+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    [TD MkI]źle odpala, brak mocy na niskich obrotach

    Po pierwsze POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

    jak w temacie. do 60sek. kręcenia, zauważyłem że paliwo się cofa to założyłem zaworek zwrotny i nowe świece ale nadal źle odpala. jak jest ciepły albo po niedługim postoju ze startem nie mam problemu.

    i ten brak mocy jak są obroty ok. 2200 to ma moc i "kopa" predkość rozwija do 180max poniżej to totalny muł

    grzebałem juz przy nim wielokrotnie ale niewiem w sumie gdzie zajrzeć a na forum też nie umiem nic znaleźć może ktoś ma pomysł.

    Proszę o pomoc!

    Niewiem czy w dobrym forum napisałem i czy sie niepowtarzam ale jak pisałem nie umiem nic znaleźć. jak coś źle to przenieście wątek Moderki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Kolego to normalne ze od 2200obr , u co poniektorych poprzez pokrecenie boosterem przyspiesza juz od ok 1900obr co do odpalanie bylo mustwo tematow szukaj.


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  4. #3
    szukam ,szukam i nic, przeczytałem już chyba wszystkie wypowiedzi o MKI
    jest o odpalaniu ale nie o takim przypadku bo myśle że jedno i drugie ma ze soba jakiś związek.

    a wcześniej zrywał się od samego startu a teraz muli, muli a potem dostanie kopa czyli coś go boli

  5. #4
    Kursant
    Imię
    tomek
    Opis
    mk1 1,8 td
    Od
    22 Aug 2009
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Przyczyn może być wiele : kompresja, rozrusznik, kat wtrysku..
    Po kolei musisz to wszystko sprawdzić.

  6. #5
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    Cytat Zamieszczone przez hektorr
    kompresja, rozrusznik, kat wtrysku..
    to zostaw sobie na koniec....jak możesz wyczyść na początek przepływkę, badamy właśnie jaki ma ona wpływ a objawy Twoje mogą być związane z z jej zabrudzeniem lub niesprawnością.

    tu masz o niej: http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=74271

    proszę zrób najpierw z przepływką porządek....potem pomyśl o filtrze, wyeliminowaniu zasysaczy powietrza (pompka ręczna i podgrzewacz) a nie kompresja czy inne drogie sprzętowo sprawy.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    tomek
    Opis
    mk1 1,8 td
    Od
    22 Aug 2009
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Jaka jest Waszym zdaniem rozsądna cena za ustawienie kata wtrysku??

  8. #7
    filtr paliwa wyrzuciłem, podgrzewacz wyrzuciłem, wężyk z pompy uszczelniłem(ten co do turba idzie), przepływka wypucowana.

    Jest poprawa autko bardziej reaguje na pedał gazu (niejest już taki miekki) ale nadal to nie to co było...

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez Narcyz1
    wężyk z pompy uszczelniłem(ten co do turba idzie), przepływka wypucowana.

    Który? Czemu był rozszczelniony?

  10. #9
    od pompy idzie taki cieniutki wężyk ok 9mm z jednej i 5mm z drugiej ma długość może 7cm , lewą stroną silnika, potem metalowa rurka i znowu taki wężyk.

    Był pęknięty jak kupiłem autko 5latek temu to go wymieniłem na paliwowy ale szlag go trafił (zesztywniał i przepuszczał)

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK II 1,8 TD
    Od
    10 Mar 2009
    Mieszka w
    bielawa
    Witam mowisz ze wyrzuciłes to i tamto a czy robiłeś regulacje po tym wszystkim po wyrzuceniu tych kilku rzeczy zmniejszył ci sie opór w przepływie paliwa i teraz pewnie na niższych obrotach dostaje za duzo paliwa i nie jest go w stanie przepalić. pomyśl o tym. i zobacz czy membrany od bostera są w dobrym stanie.
    pozdrawiam i powpdzenia.

  12. #11
    Ok. tylko jeszcze ktoś musi mi wyoślić gdzie ten booster jest bo do końca niejestem pewien.

    Jak tylko dostane info idę grzebać

  13. #12
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=57302

    i wiele znajdziesz o jego naprawie w archiwum artykułów

  14. #13
    wykręciłem ten elektromagnes, bolec był w srodku i po podłączeniu do akumulatora nic się niedziało oprócz przeskoku iskry czyli cewka dobra, rozebrałem wymieniłem sprężyne na inną troszke mocniejszą i teraz działa po podłączeniu do aku nie da sie palcem wcisnąć tego bolca.

    Niewiem czy to ma związek ale zaczelo słychać świst turbiny i auto znowu lepiej sie zwija.

    Niestety odpalałem go 2minuty dymu pełno a zapalić niechciał jak sie rozgrzał zapala po dotyku kluczyka

    Przed chwilą wymontowałem boster i wydaje się że jest wporządku menbrany wyglądają jak były by w bardzodobrym stanie duża od spodu jest suchutka i mała jest z obu stron sucha. poskładałem i ta śrubka wkręcona czy nie, zadnych objawów, niejeździłem to niewiem jak z mocą bedzie, śrube wykręciłem o 2,5obrotu z korpusu.

  15. #14
    z odpalanie okazalo się że przewód zasilający świece nie kontaktował na złączeniu (raz działał a raz nie ktoś fuszerke odwalił)

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Po swoich ostatnich przygodach serdecznie polecam sprawdzenie prawidłowego ustawienia kąta wtrysku. Zrobiłem w aucie wszystko co się dało ale dalej odpalało po kilku obrotach a przy niższych temperaturach trzeba było dłużej pokręcić (w sumie to mi nie przeszkadzało i się już przyzwyczaiłem). Teraz pali od strzału- przy wymianie rozrządu kolega Paolo zastosował BLOKADY tak jak należy, ustawił wszystko jak książka przykazała i pali teraz od strzału nawet przy -17. Silnik wkręca się do końca na obroty- czego wcześniej nie można było uzyskać i generalnie więcej ma mocy w górnym zakresie obrotów. Rozrząd robiony w sumie 3 raz bo wcześniej był robiony po zakupie a dalej przy remoncie pompy wtryskowej i NIKT (nawet pompiarz) nie ustawił właściwie kąta wtrysku aż do teraz....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    No widzisz, że jednak jest sens kręcić ten silnik na wysokie obroty aby jechał.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

Podobne wątki

  1. [Zetec]Brak mocy na niskich obrotach.
    By Wrzuc_na_luz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 23:56
  2. [TD MkII] brak mocy na niskich obrotach
    By patarator in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 23:16
  3. [Zetec]Brak mocy na wysokich obrotach
    By fiflak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 17:19
  4. Brak mocy na wysokich obrotach
    By in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 22:01
  5. Brak mocy na niskich obrotach
    By lkwiatos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2006, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów