+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    slimshade
    Gość

    [MkI]Rozerwana klapka antywybuchowa

    Wita, Tak jak w temacie - wybuchło, rozerwało klapke... mondek nie pali.Chodzi o klapke na kolektorze. Chyba ma średnice 5cm - ciężko mi powiedzieć bo nie mam tam jak za bardzo zajżeć.

    Tu pytanie do kolegów z Lublina. Gdzie to można kupić?? W zakładzie gazowniczym chcą za ten kawałek blaszki 60zł ( ) ... na allegro nikt się z tym nie wystawia zbyt chętnie.

    Proszę o jakieś info i ewentualnie pomoc - czy aby na pewno takiego rozmiaru klapki się tam montuje.

    Z chęcią bym ją wogole zaślepił a antywybuch przeniósł gdzieś na filtr powietrza - widziałem takie rozwiązanie w mondeo ale nie jestem do końca pewny czy jest ono dobre i czy taka klapka spełnia wtedy swoją rolę.

    Czekam na w miarę pilną odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób fotkę o co chodzi, bo kurcze nie wyobrażam sobie jak na kolektorze pięciocentymetrową klapkę da się upchnąć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    slimshade
    Gość
    Powiedziałem że niekoniecznie jest to 5 cm. Nie mam jak tam się dostać a tym bardzi zrobić zdjęcia. Dziurę wyczówam tylko zakrywając ją dłonią. Jak zatkam otwór, wyrażnie zasysa dłoń i mondek pali jak zloto. Jak tylko puszczę od razu dławi się i gaśnie w rezultacie w jednej chwili

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bez fotki to ciężko wywnioskować co tam u Ciebie siedzi, przeważnie w kolektor to się grzybki wkręca.
    Np http://www.allegro.pl/item803947534_..._kolektor.html

    W razie co można coś takiego wrzucić
    http://www.allegro.pl/item789245201_...pg_klapka.html
    Ale nie w filtr, tylko w puszkę tłumika szmerów. Oczywiście po zaślepieniu dziury w kolektorze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    slimshade
    Gość
    Sprawa zakończona. Wybuch był na tyle mocny, że rozerwał się element trzymający kopułkę grzybka... sama kopułka zniknęła - została sama uszczelka i pierścień metalowy. Wyjąłem starą część metalową... założyłem nową i śmigli.

    Byłem w sklepie z częściami do gazu. Stwierdzili tam, że to miejsce na kolektorze jest najgorszym i to ostateczność montować tam grzybka.

    Tak jak mówisz zamontuję ten antywybuch na tłumiku szmerów. Chyba 2 antywybuchy będą się też dobrze sprawować. Czy może jednak lepiej wtedy tamtego zdemontować / zaślepić?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak zapodasz dwa p/wybuchy na tłumik, to nie ma potrzeby tamtego wyciągać, klapki mają ciut słabszą sprężynę i w razie co to one pierwsze się otworzą.

    A na marginesie, jak miałeś strzała to albo zbyt uboga mieszanka albo coś zaszwankowało w układzie WN.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    slimshade
    Gość
    Osobiście myślałem o zbyt bogatej mieszance lub o przewodach - świece mam nowe. W poniedziałek założe przewody z innego forda (te co mam są koloru niebieskiego - z pewnością nie są oryginalne).

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy bogatej to w tłumik potrafi strzelać. Mieszanka jest niedopalona i dopiero po wyjściu z cylindra się strzałowo dopala.
    A jak wali w dolot to uboga mieszanka (regulacja, czy lewe powietrze) albo właśnie coś z układem WN.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    slimshade mi jak gaz pierdyknął to rozerwało dolna cześć kolektora razem z ta klapka;D zmuszony byłem kupić kilka tubek kleju i kleić.Pół roku szukałem na allegro kolektora do mojego mondka bo mam listopad 98 i tam były zmiany.Bo jak zakupiłem jeden kolektor to przy wymianie okazało sie ze rozstaw nie pasuje.Ale całe szczęście intensywne szukanie sie opłaciło i jest nowy cały kolektor.Gazownicy zamontowali mi opaskę gumowa na gumie tej od filtr powietrza.I narazie śmigam i 0 wybuchów.

    Ps.mechanik mi powiedział ze te grzybki anty wybuchowe często sie zatykają i są wciągane do środka kolektor i przy wybuchy zamiast grzybek wyskoczyć jest zaklinowany i stad pęknięcia na kolektorze

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    opaska gumowa na dolocie to najlepsze rozwiązanie, nie bagatelizuj jednak sprawy z tymi strzałami jak raz strzelił to może zrobić to ponownie a i straty mogą być większe sprawdź dokładnie jaką masz mieszankę oraz tak jak koledzy radzili podzespoły WN
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    slimshade ja bym ci radził wymienić kolektor używany za 100 znajdziesz+ robocizna i zabezpieczenie na gaz to wyjdzie cię może około 250zł ale masz spokój.A jak coś sie stanie i wybuchnie ci gaz to rozrywa sie gumę która kosztuje 30 zł ;D i o wiele mniej roboty jest przy takiej operacji

Podobne wątki

  1. [MkII] Klapka wlewu paliwa
    By Markowka in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 23:47
  2. [MkIII] klapka na spryskiwacz xenona
    By bat in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 23:34
  3. [MkI] Klapka ciepło-zimno
    By zyga1 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 19:45
  4. [MkIII] Klapka ciepło/zimno
    By Soboc in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 02:34
  5. Co to jest za klapka?
    By Pietrow in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2005, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów