+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa

    [Duratec]Uszczelniacz wału korbowego przedniego - wymiana.

    Witam!
    Przymierzam się do wymiany uszczelniacza walu korbowego przedniego (tego od strony rozrządu). Pytanie moje test takie: Jak się do niego dobrać? Czy wystarczy jedynie zdjąć pasek, odkręcić koło pasowe, wyjąć uszczelniacz (czym i jak to się robi), wstawic nowy i ponownie założyć koło pasowe oraz pasek? Czy są konieczne jakieś specjalistyczne narzędzia do jego wymiany? Czy muszę blokować rozrząd lub ustawić koło pasowe w takiej pozycji jak było wcześniej? Jakich spodziewać się "niespodzianek"? Czy w takim przypadku wymienić od razu pasek napędu wspomagania i klimatyzacji? Czy bardzo kłopotliwa jest wymiana napinacza ww paska?

    Dużo pytań ale wole wiedzieć jak najwięcej a mieć jak najmniej wątpliwości.

    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    zdejmujesz pasek. odkrecasz kolo pasowe - z tym moze byc troche zabawy bo trzeba je zablokować i do tego by sie przydał przyzad - mozesz sprubowac cos dorobic albo wkrecic dwie sruby w kolo pasowe i zablokowac jakims przecinakiem. Jeśli wybierzesz metode ze srubami to uwazaj zebys ich nie pourywał. potem musisz sciagnąć kolo pasowe z wału. do tego nalatwiej podchodzi sie z dorobinym kawałem solidnej blachy i nawierconymi otworami w takich odległościach od siebie jak sa gwintowane otwory w kole pasowym. podkladasz cos pomiedzy wal a blachę wkrecasz srubki i koło zejdzie. wtedy masz juz dostęp do wszczelniacza. duzy solidny srubokret plaski i wyciagasz go do siebie. potem wkladasz drugi uszczelniacz zakładasz kolo (nie da sie go zle zalozyc) przykrecasz je, zakladasz pasek i jazda, swoja droga to jestes pewien ze to ten uszczelniacz puszcza bo dokladnie nad kolem pasowym masz pompe wspomagania i ona lubi puszczac olej.

    Dodano po 1 min.:

    aaa pasem wspomagania klimatyzacji i alternatora to ten sam pasek. drugi pasek od strony skrzyni napedza pompe wody i ten radze miec wymieniony bo jak sie zerwie przegrzejesz silnik i wywali ci uszczelke pod glowica.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedź - czyli najpierw sprawdzę gdzie jest wyciek ale już drugi mechanik mówił o uszczelniaczu wału.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    jak masz zalane powyzej kola pasowego to raczej uszczelnienia pompy puscily. pozatym zobacz jaki olej cieknie jego kolor. jak czerwony to wspomaganie jak gestrzy i kolor taki jak na bagnecie to silnikowy.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    he he he u mnie ostatnio to z tym kolorem płynu we wspomaganiu to rożnie bywało... miałem czarny - wymieniłem na czerwony potem wypluło go przez otwór w rurce gumowej, zalałem tym co mieli w najbliższej stacji paliw czyli STP taki blado żółty a po naprawie mam znowu czerwony... Najlepiej będzie jak umyje silnik i popatrzę - uszczelniacz nie cieknie aż tak strasznie więc nic się nie stanie jak jeszcze trochę pośmigam z nim.

  7. #6
    Zielony listek Awatar Schem
    Opis
    jeep zj
    Od
    08 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie poddałem się przy zdejmowaniu koła... bez prawdziwego ściągacza nie chciało iść.
    Mechanik potem powiedział, że jeszcze nie widział tak mocno siedzącego koła... więc zaopatrz się lepiej w ściągacz

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    pod sciagacz tam niebardzo podejscie jest. orginalnie sies sciagany tak jak napisalem. tzn okragla gruba blachaz trzema otworami na sruby wkladasz cos zeby sie zaprzec srodkiem o wal i dokrecasz sruby. nie ma sily zeby nie zeszlo to kołko.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    A takie buty... to koło pasowe nie jest na wałku z takimi rowkami jak to się nazywa "wielowpust" ? Czyli wał jest w stożek a koło jest wciskane na siłę? Ciekawe czemu tak...

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    jest na walku z jednym rowkiem i klinem o ile dobrze pamietam. zreszta tak jest nie tylko w mondeo ale w sporej czesci silnikow.

  11. #10
    Zielony listek Awatar Schem
    Opis
    jeep zj
    Od
    08 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Ja kombinowałem z różnymi blachami i śrubami (ściągacz domowej roboty), a że koło jest "ażurowe" to bardzo delikatnie używałem łyżki, śrubokrętu i młotka nawet... nie chciało drgnąć.
    Nawet śrubę w wał wkręcałem, to tylko gwint naruszyłem...
    W obawie o to, że w końcu pęknie, złożyłem wszystko do kupy i pojechałem do mechesa - założył ściągacz, puścił kilka ciepłych zaklęć i ruszyło...
    Dojście jest, jak na Vkę całkiem przyzwoite (w porównaniu do alternatora na przykład)

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    ja sciagacz dorabialem sam. z tym ze blacha jakiej uzylem to miala z 5mm grubosci zreszta nadal mam go i przydaje sie od czasu do czasu jak cos robie .

Podobne wątki

  1. [Zetec] Tylny uszczelniacz wału korbowego
    By gacznik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 08:54
  2. [Duratec]uszczelniacz wału korbowego
    By diukpen in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 17:22
  3. [Zetec]Uszczelniacz wału korbowego
    By tattooator in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 21:29
  4. [TD MkII] Uszczelniacz wału korbowego - pytanie o wymianę
    By SMERA in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 00:23
  5. [MkI] uszczelniacz wału korbowego
    By pele in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów