+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    [TDCi] Na zimnym silniku klepią zawory

    Temperatura -15 C, odpalam silnik bez problemowo, na wolnych obrotach jest "cisza" zimny diesel ma kulturę pracy sami wiecie jaką ale nie słychać nic niepokojącego. Zaczynam jechać przyspieszając bardzo powoli i od 1500 tyś ewidentnie słychać że klepie/ą zawory, specyficzny metaliczny dżwięk niepasujący do pracy tdci i nie jest to klekotanie diesla , auto przejedzie z 1km i nagle znów nastaje cisza.

    Klepanie występuje tylko na zimnym silniku i tylko podczas przyspieszania, na wolnych obrotach nic nie słychać. Olej pełen syntetyk wymieniony 2 kkm temu, przebieg 87 kkm

    ktoś ma podobne objawy??
    jest to normalne dla zimnego diesla??
    autem jeżdzę już kupę czasu i nie kojarzę żebym słyszał to wcześniej i jestem prawie pewnien że przy zmiejszych mrozach takie klepanie niewystępowało.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    Mnie się wydaje że diesel cały czas klepie a zwłaszcza jak jest duży mróz to jeszcze więcej
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    Mi tak samo się wydaje dopuki się nie nagrzeje do słychać klekotanie..
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    u mnie to samo taki jego urok na zimnym silniku
    kultura pracy powraca wraz ze wzrostem temperatury
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  6. #5
    rozumiem że każdy z Was potrafi odróżnić klekotanie o odgłosu jaki dają hałasujące zawory?
    dodam że nie słychać tego na wolnych obrotach tylko podczas jazdy.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    nie słysze zaworów , moim zdaniem to sprawa oleju -wyminiłem 3 dni przed mrozami i naprawde jest cisza.Lekkie poklepywanie przez ok 5s po odpaleniu. Zalewam Mobil Super S TurboDiesel 10W40

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo
    Od
    25 Oct 2009
    Mieszka w
    NOH/GCZ
    U mnie tez tak klepie.Wydaje mi sie ze to zawor EGR sie zawiesza.Mam juz tak dluzszy czas,czasami nawet na cieplym sobie poklepie.Jak mi sie uda to podmienie na jakis nowszy i sie okaze czy mialem racje.

  9. #8
    EGR mam zaślepiony...

    nie słysze zaworów , moim zdaniem to sprawa oleju -wyminiłem 3 dni przed mrozami i naprawde jest cisza.Lekkie poklepywanie przez ok 5s po odpaleniu. Zalewam Mobil Super S TurboDiesel 10W40
    olej świeżo wymieniony

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokółka
    Też tak miałem że na zimno klepał, wtryski miałem wymieniane nie tak dawno bo 4 tys. km, zalałem STP czarne do czyszczenia wtrysków i nieporównywalnie ciszej, nie wiem dlaczego ale na zimnym dużo bardziej kulturalnie pracuje, też myślałem że zawory stukają właśnie podczas przyspieszania przez ok 1km tak miałem teraz to praktycznie nie występuję, a wtryski praktycznie nówka. Może spróbujcie koszt nie duży a może pomóc.

  11. #10
    Hrabia82
    Gość
    Witam,

    odświeżę temat, ponieważ mam ten sam problem, jak silnik zimy to klepią zawory tak od 1500 obr. jak tylko zacznie łapać temperaturę to stopniowo ucicha.

    czy ktoś wie jaka jest przyczyna?

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nie klepią zawory panowie tylko w tdci jest spalanie stukowe w cylindrach bo za dużo powietrza a za mało paliwa, widocznie wtryskiwacze się nie wyrabiają z dawkami przy obciążonym silniku. po rozgrzaniu ustaje bo paliwa jest już wystarczająca ilość. to co tutaj kolega napisał po wymianie, regeneracji lub wyczyszczeniu wtryskiwaczy objawy powinny zniknąć lub znacznie się zmniejszyć.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Opis
    ford mondeo MKIII 130 HP
    Od
    31 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja po wymianie wtrysków(po regeneracji) i niestety na zimnym klepie i chodzi metalicznie,póki się nieco nie rozgrzeje,ten typ tak ma...

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Potwierdzam, to nie zawory tylko wtryskiwacze, i nie świadczy to o ich zużyciu. Będzie cieplej będzie ciszej.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    a po wymianie wtrysków(po regeneracji) i niestety na zimnym klepie i chodzi metalicznie,póki się nieco nie rozgrzeje,ten typ tak ma...
    Potwierdzam, to nie zawory tylko wtryskiwacze, i nie świadczy to o ich zużyciu. Będzie cieplej będzie ciszej.
    i tego się trzeba trzymać
    jak przyjdzie ocieplenie wiele rzeczy się wyklaruje
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez timki
    Ja po wymianie wtrysków(po regeneracji) i niestety na zimnym klepie i chodzi metalicznie,póki się nieco nie rozgrzeje,ten typ tak ma...
    a wgrywałeś jakieś nowe oprogramowanie sterowania silnikiem albo czy masz zaślepiony EGR?

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Opis
    ford mondeo MKIII 130 HP
    Od
    31 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Jendrekmak
    Tak mam zaślepiony EGR...

  18. #17
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Aug 2009
    Mieszka w
    Rumia
    ja jezdze co prawda TDDI ale jadac rano gdy jeszcze zimny tez slychac "klepanie"jak lekko sie rozgrzeje juz nic nie klepie.nie robilbym z tego wielkiego halo,jest w koncu zima!!!silnik sie rozgrzeje i jest ok

  19. #18
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    u mnie na postoju jest dosc cicho przy jezdzie 1500 obrotow jest straszny klekot do póki sie nie nagrzeje ( w takie mrozy polecam uruchomic auto i niech se popracuje 10-15 minut ) lub dolac 200mln mixolu do baku z paliwem( diesel) smaruje wtryskiwacze itp i jest cichsza praca silnika

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez lukashek166
    u mnie na postoju jest dosc cicho przy jezdzie 1500 obrotow jest straszny klekot do póki sie nie nagrzeje ( w takie mrozy polecam uruchomic auto i niech se popracuje 10-15 minut ) lub dolac 200mln mixolu do baku z paliwem( diesel) smaruje wtryskiwacze itp i jest cichsza praca silnika
    Kolego nie polecaj uruchamiać silnika ,,i niech se pochodzi z 10-15min" bo to akurat nie jest dla silnika najlepsze. Po uruchomieniu powinno się niezwłocznie ruszać i wolno jadąc rozgrzewać silnik. Niestety jest to dość częsty błąd że ludzie odpalają silnik i zabierają się za skrobanie szyb i odśnieżanie a silnik niech sobie chodzi i niech się rozgrzewa.

  21. #20
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Aug 2009
    Mieszka w
    Rumia
    kolego KRIS2K tak z ciekawosci a dlaczego uwazasz wczesniejsze rozgrzanie diesla przed jazda za błąd?uzasadnij jak możesz

Podobne wątki

  1. [Zetec] Nieustanne klekotanie w silniku, zawory czy panewki czy coś innego?
    By dario2000 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 19:37
  2. [MkII] gaśnie na zimnym silniku
    By qentin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 13:48
  3. Szarpanie na zimnym silniku
    By Bory in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 10:38
  4. [Duratec] Zawory w silniku benzynowym
    By bonzaj in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 09:29
  5. [MkI] na zimnym silniku strzela...
    By in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów