+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1
    Kursant Awatar pilot
    Imię
    Czarek
    Opis
    brak
    Od
    16 Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa

    [MKIII] Przeróbka otworu radia panelu na 2DIN

    Jak w temacie rzeźbił ktoś już "cóśśś takiego" ? Dotyczy oczywiście mondka przed FL Przymierzam się. Koncepcja jest, ale może osoby, które dłużej są na forum coś poradzą lub pamietają, że ktoś coś takiego wykonał?
    Szukajka nie dała rady i niestety nie pomogła Od razu mowie, że przeróbka na panel po FL z wejściem na radio 2DIN odpada.

    Drugie pytanie Pozostało mi kupić zapasowy panel. W swoim, w razie nie powodzenia rzeźbił nie mam zamiaru Na allegro tego pełno od anglików, ale... rożnica na pierwszy rzut oka polega na tym, że kubek na napoje jest po lewej stronie. Da się go przelożyć na prawą, prawidłową stronę? Czy mam brać EU panel?

    Dzięki za rady

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez pilot
    Da się go przelożyć na prawą, prawidłową stronę?
    Niestety nie da się
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    pilot, ja tez przymierzam sie zrobic to na 2-din w mondku przed fl, wiem ze sie da to zrobic tylko jak??, jakbys cos wiedzial to pisz
    tu są przykładowe zdjecia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...46d5c023b.html
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...e76cd6570b76f0

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    i co nikt nie rzeźbił? i nie przerabiał tego na 2-din??

  6. #5
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    a u mnie PO fl jest 2-DIN? glupie pytanie ale nie wiem... xd jak to zmierzyc jak juz?

  7. #6
    Kursant Awatar pilot
    Imię
    Czarek
    Opis
    brak
    Od
    16 Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez weksla
    i co nikt nie rzeźbił?
    dopiero będzie czekam na graty, a konkretnie panel środkowy, carbonik i inne mniej lub bardziej potrzebne rzeczy. Auto jest mi potrzebne na co dzień, więc musiałem mieć zapasowy panel do przeróbek Radyjko 2DIN z navi już czeka i się kurzy Cały problem z montażem radia 2DIN to tył otworu panelu, ekran czołowy mieści sie bez problemu. Będę mądrzejszy za jakiś tydzień pewnie w tej sprawie

    Pozdro

    Dodano po 4 min.:

    Cytat Zamieszczone przez fala
    a u mnie PO fl jest 2-DIN?
    niby tak, niby nie Jesli masz radio Sony, lub fordowskie to i tak musiałbyś kupować adapter z ramką pod 2DIN jeślibyś chciał zmienić na pioneerka, jvc itp 2dinowe. Tak mi sie wydaję, a jeśli się mylę to inni mnie poprawia

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Pilot, jak już będziesz mądrzejszy to daj mi znać choćby na priv, bo ja sie też przymierzam, ale nie będę miał dodatkowego panelu

  9. #8
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    1DIN to 52mm. Radio przedliftowe (6006E) ma 90mm czyli 1,7DIN. Oczywiście metalowa obudowa a nie ramka przednia. Wysuń swoje na tyle byś mógł zmierzyć wysokość puszki i już masz odpowiedź:-)

  10. #9
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    1DIN=52mm Jutro metrowka w dlon i musze zmierzyc. Apropo mam to radio z GPS ale 2-kolorowym, podswietlonym na zielono a nie exclusive Denso fullhd, touch panel Gra ladnie ale na przyszlosc chce wiedziec ^.-

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDCI 2002
    Od
    31 Jan 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Tu jest to opisane wraz ze zdjęciami:

    przed faceliftingiem

    http://www.fordmondeo.org/forum/show...hp?tid/812292/

    a tutaj dla MKIII po faceliftingu

    http://www.fordmondeo.org/forum/show...hp?tid/817584/

  12. #11
    Kursant Awatar pilot
    Imię
    Czarek
    Opis
    brak
    Od
    16 Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Odświeżę trochę kotleta Temat ogarnięty jakiś czas temu, ale nie było czasu na zrobienie zdjęć.

    2DIN w moim Mondku Jakoś się udało wcisnąć







    Jednostka sterująca: Pioneer f700bt odblokowany. Menu i polecenia głosowe navi po polskiemu Antena navi ukryta pod osłonką mieszka. Łapie zasięg bez zarzutów. Telefonik też śmiga jak ta lala Póki co jestem happy Oprócz tego cała deska pokryta carbonikiem firmy 3M. Jednym sie to może podobać, innym trącać wiochą. Ja jednak jestem zadowolony i to najważniejsze tym bardziej jak zrobi sie wszystko samemu Radyjko współpracuje z seryjnym pilotem forda przy kierownicy

    Pozdro

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Świetnie to wygląda i pewnie gra

    Ale miejsce na Cb żeś wybrał
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Rafal_K
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKII 2.0 Kombi '99
    Od
    25 Jul 2008
    Mieszka w
    Kwidzyn (pomorskie)
    No mi też sie podoba... I ten a'la carbon też jest ok
    Masz jakieś zdjęcia podczas przerabiania??
    Co i jak przyciąć/uciąć/wyciąć??
    Dużo gazu, sprzęgło od razu i pali laka ta padaka

  15. #14
    Też myślałem o zrobieniu czegoś takiego, tzn oklejeniu carbonem. Jelsi masz fotki z prac to wrzuć je na formum, bedze wdzieczny.
    pozdro

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Pilot, Rewelacyjna robota! Wrzuć jakiś opis jak to przerobiłeś i foty. pozdro

  17. #16
    Kursant Awatar pilot
    Imię
    Czarek
    Opis
    brak
    Od
    16 Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    quote="Rafal__K"]Co i jak przyciąć/uciąć/wyciąć?? [/quote]

    Nie posiadam relacji foto Moim zdaniem nie ma jednoznacznej metody na włożenia radia 2DIN do deski przed FL. Trzeba trochę pokminić... Ja osobiście miałem 3 pomysły, ale wybrałem najszybszy i najmniej pracowity, ale czy efektywny? Nie wiem Pokaże na tyle ile mam możliwość, co zrobiłem, resztę opiszę:

    1. Wyjmujemy radyjko, odkręcamy deskę, 6 punktów zaznaczonych na zielono...to każdy wie



    2. Bierzemy pilnik do ręki i skrobiemy wewnętrzną ramkę zaznaczona na czerwono. Ja użyłem wiertarki i pilnika do dokładnego obrobienia rogów.

    3. Teraz przymierzamy radyjko, bez kieszeni. Jeśli gładziutko wchodzi przechodzimy dalej...

    4. Robimy dwa otworki w miejscu zaznaczonym na czerwono



    5. Kolejny etap to wykonanie elementu mocującego radio z deską. Użyłem oryginalnej kieszeni. Miała oryginalne miejsca na mocowanie radia, wiec wystarczyło wyciąć tylko dwa otwory w górnej części, tak aby idealnie podeszły w otwory wywiercone w plastiku w punkcie 4.

    6. Podobny myk zastosowałem w dolnej części radyjka. Dwa otworki w plastiku, dwa w metalowej kieszeni.

    7. Wszystko ścisnąłem cienkimi opaskami plastikowymi.

    8. Miejsce na radio w desce jest tak skonstruowane, że radio układa sie zawsze pod kątem dodatnim, więc przed zrobieniem otworów należy odpowiednio ustawić radyjko i zaznaczyć punkty do wywiercenia.

    9. Kolejny etap, to wykonanie ramki zewnętrznej. Użyłem oczywiście oryginalnej ramki, która trzeba było tylko lekko przyciąć i spiłować. Kilka przymiarek i pasuje idealnie.

    10. Żeby to jednak wszystko wyglądało w miarę estetycznie, ze względu na zarysowania brzegow panelu przy piłowaniu, czy własnoręcznym wykonaniu ramki, polecam oklejenie carbonikiem lub malowanie panelu. Carbonik firmy 3M, struktura 3D, matowa, chropowata po przeciągnięciu palcem, elastyczna po podgrzaniu suszarką. Jednym słowem położenie folii carbonowej to bułka z masłem. Żadnych pęcherzy, fałd...

    Radyjko trzyma się idealnie, jednak jest kilka minusów Radyjko możemy wyjąć tylko z całym panelem. Ze względu na mocowanie na 4 opaski, nie ma możliwości przykręcenia panelu na śrubki w środkowej części. Kolejny minus to łatwy kąsek dla złodziei. Szybciej jednak złodziej radio uszkodzi, niż je wyrwie z dechy

    Jak widać obeszło sie bez ciecia dechy. Oczywiście całość można wykonać dużo efektywniej, ale ja i tak radia wyjmować nie będę. Chyba, że sie usra , w co wątpie Dwa, zależało mi na czasie i kosztach. A cały koszt to 4 spinki i 60 cm carbonu za 60 zł. Warto jednak pamiętać, że radia mają róże wymiary i nie daję głowy, że każde radio 2 DIN wejdzie bez kieszeni metalowej w panel.

    Pozdrawiam i polecam

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez pilot
    Radyjko współpracuje z seryjnym pilotem forda przy kierownicy
    Witam,
    odświeżę trochę - chcesz powiedzieć, że te radio ma gniazdko do którego pasuje oryginalna wtyczka od pilota do radia przy kierownicy?
    Czy też trzeba trochę podłubać?
    Zastanawiam się właśnie nad zmianą radia i chciałbym się upewnić przed zakupem...

    pozdrawiam.

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez martinez07
    Cytat Zamieszczone przez pilot
    Radyjko współpracuje z seryjnym pilotem forda przy kierownicy
    Witam,
    odświeżę trochę - chcesz powiedzieć, że te radio ma gniazdko do którego pasuje oryginalna wtyczka od pilota do radia przy kierownicy?
    Czy też trzeba trochę podłubać?
    Zastanawiam się właśnie nad zmianą radia i chciałbym się upewnić przed zakupem...

    pozdrawiam.
    Trzeba kupić specjalny adapter - koszt ok 140 zł na allegro
    Mariusz , tel - 694-765-650

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    aaaa...
    Dzięki.

  21. #20
    Zielony listek Awatar Arithel
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    Piasecznica
    A jak wyglada sprawa z mondkiem 2006r po lifttingu z radiem 6000CD. Czy on ma nadal 1.7DIN czy to juz jest 2DIN i bez obaw mozna nowe radyjko 2DIN wsadzic ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaz radia 2din
    By mbaranek in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 12:42
  2. [MkIII] Mondeo MK3 2002r Montaż radia 2din ???
    By Turino78 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 09:33
  3. [MkIII] Montaż radia 2DIN z VW
    By spanker in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 07:19
  4. [Audio]Zmiana radia 2din
    By sztacha in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 10:24
  5. [Audio] Przeróbka radia z mkIII - pytanie:
    By koper in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów