+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice

    [TDCi]Problem - nagle przestał odpalać :(

    Szanowni forumowicze chcialbym Was prosić o pomoc. Otóż dziś z moim mondkiem stało się coś dziwnego - chodizł normalnie, odpalał super nawet na mrozie aż tu nagle...Pojechałem z córką i żoną do lekarza, żona po wizycie poszła do apteki, ja sobie siedze w odpalonym autku i czekam z córcią a tu nagle zapaliła się kontrolka ABS, później na moment kontrolka ręcznego, wszystko przygasło choć silnik chodził. Zgasiłem silnik i koniec- później już za Chiny nie załapywał tzn. nawet nie zakręcił, pojawiała się tylko kontrolka oleju, po przekręceniu kluczyka tylko przygasała i nic, nie przekręcił nawet poł obrotu. Dodam jeszcze że wczoraj wróciliśmy od rodziny 300km i nic się nie działo, żadnych niepokojących objawów. Jeśli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o pomoc.
    Ewentualnie może znacie jakiegoś dobrego mechanika na terenie Pabianic, Łodzi lub w najbliższej okolicy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    A może akumulator juz padł całkiem?? bo jeśli nawet kontrolki nie chcą się palić to może to być przyczyna??
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    mondeo
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    CHOSZCZNO
    Miałem identyczny objaw tylko że latem, zatarła mi się sprężarka klimatyzacji, Na wysokich obrotach chodził ponieważ miał sile pociągnąć pasek po stojącym kole pasowym a na wolnych się zadusił... kontrolki mi przygasły i po pewnym momencie auto całkowicie zgasło... Po próbie odpalenia silnik kręcił jak by aku był totalnie wyładowany. Dopiero jak gostek z autoholowania przyjechał, wyczaił co się stało... Niestety, klima jest na jednym Pasie z alternatorem, więc i tak pozostało holowanie

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Ale gdyby to był akumulator to dawałby chyba jakieś oznaki wcześniej. Poza tym w dzień jeździłem po mieście, gasiłem, odpalałem i wszystko grało. A kontrolka zapala się tylko od oleju i chyba od poduszki, pozostałe nie, alarm reaguje ale jakoś dziwnie, przy którejs próbie odpalenia alarm zaczął się sam załączać, może to być problem z alarmem? Jutro rano podjadę z drugim akumulatorem i zobacze może to coś da.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez kacymar
    Miałem identyczny objaw tylko że latem, zatarła mi się sprężarka klimatyzacji, Na wysokich obrotach chodził ponieważ miał sile pociągnąć pasek po stojącym kole pasowym a na wolnych się zadusił... kontrolki mi przygasły i po pewnym momencie auto całkowicie zgasło... Po próbie odpalenia silnik kręcił jak by aku był totalnie wyładowany. Dopiero jak gostek z autoholowania przyjechał, wyczaił co się stało... Niestety, klima jest na jednym Pasie z pompą wody, więc i tak pozostało holowanie
    Ale u mnie wogóle nie kręci a po drugie dziwne że przed tym wszystkim zapaliła sie ta kontrolka abs.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    dokładnie najprościej domowym sposobem przez szeleczki zobaczyć co auto na to

    podpiąć niech troszkę pochodzi na szelkach i wtedy spróbować
    ewentualnie na chwilkę zapożyczyć aku od kogoś z tymi samymi parametrami

    tylko pytanie dlaczego zaczęły pojawiać się te kontrolki
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Kolego na poczatek do wymiany akumulator ,ewentualnie sprawdz jedna rzecz po zagrzaniu swiec miernik na akumualtor i pomiar jaki masz na nim napiecie ,kolejna rzecz pomierz czy podczas krecenia napiecie za mocno nie spada. A co do expresowego padania aku ,szwagier tak mial ...


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  8. #7
    Kontrolka ABS zapala sie jako pierwsza gdy padlo ladowanie lib/i gdy akumulator padl....w trzech autach to mialem...za kazdym razem inna usterka,ale fakt-prądu nie bylo
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Hyundai Accent 1.3 PB 75KM (serce misubishi)
    MB Vito 2.3TD.....wrrrrr :-)

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Też mnie te kontrolki zastanawiają, dodam ze siedziałem w samochodzie, chodził sobie pięknie na biegu jałowym, nie rzucał silnikiem ani nic niepokojącego się nie działo, nogę trzymałem na hamulcu (ale co to ma do rzeczy?) i nagle pojawily sie te kontrolki, zegary przygasły, inne kontrolki się nie zapaliły, zgasiłem silnik i dalej już koniec, nawet nie przekręci pół obrotu, próbowałem już nawet drugim kluczykiem go odpalać ale rezultat taki sam no i jeszcze ten alarm który zaczął wariować (załączać się przy próbie przekręcenia kluczyka). Natomiast drzwi z alarmu zamykają się tak jak powinny.

    Dodano po 3 min.:

    Cytat Zamieszczone przez praca_praca2000
    Kontrolka ABS zapala sie jako pierwsza gdy padlo ladowanie lib/i gdy akumulator padl....w trzech autach to mialem...za kazdym razem inna usterka,ale fakt-prądu nie bylo
    No jeśli byłby to akumulator to bym się chyba opił ze szczęścia. Już ładuję aku żony na maxa i jutro rano zrobię próbę. Nie wiem tylko czy to ma znaczenie ale żony aku jest z micry i ma tylko 40ah ale załapać mondek chyba na nim powinien?

  10. #9
    no ja zapozyczylem aku z hyundaia zony
    (aku 4 miesieczne-kreci i pali na dotyk) 55Ah i Mondka nie chcial ruszyc...tyknął dwa razy i d....a :-( dieslowskie akumulatory maja ogromny prąd rozruchowy....np.750Ah a nie jak w benzin- np.420Ah (jesli dobrze nazwalem to w jednostkach).Sprawdz jakie "kopniecie" czyli prad rozruchowy ma to malenstwo z Micry,bo moze nie pociagnac ....

    Dodano po 1 min.:

    aha,w jednym z aut alarm tez "wariowal" przy niskim pradzie aku... ;-)
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Hyundai Accent 1.3 PB 75KM (serce misubishi)
    MB Vito 2.3TD.....wrrrrr :-)

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez praca_praca2000
    no ja zapozyczylem aku z hyundaia zony
    (aku 4 miesieczne-kreci i pali na dotyk) 55Ah i Mondka nie chcial ruszyc...tyknął dwa razy i d....a :-( dieslowskie akumulatory maja ogromny prąd rozruchowy....np.750Ah a nie jak w benzin- np.420Ah (jesli dobrze nazwalem to w jednostkach).Sprawdz jakie "kopniecie" czyli prad rozruchowy ma to malenstwo z Micry,bo moze nie pociagnac ....

    Dodano po 1 min.:

    aha,w jednym z aut alarm tez "wariowal" przy niskim pradzie aku... ;-)
    No to coraz bardziej mnie pocieszasz jeśli tak jak piszesz alarm też wariował, czyli i alarm i kontrolka abs wszystko wskazuje na aku. Ja nie przekęci na małym skombinuje większy od kumpla a jak i to nie da rady to spróbuje na linke może odpali. W każdym razie jeśli tylko załapie będę szczęśliwy.
    Prośba o dobrego mechanika - speca od diesli, od forda, również elektryka z mojej okolicy nadal aktualna - w razie problemów nawet nie wiem gdzie szukać fachowej pomocy - od razu mówie ASO odpada bo z tego co tutaj czytam to raczej marni fachowcy a potrafią nieźle kieszeń przetrzepać.

  12. #11
    chyba ze z micry "pozyczysz prad.... (akumulator: + micry do + mondeo oraz - micry do np.bloku silnika ,byle nie do minusowej klemy mondka).Na odpalonym polaczyc i w odwrotnej kolejnosci rozłączać... u mnie dziala....po 5 minutowym "doladowaniu " aku mondeo przy pomocy hyundaia...o ile masz dobre kable...

    Dodano po 1 min.:

    a "na linke" nie probowalbym...nowoczesne diesle potrzebuja sprawnego aku,aby uruchomic systemy...inaczej nie zagada,przerabialem to z octavia kolegi...byl za slaby prad i nawet tablica sie nie zaswiecila.
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Hyundai Accent 1.3 PB 75KM (serce misubishi)
    MB Vito 2.3TD.....wrrrrr :-)

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tomascor
    Kolego na poczatek do wymiany akumulator ,ewentualnie sprawdz jedna rzecz po zagrzaniu swiec miernik na akumualtor i pomiar jaki masz na nim napiecie ,kolejna rzecz pomierz czy podczas krecenia napiecie za mocno nie spada. A co do expresowego padania aku ,szwagier tak mial ...
    _________________
    Popieram, u mnie było identycznie - 7,5 V na aku ( padł alternator)
    Kontrolka ABS , radio to pierwszy objaw niskiego napięcia

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    Czyli miałem rację z tym akumulatorem??
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Cytat Zamieszczone przez praca_praca2000
    no ja zapozyczylem aku z hyundaia zony
    (aku 4 miesieczne-kreci i pali na dotyk) 55Ah i Mondka nie chcial ruszyc...tyknął dwa razy i d....a :-( dieslowskie akumulatory maja ogromny prąd rozruchowy....np.750Ah a nie jak w benzin- np.420Ah (jesli dobrze nazwalem to w jednostkach).Sprawdz jakie "kopniecie" czyli prad rozruchowy ma to malenstwo z Micry,bo moze nie pociagnac ....

    Dodano po 1 min.:

    aha,w jednym z aut alarm tez "wariowal" przy niskim pradzie aku... ;-)
    Jednostki błedne ale blisko hehe 42AH da pewnie ok 420A pradu rozruchowego to za malo ale wystarczy zeby poprawnie wystartowac elektronike ( jest szansa ale mala) ze jezeli akumulator jest w miare nowy ze przekreci rozrusznik ale to bedzie marne krecenie diesel potrzebuje najmniej ok 64 AH czyli ok 650 A rozruchu poprawnym jest jakies 75Ah 750 A .Po tym co piszesz to zgadzam sie zprzedmowcami ze to wina akumulatora prawdopodobnie i oby nie alternatora.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Thazek
    Czyli miałem rację z tym akumulatorem??
    Obyś miał rację Poza tym jako że jestem laikeim jeśli chodzi o diesle - ten jest moim pierwszym - więc nie skreślam z rozpędu żadnej porady choćby wydawała mi się nie wiem jak niewiarygodna. jak zauważyłeś zaraz w odpowiedzi dodałem ze jutro spróbuję z drugim aku
    A tak na marginesie wszystkim forumowiczom wieeeeelkie dzieki za bardzo szybką fachową pomoc - szczerze mówiąc nie myślałem że tak szybko tyle osób służy tutaj pomocą. Naprawdę jak to teraz mówi młodzież ,,wielki szacun"

    Dodano po 5 min.:

    Cytat Zamieszczone przez KojoT6510
    Cytat Zamieszczone przez praca_praca2000
    no ja zapozyczylem aku z hyundaia zony
    (aku 4 miesieczne-kreci i pali na dotyk) 55Ah i Mondka nie chcial ruszyc...tyknął dwa razy i d....a :-( dieslowskie akumulatory maja ogromny prąd rozruchowy....np.750Ah a nie jak w benzin- np.420Ah (jesli dobrze nazwalem to w jednostkach).Sprawdz jakie "kopniecie" czyli prad rozruchowy ma to malenstwo z Micry,bo moze nie pociagnac ....

    Dodano po 1 min.:

    aha,w jednym z aut alarm tez "wariowal" przy niskim pradzie aku... ;-)
    Jednostki błedne ale blisko hehe 42AH da pewnie ok 420A pradu rozruchowego to za malo ale wystarczy zeby poprawnie wystartowac elektronike ( jest szansa ale mala) ze jezeli akumulator jest w miare nowy ze przekreci rozrusznik ale to bedzie marne krecenie diesel potrzebuje najmniej ok 64 AH czyli ok 650 A rozruchu poprawnym jest jakies 75Ah 750 A .Po tym co piszesz to zgadzam sie zprzedmowcami ze to wina akumulatora prawdopodobnie i oby nie alternatora.
    Więc jeśli podłącze aku żony 40ah plus od kumpla z lancii 50ah na kablach to teoretycznie jest szansa żeby załapał. A co do alternatora to jak tylko odpali to podjade go do jakiegoś elektryka sprawdzić - chodzi mi o ładowanie - bo jeśli dzień wcześniej przejechałem 300km to powinien się naładować i nie powinien dziś paść. Chyba dobrze rozumuje

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    przejechałem 300km to powinien się naładować i nie powinien dziś paść. Chyba dobrze rozumuje
    Niby dobrze tylko ....diesel potrzebuje mało prądu do jazdy, nie obstawiam ale ...ładowanie i to od dawna.

  18. #17
    wiec kumpla aku... (do klem) a zony aku (+ do + a - do masy,cos metalowego) bo dwa aku nie lubia byc parowane "klema do klemy"
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Hyundai Accent 1.3 PB 75KM (serce misubishi)
    MB Vito 2.3TD.....wrrrrr :-)

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez jamax
    radio to pierwszy objaw niskiego napięcia
    a możesz napisać o co dokładnie chodzi z tym radiem

    miałem i mam taki problem
    dlatego będę wdzięczny za info
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...ghlight=travel

    po zmianie anteny na tą o dł 60cm troszkę się poprawiło
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  20. #19
    Cytat Zamieszczone przez praca_praca2000
    wiec kumpla aku... (do klem) a zony aku (+ do + a - do masy,cos metalowego) bo dwa aku nie lubia byc parowane "klema do klemy"
    lub odwrotnie-tak jak napisales :-)
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Hyundai Accent 1.3 PB 75KM (serce misubishi)
    MB Vito 2.3TD.....wrrrrr :-)

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar kris2k
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    GP Estiva Blue&Me ; Yamaha Virago 750
    Od
    10 Apr 2009
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez jamax
    Cytat Zamieszczone przez kris2k
    przejechałem 300km to powinien się naładować i nie powinien dziś paść. Chyba dobrze rozumuje
    Niby dobrze tylko ....diesel potrzebuje mało prądu do jazdy, nie obstawiam ale ...ładowanie i to od dawna.
    Właśnie sprawdzałem ceny na allegro i widzę że jeśli nawet alternator padł to nie ma jeszcze wielkiej tragedii, od 200zl za używany do 400 za regenerowany na gwarancji więc w porównaniu do innych części to wręcz bezcen-turbina mnie wyniosła np. 1000zl tez regenerowana z roczną gwarancją ale odpukać jak na razie pół roku ponad 10000km i spisuję się super. Tym bardziej że pewnie da się go również jakoś zregenerować, może nie będzie potrzebna od razu wymiana. A czy może to być np. wina regulatora napięcią?

Podobne wątki

  1. [Duratec] mk3 nagle przestał odpalać
    By prv87 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 22:07
  2. [Zetec] Nagle przestał odpalać
    By kurylek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 17:53
  3. [TDDi MKIII] Auto nagle przestało odpalać - Rozrusznik / Silnik ?
    By extremist in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 10:56
  4. [MkIII] nagle przestał krecić rozrusznik
    By agabobas1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 08:01
  5. [MkII] Rozrusznik nagle przestał kręcić
    By studys in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów