+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 3456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 164

Wątek: słabe xenony

  1. #121
    Pozwólcie, że odnowię temat.

    Na pocztąku powiem, że przeczytałem na forum wszystko co tylko miało w sobie słowo ksenony. Od niedawna jest posiadaczem MKIII i jak wielu innych mam problemy z ksenonami.

    Cieszy mnie, że jest to problem rozpoznany i praktycznie opisany. Po lekturze mam tylko jedna wątpliwiość: a mianowicie pozycjonowanie samego odbłyśnika (po powrocie z regeneracji). Wspomniano, ale bardzo lakonicznie, kwestię powtórnego mocowania. W związku z tym moje pytania:

    1. Czy jest metoda gwarantująca właściwe ponowne umocowanie?
    Przykręcanie na "ilość obrotów" - powiem szczerze to trochę mało dokładna metoda. Dodam, że w moim aucie, ktoś to już chyba robił i zrobił to źle. Efekt jaki mam obecie to oświetlanie główną strugą światła prawej strony. W związku z tym nie mam się do czego odnieść.

    2. Czy komputerowe ustawianie świateł jest w stanie wykryć i skorygować niewłaściwe mocowanie odbłyśników?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez matysb

    2. Czy komputerowe ustawianie świateł jest w stanie wykryć i skorygować niewłaściwe mocowanie odbłyśników?
    Jak najbardziej tak.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  4. #123
    Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Zabrałem się do rozbiórki.Odbłyski regenerował dla mnie Gość z Kobyłki. Gitara do tej pory. Właśnie składam swoje reflektory. Pytanie dotyczy gumowych dystansów, które przy demontażu były pod jednym odbłyśnikiem, przy drugim nie było. Teraz jak mam rozebrane lampy widzę, że i w drugiej lampie znajdują się dystansy, tyle że luzem "biegają" po wnętrzu klosza. Czy to znaczy, że oba odbłyśniki powinny mieć zainstalowane te czerwone gumeczki?

  5. #124
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez matysb
    Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Zabrałem się do rozbiórki.Odbłyski regenerował dla mnie Gość z Kobyłki. Gitara do tej pory. Właśnie składam swoje reflektory. Pytanie dotyczy gumowych dystansów, które przy demontażu były pod jednym odbłyśnikiem, przy drugim nie było. Teraz jak mam rozebrane lampy widzę, że i w drugiej lampie znajdują się dystansy, tyle że luzem "biegają" po wnętrzu klosza. Czy to znaczy, że oba odbłyśniki powinny mieć zainstalowane te czerwone gumeczki?
    Kolego, nie pomogę Ci w tej kwestii, ale wielki szacun za cierpliwość do rozebrania tego ustrojstwa

    Ja po 4 drugiej próbie dałem sobie spokój, i przeczyściłem soczewki

  6. #125
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez matysb
    Czy to znaczy, że oba odbłyśniki powinny mieć zainstalowane te czerwone gumeczki?
    Tak . To właśnie to oznacza

    Każdy z odbłyśników posiada po trzy takie gumowe tulejki.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  7. #126
    Widzisz u mnie były tylko cztery, po dwie na każdą ze stron.
    Jeśli chodzi o rozbieranie, nie było tak źle. Skręcanie poszło jeszcze szybciej. Niezbędnymi narzędziami okazały się szczypce długie i torksy "łamane". Kupiłem T20 i T25 w metalowcu, skróciłem odpowiednio te krótsze końcówki, tak by zmieścić je pod obudową. Bułka z masłem. Myślałem że będzie gorzej.

    Ale efekt za to wynagradza wszystkie cierpienia. W końcu coś widać w światłach.

  8. #127
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Zawika
    Tą historyjkę, że 6000K świeci lepiej niż 4300K, można miedzy bajki włożyć.
    Dokładnie tak. 4300K są najbardziej wydajnymi i to nie podlega dyskusji. poza tym to nie ma wyglądać, tylko świecić, nie interesuje mnie niebieska poświata itd.

    Cytat Zamieszczone przez raclet
    Producenci samochodów do około 2003 roku wyposażali auta w barwę 4300K, natomiast od roku 2003 reflektory wyposażają w palniki 6000K.
    Nie widziałem samochodu, który miałby włożone 6000K. poza tym Osram/Philips/Hella nie produkuję takich wynalazków. Ostatnio nie śledzę tematu, ale do niedawna jedyną homologowaną barwą było 4300K i bodajże 5000K. poszukam najnowszych regulaminów to będę wiedział, czy tak jest nadal.

    Cytat Zamieszczone przez felicjan-f1
    Diagnosta to sobie może pokręcić nie powiem czym ,ale i tak będzie ustawiać dwie lampy jednocześnie(dwa odbłyśniki)czy jak regulujesz zwykłą lampę (nie xenon) to oddzielnie ustawiasz długie a oddzielnie mijania???
    Kręcąc śrubami od regulacji reflektora przestawiasz całą lampę (mijania + drogowe)
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  9. #128
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    jako ze w temacie xenonow miałem juz kilka aut ,napisze cos bo sprawa wyglada tak:
    z cazsem wypalają się i żarniki xenonowe i padają przetwornice...
    ale zakładając ze to same zarniki to kupujemy na allegro ,ale nie najtanszy shit made in cholera wie co.....tylko najlepiej philips lub osram....

    najlepsza barwa (czyli najbardziej wydajna wzgledem ilości swiatła) to 3200K
    standardowa w BMW barwa jasno niebieska...


    potem im bardziej niebieska lub fioletowa tym mniej efektywnego światła (mniej lumenow),a niestety żarniki tuningowe i nieoryginalne mają po 6000-8000 i nie daj boże juz 12000K megafioletowe :kozackie" ale zero swiatła....

    około 1-3 miesiaca nowe żarniki sie "dopalają" uzsyskując błekitnawą barwę,,na poaczatku swieca bardziej żółtawo....

    więc podsumowując jak slabe światła to mozna poczyścić lampy i wymienic żarniki,,dla mnie jedyne słuszne to barwa 3200K ,najlepsza do jazdy w nocy , bo 3200K to barwa księżyca,,,najmniej sie wzrok męczy...
    pozdro

  10. #129
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Bez komenta co do barwy i jasności.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  11. #130
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Zawika
    Bez komenta co do barwy i jasności.
    Potwierdzam.

    3200K to żarówka halogenowa.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  12. #131
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    fakt, pomyliłem ,miało być 4300K i z tego wychodzi 3200 lumenków

  13. #132
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Jones po poczytaniu troszkę forumowych wypowiedzi napaliłem się na bixenon-szybka piłka na allegro i juz soczewki BI były u mnie, dopiero potem zaczeły sie schody z zapakowaniem tego do lampy( zdecydowanie inne mocowania/długość przy pierwszym podejściu skończylem na kupnie nowych org. żarników philips i tak jak piszesz wyczyszczeniu lamp, tylko że naprawdę gruntownym, łącznie z rozklejeniem szkieł reflektorów i polerką od środka + regeneracja odbłyśników w KOBYŁCE.Lampy dostały takiego kopa, że rzadko nocą używam drogowych. a do BIxenon zrobię jeszcze podejście ale w lampach zastępczych

  14. #133
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2,2 TDCi
    Od
    05 Jul 2010
    Mieszka w
    Rzeszów

    po regeneracji xenonów

    Witam, właśnie zakończyłem regeneracje xenonów w mondku i mogę się podzielić uwagami. Sam demontaż lamp jest prosty, rozkręcenie również nie zajmuje za wiele czasu. Do odkręcenia lustra użyłem podgiętych kombinerek (już ktoś o tym pisał). Dodatkowo wspomnę że przyda się pomoc, wygodnie jest jak ktoś przytrzyma reflektor. Lustro przykręcone jest trzema srubami, jeden otwór jest wolny. Pod lustrem sa wspomniane już w poprzednich postach tulejki gumowe - po dwie na reflektor. U mnie jedna z nich była troszkę krótsza więc warto zapamiętać gdzie były umiejscowione, ja tego nie zrobiłem - efekt to lewy świeci troszkę niżej i bardziej na lewą stronę. Jeśli chodzi o góra dół to da sie to wypoziomować podpinając pod komputer. Jeśli chodzi o przesunięcie w poziomie to jest nieznaczne i raczej nie ma wpływu na jakość oświetlenia drogi.
    Po demontażu zobaczyłem że lustra są nadpalone w górnej części, po delikatnym przetarciu (ciekawość) zeszła powłoka lustrzana, soczewka ma na sobie mleczny nalot, wystarczy przetrzeć szmatką i jest ok. Również żarniki były w kiepskim stanie, autko z 2005 roku a przebieg 145tyś.
    Lustra wysłałem do regeneracji (na allegro użytkownik PAAW-dawid) w poniedziałek, w czwartek były już u mnie w stanie jak z fabryki, lustro idealne. koszt to 80zł od sztuki, do tego dochodzą żarniki kupione na allegro za 120 zł za sztukę. Byłem pewien obaw co do jakości żarników jakie można kupic na allegro jednak obawy były chyba nie słuszne. Wizualnie różnica pomiędzy oryginałem a "oryginałem" z allegro jest prawie niewidoczna, różnią się tylko jakością zgrzewu blaszek podtrzymujących bańkę.

    Złożenie przysporzyło troszkę więcej problemu, nieszczęsne tulejki gumowe. Ja użyłem lakieru do paznokci do ich przyklejenia do uchwytów pod śruby, inaczej jest ciężko je włożyć na miejsce. Skręciłem wszytko do kupy, poczekałem z niecierpliwością do nocy i ... eureka. Świecą bez porównani lepiej aniżeli przed, dodam że przed świeciły słabiej niż lampy valeo w vectrze b.

    Koszt całej operacji to kwota 240 zł za żarniki + 160 za regenerację luster plus 95 zł za koszty przesyłek. Całość 495 zł - dodam że naprawdę warto.


















  15. #134
    mario_opole
    Gość
    W Katowicach biorą po 200 zł od lampy.Przyjezdza sie do nich i wszystko robią na miejscu a cała "zabawa" trwa ok 3 h.
    Tak przynajmniej mówili przez telefon.Sami odkrecaja lampy z auta,wkładaja swoje zregenerowane odbłysniki zabierajac wypalone.
    Warto?

  16. #135
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    jeżeli masz pojęcie o śrubkach (robocizna) to zostaje Ci w kieszeni ok 200PLN......warto?

  17. #136
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    właśnie skończyłem rozbiórkę xenonów....jutro jadą do regeneracji(paaw-dawid).....zobaczymy efekt ......

  18. #137
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Efekt będzie widoczny, bo na odbłyśniku zbiera się taki czarny nalot i generalnie odbłyśnik matowieje, czasem też soczewka traci przepuszczalność, tzn. działa to tak, jak żółte wkłądki w mkI, blokuje część światła. Po regeneracji będą Ci świeciły przez jakiś czas jak nowe
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  19. #138
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    huraaa...właśnie przyszły odbłyśniki( szok-48h z transportem)...zaraz idę poskładać a wieczorem bedę czekał na efekt....

  20. #139
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    Cytat Zamieszczone przez mcmac
    huraaa...właśnie przyszły odbłyśniki( szok-48h z transportem)...zaraz idę poskładać a wieczorem bedę czekał na efekt....
    złozyłem,zapaliłem.....jest biało...rozbiórka ok45min. z układaniem wszystkich części po kolei,złozenie ok 20min...razem godzina+1,5 dnia na wysyłkę i robociznę samych odbłysków (paaw-dawid).....efekt naprawdę widoczny..polecam przed sezonem jesienno-zimowym

  21. #140
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Kurcze muszę wreszcie coś zrobić ze swoimi odbłyśnikami tylko mam problem ,że auto jest mi potrzebne codziennie. Pomysł byłby taki żeby koleś który zajmuje się regeneracją miał jeden nadkomplet sprzedawałby te odbłyśniki z kaucją którą by oddawał po odesłaniu przepalonych. Takim sposobem autko można by unieruchomić tylko na około 2 godz a nie na 2 dni.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 14:19
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 23:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 01:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 13:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów