+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 164

Wątek: słabe xenony

Mieszany widok

  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka

    [MkIII]słabe xenony

    Witam

    Od paru miesięcy jestem użytkownikiem mondeo z fabrycznymi xenonami. Jest to pierwsze moje auto na xenonach i jestem rozczarowany. Dla mnie światło kiepskie. Lepiej świeciły mi moje philipsy w starej audi w której założyłem przekaźniki. Mam wrażenie ze to światło pochłania ciemna droga i daje efekt świecenia na siwo. Czy to moje odczucie tylko czy mam kiepskie żarniki czy może faktycznie jakość światła z xenonów jest przereklamowana. Poza tym widziałem na allegro że są różne żarniki o różnych temperaturach a zarazem dają różną barwę światła. Jakie są według was najleprze. jak bym miał określić swoją barwę to jest ona bardziej żółta ( biała) niż niebieska.

  2. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Sprawdź jakie żarniki masz obecnie. U mnie jak kupiłem auto to świeciły bez rewelacji ale po wymianie na Philipsa jest bardzo dobrze. Prawidłowa barwa to 4300K
    Mariusz , tel - 694-765-650

  3. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    A to prawda że żarniki potrzebują czasu na rozświecenie się. W papierach niemieckich serwisowych doczytałem że były wymieniane i to dość nie dawno nie wiem czy mają nawet 3 miesiące.

  4. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Faktycznie trochę barwa się zmienia, ale trwa to na pewno krócej niż 3 miesiące. Może odbłyśniki masz już poniszczone...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  5. #5
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    Może odbłyśniki masz już poniszczone...
    Tak jak Maniek napisał, że odbłyśniki do regeneracji.
    Było ostatnio na forumie, poszukaj.

  6. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Tak jak Maniek napisał, że odbłyśniki do regeneracji.
    Tylko niestety efekt nie jest odbyt długoterminowy, niemniej jednak światła świecą zdecydowanie lepiej
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  7. #7
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz
    Tylko niestety efekt nie jest odbyt długoterminowy
    O ja....

  8. #8
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz
    Tylko niestety efekt nie jest odbyt długoterminowy
    A Tybi dalej swoje..

  9. #9
    BangoSkank
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Tyberiusz
    odbyt

  10. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    upps


    miało być ZBYT kliknąłem prawym, żeby błąd w wyrazie poprawił i nie w tą pozycję klikłem
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  11. #11
    BangoSkank
    Gość
    A tak na marginesie:

    Wie ktoś może w jaki sposób "bezszkodowo" wymontować soczewkę wraz z odbłyśnikiem w mk3?

    Szukam na allegro kogoś kto się tym zajmuje i jeszcze nie wiem czy wysyła się samą soczewę+odbłyśnik czy cały reflektor.

  12. #12
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    1. Demontujesz lampe.
    2. Odkrecasz przetwornik (3 wkrety)
    3. Demontujesz obudowe tylna
    4. Wyjmujesz ostroznie zarnik
    5. Odkrecasz odblysnik (3 sruby) uwazaj na gumowe dystanse (tulejki) ktore sa pomiedzy odblysnikiem bo moga wypasc i ciezko je pozniej wygrzebac z lampy jak gdzies wpadna
    6. Manewrowanie odblysnikiem zeby wyszedl (przekleta sprawa) na pierwszy rzut oka wydaje sie to niemozliwe, ale wychodzi bez problemu, mi to teraz zajmuje minutke

    Jak juz bedziesz mial odblysnik na stole to delikatne waciki i jakis spiryt i czyscic

    Narzedzia: Jakies tam gwiazdkowe (nie pamietam jakie) giete kombinerki (do jednej srubki sie przydadza... za lepek ja i krecisz)

    powodzenia

  13. #13
    Cytat Zamieszczone przez sakin
    1. Demontujesz lampe.
    2. Odkrecasz przetwornik (3 wkrety)
    3. Demontujesz obudowe tylna
    4. Wyjmujesz ostroznie zarnik
    5. Odkrecasz odblysnik (3 sruby) uwazaj na gumowe dystanse (tulejki) ktore sa pomiedzy odblysnikiem bo moga wypasc i ciezko je pozniej wygrzebac z lampy jak gdzies wpadna Smile
    6. Manewrowanie odblysnikiem zeby wyszedl (przekleta sprawa) na pierwszy rzut oka wydaje sie to niemozliwe, ale wychodzi bez problemu, mi to teraz zajmuje minutke Smile

    Jak juz bedziesz mial odblysnik na stole to delikatne waciki i jakis spiryt i czyscic Smile

    Narzedzia: Jakies tam gwiazdkowe (nie pamietam jakie) Smile giete kombinerki (do jednej srubki sie przydadza... za lepek ja i krecisz)

    powodzenia Smile
    Witam!
    Mam do Ciebie pytanko wykonując te czynności zauważyłem, że ten aparacik co wchodzi w żarnik(taki z piorunkiem) u mnie jest jeden inny a w drugiej lampie inny jakiś czerwony czy to może mieć zły wpływ na jakość światła?? Wrzuce go później na foto!!

  14. #14
    Cytat Zamieszczone przez cielmus
    Mam do Ciebie pytanko wykonując te czynności zauważyłem, że ten aparacik co wchodzi w żarnik(taki z piorunkiem) u mnie jest jeden inny a w drugiej lampie inny jakiś czerwony czy to może mieć zły wpływ na jakość światła?? Wrzuce go puźniej na foto!!
    Może jedna lampa była wymieniana? W zalezności od rocznika i chyba producenta różniły się trochę detalami...

    Dodano po 5 min.:

    Cytat Zamieszczone przez raclet
    A to prawda że żarniki potrzebują czasu na rozświecenie się. W papierach niemieckich serwisowych doczytałem że były wymieniane i to dość nie dawno nie wiem czy mają nawet 3 miesiące.
    Nic takiego nie zauważyłem, jeśli taki efekt występuje, to jest dość subtelny. Prawdą jest natomiast, że palniki z czasem zaczynają świecić coraz słabiej i z wyższą temperaturą barwową, a pod sam koniec wyglądają tak:



    Oba są już na wykończeniu, ten po prawej jeszcze świeci ale słabo, ten po lewej ma już barwę pomarańczową i pewnie nie więcej jak kilka godzin świecenia przed sobą.

  15. #15

  16. #16
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Ale nie mamy Twojego kompa, żeby obejrzeć zdjęcie na kompie Zamiast ścieżki dostępu wrzuć fotkę na www.imageshack.us
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  17. #17

  18. #18
    Kursant
    Opis
    MK3 TDCI 2002 czarna Ghia kombi, MK IV srebrne kombi 20TDCI Titanium
    Od
    11 Jul 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    hehe, tyle sie bawilem tymi moimi lampeczkami a tu wczoraj wieczorem jedna lampa na rozowo zaczela dawac czyli zgon jednego palnika :/ za to dzisiaj ten sam palnik swieci na tak ladny "xenonowy" kolor ze ta druga wydaje sie zolta jak slonce o poranku jednak co jakis czas sie "restartuje" albo gasnie calkiem...
    ... trudno sie mowi trzeba wyskoczyc z kasy i zamawiac 2x osram ;/.... sie z wydatkami

    btw: dzisiaj przy okazji zauwazylem ze mialem chyba zle ustawione przeslony, o ile gdzies czytalem to dobrze ustawione to obie przeslony na gore (czyli "dyndzle" w dół) a mialem jeden w gore drugi w dół, a najlepsze ze diagnosta nic nie mowil ze cos jest nie tak, swiatla ustawil i juz...

  19. #19

    Xenon

    Koledzy jako, że nie miałem wcześnie do czynienia z ksenonami zadam jeszcze jedno pytanko dotyczące moich ale obiecuje,że ostatnie już:
    Czy to normalne ,że przy zapaleniu lamp najpierw świecą na niebiesko jak padnięty xenon takim słabym światłem a po ok.5 sekundach zaczynają jaśnieć ?????

  20. #20

    Re: Xenon

    Cytat Zamieszczone przez cielmus
    Czy to normalne ,że przy zapaleniu lamp najpierw świecą na niebiesko jak padnięty xenon takim słabym światłem a po ok.5 sekundach zaczynają jaśnieć ?????
    Tak.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Xenony
    By Lysy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:19
  2. [MkIII] Xenony do Mk3
    By motoman125 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 00:53
  3. [MkIII] Xenony do MK3
    By leszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 02:11
  4. [MkIII] xenony
    By HEROD1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 14:07
  5. [MkIII] Xenony
    By Ry2y in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów