+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    rzezówrzeszów

    [MkI]Hamulce tarcze girling czy wato montować

    Witam co myślicie o tarczach GIRLING czy warto montować?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A w jakiej cenie możesz je mieć?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    rzezówrzeszów
    130 zł za tarcze Podobmno GIRLING ta firma jak móił sprzedwca wchodzi w skład grupy LUKAS

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    mondek
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    POwiem tak,
    z przodu miałem w beemce zestaw tarcze plus klocki TRW lukas, z tyłu tarcze TRW Lukas, klocki girling.
    Klocki girlinga piszczały, ale nie tak, że podczas hamowania, nie... Podczas jazdy z niewielkimi prędkościami, z tym że lewe tylne koło robiło sobie pip pip pip, a prawe coś w rodzaju jak stary ikarus hamuje. Dźwięki nie były zależne od niczego. Zdarzały się zarówno na mokrym jak i suchym, w jeździe po mieście jak i w trasie, czasami przez dwa tygodnie nie było nic słychać.
    Po tej przygodzie wiem że girlinga nic nie kupię, jedynie TRW Lukas.
    ATE też nie kupuj, a jeśli już to zachowaj obowiązkowo paragon. Mi się te tarcze pogięły po 4kkm normalnej jazdy, nie były przegrzane, ani nie wjechałem w wodę po ostrym hamowaniu.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez byq
    ATE też nie kupuj, a jeśli już to zachowaj obowiązkowo paragon. Mi się te tarcze pogięły po 4kkm normalnej jazdy
    To jesteś chyba pierwszy komu tak się trafiło.
    Sporo forumowiczów jeździ na ATE i nie przypominam sobie żeby ktoś miał problemy. Nasza fałka też na ATE pomyka plus klocki Delphi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    mondek
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    NO jak poczytasz opinie o ATE to znajdziesz wiele opinii, że ATE się pogięły same z siebie po przebiegach mniej więcej 3-5kkm.
    Dla porównania na TRW lukasie jeździłem niecały rok i około 30kkm i z gięciem tarcz nie było problemu.
    Kupić ATE można, ale najlepiej pilnować,żeby rachunek nie zginął, ja swój zgubiłem i 350zł w plecy.
    A co do Girlinga to założył mi te klocki mechanik, a to co do tej pory mi polecał lub sam kupował to wytrzymywało 80kkm i nic się nie działo, może akurat trafiłem na wadliwą partię klocków, albo nie potrafiły się dotrzeć z tarczami lukasa, tylko przez 8kkm by się nie dotarły? ;>

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    ja cały czas jeżdżę z ATE, przód i tył i nie tylko w mondeo, ale jakoś nigdy nic im się nie stało i wg. mnie jest to dobry wybór
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez byq
    tylko przez 8kkm by się nie dotarły? ;>
    Możliwe że twardością nie zgrały się klocki/tarcze i w takich przypadkach, albo piszczenie jest, albo klocki czy tarcze szybko się zużywają.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Cytat Zamieszczone przez byq
    Dla porównania na TRW lukasie jeździłem niecały rok i około 30kkm i z gięciem tarcz nie było problemu.
    Ja jeżdżę na tarczach lucasa i moim zdaniem sa zbyt miękkie - testowałem na klockach ferodo premier oraz motorcraft. Przy wymianie drugich klocków mechanik powiedział aby kontorolowac grubośc tarcz - mogą nie przeżyć klocków. Zaznaczam że jeżdżę dośc spokojnie. Cena tarcz lucasa b. atrakcjna (100 pln za szt.)
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    mondek
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Do lukasy były z 15zł za sztukę tańsze od ATE i prawdę mówiąc w aucie ważącym 1360kg, z silnikiem 2.5 170KM i jeździe dosyć dynamicznej po 30kkm tarcze się trzymały.
    Zapewne każdy ma swoje zarówno pozytywne jak i negatywne doświadczenia.

    Co do moich ATE to najprawdopodobniej pochodziły z wadliwej partii, bo czytałem że w pewnym okresie gięły się w różnych autach i podobnie jak u mnie nie były przegrzane, po reklamacji producent najczęściej uznawał reklamację.

    Jedno jest pewne, czego by nie kupić pamiętajcie o chomikowaniu rachunków, tak żebyście wiedzieli gdzie je później znaleźć

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    rzezówrzeszów
    Dałem do reklamacji tarcze firmy KRAFTY bo miały bicie i mi uznali. Założyłem Girlingi narazie jestem z nich zadowolony. Już drugi raz mam do czynienia z tą firmą, KRAFTA nigdy nie kupie

Podobne wątki

  1. [MkII] hamulce...większe tarcze i zaciski? czy lepsze tarcze i klocki?
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:30
  2. [MkIII] pytanie o oponki, tarcze + hamulce
    By Glare_Type in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 18:08
  3. [MkII] Hamulce: klocki, tarcze, bębny
    By qran in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 06:48
  4. [MkI] Hamulce-tarcze, wibracje
    By welshman2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów