+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez adelajda
    Domino, pamiętaj o zestrojeniu tego SWR miarką, co by końcówki mocy w radiu nie zjarać...

    dzięki :-) zestrojone już, a Jarek przypomniał mi o tym, żeby bardzo uważać z podłączeniem anteny bo można zapomnieć i spalić radio

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez esik_az_eso
    Cytat Zamieszczone przez adelajda
    Domino, pamiętaj o zestrojeniu tego SWR miarką, co by końcówki mocy w radiu nie zjarać...

    dzięki :-) zestrojone już, a Jarek przypomniał mi o tym, żeby bardzo uważać z podłączeniem anteny bo można zapomnieć i spalić radio
    Można można... nie tyle radio, co właśnie końcówkę mocy...

  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    Koncówka mocy w Radiu to czasem koszt nowego radia... Dlatego lepiej uważać a najlepiej zainwestować około 50 zł w miernik SWR...
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  5. #44
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Malar
    Koncówka mocy w Radiu to czasem koszt nowego radia... Dlatego lepiej uważać a najlepiej zainwestować około 50 zł w miernik SWR...
    wszystko zestrojone i gotowe.

    pierwsza podróż i dużo śmiechu i dużo pomocy, jak się człowiek uczy i wstydzi powiedzieć

    pytanie, czy jak zestaw przekładam np do toyoty corolli to muszę ustawiać czy mogę jechać na parametrach mondeo

  6. #45
    Niedzielny kierowca Awatar peeeteeer
    Imię
    Piotrek
    Model
    Alfa 146
    Silnik
    1,9JTD
    Od
    06 May 2009
    Mieszka w
    Świdnica/Wrocław
    antenę stroi się do auta więc trzeba ustawiać...

    Polo '92 -> E30 '88 -> Polo '92 -> MkI 1,8TD '95 -> Mondeo MkII 1,8TD '98 -> Mazda Xedos -> Alfa Romeo 146 1,9JTD '99

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Malar
    Koncówka mocy w Radiu to czasem koszt nowego radia...
    a czasami tranzystor może kosztować tylko 20zł zależy w jakim radiu...


    Cytat Zamieszczone przez esik_az_eso
    pierwsza podróż i dużo śmiechu i dużo pomocy, jak się człowiek uczy i wstydzi powiedzieć
    a żebys wiedział fajne to jest na początku jak komuś możesz pomóc albo ktoś Tobie...
    wszystko wiadomo z wyprzedzeniem! Fajna sprawa... przez rok się zastanawiałem czy kupić CB ale teraz nie żałuję jest super i przydaje się jak nie wiem...
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  8. #47
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    Ale Pamiętaj CB wciąga i to bardzo.. JA zaczynałem z Presidentem Taylorem I Hustlerem i przez 6 lat troche przerobiłem anten mikrofonów i radii oczywiście w sensie użytkowania..
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  9. #48
    Mistrz pobocza Awatar Thazek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    BMW E39 530d
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Kozy/ Bielsko-Biała
    No ja jak na razie posiadam Unidena i jestem zadowolony moze kiedys sie skusze na cos innego... kto wie?
    "Przedni napęd dla dziewczynek"
    "Na gazie to się obiad gotuje... nawet dobre zapalniczki są na benzynę..."
    "Tylko to brzmienie daje Ci ropa, motor pod maską jak dziki bocian"

  10. #49
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    16 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa_WT
    W międzyczasie padło pytanie o montaż na uchwycie klapowym w zombi. Ja właśnie tak zamontowałem ML145 i SWR powyżej 2 mam jakby nie kombinować. Pożyczyłem dziś od kolegi jego bacik -jakiegoś presidenta i podobny wynik.
    Drugi minus to kabel luźno zwisający przy zamkniętej klapie, jak coś jest w bagażniku to troszkę haczy.
    Moim zdaniem jak ktoś nie chce dziury w dachu to niech bierze magnes. żadne tam uchwyty na reling czy klapę.

  11. #50
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    Na uchwyt trzeba dać dodatkową mase wtedy swr spada w dół... to jest standartowy myk na poprawę swr anteny na uchwycie..
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  12. #51
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    Witam. Nie bede zakładał nowego tematu bo i tak wszystko sie sprowadza do jendego Mam zamiar i ( ochote ) kupic radyjko. Tylko z tego co wyczytalem procz kupno samego radia i anteny trzeba zrobic jeszcze mnostwo rzeczy. Strojenie anteny, jakies spalone koncowki mocy...to mnie przeraza Czy naprawde to jest az tak skomplikowane? Na terenie lublina znajde jakiegos speca ktory mi pomoze np. z tym strojeniem?
    Va faill... En'ca minne...

  13. #52
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez magier76
    Witam. Nie bede zakładał nowego tematu bo i tak wszystko sie sprowadza do jendego Mam zamiar i ( ochote ) kupic radyjko. Tylko z tego co wyczytalem procz kupno samego radia i anteny trzeba zrobic jeszcze mnostwo rzeczy. Strojenie anteny, jakies spalone koncowki mocy...to mnie przeraza Czy naprawde to jest az tak skomplikowane? Na terenie lublina znajde jakiegos speca ktory mi pomoze np. z tym strojeniem?
    Każdy sprzedawca Tobie zestroi bez problemu. kupujesz-montujesz-stroisz i cieszysz się z użytkowania

  14. #53
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    Czyli chcesz powiedziec ze kupujac radyjko w jakims "media markcie" expercie czy co tam jeszcze jest, kazdy pracownik bedzie potrafil wyjsc i pomoc mi to zestroic? i tam byla mowa zeby uwazac by nie spalic koncowki mocy w radiu...z tym trzeba bedzie sie borykac?
    Dzieki za szybka odpowiedz
    Va faill... En'ca minne...

  15. #54
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Lepiej kup radio w jakiś sklepie z CB - będziesz miał pewność że mają tam SWR miarkę. Ewentualnie możesz sam zakupić taki przyrząd. Strojenie anteny polega na wydłużaniu lub skracaniu bata anteny więc nie jest to żadną filozofią
    Mariusz , tel - 694-765-650

  16. #55
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    Myslalem ze zawsze chodzi o to by byl on jak najdluzszy a ponoc niektore radia maja wbudowany ten miernik SWR...? Myslalem o tym alanie 109 chyba i antena midland 145 tylko gdyby dlugosc kabla od anteny byla za krotka nie mozna jej przedluzyc?
    Va faill... En'ca minne...

  17. #56
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez magier76
    Myslalem ze zawsze chodzi o to by byl on jak najdluzszy
    Im dłuższy bat tym więcej zbiera, ale ze strojeniem chodzi o różnicę dosłownie milimetrów, minimalna zmiana długości już sie odbija na SWR
    Mariusz , tel - 694-765-650

  18. #57
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    No podjade dzisiaj do kogos i popytam Ale jakie radyjka bys mi polecal...? Te alany i midlandy sa ok? I ile dl. powinna miec optymalnie antena ( na magez oczywiscie )
    Va faill... En'ca minne...

  19. #58
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Cytat Zamieszczone przez Malar
    Na uchwyt trzeba dać dodatkową mase wtedy swr spada w dół... to jest standartowy myk na poprawę swr anteny na uchwycie..

    Też mam antenę na uchwycie i swr 1.7-1.8. Myślałem o te dodatkowej masie ale z tego co wyczytałem w linku poniżej to nie bardzo się to sprawdza

    http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=11254

    To jak to w końcu jest z tą dodatkową masą?

  20. #59
    Zielony listek Awatar magier76
    Opis
    Mondeo mk II 1.8 DI --> Saab 9-5 I 2.3T
    Od
    29 Sep 2009
    Mieszka w
    WLI / LU
    Tak jak "cytrynka" mi poradzil bylem w sklepie z radiami CB i niby facet tak szczegolowo pytal - jaki samochod, czy diesel czy mam ksenony ale zaproponowal mi jakies radio Eres za 360 i antene za 95 dosyc krotka z takim miedzianym drutem wokol ( to delta byla chyba ) albo taka za 160 i mowil ze z ta raczej nie bedzie problemow ze strojeniem nawet jak przeloze do innego auta...ale straszny gbur byl w sumie mam kolo 400-500 zl na to...moze wy cos doradzicie??
    Va faill... En'ca minne...

  21. #60
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Passat
    Od
    01 Sep 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    lafajetka ermes to samo co yosan turbo, nie macalem ale podobno dobre radia, ja powiem tak. kupujesz na allegro czy na cb-radio.pl alana 109 z tajlandii (to wazne) do tego nowa ml-145 sirio/midland (sirio ma lepsza podstawe) i w 250 zl sie zamykasz. ew czatuj na cb-radio.pl na jakis zestaw, bo czesto sa duze okazje (jak np uniden 68 ltw + mlka jakas za 300 ostatnio)
    VW Passat B5fl...kiedys bylo MKII. Andrzej
    President Wilson + AT72 na uchwycie

Podobne wątki

  1. [Radio] Bardzo ciche radio
    By Breko in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów