono ok. 3200 Lumenów.
    Producenci samochodów do około 2003 roku wyposażali auta w barwę 4300K, natomiast od roku 2003 reflektory wyposażają w palniki 6000K.
    Światło 6000K dzięki delikatnej poświecie niebieskiej barwy jest bardziej przyjemne dla ludzkiego oka - oddaje barwę światła dziennego i jest skuteczniejsze."

  12. #111
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Im wyższa temperatura barowa, tym mniej światło oświetla, a więcej świeci .

    Tą historyjkę, że 6000K świeci lepiej niż 4300K, można miedzy bajki włożyć.

    Panowie mający problemy z jasnością ksenonów.
    Zakupcie sobie chińskie żarniki D2S. Na Allegro są po 24 złocisze. Zdziwicie się jak pięknie będą świeciły reflektory mondeo .
    Za dwa to niecałe 50 złociszy i nawet jak będziecie musieli wymienić je co kilka miechów, to i tak opłaca się bardziej , niż kupno oryginałów.
    Oryginały notabene (Philips,Osram) też robią w Chinach .

    Ja już tak zrobiłem i reflektory świeca cudownie białym i gigantycznie mocnym światłem.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  13. #112
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Panowie i panie (jeśli czytają ten post) jest mały niuans przy rozbieraniu reflektorów banalny ale tylko niektórzy zwrócili na to uwagę(a ja się do nich niestety nie zaliczam i mam dodatkową robotę) Przy odkręcaniu 3-ech śrub trzymających odbłyśnik trzeba liczyć ilość obrotów każdej z nich aż do wykręcenia,inaczej "mijania-xenon" rozjadą wam się w stosunku do "długich" tak jak dla mnie obecnie.Jeśli ktoś nie wierzy to proszę podjechać pod ścianę i załączyć długie i mijania jednocześnie.Plama z długich powinna wypełniać górę plamy z mijania-u mnie świeci trochę w bok i lampa nadaje się do regulacji-te gumki pod śrubkami to nie tak sobie, tylko żeby był odpowiedni "dystans" i ustawienie xenon w stosunku do długich.
    Zregenerowałem odbłyśniki w Kobyłce -super efekt potwierdzam -mam dwa mk3(jeden taty)w domu.Ten bez ruszania lamp wypada naprawdę blado w porównaniu z moim po regeneracji-czas ok. dwóch dni bez auta ale warto było Wszystkich zachęcam,za niedługo wysyłam drugi zestaw do mondeasa tatki.

  14. #113
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Ależ spoko.
    Po to są śruby zewnętrznej regulacji .
    Jak nie policzysz obrotów podczas wykręcania, to diagnosta ustawi reflektory podczas przeglądu
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  15. #114
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez Zawika
    Ależ spoko.
    Po to są śruby zewnętrznej regulacji .
    Jak nie policzysz obrotów podczas wykręcania, to diagnosta ustawi reflektory podczas przeglądu
    Przeczytaj jeszcze raz i napisz czy zrozumiałeś Diagnosta to sobie może pokręcić nie powiem czym ,ale i tak będzie ustawiać dwie lampy jednocześnie(dwa odbłyśniki)czy jak regulujesz zwykłą lampę (nie xenon) to oddzielnie ustawiasz długie a oddzielnie mijania??? Lampę trzeba rozbierać i ustawiać-zgrywać odbłyśniki i diagnosta Ci w tym nie pomoże niestety

  16. #115
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Jak ty siusiałeś na nocniku, to ja rozumiałem rzeczy o które pytasz.
    Nie obrażaj leszczu innych jak pojęcia nie masz o czym piszesz.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  17. #116
    adela
    Gość
    @Zawika...
    My to się musimy napić

    Zdrowie

  18. #117
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Zejdę na chwilę z nocnika i do twojego poziomu się zbliżę ,nadal chyba nie rozumiesz o czym piszę a niewiedza budzi agresję.
    Pozdrawia "leszcz" zaprzecz lub sprostuj - wnieś coś do tematu,a nie jakieś osobiste wycieczki uskuteczniasz o "rozumny".Idę siusiać dalej w niewiedzy.

  19. #118
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    a ile sobie teraz liczą za regenerację parki odbłysników do mondka w tej Kobyłce ?
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  20. #119
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    a ile sobie teraz liczą za regenerację parki odbłysników do mondka w tej Kobyłce ?
    Jak pytałem przed gwiazdką to chyba krzyczał 50zeta/szt

  21. #120
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    ok, raz na trzy lata mozna dac
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:19
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów