+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MONDEO MkIV 2007r 2,0 tdci teraz ju¿ 178KM
    Od
    23 Oct 2009
    Mieszka w
    Pu³awy

    [TDCi]Co mog³o pa¶æ oprócz termostatów?

    Witam. Po zakupie auta jakie¶ 2 miesi±ce temu wymieni³em obydwa termostaty bo temperatura wskazywa³a na jakie¶ 70 stopni. Po tej wymianie do dzi¶ by³o super, dosyc szybko wskazówka osi±ga³a osi±ga³ ¶rodkow± kreskê i tak trzyma³. Dzi¶ nagle wskazówka po jakim¶ czasie po osi±gnieciu srodka skali opad³a mna na pierwsz± kreskê i nie chce siê ruszyc do góry. Mrozy s± ju¿ od kilku dni wiêc to nie ich wina i nie mozna powiedziec ¿e ten typ tak ma bo do tej pory by³o Ok. Termostaty wymieni³em na orygina³y wiêc nie podejrzewam by pad³y, wiêc co? Jaki¶ czujnik temperatury mo¿e?
    Dzieki za wszelkie porady?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Czujnik temperatury masz jeden czyli ten w g³owicy, gdyby pad³ mia³bys wskazówke ponizej zera czyli wogóle by nie dzia³a wska¼nik i na dzieñ dobry na full zadzia³a³y by ci wentylatory.

    Niestety mam wra¿enie ¿e te termostaty w Mondeo to delikatnie mówi±c starszne badziewie i tandeta (niestety dotyczy to równiez oryginalnych, z zamiennikami nie mia³em do czynienia).

    Jednak jesli ci spad³a nagle to mo¿e to wina samego wska¼nika?
    Mondeo MKIV 2.0 TDCI Kombi 2008 czyli White Lightning maj±ca prawie wszystko (jak dla mnie)
    By³o i odesz³o na wieczny spoczynek: MKIII 2.0 TDCi Kombi 2003, klimatronic, navi, alu 16" itp itd oraz etc By³o i gdzie¶ jest Mondeo MKI.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MONDEO MkIV 2007r 2,0 tdci teraz ju¿ 178KM
    Od
    23 Oct 2009
    Mieszka w
    Pu³awy
    No to rzeczywi¶cie musi byæ straszne badziewie, przecie¿ nie bedê co dwa miesi±ce wymienia³ dwóch termostatów, bo nie wiadomo który dokoñczy³ ¿ywota. Da siê jako¶ poznaæ który pad³?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Ogl±daj±c je nie ma takiej mozliwo¶cie (czyli na oko). Trzeba by przeprowadziæ testy. Gdzie¶ na forum by³o jak mniej wiecej po rurach mo¿na poznaæ czy uszkodzony jest np. ma³y termostat ale co do ich skuteczno¶ci nie wypowiadam siê bo nie stosowa³em tej metody. Ja wymieni³em oba termostaty i jak na razie mam spokój (choæ przy tych obecnych minusowych temeperaturach jak stoojê w korku lub jade pomalutku to potrafi wska¼nik lekko opa¶æ).

  6. #5
    Do³±czam siê do pytania wczoraj wymienia³em dwa termostaty ma³y i du¿y tylko, ¿e wsadzi³em u¿ywane z tddi i wskazówka ca³y czas na dole ¿adko wskakuje nawet na 1\4!!!
    B³agam i proszê o pomoc szykuje mi siê wyjazd muszê to zrobiæ a nie mam ju¿ pomys³ów!!! POMOCY

    P.S W kabinie Grzeje te¿ kiepsko!!!

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana termostatów MK III TDCi [foto]
    By picio_18 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1236
    Ostatni post / autor: 23-12-2022, 23:12
  2. [Zetec] Chodzi na 2-3 cylindrach, terkocze, Co mog³o pa¶æ?
    By maalibu696 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 23:57
  3. B³êdy silnika Scorpio, co mog³o pa¶æ?
    By Dawid1992 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 02:34
  4. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 07:22
  5. Czy lambda mog³a pa¶æ podczas spawania rury?
    By cesu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów