+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    legionowo
    Witam ponownie forumowiczów.
    od ostatniego postu mine³y 3 m-ce dobi³em kolejne 15ty¶ km na Maxgear, w sumie 21 ty¶ od wymiany i odpukaæ nic siê nie dzieje.
    Za to jestem po udanej reklamacji ³±cznika stabilizatora przód firmy Febi, który po ok. 1000km pêk³ wzd³u¿ (ca³y jest plastikowy) a nastêpnie odpad³ ca³kowicie od jednej z koñcówek.
    Sprzedawca firma InterCars oczywi¶cie upiera³a siê ¿e nie ma gwarancji na elementy zawieszenia, ale przypomnienie kierownikowi o Kodeksie Cywilnym i jego zapisach u¶wiadamia tak± firmê ¿e klient jest ¶wiadomy swoich praw i przestaj± walczyæ.
    Gwarancje uznali po 2tygodniach.
    Dla niedowiarków, jak ¿yje na tym ¶wiecie 30 parê lat, tak za³atwialem dziesi±tki reklamacji, i nigdy nie wróci³em "na tarczy", wiêc niech szanowni koledzy nie pisz± ¿e czego¶ siê nie da za³atwiæ, Jak kto¶ nie potrafi to niech nie argumentuje pora¿ki ¿e tym ¿e siê nie da.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    jarasnet
    Go¶æ
    £±cznik stabilizatora Febi jest metalowy:
    http://ford.sklep.pl/pl,product,2009...tora,febi.html

    Orygina³ i jego klony s± plastikowe:
    http://ford.sklep.pl/pl,product,3202...emfoerder.html

  4. #23
    Usuniêty
    Go¶æ
    nie chcê Cie martwiæ ale zrobili Ciê w ... konia.
    Cytat Zamieszczone przez kiokio
    ³±cznik stabilizatora przód firmy Febi
    wygl±da tak:
    http://moto.allegro.pl/lacznik-stabi...246936587.html i nie jest plastikowy.

    Gwarancja obejmuje tylko wady materia³owe i produkcyjne, nie obejmuje uszkodzeñ na skutek niew³a¶ciwego monta¿u, w wyniku wypadku, normalnego zu¿ycia eksploatacyjnego oraz przedwczesnego zu¿ycia na skutek niew³a¶ciwego stanu innych elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, koñcówki, tuleje gumowo-stalowe, os³ony itp.). Nie chcê Cie martwiæ ale je¶li sprzedali by Ci orygina³ to nie mia³ by¶ szans na reklamacjê.

    Dodano po 2 min.:

    a ¿eby by³o ja¶niej to znalaz³em co¶ takiego:

    Towary stanowi±ce przedmiot transakcji mog± posiadaæ gwarancjê producenta, jak równie¿ INTER CARS S.A. MO¯E (a wcale nie musi) udzieliæ gwarancji. Tryb reklamacji zawarty jest w dokumencie gwarancyjnym lub opisany jest w umowie. Je¶li wymienione dokumenty nie stanowi± inaczej, zg³oszenie reklamacji musi nast±piæ w ci±gu 48 godzin od wykrycia wady. Zg³oszenie wady mo¿e nast±piæ w filii INTER CARS S.A., która dokona³a sprzeda¿y. Koszt dostarczenia i odbioru zareklamowanych towarów ponosi Kontrahent.
    Odpowiedzialno¶æ INTER CARS S.A. z tytu³u rêkojmi za wady jest wy³±czona.
    Wszelkie reklamacje winny byæ sk³adane w formie pisemnej.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    1,8 HE + LPG
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    odgrzewam kotleta

    je¼dzisz jeszcze na tym Maxgear? ile km minê³o?
    kiedy¶ by³a japoñska ninja no i ¿ó³te 126P

  6. #25
    Usuniêty
    Go¶æ
    je¼dzisz jeszcze na tym Maxgear? ile km minê³o?
    Pablo nie wiem jak do Forda ale ostatnio by³em u kupla który ma zak³ad mech. Wymieniali ³o¿yska a raczej piasty do P 806 drugi raz w ci±gu miesi±ca. Za³o¿yli Maxgeary i siad³y po 14 dniach. Nie wiem co mo¿na spierniczyæ przy monta¿u ca³ej piasty. Nie chcê nikogo zniechêcaæ czy opinie wyra¿aæ bo na ich filtrach jezdzê i nie narzekam.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    1,8 HE + LPG
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    mo¿e przypadek losowy?
    kiedy¶ by³a japoñska ninja no i ¿ó³te 126P

  8. #27
    Z tanimi ³o¿yskami (czyli tak¿e z piastami ze zintegrowanymi ³o¿yskami) jest niestety tak, ¿e 3x tañsze zwykle rozleci siê 10x szybciej. Oszczêdno¶æ ¿adna. A co do gwarancji, to jest ona w praktyce raczej ma³o przydatna, chyba, ¿e komu¶ nie przeszkadza, ¿e postawi na miesi±c auto na ceg³ach.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez weni
    Gwarancja obejmuje tylko wady materia³owe i produkcyjne, nie obejmuje uszkodzeñ na skutek niew³a¶ciwego monta¿u, w wyniku wypadku, normalnego zu¿ycia eksploatacyjnego oraz przedwczesnego zu¿ycia na skutek niew³a¶ciwego stanu innych elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, koñcówki, tuleje gumowo-stalowe, os³ony itp.). Nie chcê Cie martwiæ ale je¶li sprzedali by Ci orygina³ to nie mia³ by¶ szans na reklamacjê.
    Poczytaj sobie ustawê o szczególnych warunkach sprzeda¿y konsumenckiej. Warunki gwarancji mog± byæ ustalone do¶æ dowolnie, co jednak nie wy³±cza mo¿liwo¶ci dochodzenia przez konsumenta swoich praw na zasadach okre¶lonych we wspomnianej ustawie. Oczywi¶cie w sprzeda¿y pomiêdzy firmami te warunki nie obowi±zuj±, wtedy pozostaje ew. kodeks cywilny.

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    1,8 HE + LPG
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    czyli pozostaje SKF za prawie 400z³ za sztukê ehh
    a czy mozna tylko 1 stronê wymieniæ czy powinno siê oba na raz?
    kiedy¶ by³a japoñska ninja no i ¿ó³te 126P

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wymieniasz tylko tê która tego wymaga, to nie hamulce czy amortyzatory
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Cz³uchów
    Czy lozysko z tylu moze pasc z dnia na dzien? ewentualnie po 2-3 dniach jazdy po dziurawych drogach?(nie wiem czy ma to cos wspolnego) przy predkosciach od 50km/h wzwyz slychac jakby huczenie, ocieranie. lekko slychac to przy jezdzie na wprost, z lekko skrecon± kiera w prawo. przy wchodzeniu w zakret przy predkosciach od 60km/h slychac taki dzwiek, jaky samolot za mna lecial przy skrecie w lewo tego nie zauwazylem.
    Siedzac za kiera odglos dochodzi jakby z tylu, za to zona siedzac z tylu twierdzi, ze bardziej slychac w przodzie choc z tylu tez cos popiskuje czy jest taka opcja, ze lozysko z przodu padlo, i tak nioslo? mam zrobione 215tys i nie wiem czy to juz wystarczajacy przebieg na ewentualna wymiane piasty.
    Oczywiscie w weekend auto w gore i sprawdzanie, ale czy mozna sie pokulac jescze z tym? czym grozi zwlekanie z wymiana?

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Damiano
    Czy lozysko z tylu moze pasc z dnia na dzien?
    Jak najbardziej,
    Cytat Zamieszczone przez Damiano
    Oczywiscie w weekend auto w gore i sprawdzanie, ale czy mozna sie pokulac jescze z tym? czym grozi zwlekanie z wymiana?
    Nie wiadomo co Twojemu mondkowi dolega, mo¿e przegub ha³asuje, mo¿e ze skrzyni siê niesie, mo¿e podpora pó³osi, mo¿e klocki ha³asuj±, a mo¿e ³o¿ysko.
    A do tego niestety nie da rady stwierdziæ ile co¶ wytrzyma. mo¿e i kikadziesi±t tysiêcy a mo¿e 100 metrów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Cz³uchów
    Zgadza sie, sklaniam sie w kierunku lozyska z tylu, ale bez oblukania nie ma co gdybac.
    zapytam sie od razu, czy na forum ktos handluje nowymi czesciami SKF??bo chyba dalej skf wypada najlepiej z tych wszystkich firm. ewentualnie jak bedzie wadliwe to bede reklamowal

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    1,8 HE + LPG
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    no ja te¿ bym by³ chêtny na SKFa
    kiedy¶ by³a japoñska ninja no i ¿ó³te 126P

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Damiano
    czy na forum ktos handluje nowymi czesciami SKF??
    Chyba na jesieni w markecie by³a oferta z ³o¿yskami, du¿y wybór.
    Wygl±da³a jakby kto¶ mia³ doj¶cie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #35
    Zielony listek Awatar lukashek166
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Audi a4 b6 1.8T
    Od
    28 Jan 2010
    Mieszka w
    Bia³ystok
    kupi³em ³o¿ysko w cenie 200 z³ z przesy³ka , oko³o roku temu. zrobi³em 15 ty¶ km i cisza, 2 tyg. temu sprawdza³em zawieszenie i niestety druga piasta mi siada wiêc i tym razem bez wahania kupiê t± najtañsz± ! jak kto¶ ma jakie¶ pytania to pw pozdrawiam

  17. #36
    Usuniêty
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Chyba na jesieni w markecie by³a oferta z ³o¿yskami, du¿y wybór. Wygl±da³a jakby kto¶ mia³ doj¶cie.
    jak chcecie to mogê popytaæ u matuli. S± przedstawicielem SKF, co prawda przemys³owy ale motoryzacjê te¿ mo¿na za³atwiæ.

    ---------- Post dodany o 20:27 ---------- Poprzedni post dodany o 20:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez lukashek166 Zobacz posta
    zrobi³em 15 ty¶ km i cisza
    te 15 tys to ma³o. Moje wytrzyma³y ponad 200 tys km, orygina³ SKF.

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imiê
    Micha³
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdañsk- Stocholm- Nottingham!!!
    ¿adnych innych jak skf nie kupuj solidne sprawdzone

  19. #38
    Usuniêty
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez Ricken Zobacz posta
    ¿adnych innych jak skf nie kupuj solidne sprawdzone
    Ricken po tym co dzi¶ us³ysza³em od kole¿anki z CHRL ju¿ nic mnie nie zdziwi. Wszystko trzepi± w CHRL a my¶la³em ¿e to porz±dna firma, ladnie sie przejecha³em.

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imiê
    Micha³
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdañsk- Stocholm- Nottingham!!!
    Weni a powiedz na czym sie nie natniesz takie czasy trza miec oczka otwarte ale mimo wszystko skf-ki sa godne polecenia

  21. #40
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imiê
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez Ricken Zobacz posta
    ¿adnych innych jak skf nie kupuj solidne sprawdzone
    Witam
    Widze dyskusja ciekawa. Ja moze tylko 2 slówka od siebie. Wszystko jest trzepane w chinakch (mam na mysli producentów), natomiast mimo wszystko nigdy bym nie w³ozy³ do auta, które jest w stanie bez problemu pojechaæ 200 km/h ³ozyska no name. To moje zdanie i nikt nie musi siê z nim zgadzac, ale wiem co mówie. Wiexc zgadzam siê z kolega, ze mimo wszystko Skf jest ok. Polecam tez Faga i Snr-a.
    Jest piêkny MK5 kombi 1.5T Titanium Magnetic Gray :-D

Podobne w±tki

  1. [MkIII] £o¿ysko czy piasta?
    By Kromir in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 21:40
  2. [MkIII] £o¿ysko, piasta SKF MK3 ty³
    By mad in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 18:16
  3. [MkII] piasta ty³ + ³o¿ysko
    By uzi008 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 00:04
  4. [MkIII] £o¿ysko/Piasta
    By krzysiek88 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 12:07
  5. ³o¿ysko czy piasta
    By WBmondeo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów