+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Mieszany widok

  1. #1
    mondziava
    Gość

    [MkIII]Przycisk ESP, Jak to rozpoznać

    Witam was wszystkich.

    Parę słów o sobie, to już trzecie forum na jakim się zarejestrowałem a to dlatego że najpierw był Golf II 1992 1.3 benzyna, potem Omega B 1994 2.0 16v a teraz przyszedł czas na MONDEO MKIII 2003FL no i tyle.....

    1. Więc przymierzam się do zakupu mondeo MK3FL 2003r (wybaczcie mi oznaczenie jeśli jest błędne) mam pytanie odnośnie ESP, przeglądam ogłoszenia i zdaża się że jest napisane że auto posiada ESP natomiast wewnątrz na zdjeciach nie widać przycisku na desce ESP, w niektórych jest przycis w niektórych nie ma go wcale a piszą że ESP jest. Więc powiedzcie mi jak to jest.

    2. Jaka jest różnica pomiedzy modelami z końca 2003 i modelami po 2004, zauważyłem że te nowsze mają inne tylne lampy (z bialymi paskami poziomymi na boku) i posiadają pod tylnymi lampami hromowe listwy. Czy są jeszcze jakieś różnice??

    Pozdrawiam

  2. #2
    adela
    Gość
    Lampy które wymieniłeś to mają już po drugim lifcie

    ESP rozpoznasz po przycisku na którym jest auto widok z tyłu, a pod nim zygzaki

  3. #3
    mondziava
    Gość
    no wiem że jak jest przycisk z zygzakiem to to jest ESP. ale pytanie brzmiało dlaczego w ogłoszeniach piszą że auto posiada ESP a na zdjęciach tego przycisku niema. czy jest to możliwe żeby mondeo nie miało wyłączanego ESP??

  4. #4
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mondziava
    no wiem że jak jest przycisk z zygzakiem to to jest ESP. ale pytanie brzmiało dlaczego w ogłoszeniach piszą że auto posiada ESP a na zdjęciach tego przycisku niema. czy jest to możliwe żeby mondeo nie miało wyłączanego ESP??
    Hiba raczej nie..... O ile mi wiadomo...

  5. #5
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    Tu popatrz jak jest u mnie :



    Nie ma przycisku nie ma ESP - proste. A co do tego co piszą w ogłoszeniach to .. bajkopisarze Ludzie nie mają pojęcia o czym piszą i co ma samochód w wyposażeniu ..

  6. #6
    mondziava
    Gość
    Aha czyli widze że w tych ogłoszeniach ściemniają poprostu. bo jeśli auto ma esp to musi być opcja wyłączenia go ręcznie. Zauważyłem ze tylna klapa otwierana przyciskiem obok esp to też nie jest standart, u kolegi na zdjęciu nie widać tego.

  7. #7
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    No nie ma, ale mi to nie przeszkadza. Zresztą osoba która jeździła tym autem to chyba nigdy z bagażnika nie korzystała.

  8. #8
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mondziava
    Aha czyli widze że w tych ogłoszeniach ściemniają poprostu. bo jeśli auto ma esp to musi być opcja wyłączenia go ręcznie. Zauważyłem ze tylna klapa otwierana przyciskiem obok esp to też nie jest standart, u kolegi na zdjęciu nie widać tego.
    Jeśli się nie mylę, nie ma tego w kombi

  9. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez adelajda
    Cytat Zamieszczone przez mondziava
    Aha czyli widze że w tych ogłoszeniach ściemniają poprostu. bo jeśli auto ma esp to musi być opcja wyłączenia go ręcznie. Zauważyłem ze tylna klapa otwierana przyciskiem obok esp to też nie jest standart, u kolegi na zdjęciu nie widać tego.
    Jeśli się nie mylę, nie ma tego w kombi
    Przed liftem jest na pewno, nie wiem jak po
    Mariusz , tel - 694-765-650

  10. #10
    Kursant Awatar Alfioso
    Opis
    Mondeo
    Od
    22 May 2009
    Mieszka w
    Warmińsko-Mazurskie
    U mnie w kombiaku jest przycisk otwierania tylnej klapy, tylko nie bardzo dociera do mnie jego funkcjonalność, bo bagażnik jest cały czas otwarty (tzn. można go otworzyć zwyczajnie ręką).
    Ktoś ma inaczej?

  11. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokółka
    Cytat Zamieszczone przez damnie88
    Tu popatrz jak jest u mnie :



    Nie ma przycisku nie ma ESP - proste. A co do tego co piszą w ogłoszeniach to .. bajkopisarze Ludzie nie mają pojęcia o czym piszą i co ma samochód w wyposażeniu ..
    Mam takie pytanko do tego zdjęcia, otóż w niektórych modelach mdo zauważyłem że ten srebrny plastik wokół drążka zmiany biegów i przycisków od esp, podgrzewania foteli bardziej się błyszczy tak jak na fotce u mnie jest bardziej matowy, w testach piszą że to metal to prawda ? Bo u mnie jest plastik.
    Co do tematu, ja u siebie w kombi po lifcie mam otwieranie klapy ze środka, tylko nie wiem po co to w ogóle jest potrzebne, ale jest. I zasada jest prosta nie ma przycisku od esp to znaczy że jego nie ma, tak jak koledzy napisali że wśród sprzedających jest dużo bajkopisarzy.

  12. #12
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    To jest plastik ( chyba ) A to otwieranie tylnej klapy ze środka w kombi to po ciula potrzebne. Przecież dotkne sobie z tyłu klape w magicznym miejscu i się otwiera .. albo z kluczyka można.

  13. #13
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Może konstruktorzy przewidzieli że mikrowłącznik będzie siadać
    Mariusz , tel - 694-765-650

  14. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    1. Brak guzika ESP nie ma ESP, nie ma żadnych ukrytych, bez włącznik etc.
    2. Brak guzika od klapy to nic strasznego, zawsze oblokujesz drzwi i sie da ją już otworzyć.
    3. Mondeo miało 2 lify. Pierwszy w 2003 roku, zmieniła się decha, światła, trochę w silniku i część opcji stała się standardem (climatronic, skrzynia etc). Po drugim zmieniły się światła z tyłu + doszedł ładniejszy dolny grill. Może coś jeszcze.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  15. #15
    mondziava
    Gość
    dzieki Bajek za wyczerpującą wypowiedź. Jak wspomnialeś o tym dolnym grilu to tla usciślenia. Rozumiem że w sumie w mondeo były dwa dolne grile z okrągłymi halogenami (przeciwmgielnymi św.) i kanciastymi. może jakieś fotki jeszcze ktoś podrzuci.
    Bardziej podoba mi się te "kanciaste halogeny".

    Aha jeszcze jedno nurtujące pytanie, w poprzedniej firmie jeździłem FOCUSem IIFL 2007 (zrobiłem nim 100tyś km w jeden rok) widzę że mondeo jak i focus mają manetkę sterowania radiem ale oprócz tego w mondeo jest jeszcze dodatkowo sterowanie w kierownucy, jakie funkcje posiada kierownica ze sterowaniem (o manetce wiem wszystko).

  16. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Przed 1 liftem przeciw mgłowe były okrągłe:
    Przed liftem: http://photos04.allegroimg.pl/photos...1/42/809814235
    Po pierwszym lifcie: http://photos01.allegroimg.pl/photos...3/50/808935025
    Po 2 lifcie: http://twojezdjecie.pl/pliki/c0e98bd...a310e7772d.jpg

    W kierownicy jest sterowanie tempomatem, a jak masz automat to możesz mieć też biegi do góry i na dół.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  17. #17
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    W Titanium X np. grill wygląda tak : ( może inne też tą listwe mają u dołu, ale rzadko widuje z taką listwą )


Podobne wątki

  1. [MkI] Przycisk z kluczem? przycisk diagnostyczny?
    By Zebra in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:21
  2. [MkII] Jak rozpoznać system hamulcowy?
    By Rogaleskoo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 16:51
  3. [MkII] Przycisk opuszczania fotela a przycisk do szyb
    By EgzeCutor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 08:57
  4. Jak rozpoznać??
    By adrianno in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 10:14
  5. [MkI] Jak rozpoznać generację LPG
    By szwagier in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2006, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów