+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kokosenio
    Gość

    [MkI]Wymiana przewodów hamulcowych sztywnych

    Witam
    Mam problem i przoszę o informację
    Podczas jazdy po nirównym terenie przewody sztywne hamulcowe biegnace pod podwoziem, zostały uszkodzone ( auto zawisło na podwoziu ) poprzez przygniecenie ( nie zostały przerwane i załiem zgniecione, ale znacznie zniekształcone ). Gdy pojechałem do mechanika to powiedział mi że wyminana jest bardzo cięzka i osztowna, że lepiej żebym tak jeździł aż pęknie całkiem. Tłumaczył że z tyłu pojadzu ( mondeo mk1 1,6 16V 88HP hatchback ) jest bardzo ciężki dostęp przy odkręcaniu tych sztywnych przewodów i że łatwiej coś uszkodzić niż naprawić ( dało się wyczyc zniechecenie z Jego strony )
    proszę o radę
    dzięki

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Kokosenio
    że lepiej żebym tak jeździł aż pęknie całkiem.
    Chłopie zmieniaj natychmiast mechanika! Pierwszy raz słyszę tak głupią "radę" - jedziesz po autostradzie powiedzmy 120km/h chcesz zahamować i okazuje się że nie masz hamulców...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Kokosenio
    Gdy pojechałem do mechanika to powiedział mi że wyminana jest bardzo cięzka i osztowna, że lepiej żebym tak jeździł aż pęknie całkiem

    Takiego mechanika to wywieść do lasu i nawalić sęków to mało, przecież gdyby to powiedział blondynce jakiejś to by ją prawdopodobnie zabił za tydzień czy dwa.
    Jak pojedziesz do normalnego to Ci wymieni bez problemu

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  5. #4
    Kokosenio
    Gość
    Ale czy prawdą jest (tak twierdzi ten mechanik ) że jest je bardzo ciężko wymontować?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Wygląda to np tak



    Lekko nie pójdzie pewnie, ja nigdy tego nie robiłem to się za bardzo nie wypowiem ale wolałbym jechać do mechanika z tym, tylko normalnego

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    z tym ciezko i drogo to tak bez przesady. no zalezy oczywiscie co tak naprawde chcesz wymieniac. jak pamietam to te przewody sa skrecane z kilku kawałków a nie jednego dlugiego. problemy moga być z porozkręcaniem tego tak zeby nie pouszkadzac przewodów.
    Zadzwoń do tej firemki z linku:
    http://www.pwpnet.pl/
    jak im podasz model i rocznik samochodu to wycenią ci ile te rureczki beda kosztowały. znając zycie to jeszcze zapakuja i wyslą ci zarobione gotowe przewody. i to jakie sobie zazyczysz stalowe albo miedziane.

  8. #7
    Kokosenio
    Gość
    Mój problem nie polega na tym że nie mogę kupić przewodów( W Stroniu Śl jest pare dobrze wyposażonych sklepów, w których ewentualny czas oczekiwania to max 1 dzień), ale na tym że nie ma odpowiedniego mechanika. A dokładniej, to już się znalazł taki który zapewnił że w poniedziałek wymieni przewody na nowe.
    dziękuje wszystkim za pomoś

  9. #8
    droga66
    Gość

    wymiana twardego przewodu hamulcowego

    Witam wszystkich serdecznie!
    Jestem właścicielem Mondeo 95 i właśnie w trakcie gwałtownego hamowania pękł mi twardy przewód hamulcowy tylnego lewego koła na wysokości zbiornika z paliwem. Czy faktycznie do wymiany tego całego przewodu, który biegnie aż do pompy ABS potrzebne jest zdjęcie zbiornika paliwa? Dziś mechanik mi oświadczył,że tak właśnie jest i 3 krotnie wzrosły koszta robocizny (na 200). ponoć kosz samego przewodu to 100 zł. Czy ktoś już wymieniał i wie coś o tym?

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Galaxy
    Silnik
    1.9tdi 115km
    Od
    01 Sep 2009
    Mieszka w
    włocławek
    Cześć nie jest ciężko ja wymieniłem pod blokiem najeżdżając kołami na krawężnik co by można się położyć pod mondzia wymieniłem najdłuższy sztywny przewód od samego przodu do tylnego koła cena jaką zapłaciłem to około 45zł a co do kolegi droga66 to ja nie zdejmowałem zbiornika jak się dobrze uprzesz to zwinne ręce i trochę chęci i po robocie

  11. #10
    droga66
    Gość

    wymiana przewodu

    Dzięki za info! To bardzo przydatne. Czyli jak chcesz mieć dobrze to zrób to sam ? ;-)
    Pozdrawiam serdecznie

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIII 2,0 Ghia 03r hatchback
    Od
    22 Jan 2007
    Mieszka w
    Płońsk
    Tak jak pisał kolega rodan555 kup miedziane przewody firmy WP(dostępne są w IC)Nawet starych nie musisz wyciągać tylko te poprowadzić po nich.Kiedyś za komplet tych przewodów do matiza płaciłem w IC ok.150 pln.

  13. #12
    droga66
    Gość

    wymiana przewodów hamulcowych

    Jutro zrobię podejście do nich. Napiszę jak wyszło. Dzięki za reakcje. Pozdrawiam!

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Częstochowa

    twarde przewody hamulcowe

    Witam,
    Odświeżę trochę temat, mianowicie jestem posiadaczem mondeo mk2 1.6 16v 90 KM kombi i mam do wymiany tylne sztywne przewody hamulcowe, orientuje się może ktoś w kosztach takich przyjemności?
    Z góry dzięki za odpowiedź

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Ja 4 lata temu placiłem za wymiane sztywnych 200zł razem z przewodami, wymienili od pompy do tylnych kół

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    też mam do wymiany tylne w kombi tylko w mk2, najlepiej kup sobie na wymiar, zarobione, i wymień sam
    http://przewody-hamulcowe.pl/9-przew...ne-wg-dlugosci
    ja muszę wymienić i cylinderki hamulcowe bo się odpowietrzników nie da ruszyć... nie wiem jak rozwiercę drugą śrubę z cylinderka chyba przewierca cały cylinderek bo nie ma dostępu od zewnętrznej strony do śrubki...
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    dobra dzięki chłopaki, zobaczymy jak to będzie niby bym mógł samemu ale nie chce mi się wczołgać pod auto bo kanału nie mam ani podnośnika więc raczej ciężko to widzę :P

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    w podnośnik to się lepiej zaopatrz tak czy owak
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

  19. #18
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Paryz-Rzeszow

    problem z hamulcami

    Witam;odkopuje temat po latach bo pojawil sie problem.. Pekl ze starosci ktorys z przewodow z tylnych kol w moim mondeo MK1 (94 Rok) hatchback i trzeba to naprawic.Przy okazji robiac tez hamulec reczny bo go nie ma wcale.
    Bylem u mechanika,ale gadka ta sama co u kolegi wyzej : ze to beda b.wysokie koszty,ze wszystko sie posypie jak zacznie ruszac itp.Facet robi samochody po kilkadziesiat tysiecy i nie chcialo mu sie po prostu grzebac w starym mondeo.
    Moje pytanie brzmi : czy jest ktos kto mi to zrobi w okolicach Rzeszowa ? Jakis mechanik ktory to ogarnie ze z powrotem bede mial hamulce.Przod jest dobry,tarcze i klocki sa ok,odpowietrzniki sie odkrecily bez problemu.Do wymiany na pewno jest ten dlugi przewod od pompy do tylu samochodu i nie wiem jaki jeszcze.Plus linki od recznego i pewnie cylinderki i bebny z tylnych kol.Nie spieszy mi sie bardzo,wazne zeby bylo to zrobione przed koncem roku bo wtedy mam przeglad do zrobienia.Dla wyjasnienia - nie jezdze tym samochodem,stoi caly czas bo mnie nie ma w Polsce.Zeby mi nikt nie zarzucal ze narazam siebie i innych uczetnikow drogi ,jezdzac z niesprawnymi hamulcami.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Rozebranie bebna to prosta robota mając troche narzedzi, ale popytaj w dziale regionalnym może tam da ktos namiar w Twojej okolicy

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    Nie wiem jak w hatchu ale w kombi wymiana tych długich sztywnych przewodow tylnich to masakra
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2020, 09:56
  2. [MkI] Wymiana tylnych przewodów hamulcowych sztywnych
    By boost in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 10:59
  3. [MkI] wymiana sztywnych przewodów hamulcowych-pytania
    By esik_az_eso in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 13:40
  4. [MkI] Wymiana tarcz i przewodów hamulcowych
    By DariuszHoryd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2007, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów