+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    01 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk

    Pomysł na dobrze zrobiony przegląd w ASO?

    Jako, że zainteresowałem się ostatnio programem przedłużonej gwarancji Gwarancja 12 wprowadzonym przez Forda przyszła mi do głowy pewna myśl.
    Ponieważ standardowy przegląd przed zakupem przeważnie jest nic nie warty (moje doświadczenia) należy zgłosić się jako kandydat do programu Gwarancja 12.
    Przegląd kwalifikacyjny, który muszą wtedy wykonać jest bardzo dokładny i obejmuje nawet sprawdzenie kompresji (przebieg > 100 tys.).
    Koszt tego przeglądu jest podobny do tego przed zakupem, a potem po ewentualnym zakupie auta można zrobić przegląd techniczny i dokupić sobie tę gwarancję, która kosztuje 89 zł/rok.
    Dotyczy to aut w miarę nowych (gwarancja dotyczy aut młodszych niż 10 lat i do 200 tys. przebiegu).

    Przypomniało mi się. Podłączają też auto pod komputer. Na normalnym przeglądzie przed zakupem potrafią zażyczyć sobie za to dodatkowe prawie 200 zł.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    A ile kosztuje taki przegląd przed zakupem w ASO ? Mam na myśli sytuację gdy chcę kupic kilkuletnie auto ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    01 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Chyba zależy od serwisu. Robiłem w zeszłym roku taki przegląd przedsprzedażny w dwóch serwisach (ASO).
    W jednym skasowali mnie za 0,5 godziny, czyli ok. 120 zł. W drugim policzyli 1 godzinę, czyli ponad 200 zł.
    Najgorsze jest to, że w każdym przypadku nikt nie sprawdzał funkcjonowania podzespołów w trakcie jazdy - jedynie na podnośniku oglądali samochód.
    Ten do gwarancji chyba kosztuje 149 zł ( nie mam jeszcze faktury).

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Zależy jeszcze gdzie w Warszawie się pytałem to: komp, geometria, podwozie itp- 200 zł ( w Lublinie około 250 zł) test przelewowy - 100 zł

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    01 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    W Warszawie jest pewnie większa konkurencja pomiędzy ASO. W Trójmieście ASO jest tylko w Gdańsku i Gdyni.

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    No dobrze - ale jak jest z przeglądem na którym chciałbym się dowiedzieć faktycznego przebiegu?
    Noszę się z zamiarem zakupu auta właśnie z Gdańska a ten niby ma prawdopodobne ale....151 tys. (2001r) i jest to TDDI.
    1 - Czy i za ile są w stanie w ASO to określić?
    2 - Co się stanie gdy auto ich przeglądu nie przejdzie - zapłaci się tylko te 149zł czy - ?????
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Mnie się wydaje że żaden serwis nie jest w stanie sprawdzic czy auto miało skręcony przebieg, jedynie sprzedającego sprawdzic na wykrywaczu kłamstw.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie jestem tego pewien - takie informacje sa zapisywane w pamięciach EPROM sterowników.....jak czegoś nie pokićkałem.
    Tak gdzieś czytałem ,czy słyszałem.
    Można podobno te dane odczytać jedynie na sprzęcie serwisowym ASO danego producenta.

    Dlatego moja prośba o pomoc - do najbliższej ASO Forda mam niestety ponad setkę a koledzy z Gdańska mogliby się zapytać - ostatecznie maja na miejscu dwie czy trzy :-).
    Ja i tak będę dzwonił,ale jezeli informacja o takiej możliwości znalazłaby sie na forum - nie przydałaby się komuś???
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    nic nie jest zapisywane niestety, jedyna szansa to znaleźć dojście lub podjechać oficjalnie do ASO gdzie pojazd był serwisowany tam można się ewentualnie dowiedzieć jaki przebieg był przy ostatnim przeglądzie, gorzej jak auto przyjechało z za granicy
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    01 Jun 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Z tego co ja wiem, to faktycznie nic nie jest zapisywane co do przebiegu. Tylko licznik.
    Jeżeli auto nie jest z Polski, to jedyna możliwość, to sprawdzenie historii napraw gwarancyjnych w systemie Forda. Niestety nie ma tam przeglądów, więc w przypadku starszego auta może to być np. naprawa gwarancyjna nadwozia (perforacja).
    Jeżeli auto przeglądu nie przejdzie, to dostaniesz listę usterek do usunięcia. W każdym razie i tak najlepiej zapytać, bo z tego co wiem to ta gwarancja to nowa rzecz i każdy serwis potrafi sobie inaczej interpretować niektóre rzeczy.

  12. #11
    Nie wiem czy to sprawdzona wiadomość-mój mechanik stwierdził,że można przebieg sprawdzić w ABS-ie.Pytałem w serwisie forda i mechaniory ani mi nie potwierdzili ani zaprzeczyli.Ponoc trzeba mieć specjalny program do kompa.
    Może ktoś coś wie na ten temat?W końcu musi być jakiś spsób na sprawdzenie przebiegu!!!!

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    A czy ktoś wie coś na temat sprawdzania historii serwisowej po numerze VIN w serwisie Forda ??? Pytałem znajomego, który pracuje w ASO Ford i mówi że nie da się tego sprawdzić bo polskie serwisy nie mają dostępu do europejskiej bazy danych, do której i tak mało kto wprowadza dane pojazdów, a znowu ktoś inny powiedział mi że można, jeszcze inny mi powiedział że nie każdy serwis może to sprawdzić.......a jak jest na prawdę ? Posiada ktoś jakąś wiedzę na ten temat ???

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo
    Od
    27 Jan 2007
    Mieszka w
    Z. G. / W-w
    Ja wiem, że można sprawdzić tylko krajowe pojazdy. Nie ma europejskiego systemu.
    Może coś się zmieniło w ciągu kilku miesięcy...

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez m_niew
    Ja wiem, że można sprawdzić tylko krajowe pojazdy. Nie ma europejskiego systemu.
    Może coś się zmieniło w ciągu kilku miesięcy...
    Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    galant
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    podbeskidzie
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.
    dokładnie tak jest jak kolega napisał
    było niezapomniane Mondeo mkI 1.6 16V '93

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez djtomo
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    Odnośnie mojego powyższego pytania, dzwoniłem do kilku ASO Forda w Polsce i wszędzie mowili mi to samo. Nie istnieje żadna europejska ani nawet polska baza danych pojazdów. Każdy serwis ma swoją bazę danych, a wiec można sprawdzić historię tylko w tym serwisie w którym był serwisowany !!! Nawet jeśli w jednym mieście są 2 ASO Forda i w jednym z nich pojazd był serwisowany, to dane historii serwisowej w tym drugim serwisie już nie będą dostępne.
    dokładnie tak jest jak kolega napisał
    hmmm... w Ford Plaza wymieniali mi na gwarancji sprężarkę klimy, a potem jak robiłem przegląd u Lipskiego to wiedzieli gdzie auto było i co robili... więc przynajmniej to co bylo robione na gwarancji jest jakoś dostępne
    Carpe diem...

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    galant
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    podbeskidzie
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81
    hmmm... w Ford Plaza wymieniali mi na gwarancji sprężarkę klimy, a potem jak robiłem przegląd u Lipskiego to wiedzieli gdzie auto było i co robili... więc przynajmniej to co bylo robione na gwarancji jest jakoś dostępne
    naprawy gwarancyjne są widoczne w systemie ale nie wiem czy tylko w Polsce czy całej Europie.
    było niezapomniane Mondeo mkI 1.6 16V '93

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    czyli wszystko jasne...
    Carpe diem...

  20. #19
    Kursant Awatar Kucher
    Opis
    Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM 2005 MY2006 Grzechotnik sedan
    Od
    23 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszafka
    Naprawy gwarancyjne, bez względu czy na podstawowej 2-letniej czy na GW12, są wprowadzane do systemu Oasis widocznego dla Europy - tak mi ostatnio w ASO powiedziano ...
    "Wiara, miłość i nadzieja - któż pamięta to?"

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    No a co z Tym odczytem z ABS???
    W sumie układ ma możliwości rejestracji przebiegu, tylko pytanie czy programowo jest obsługiwane?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Przegląd
    By Palec in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 17:30
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 08:48
  3. Przegląd
    By Viki71 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2006, 00:26
  4. [MkII] przegląd
    By Kleber in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2006, 23:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów