+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    [TD MkII]brak mocy na niskich obrotach

    Witam kupiłem niedawno mondka i mam z nim taki problem, że na niskich obrotach brakuje mu mocy, tzn. ledwo co przyspiesza. Natomiast około ponad 2tyś. obrotów ma już normalnego "kopa".
    zastanawia mnie czy wystarczy wyrególować booster czy to ma może jakiś inny powód.

    autko na zimnym silniku odpala ale chodzi jakby głośniej po jakimś czasie to ustaje, ciepły a nawet prawie zimny odpala normalnie.

    i jeszcze jeden drobny problem mam z nim, mianowicie zaraz po odpaleniu dosyć ciężko wchodzą biegi a po chwili ok. 1min. wszystko jest już wpożądku i wszystko chodzi gładko.

    prosze o pomoc, nie zdążyłem się jeszcze poznać na tym samochodzie a i diesla nigdy nie miałem i niewiem jak zaradzić tym usterkom.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Z obrotów poniżej 2 tyś się nie przyśpiesza, bo to niezdrowe.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  4. #3
    rustin
    Gość
    To że na zimnym głośno chodzi to normalne wtedy jest bodajże przyspieszony zapłon przez korektor konta wtrysku(nie wiem czy przez to dokładnie ale w każdym bądz razie to normalne).Wcześniej jeździłeś dieslem?on dopiero zbiera sie od 2tys obrotów wtedy zaczyna włączać się turbina więc to też normalne.Tak a pro po jak ty chcesz przyśpieszać na tak niskich obrotach?takie obroty to są dobre ale podczas stałej prędkości.

  5. #4
    jeździłem dieslem, ale wydawało mi się że spokojnie pod niedużą górke można podjechać nie redukując.

    a czy to normalne że po osiągnięciu około 2,5tyś. obrotów taki nagły przypływ mocy.
    i dziwni mnie troche to że nie da sie ryszyć dynamicznie na skrzyżowaniu chyba że naprawde wysoko sie go kręci, tylko że szkoda silnika

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Tak jak piszą koledzy turbina się załącza przy około 2tysiach i wtedy musi mieć 'kopa'
    Pamiętaj że silnik ma tylko 90 km i 180Nm także nie ma się co dziwić że na niskich obrotach nie ma kopa bo miał nie będzie.

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  7. #6
    rustin
    Gość
    No przypływ mocy powinien byc troszke wcześniej tak ok 2.2tys obrotów.zależy jaka górka ja wyjeżdzam z takimi obrotami ok2tys ale napewno nie przyspieszam wtedy.może rzeczywiście masz coś nie tak bo da się w miarę dynamicznie ruszyć ze świateł,ale dla ciebie to moze byc za słabo po prostu.musiał bys się przejechac innym mdo i porównać.

  8. #7
    no nic człowiek uczy się całe życie...
    choć myślałem że jest za słaby bo nawet koleś od którego go kupowałem mówił mi że rególował booster żeby był słaby ale mniej palił, chciałem to zmienić ale mechanik powiedział mi że mam walniętą pompe całą a że kosztuje ona po regeneracji 450zł. więc chciałem się upewnić, bo z mojego doświadczenia mechanikom nie możne ufać...
    dziękuje za wyjaśnienie bo nie za bardzo mam kogo zapytać...

    a czy wie ktoś może na czym może polegać mój problem ze skrzynią biegów boje się żeby nic sie złgo z tego nie stało

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Jak jest zimno to jakiś czas musi minąć żeby olej w skrzyni zaczął spełniać swe funkcje.
    Chyba że jak jest ciepło też Ci nie wchodzą biegi ?

    Dodano po 43 sek.:

    Cytat Zamieszczone przez patarator
    mechanik powiedział mi że mam walniętą pompe całą
    A po czym to wywnioskował ?

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  10. #9
    dotykał takie metalowe rurki (4) który wchodzą do silnika chyba do świec ale niewiem. Stwierdził że nie czuje żadnego impulsu a powinno być coś czuć pod palcami jak silnik chodzi.

    mam go od paru dni więc niewiem jak zachowuje się jak jest ciepło.

    co do przyspieszenia na skrzyżowaniu to wcześniej miałem seata toledo 115 koników 8V z lpg 18 letniego i różnica jest duża a wydaje mi się że nie duża różnica w mocy jest... choć 500kg więcej mondeo waży...

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Kolego skoro auto Ci normalnie odpala itd to wg mnie pompa jest ok

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  12. #11
    właśnie na dieslu jeszcze się nie znam...
    widze że moje obawy że coś jest nie tak są chyba bezzasadne...

    ale czy faktycznie można tak wyregulować coś żeby był słaby ale za to mniej palił i jaką różnice w spalaniu można uzyskać mój w cyklu mieszanym pali poniżej 6L

    i jeszcze jedno pytanie z ciekawości:
    kolega ma golfa 1.9TDI i np. na krawężnik ok 10cm. podjeżdżan na samym sprzęgle a ja moim nie moge bo chce zgasnąć, czy w innym mondeo jest coś takiego możliwe.

    z tego co piszecie to u mnie jest wszystko wporządku co mnie bardzo cieszy


    i chyba ostatnim moim problemem będzie zbyt wolno opadające obroty po wciśnięciu sprzęgła iraz to że często nawet na biegu jałowym nie schodzi poniżej tysiąca a nawet rzyma około 1200 obrotów a raz się zdażyło że zatrzymało się na około 2 tysiącach, czy wie ktoś czym to może być spowodowane??
    czy może to być wina zużytej linki od zimnego startu czy jak ona się nazywa... ta obok linki gazu.

    acha no autko odpala normalnie jak z 2 razy zagrzeje świece a już ładnie jak zrobie to 3 razy. ale niewiem czy dobrze robie...

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Do odpalania świece grzeje się raz, jeśli słabo odpala to trzeba poszukać problemu.
    I wcale wyregulowanie boostera tak aby był słabszy nie powoduje mniejszego spalania a nawet może je zwiększyć, bo musisz głębiej wciskac pedał gazu aby przyśpieszyć.
    W moim MkI nie trzeba redukować mając około 1800-2000 obr/min jadąc pod górkę. Wyregulowanie boostera tak aby podawał paliwo wcześniej spowoduje też że turbo będzie się wcześniej rozpędzać.
    A ilość spalanego paliwa zależy od tego jak obchodzisz się z pedałem gazu.

    A golf ma bezpośredni wtrysk wiec moment obrotowy na dole ma dużo większy.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  14. #13
    Jeśli ktoś regulował booster, być może wkręcił go za mocno stąd odczuwalny muł. Możesz spróbować go troszkę wykręcić, albo oddać do pompiarza.

    Co do podjeżdżania Golfa i twojego auta pod krawężnik - nie napisałeś jaka to generacja golfa, ale być może elektryka sama w momencie kiedy auto chce się zdusić, podkręca nieco obroty.

    Czy poza obrotami które czasami pozostają za wysokie, nie dzieje się tak że sam się samochód na nie wkręca, przyśpiesza?

  15. #14
    golf IV

    nie auto jeżeli jest wbity bieg zachowuje się normalnie nie czuje przyspieszania, nieraz po zmianie biegu robi lekkiego kangurka ale nie jest to napewno wina złego obchodzenia się ze sprzęgłem tylko właśnie problemu z tym że jest za słaby...

    a na obroty za wysokie wskakuje tylko jeżeli jest na sprzęgle lub biegu jałowym.

    obroty spadają powoli i prawie zawsze zatrzymują się ponad tysiąc. a wydaje mi się że powinny w granicach 800-900

    chyba faktycznie będe musiał wybrać się do pompiarza tylko niemam bladego pojęcia gdzie w moich okolicach jest ktoś kto by umiał to DOBRZE zrobić.


    PS. a nie znając się na dieselkach ale mając pojęcie o samochodach warto się brać za regulację?? poprzednie autko sam regulowałem...

    ale tutaj nawet nie mam pojęcia czym mam kręcić
    Ford Mondeo [MKII] 1.8 TD 1997r. czarny


  16. #15
    To nie, nie warto.

  17. #16
    no ale kiedyś poznać się trzeba
    bo ten mój to jeździ jak benzyniak trzeba wysoko go kręcić a przecież dieselkiem sie jeździ na niskich obrotach

    no i dzisiaj chciałem troche szybciej pojechać dochodzi do 120 km/h i ma już dosyćmoże by troche szybciej jeszcze poszedł ale chyba po 10 min.

    niewiem czy to może być wina padniętej pompy czy źle wyregulowanego boostera
    Ford Mondeo [MKII] 1.8 TD 1997r. czarny


  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    To nie jest taki diesel co to jeździ się nim na niskich obrotach, diesle na pośrednim wtrysku(z komorą wirową) uwielbiają się wysoko kręcić niczym benzyna, 4 tyś obrotów to nie jest nic nadzwyczajnego, do czerwonego pola na obrotomierzu możesz go spokojnie kręcić jak potrzeba, nic mu się nie stanie.

    A i masz rację z tym, że lepiej poszukaj dobrego pompiarza, sam możesz w tej pompie sprawdzić booster, bo ten samochód jeździ zdecydowanie szybciej niż 120km/h i rozpędza się dość szybko do około 160km/h.
    Sprawdź czy wężyk idący od turbo do pompy jest podłączony do boostera i czy nie ma w nim dziury(przy pompie i przy turbo są gumowe odcinki które lubią pękać ze starości)
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  19. #18
    rustin
    Gość
    Co ty to gadasz że do czerownego pola kręcic takiego diesla? sorry ale ja się z tym nie zgadzam przecież to dla takiego silnika zabójstwo.zresztą już przy 4 tyś z kawałkiem zawór upustowy zaczyna działać i przyśpieszenia to to napewno wtedy nie ma.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Od czasu do czasu to można go tak dokręcić ale jakby się cały czas jeździło autem z takim silnikiem do czerwonego pola to niedługi czas i następny silnik trzeba by było szukać

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    Co ty to gadasz że do czerownego pola kręcic takiego diesla? sorry ale ja się z tym nie zgadzam przecież to dla takiego silnika zabójstwo.zresztą już przy 4 tyś z kawałkiem zawór upustowy zaczyna działać i przyśpieszenia to to napewno wtedy nie ma.
    Ale co ma zawór upustowy wspólnego z przyśpieszeniem?
    Zawór Wastegate na np 4 lub 5 biegu otworzy się już w okolicach 2-2,5 tyś obr/min, za obcięcie dawki powyżej pewnych obrotów odpowiada regulator obrotów w pompie wtryskowej. Nie wiem jak twój ale mój ciągnie bardzo ładnie aż do czerwonej kreski(jakieś 4700obr/min), jest u mnie w domu 8 lat, teraz siostra traktuje go raczej ostro i nic mu się nie dzieje. I to nie obroty i ciśnienie doładowania zabija diesla, ale wysoka temperatura spalania powstająca w źle ustawionych silnikach(zbyt duża dawka paliwa).
    O dziwo diesle regularnie "przedmuchiwane" dłużej żyją, nie biorą oleju itp.
    Ogólnie na codzień należy jeździć w zakresie 2-4tyś obr/min, w instrukcji obsługi od jakiegokolwiek samochodu znajdziesz zapis w stylu że należy korzystać z całego zakresu obrotów silnika.
    Dobrze raz na jakiś czas wybrać się samochodem w dłuższą trasę trzymając obroty na poziomie około 3 tyś, najlepiej z dużym obciążeniem, zobaczysz, że po takiej jeździe samochód jest nie do poznania, lepiej przyśpiesza, nie dymi, itp.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

Podobne wątki

  1. [Zetec]Brak mocy na niskich obrotach.
    By Wrzuc_na_luz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 23:56
  2. [Zetec]Brak mocy na wysokich obrotach
    By fiflak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 17:19
  3. [TD MkI] źle odpala, brak mocy na niskich obrotach
    By Narcyz1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 21:43
  4. Brak mocy na wysokich obrotach
    By in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 22:01
  5. Brak mocy na niskich obrotach
    By lkwiatos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2006, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów