+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia

    [MkIII]Pomoc przy zakupie amortyzatorów...

    Czy ktoś podpowie mi gdzie i jakie amortyzatory (dobre) do mondeo 2003 tdci kombi. Chodzi mi komplet na przód i tył wraz wszystkimi gumowymi końcówkami itd... Mam jeszcze problem z czujnikiem świateł cofania światła częściej się nie włączają niż włączają i przy okazji kupiłbym i to jakby ktoś podpowiedział...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    rozumiem że chcesz zamienniki, poszukaj na stronach www.ewcar.pl, albo www.ford-sklep.pl często można tam kupić tańsze zamienniki...
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Ok czy ktoś mi podpowie co dokładnie muszę kupić (amortyzatory i co jeszcze)i jaką firmę polecacie?? Co do zamienników to chodzi mi o jakość+cena jeżeli orginały są najlepsze to wezmę orginał a jeżeli jest jak np z łożyskami że skf to to samo co orginał tylko taniej to wolałbym tak..

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MKIII
    Od
    22 Sep 2007
    Mieszka w
    Złotów/Nieuw-Vennep
    Cytat Zamieszczone przez yonasz
    Ok czy ktoś mi podpowie co dokładnie muszę kupić (amortyzatory i co jeszcze)i jaką firmę polecacie?? Co do zamienników to chodzi mi o jakość+cena jeżeli orginały są najlepsze to wezmę orginał a jeżeli jest jak np z łożyskami że skf to to samo co orginał tylko taniej to wolałbym tak..
    Jeżeli chodzi o amortyzatory to kup fordowskie, są tanie! Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Natomiast łożyska to SKF, a tylko jeżeli dają o sobie znać. Nie ma sensu wymieniać "za wsczasu"!

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Tylko wciąż nie wiem co powinienem wziąść oprócz amortyzatorów chodzi mi o te gumowe końcówki poduszki itd No i ten czujnik świateł cofania...

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2006
    Od
    22 Nov 2009
    Mieszka w
    szczecin
    do amorów możesz kupić komplet osłon z odbojami . a amory polecam sachsa albo kayabę

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Czy ktoś mi powie czy do mojego mondka mam kupić amortyzatory samopoziomujące bo mam kombi. i czy do kompletu kupić poduszkę amortyzatora??.. BTW jak widzę cenę samopoziomującego amorka 890zl !!! to mi się gorąco robi....

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Jeśli chcesz wydac ok 2000 zł za samopoziomujące to proszę bardzo. Jeśli nie, to możesz zmienić na zwykłe, ale musisz wymienić sprężyny. Do zwykłych są twardsze. Inaczej dupsko ci przysiądzie ok 8 cm. Koszt sprężyny to jakieś 200 zł/ szt. Polecam np. Lesjofrs. Nie kombinuj inaczej bo i tak do tego bedziesz musiał wrócić. Znam to z autopsji.
    Aha, nivomaty forda się nie regeneruje. Moje oryginalne wytrzymały 205 tyś. km.

    Jak masz zwykłe to po prostu wymień same amorki: oryginalne (nie są drogie),monroe, Sachs (dostarcza fordowi nivomaty) , KYB. Wybór jest ogromny.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Czy ktoś mi powie czy do mojego mondka mam kupić amortyzatory samopoziomujące bo mam kombi. i czy do kompletu kupić poduszkę amortyzatora??.. BTW jak widzę cenę samopoziomującego amorka 890zl !!! to mi się gorąco robi....
    sprawdź po numerze VIN czy masz Nivo z tyłu - to, że masz kombi o niczym nie świadczy w tej materii

    co do zakupów:
    - komplet amortyzatorów,
    - komplet osłon (tych harmonijkowych),
    - gumy odbojników,
    - łożyska kolumn McPersona (u ciebie je już słychać ?? koszt jest ok. 100 zł/szt SKF i ja bym sugerował ich wymianę bez względu na stan - w końcu jedna robota i rozebranie przedniej zawiechy).
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Nivo można poznać po gumowej harmonijce. Wystarczy schylić się pod auto. Co do wymiany innych elementów to się nie śpiesz. Nie ma nakazu ich wymiany w komplecie. Generalnie wymiana amorków i sprężyn to nic skomplikowanego i robi się to bez zdejmowania kół. Ale ja nie mam kanału więć zleciłem to warsztatowi. Mówię o tylnych. Bo oczywiście z przodu nie ma nivo.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez Bierut
    Jeśli chcesz wydac ok 2000 zł za samopoziomujące to proszę bardzo. Jeśli nie, to możesz zmienić na zwykłe, ale musisz wymienić sprężyny. Do zwykłych są twardsze. Inaczej dupsko ci przysiądzie ok 8 cm. Koszt sprężyny to jakieś 200 zł/ szt. Polecam np. Lesjofrs. Nie kombinuj inaczej bo i tak do tego bedziesz musiał wrócić. Znam to z autopsji.
    Hmmm, a jak będzie wyglądała sprawa odwrotna, jak zwykłe springi założę do nivo???

    Mocno intryguje mnie ta sprawa, bo moje ST220 strasznie wysoko stoi, co mi sie paskudnie nie podoba
    No i mam zestawik Eibacha obniżający, który chce wsadzić, ale amorków chętnie jeszcze bym nie ruszał

    Czy oprócz, powiedzmy braku obniżenia lub mniejszemu obniżeniu niz teoretycznie "zaprogramowane" (bo amor nivo się napompuje i utrzyma swoją wysokość) to czymś to grozi
    Jeśli tylko mają się amorki szybciej wykończyc, to zbytniego problemu nie ma, bo i tak na przyszłą wiosne chciałbym wsadzic cosik typu Bilstein
    Kwatery na lato w Gdansku

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Na pewno będzie za twardo. No i dodatkowo może się jescze podwyższy. Ale niekoniecznie, bo być moze nivo zadecyduje o prawidłowej wysokości. Niestety nie znam nikogo kto wykonał taki manewr.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Ok jakiś kolega sprawdził mi vin i wysłał mi na maila mam normalne amorki co mnie cieszy bo i tak bym nie kupił samopoziomujących bo za drogie... Dzięki wszystkim za udzielone wskazówki mam jeszcze pytanie łożyska kolumn mam kupić 2 na przód i 2 na tył nie mogę znaleść tyłu (łożysko kolumn =łożysko amortyzatora?? Gdzie kupić to wszystko w jedny miejscu bo na tych linkach z góry jakoś nie mogę skompletować pozmoże ktos??Jeżeli kupuję amorki motorcraft to osłony i odboje mogą być sachs??
    Czy ktoś byłby tak miły i podesłał linki do wszystkiego co mam kupić bo jestem zdezorientowany nie widzę osłon do tylnych amorków czy np tu http://ford-sklep.pl/mondeo-2000_200...-c-43_159.html będzie wszystko co mi trzeba chodzi mi o cytuję:
    co do zakupów:
    - komplet amortyzatorów,
    - komplet osłon (tych harmonijkowych),
    - gumy odbojników,
    - łożyska kolumn McPersona (u ciebie je już słychać ?? koszt jest ok. 100 zł/szt SKF i ja bym sugerował ich wymianę bez względu na stan - w końcu jedna robota i rozebranie przedniej zawiechy).
    Czy włącznik świateł cofania będzie ten http://ford-sklep.pl/wlacznik-swiate...75-p-1343.html mam 5 biegową skrzynię??

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez Bierut
    Na pewno będzie za twardo. No i dodatkowo może się jescze podwyższy. Ale niekoniecznie, bo być moze nivo zadecyduje o prawidłowej wysokości. Niestety nie znam nikogo kto wykonał taki manewr.
    Hmmm, czyli de facto moge mieć taki efekt jak w swoim poprzednim ST200, gdzie z tyłu po zmianie springów na obniżającego H&R'a (obniżenie tyłu było takie jak przy fabrycznych springach) miałem wrażenie, ze tył jakos delikatnie się podniósł o około pół centymetra
    Ale poniewaz przód usiadł tak ze 2-2,5cm i auto zrobiło sie twardsze, to osiagnąłem to co chciałem

    Czyli teraz będe miał to samo, więc chyba nie mam się co zastanawiać i pakowac po prostu zakupione już Eibachy do mojego ST
    Kwatery na lato w Gdansku

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    walia
    Czy ktoś mi powie jak to jest z tymi osłonami i odbojami w kombi bo juz nie wiem czy osłony są identyczne jak w sedanie i czy odboje są inne tylko z tyłu czy z przodu też??Czy osłony z tyłu i z przodu są inne w kombi??

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc przy zakupie MK4 benzyna
    By maras in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 17:54
  2. mkIV pomoc przy zakupie
    By waszqa in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:49
  3. [MkII] Pomoc przy zakupie
    By berater in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2007, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów