+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    [MkIII]zbyt słabe ładowanie?!

    czy jesli jest zbyt slabe ladowanie to moga sie pojawic problemy typu "predkosciomierz raz działa,raz nie dziala" i "niezamykajace sie tylne drzwii poprzez centralny zamek".problem polega na tym iz moje mondeo stoi juz 3 dzien w warsztacie i mechanicy nie moga dojsc do tego co jest przyczyna wariujacego predkosciomierza(czujnik wymieniony,szystkie kabelki podpiete jak nalez).dzisiaj stwierdzono ze autko ma zbyt małe ładowanie i to moze byc przyczyna wielu usterek.nie ufam mu tak na sto procent dlatego pytam.z gory dziekuje za odpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar dahrek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków/Le icest er
    Zbyt małe ładowanie tzn. jakie? Być może altek się nie wzbudza albo wzbudza zbyt późno. Może być tak, że padł mostek prostowniczy i nie daje pełnego napięcia ładowania. Tylko tych "może być" kilka. A mechanicy nie wpadli na pomysł, żeby przełożyć jakiś sprawny i pewny aku do Twojego auta i sprawdzić co wtedy się dziej?
    Jak widnieje w Twoim podpisie masz klekota więc on nie potrzebuje prądu do pracy silnika czyli pobór prądu będzie znacznie niższy niż w silnikach benzynowych.
    Ja Ci powiem, że kiedyś w drodze przy temp. -15 st padł mi altek. Jechałem w nocy więc światła włączone, ogrzewanie kabiny, ogrzewanie tylnej szyby i lusterek i dopiero po kilku kilometrach kapnąłem się, że coś jest nie halo. Wtedy rozleciał się mostek prostowniczy i altek podawał napięcie ok 12V...
    Proponuję zmierzyć raz jeszcze napięcie ładowania, ewentualnie przełożyć jakiś sprawny aku i zobaczyć co się dzieje.
    Jeśli altek w porządku i na sprawnym aku nie będzie zmian to problem leży w innym miejscu.

    Pozdrawiam
    MK II 1.8 16V '99
    MK III 2.0 16V '02

  4. #3
    altek wzbudza sie zbyt pozno.po odpaleniu silnika przez chwile swieci sie kontrlolka aku i po ok.5 sekundach nastepuje pełny pobór.nie zawsze tak jest bo czasami zaskoczy od razu.aku jest nowy,kupiony dokladnie tydzien temu.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar dahrek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków/Le icest er
    Cytat Zamieszczone przez yikes86
    ok.5 sekundach nastepuje pełny pobór
    jak to pełny pobór?
    Czy wiesz ile wynosi napięcie ładowania jak altek już zacznie pracować?

    Druga sprawa: z tym zamkiem, jak zamykasz z pilota to tylne zamki nie działają tak? a jak wsiądziesz do auta i zamkniesz manetką od środka to co?
    Być może świrujący zamek to kwestia zabrudzonych mikrusów wewnątrz samego zamka (częsta przypadłość mondków) i to zbiegło się z tym prędkościomierzem.

    Skoro prędkościomierz świruje to może zrób tak: ktoś tu podawał kiedyś namiary na firmę w Dąbrowie Górniczej co to odblokowuje kompa pokładowego dla MK III... spróbuj zadzwonić do nich, skoro grzebią w licznikach to może coś podpowiedzą. Może jest to problem samego licznika...

    Nie wiem co Ci jeszcze poradzić...
    MK II 1.8 16V '99
    MK III 2.0 16V '02

  6. #5
    z tego co mi mówili to jak sie nie myle było 13 V.w kazdym razie niech zrobia z tym altkiem to wtedy bede wiedział czy to miało jakis zwiazek z predkosciomierzem i zamkiem.z zamkiem jest dokladnie tak jak mowisz,od srodka sie zamkna.zamykaja sie dopiero po zaryglowaniu drzwii.w kazdym razie dziekuje Ci za wskazówki.mam tylko nadzieje ze nie wyniesie mnie to duzo...pozdrawiam.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dahrek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków/Le icest er
    13 V to jeśli się nie mylę troszkę mało, nie pamiętam dokładnie ale chyba, podkreślę chyba powinno być na poziomie 13,5 - 13,8 V - pewnie jest jakieś info na tabliczce albo naklejce altka. Jeśli nie to zapewne można sprawdzić w mądrej księdze.

    Pozdrawiam
    MK II 1.8 16V '99
    MK III 2.0 16V '02

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Powinno być 14.2V
    Przy zbyt niskim napięciu GEM może cuda wyczyniać, i reszta elektryki również.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    jeszcze raz dziekuje,jak odbiore moje autko w czwartek (bo wczesniej nie dam rady) to napisze czy zbyt niskie napiecie faktycznie mialo wpływ na centralny i na predkosciomierz). dzieki za pomoc.pozdrawiam

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Powinno być 14.2V
    Dokładnie...takie mam
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Przy zbyt niskim napięciu GEM może cuda wyczyniać, i reszta elektryki również
    Aku niebawem zapodaje nowy i zdam relację jak się teraz GEM z resztą elektryki (centralny itp) będzie zachowywał.


  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Już myślałem że po kłopocie masz
    Aby to był u Ciebie tylko akumulator, bo jak nie to pozostaje gem i ... igła w stogu siana.
    Aku masz potwierdzone że słabiutki, więc i tak do wymiany,
    A trafiłeś już na właściwego GEM-a?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Już myślałem że po kłopocie masz
    Aby to był u Ciebie tylko akumulator
    Aku zamówiony, będzie prawdopodobnie pojutrze.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    to pozostaje gem
    GEM na podmiankę powinienem mieć, okaże się po wymianie aku czy będzie potrzebny
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    A trafiłeś już na właściwego GEM-a?
    Z zebranych informacji prawdopodbnie wynika, iż nie powinien mieć znaczenia fakt czy GEM jest z beni czy turbodramatu. Podstawowe róznice to obsługa zamków i centralnego-centralny zwykły golas, centralny z wbudowanym alarmem i centralny z alarmem plus "antynapad".

    Ps. jak na moje kuńbinowanie do mojego powinien nadać się każdy...sprawny


  13. #12
    bruni
    Gość
    panowie
    u mnie jest podobny problem, napiecie ladowania 13,6V wymiana regulatora napiecia i łożysk niec nie pomogła, nawet próbnie załozyli mi nowy alternator i nic
    z tego co wiem napiecie ładowania powinno byc min 14,4V w mondeo, nawet instrukacja alumulatora podaje że poniżej 13,9V nie zapewniają gwarancji
    moze ma ktos podobny problem>
    dzieki z góry za info

  14. #13
    u mnie po wymianie aku było 13,6v a altek ma 2 lata i był regenrowany. Po 2 dniach ładowania skoczyło do 13,9 Bylem u dwóch elektryków sprawdzili ładowanie na dwa sposoby, czyli jeden sprawdził ładowanie bezpośrednio na akumulatorze a drugi poprzez podłączenie do kompa. Obaj spece kazali jeździć i za jakiś czas ponownie sprawdzić.
    Napisałem do experta z Centry, gdyż ich akumulator mam, ale jeszcze nie odpisali.

  15. #14
    Zielony listek Awatar barman999
    Opis
    Mondeo MkIII
    Od
    19 Sep 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Odświeże trochę temat:
    A więc mam idenytyczny problem kupilem nowy akumulator i sprawdzali mi łaodwanie i jest na poziomie 13,7V a to jest za mało.
    Czy ktoś rozwiązał temat? bo widzę że nie ja tylko miałem ten problem.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 TDCI 2003
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Opole
    A ja mam inne pytanko. Już jakiś czas temu zauważylem ze czasami całe podswietlenie miga na wolnych obrotach. Po podniesieniu obrotów efekt dyskoteki znikał. Ostatnio zauważyłem że przy obciążeniu alternatora tzn. światła i klima silnik zaczął przerywac przy przyspieszaniu Po wyłaczeniu np. swiateł efekt szarpania znika. A więc pomierzyłem napięcie i wygląda nastepująco:
    Wolne obroty bez obciążenia: 14v a czasami 13.7v
    wolne obroty z klima: 13.7v
    wolne obroty z klima i swiatłami: 13.2v
    Po podniesieniu obrotów ładowanie rośnie do okolic 14v.

    Zrobiłem także test zegarów i tam sprawdziłem ładowanie.
    Bez właczonych odbiorników wskazuje 13.7
    Po właczeniu klimy 13.3v
    a jak włacze swiatła to już tylko 12.5v lecz co dziwne jak w tym momencie mierze napiecie przy klemach to wskazuje 13.2v a po przygazowaniu 14v. Na zegarach nawet na wysokich obrotach wciąz 12.5v . O co tu chodzi??

    Czy to może by objaw konczacego sie alternatora?? Dodam jeszcze że akumulator był podmieniany, kable sprawdzane, i przy samym alternatorze tez te same napiecie co na klemach.

    Pomoże ktoś??
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wolly1987 ; 29-04-2012 o 22:30

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    słabo te napięcia masz. Przede wszystkim trzeba sprawdzić połaczenia. Ja też miałem kiedyś dyskotekę, ale czyszczenie styków pomogło... ale u mnie napięcie było ok. Więc musisz podjechać do jakiegoś machera, bo może być wiele przyczyn, najpewniej regulatro napięca albo altek do regeneracji

  18. #17
    Kursant Awatar Tomi88
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 16V
    Od
    25 Oct 2013
    Mieszka w
    Łańcut
    Ja też się dołączę ... po zakupie samochodu dopiero sprawdziłem ładowanie i było 13,6 więc zmieniłem akumulator bo i tak był do wymiany ale i wydarłem alternator i miałem zamiar kupić inny stabilizator napięcia. Odkręcając zgnite malutkie torxy od moduły urwały się oba Wnerwiony z braku ochoty rozwiercania i modzenia przy nim zakupiłem używany inny kompletny, ale jeszcze go zrenenerowałem po swojemu. Przeczyszczony komutator, zmienione szczotki i sprzęgiełko. Ufając sprzedającemu, że jest sprawny nie zmieniałem stabilizatora ...

    I co ..... nic to pomogło, pół dnia roboty 200zł alternator i dobrze, że sam zmieniłem a nie jakiś mechanior co by mnie oskubał jeszcze.

    Zmierzyłem napięcie i nadal 13,6 O_o

    Za jakieś 1000km zmierzyłem ponownie i o dziwo pokazało 14,15 około ...

    Ale niedawno sprawdzam i ......... 13,6 przy TYLKO odpalonym silniku, przy powiedzmy pełnym obciążeniu czyli ... radio, grzanie szyb przód i tył, dmuchawka, wszystkie możliwe światła, grzanie tyłka obu foteli - wynik UWAGA 11,7V !!

    Zmierzone przy wylocie z alternatora, jak i na klemach, różnica ok 0,3V ale i tak 11 z hakiem


    Panowie - idzie zwariować ... Elektryk samochodowy powiedział " tak ma być "

    Koniec w temacie, pale i jade jak jest, nie mam do tego sił. Chyba, że ktoś wpadnie o co chodzi to dajcie znać

    Proszę uważać na słownictwo , kolejne takie i poleci ost.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 25-11-2013 o 01:26

  19. #18
    Pieszy
    Imię
    Piotr
    Model
    mk III Sedan Ghia
    Silnik
    2.5V6 170KM
    Opis
    Było Mondeo mkI 1.6 16V 94r.
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Witam,
    Odświeżę temat. Posiadam Mondeo mk III 2.5V6, problem polega na zapalającym się na stałe esp, wariujących licznikach oraz na pojawianiu się kresek na wyświetlaczach licznika zamiast kilometrów oraz np. temperatury. Poczytałem trochę na forum większość wskazuje na problem z ładowaniem. Sprawdziłem ładowanie miałem ok 13.6V więc pierwsze co zrobiłem podmieniłem akumulator na zdrowszy nie poprawiło się nic więc następnie wyciągnąłem alternator i zawiozłem do regeneracji tam mi wymienili regulator napięcia na podobno jakiś amerykański lecz po włożeniu brak poprawy więc zawiozłem go raz jeszcze i zmienili na inny po założeniu go licznik wariował od samego początku było jeszcze gorzej więc pojechałem raz jeszcze i mechanik się poddał powiedział ze alternator na stole jest ok lecz zaznaczam że jego ładowanie ciągle pokazywało poniżej 13.7V Postanowiłem kupic używany lecz nie mogłem odszukać takiego jak mam czyli 1S7T-10300-DF więc wszedłem w katalog i zobaczyłem że do diesli jest podobny amperaż co u mnie więc kupiłem od diesla. Niestety dalej licznik szaleje.
    Na komputerze wyskakuje błąd połączenia z licznikiem oraz z modułem od esp. Masy sprawdzone ok są do alternatora poprowadziłem osobną masę z aku.
    Proszę o jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić

  20. #19
    Kursant Awatar Tomi88
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 16V
    Od
    25 Oct 2013
    Mieszka w
    Łańcut
    Odkopię temat po raz Nty Panowie i u mnie nadal jest lipa. Mondeo w moich rękach 5 rok a z ładowaniem dalej kicha. 5 lat temu już musiało być do kitu więc kupiłem używany alternator i nowy akumulator. Za w sumie nie długi czas 1,5 roku z męką przetrwane kolejny akumulator. Nie dawno bo w listopadzie 2016 kolejny akumulator plus regeneracja alternatora ( uważam nie potrzebna ) a w lutym następny NOWY alternator.

    Na dziś dzień ... w aucie odkąd mam jest 4 alternator ( w tym jeden regenerowany ) i 4 akumulatory. Efekt żaden.

    Jak 5 lat temu tak i dzisiaj ładowanie jest kiepskie. Na zimnym silniku kiedy ma te ok 1200 obrotów ale KONIECZNIE zimnym jest 14,15 ok a po rozgrzaniu 13,5. Pod uwagę biorę standardową jazdę czyli światła plus dmuchawka i ładowanie na ciepłym silniku na wolnych obrotach spada do 12,5 ... 12 volt 11,7

    Po dodaniu do obciążenia reszty świateł grzania foteli i szyb 11 volt i mniej i tak sobie spada pomału do dołu gdyby nie dodać gazu przez co na moment wskoczy do maksymalnie 13,0 a gdyby poczekać dłużej spadnie do 9,7 volta i auto gaśnie.

    Bez świateł itp ciepły silnik 13,5 volta i nagłe "sekundowe" depnięcie na gaz pokaże na sekundę 14 z hakiem. Wykluczam kolejny alternator, wykluczam akumulator bo któryś z kolei kupiłem, podkładałem sprawne i z tego nic.

    Jakieś połączenia typu masy, drugi "boczny" plus alternator - klema wykluczył bym z samej uwagi na to iż poprzedni alternator zregenerowany rzekomo nie sprawny podłączony na tokarce z obciążeniami miał 13 z hakiem a bez miał 14 z hakiem. Kolejny nowy był nie potrzebny ( mechanika już zmieniłem )

    Oczywiście ładowanie sprawdzane na wyjściu z alternatora i takie samo jest na klemach. Kable przy klemach aku się nie grzeją. Światła przy takim ładowaniu na postoju nawet samego licznika ewidentnie świecą słabiej i oczywiście nawet w przypadku spadku napięcia do nie całych 10 Volt kontrolka ładowania nie zapala się.

    Ciekawostką dla mnie jest to, że np silnik zimny 1200 obrotów bez obciążenia 14,15V silnik ciepły bez obciążenia 1200 obrotów 13,5 volta aczkolwiek może tak ma być .... ALE dlaczego na wolnych na ciepłym silniku z obciążeniem samej dmuchawki i świateł już nawet nie z szybami czy fotelami jest 12,5 a nawet do 11 z hakiem.

    Przez 5 lat zdaniem mechanika trzeba kupić nowy akumulator alternator i tak co rok najgorsze, że znajomy. Tylko nie mówcie, że H .... kolegów mam bo mechników na pewno

    Gdzie szukać mogę jeszcze problemu ? Komputer ?

    WIEEEEEEEEEEEEELKA PROŚBA !!!!!!!!!!!

    Moje to 2.0 benzyna a wśród znajomych mam tylko jednego z dieselem i ładowanie ma 14,2 na zimnym silniku wolnych obrotach a z szybami obiema światłami plus dmuchawka na maxa spada mu do 13,5

    jeśli ktoś ma chwilę i miernik gdyby podał swoje wyniki na wolnych obrotach w jakiejś konfiguracji np .... światła mijania plus dmuchawka na maxa, to samo plus fotele i szyby obie ( przód strasznie ciągnie prąd ) i lub na wolnych obrotach bez ociążeń zagrzany samochód np po trasie
    Ostatnio edytowane przez Tomi88 ; 24-04-2017 o 21:28

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ale co tu podawać. minimum 13,5 musi być i tyle. nie wiem co wsadzałeś ale wygląda na usterkę regulatora napięcia a niekoniecznie całego alternatora. problem z regulatorem jest znany a jego rozwiązanie trochę gorsze bo trzeba wymienić go na oryginał a większość firm, które regenerują alternatory wsadza zamienniki, które się średnio spisują w fordzie. Trzeba znaleźć kumatego elektryka od forda i tyle

Podobne wątki

  1. [MkIII] Na każdym alternatorze zbyt niskie ładowanie
    By enjoypoznan in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 23:30
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 20:05
  3. [MkII] Kontrolka ładowania świeci i słabe ładowanie.
    By besiek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:26
  4. [MkI] Zbyt wysokie ładowanie
    By yorx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 20:39
  5. [MkIII] Alternator, błąd P0622, słabe ładowanie
    By chasm in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów