+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków

    [MkII]oświetlenie czasowe mk2 w kabinie wersja ghia

    witam , mam problem z oświetleniem czasowym mk2 ghia w kabinie nad lusterkiem . oswietlenie z soczewkami , wszystko dziala oprucz czasowego. normalnie jak wlacze to dziala swiatlo , jak przelacze na czasowy to swieci ledwo co zarowka rorkowa diodowa , zmienilem na normalna to wogole nie daje swiatla na czasowym co moze byc ?? swiatlo w bagazniku dziala

    i mam pytanie byly wersje forda ghia bez podswietlania na nogi ?? klamki mam podswietlane. pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    moze to byc wina bezpiecznikow ??

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Tym czasem steruje przekaznik z tego co wiem bo nie wiem jak w lampce to wyglada bo nie pamietam, znajduje sie on chyba gdzies kolo bezpieczników nad sprzeglem ale gdzies po lewej stronie kolo dzwigni otwarcia maski

    Co do światełek to nie wazne jaka wersja, GHIA to tylko znaczek, sa bardzo biedne GHIA, ja osobiscie w VIN nie mam wpisanego podświetlenia podlogi ale mam je tylko zarowki wystarczyło dac
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    i myslisz ze ten przekaznik padl ?? kurde wkurza mnie to ze wsiadam do auta a ciemno w nim , a wlasnie to na diodowej zarowce to swieci delikatnie i sie nie wylacza , i regauje na otwarte drzwi , bo delikatnie sie rozjasnia ale nie duzo , mozliwe ze padl przekaznik , a co do podswietlania nog to nie znalazlem nic , lampka jest pod kierownica na nogi tak ? widzialem tam tylko kwadracik tak jak by ktos lampke wyjal albo cos . nie grzebalem szczegolowo bo auto mam pare dni

    Dodano po 57 min.:

    a bezpiecznik 34 od czego nie spalilo mi bezpiecznika ?? swiatło w bagazniku dziala i soczewki tez tylko ten 12 sek nie dziala . wlasnie musze poszukac tego przekaznika , bo na nogi mi nic nie swieci ale nie wiem czy mam podswietlanie nog

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    przekaznik jest w skrzynce nad sprzęgłem a po otwrciu i zamknieciu dzwi słychac tyknięcie w okolicy tej skrzynki jeśli nie to coś z przekaznikiem taka moja skromna diagnoza bo sam z tym walczyłem

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    a jesli slychac to tyk ?? zaraz pojde i zobacze czy slychac , ale jak mowilem bawilem sie tym swiatlem to widac ze ciemnieje po chwili ale nie wylacza sie do konca i lewdo co swieci jak sie otworzy , na tej diodowej , na normalnej wogole inne pozycje dzialaja i w bagazniku tez

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Sprawdzilem tyka tylko jak otworze drzwi i jak zamkne po czasie wlasnie , ale nie tyka jak przekrece stacyjke i zapala sie kontrolki , ale mozliwe ze padl ten przekaznik

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar piniu10
    Opis
    ponownie MKII 2.0 16v
    Od
    06 Jun 2008
    Mieszka w
    Wągrowiec
    nie koniecznie przekaznik.mi naprzyklad padl kabel setujacy ta lamka.sprawdz czy na kablu jest prad po otwarciu drzwi.jesli go nie bedzie to trzeba bedzie puscic nowy przewod ktory idzie w slupku przy przedniej szybie od stony kierowcy do skrzynki z bezpiecznikami i tam sie wpiac.
    mondeo II 2.0 16V 99r


    663446727 Zbyszek piniu10@poczta.onet.pl

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    po przekręceniu stacyjki i odpalenu auta światła czasowe gasną od razu

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar piniu10
    Opis
    ponownie MKII 2.0 16v
    Od
    06 Jun 2008
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Cytat Zamieszczone przez blady1
    po przekręceniu stacyjki i odpalenu auta światła czasowe gasną od razu
    nie ma przekrecac stacyjki.wystarczy jak otworzy drzwi i sprawdzi czy ma dwa plusy na przewodach.jest jeden staly do swatla stalego i soczewek i jeden ktory steruje czasowym oswietleniem.jesli na otwartych drzwiach bedzie jeden plus to kabelek po drodze szlak trafil i tzreba ciagnac nowy.
    mondeo II 2.0 16V 99r


    663446727 Zbyszek piniu10@poczta.onet.pl

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    Tomek-Gringo napisał ale nie tyka jak przekrece stacyjke i zapala sie kontrolki w tym momęcie czasowki gasna od razu

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    no wlasnie :/ to co moze byc ?? denerwuje mnie to ze jak wsiadam do auta a mam ciemno i nic nie widac do momentu kiedy zapale recznie , jak dam na czasowke to tak jak mowie swieci ledwo co , reaguje jak otworze bo rozjasnia sie troszke , ale rowniez nie gasnie do konca tylko po czasie 12 sek ciemnieje do poczatkowego stanu czyli swieci delikatnie

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    sprawdz czy na lampce masz oba + sprawdz też przekażnik wydajw mi sie też że czasowy ma powiazanie z przełacznikiem w czterech dzwiach tym na słupkach wszystkich czterech na tych wszystkich elementach musisz sprawdzić plusy i minusy ( przeczyść ) o i jeszcze cos nie mam dokładnej instrukcji bezpieczników ale może ktoś podpowie czy czasówka ma osobny bezpiecznik

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    ponawiam , swiatło na skarpety normalnie działa a w lampce sufitowej dalej nie . czasami działało a teraz znow wogole

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK 2 1.6 Zetec
    Od
    10 May 2009
    Mieszka w
    Łuków
    mam ten sam problem. Zmieniałem juz przekaźnik z drugiego mondeo w którym podświetlenie działało i żadnego efektu to nie dało. A co do bezpieczników to samo podświetlenie 12 s nie ma odrębnego bezpiecznika. jest tylko ogólne.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...=print&sid=155--- wykaz bezpieczników.
    Czekam na dalszy rozwój wątku

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    sprawdz kostke szara , znajduje sie w nogach pod kierownica , w lewym rogu z tej kostki wychodza 3 kabelki i jeden z nich jest odpowiedzialny za 12sek w lampce, ten kabelek mialem przerwany. On jest bardzo cienki.

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK 2 1.6 Zetec
    Od
    10 May 2009
    Mieszka w
    Łuków
    A Miałbyś może możliwość wrzucenia jakichś fotek, która to dokładnie?

  20. #19
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo
    Od
    11 Jan 2010
    Mieszka w
    Kraków
    no musialbym rozebrac ale tam sa tylko dwie jedna z 3 ema kablami a droga bodajrze z 8 mioma to ta z 3 ema jest odpowiedzialna za lampke

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK 2 1.6 Zetec
    Od
    10 May 2009
    Mieszka w
    Łuków
    no musialbym rozebrac ale tam sa tylko dwie jedna z 3 ema kablami a droga bodajrze z 8 mioma to ta z 3 ema jest odpowiedzialna za lampke Smile
    A możesz powiedzieć mi czy to o to chodzi?






    Zdjęcia są odwrócone inaczej ciężko było sweet focie walnąć

Podobne wątki

  1. Ford Mondeo wersja Ghia
    By lekston in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 03:53
  2. [MkII] Brak oświetlenie w kabinie, bezpieczniki i styczniki sprawne.
    By stanley89__ in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 18:43
  3. [MkI] czasowe oświetlenie wnętrza - brak
    By farciaz86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 11:17
  4. [MkII] oświetlenie w kabinie wariuje
    By carambaa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów