+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    [TDCi]odpala na 2-3-sek i gasnie

    witam,panowie problem jest taki jak w tytule,a stalio sie to po tym jak czyscilem przeplywomierz i filtr wyciagalem,co prawda odlanczalem aku i nie jestem pewien czy kabel nie dotkna klemy miedzyczasie...po wszystkim tzn czyszczeniu i podlanczeniu aku przekrecam kluczyk pieknie ladnie uruchamiam i po 2-3 sek gasnie

    czy wie ktos o co chodzi??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCi125/151KM,349/392N
    Opis
    Mondeo '06 2.0 TDCi HPCR (DPF) V-Tech 151 KM 392 N
    Od
    17 Oct 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam
    Spr wyczyscic EGR, ew. go zaślep na chwile i sprawdz.
    Pozdr
    AndiK
    ulepszone/wypasione Ambiente

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 2006 2.0 TDCi z DPF
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    odswieze temat bo to samo mnie spotkalo, tylko ze ja nic nie czyscilem a mam wlasnie taki objaw ze po pieknym odpaleniu pochodzi z 4 sec. i gasnie i tak za kazdym raz az bateria siadzie, czy problem zostal rozwiazany?? a jesli tak to w jaki sposob??

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    A ile na minusie u was było ? wydaje mi się ,że a) zatkany filtr paliwa b) zapowietrzony filtr paliwa ( miałem podobnie w omega b 2.5 td - winne były wężyki przelewowe - dziwne ale jak je wymieniłem silnik przestał gasnąć )

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Ford Mondeo Ghia Kombi
    Od
    13 Feb 2011
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Mam dokladnie taki sam problem rano po nocce. Odpala pochodzi 3 sec i gasnie. Pozniej krece pare sec i chodzi- i juz nie ma problemu. Dzisiaj okazalo sie ze wszystkie swiece spalone, wymienilem takze filtr paliwa na nowy. Poczekamy do jutra i sie okaze. Dodam jeszcze ze delikatnie faluje jak chodzi. Podejzewam ze pompa paliwa.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chyzio3
    mam wlasnie taki objaw ze po pieknym odpaleniu pochodzi z 4 sec. i gasnie i tak za kazdym raz az bateria siadzie
    paliwo kolego. ja dzisiaj miałem to samo. odpalał i chodził pięknie 3-5 sekund i gasł. żadnego kopcenia i klekotu. ponieważ aku mam nowy to po 15-tym odpaleniu było już ok i jeździłem cały dzień bez problemów. temperatura rano ok -14 st. niestety wczoraj w trasie tankowałem i myślę, że dlatego tak się stało. zwykle tankuję na jednej sprawdzonej stacji i nawet w najgorsze mrozy odpalał bez problemów.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 2006 2.0 TDCi z DPF
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    hmmm no ciekawe, filtr wymienialem przed zima duzo na nim nie zrobilem, tankuje tylko na shelu lub stacji pocztowej (bo poczta ma duzo tranzitow a one sa TDCi wiec chyba niemoga miec zlego paliwa, kolega tam tankuje swojego peugeota HDI i nienarzeka) wiec to chyba nie paliwo.No ciekawe wczoraj jak naladowalem akumulator, to po wlozeniu odpalil pochodzil z 4 sekundy i zgasl, drugie odpalenie z lekkim gazem i juz chodzi, kolejne odpalenie i jest ok. Zastanawia mne co to moze byc, moze cos z elektronika, albo to paliwo?? no sam juz niewiem. Dzieki za pomoc.

  9. #8
    mam podobne objawy, tyle że na luzie chodzi bez problemu, gaśnie po ruszeniu...

  10. #9
    Zielony listek Awatar Sartan
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Automat
    Od
    01 May 2010
    Mieszka w
    Sadków koło Wrocławia
    Mnie dzisiaj sprężynka zaskoczyła na trasie. Wczoraj tankowalem na LukOil-u na Bielanach Wrocławskich i dzisiaj zonk. Poczytałem troszkę na ten temat i jest wielce prawdopodobne, że wytrąciła się parafina i przytkała filtr.
    Ford Mondeo Kombi '04 2.0 TDCi Automat


  11. #10
    Kursant Awatar anubis
    Opis
    MK3 GHIA 130 KM COMBI
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    To chyba jakieś fatum, u mnie wczoraj odpalił z dziwnym zająknięciem gdy ruszyłem to zaczął przerywać i migała sprężynka , jak go zgasiłem i odpaliłem ponownie to było już wszystko ok.

    Dzisiaj rano natomiast odpalił ładnie ale po 2-3 sek gasł i tak za każdym razem, dałem sobie spokój i go nie ruszałem.
    Teraz gdy mróz jest ok -9 byłem odpalić , odpalił normalnie i już nie gasł ale jak się przejechałem to znowu przerywał i migała sprężynka, na dodatek teraz wywaliło mi kontrolkę "check engine" .
    Obecnie jest tak że jak się go odpali i delikatnie jedzie to jest ok , nic nie przerywa ale kontrolka silnika zapala się teraz przy każdym uruchomieniu.

    Myślicie że to filtr paliwa zapchany?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez chyzio3
    hmmm no ciekawe, filtr wymienialem przed zima duzo na nim nie zrobilem
    jak wielu z nas wymieniamy przed zimą aby uniknąć zminimalizować ryzyko
    Cytat Zamieszczone przez chyzio3
    tankuje tylko na shelu lub stacji pocztowej (bo poczta ma duzo tranzitow a one sa TDCi wiec chyba niemoga miec zlego paliwa
    to nie jest żaden wyznacznik jakości
    poczta poczta a policja też gdzieś tankuje

    jeżeli sytuacja nie powtórzy się po wzroście temperatury
    będziesz mieć odpowiedz co do jakości paliwa
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII 2006 2.0 TDCi z DPF
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    zgadza sie ostatnio na poczcie tankowalem, wiec jesli sie to powtorzy to znak ze musze poczte unikac. Zalalem na poczcie z rezerwy pelny bak wiec teraz tylko na pocztowym jezdze. Wiec chyba jednak tylko przy shellu zostany. Ehh ta jakosc paliwa na naszych stacjach wola o pomste do nieba, jednak TDCi jest wrazliwy na to. Majac passata 1.9 TDI 110KM niezwazelem gdzie tankuje i nigdy niemialem problemu, ale passat byl na zwyklej pompie wtryskowej a commonrail jest wybredny. Choc z drugiej strony gdyby bylo normalne paliwo w polsce to tez by nie bylo problemu.

  14. #13
    Kursant Awatar anubis
    Opis
    MK3 GHIA 130 KM COMBI
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Wstawiłem wczoraj furę na noc do ciepłego garażu , dzisiaj wszystko jak ręką odjął , pali , nic nie przerywa, nawet kontrolki pogasły.
    Dolałem dzisiaj mu pod korek z innej stacji + dodatek od parafiny , zobaczymy co będzie

  15. #14
    Zielony listek Awatar Sartan
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Automat
    Od
    01 May 2010
    Mieszka w
    Sadków koło Wrocławia
    Będzie dobrze. Ja dzisiaj przy -16C zapaliłem i zostawiłem auto na 10 minut. Później pojechałem do pracy i nie miałem problemów ze sprężynką. Ale następne tankownia to już tylko Verva.
    Ford Mondeo Kombi '04 2.0 TDCi Automat


  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ja tankuję głównie zwykły ON na BP i nie mam żadnych problemów. jedyny raz to właśnie w ostatni poniedziałek ale tankowanie było w trasie więc nie było wyboru.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    tankuję zwykły ON
    staram się tankować na jednej stacji
    nie ma sensu wymieniać na jakiej bo jak widać zależy to od wielu czynników



    jakiś czas temu raz użyłem preparatu przeciw wytrąceniu parafiny
    obecnie jedna przygoda z szarpaniem ale silnik nie zgasł i sprężynki nie było

    odpala po nocy dość szybko
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    13 Nov 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Witam miałem podobnie sprężyna pojawiła się i po zgaszeniu było ok i tak przez 1000 kilometrów aż po pracy zgasiłem i po obiedzie na zakupy odpalił na chwilkę i zgasł nie odpalił nawet na plaku przyczyną było uszkodzony czujnik wałka rozrządu po wymianie na nowy działa

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    po pierwsze odgrzewasz kotleta 6 letniego
    po drugie w opisie masz TDDi a tu jest mowa o TDCi i w tym tkwi ogromna różnica. może nie w samym czujniku ale głównie w układzie paliwowym. w tym temacie mowa jest głównie o tym, że auta odpalały ale po kilku sekundach gasły a u ciebie przestało w ogóle odpalać.
    dostrzegasz różnicę?

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Tak na marginesie TDDI nie ma czujnika walka rozrządu
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 20-01-2017 o 00:52

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    a tego już niestety nie pamiętam. stary już jestem

Podobne wątki

  1. [Zetec] siema mam problem z mondeo mk1 1.8 16v 85 kw odpala i po chwili gasnie
    By kiepi29 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 20:37
  2. [Zetec] zimny silnik gasnie , po paru sekundach odpala i jest ok ??
    By mondziak2005 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 09:53
  3. [2.2 TDCI] odpala i gasnie
    By rybol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 22:14
  4. [Duratec]Odpala, syczy i gasnie.
    By sydney in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 12:52
  5. ODPALA I GASNIE ....
    By duchowisko in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 16:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów