+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok

    [Duratec]Silnik nie odpala ELM327 brak połączenia 2.5 v6 98r

    Witam mam problem z połączeniem się z mondeo 2.5 V6 98r. MK2 ELM'em 327. Używam PCMScan'a Tutaj screen ekranu z ustawień PCMScan'a:

    Próbowałem jeszcze ruszyć to auto ScanTool, nie udało się nawiązać połączenia.
    Predkosc portu zmieniałem na 9600 i po nieudanych próbach na inne prędkości również.
    Może ECU się wysypał. Podczas kręcenia jakby łapie, ale tylko co jakiś czas na ok. 1 sekundę i tak w kółko, ale silnik nie odpala, aż do rozładowania akumulatora. Dodam, że próbowałem sprawdzać ciśnienie sprężania (tylko, że oczywiście w V6 musieli zrobić świece bez podkładki tylko na stożki) i musiałem kombinować z uszczelnieniem podczas próby, bo nie zabardzo przyrząd pasował (nie dało się go wkręcić) tylko możliwe było dociskanie ręczne. Wyniki to na 1 cylidrze 3,5 bar, na 2 cylindrze 5 bar, na 3 cylindrze 2,5 bar. Tylko kwestia wiarygodności pomiaru ze względu na brak możliwości wkręcenia tak jak trzeba przyrządu, ale starałem się wykonywać to dokładnie i wyniki były powtarzalne. Spróbuję jeszcze zmienić świece bo już ok. 40 000 km mają "nalatane". Tylko zastanawia mnie właśnie to, że nie mogę odczytać kodów usterek.
    Jutro spróbuję podjechać do znajomego, który jeździ mondeo z 98r. tylko z 1.8 silnikiem i z jego autem spróbuję się połączyć tym ELM'em. Dodam że ubywało trochę płynu od chłodnicy. Jak sądzicie co może być przyczyną braku nawiązania połączenia ELM? Dodam, że wtyczka OBD2 nie była za zaklopką tylko wisiała sobie za deską nad pedałem hamulca, ale kable dochodzące nie były naruszone.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aron20000
    Wyniki to na 1 cylidrze 3,5 bar, na 2 cylindrze 5 bar, na 3 cylindrze 2,5 bar.
    Chyba coś źle mierzyłeś, takie wyniki to zgon silnika.

    W PCMScan próbowałeś na innym porcie?
    Elma masz na Usb czy RS?
    Net.Framework wgrany na lapka?

    Zassaj proscana
    http://www.myscantool.com/ co prawda trial ale to musi zagadać, jeśli coś w aucie nie walnięte.
    Tylko szukaj wersji 5.5 bo 5.6 niezbyt chce z elmami nieoryginalnym gadać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    W PCMScan próbowałeś na innym porcie?
    Elma masz na Usb czy RS?
    Net.Framework wgrany na lapka?
    Próbowałem na innych portach.
    ELM na USB.
    Net.Framework chyba nie wgrany, ale już nad tym pracuję.

    Spróbuję jeszcze podłączyć używając ProScana.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    do tych programów wymagany jest framework, i chyba minimum wersja 2.0
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Tego ELM'a, którego posiadam podłączałem do Focusa 1.9 TDCi z 2004 roku i łączył się bez problemu właśnie za pomocą tego PCM Scan więc chyba to nie NET.Frame... Nie udało się dzisiaj podłączyć tego drugiego mondeo z silnikiem 1.8 (brak czasu), żeby sprawdzić czy kabel będzie działał na mondeo MK2, ale jutro może wygeneruję więcej czasu i się tym zajmę.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Zauważyłem jeszcze jedną być może istotną rzecz, podczas kręcenia rozrusznikiem podnosi się i skacze wskaźnik prędkości do ok. 60km/h, silnik tak jakby co jakiś czas zaczynał łapać ale nie odpala. Czy to może być spowodowane wyczerpaniem baterii w kluczyku, i tym samym brakiem zasilania pestki immo (brak możliwości odpalenia auta), bo takie teorie też słyszałem.
    PS. narazie jest bez zmian. Chyba trzeba poszukać ecu na podmiankę.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Immo nie jest zasilane baterią.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Zobacz jeszcze czy nie masz uszkodzonego czujnika położenia wału korbowego, mogą takie kwiatki występować

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Silnik już odpala, po wypaleniu wszystkich świec, ale nie na długo, ponieważ rozrusznik przestaje kręcić nawet przy naładowanym aku. Więc trzeba będzie przygotować się do regeneracji, a wcześniej do sprawdzenia przewodów łączących +aku z rozrusznikiem i alternatorem. Pozostaje kwestia diagnostyki, ponieważ dalej nie udało mi się podłączyć za pomocą PCMScan i ScanTool. Może, po prostu, wina leży po stronie kabla, mam taki jak jest pokazany poniżej:

    Ktoś mógłby polecić jakiś dobry kabel na ELM327 z allegro. Czy to jest lepsze od tego powyższego?:
    http://www.allegro.pl/item874581546_...ta_napraw.html

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aron20000
    Może, po prostu, wina leży po stronie kabla, mam taki jak jest pokazany poniżej:
    Ja mam na oko to samo, i bez problemu gada z MKII benzyna, MKIII benzyna i klekot CI, a także zagadał z renówką w klekocie i omegą w benie.
    Mam elm327 v1.3a
    Zerknij z tyłu na nalepce jaką masz wersję albo skorzystaj z tego co Lyssy napisał

    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Cześć,

    ELM wyświetla wersję firmware'u w momencie podłączenia zasilania albo po komendach ATI lub ATZ. Oprogramowanie współpracujące z ELM'em powinno pokazywać jego wersję.

    Jak sprawdzić ręcznie? Jeżeli wiesz na jakim porcie COM pracuje Twój interfejs, to po podłączeniu go do samochodu i laptopa uruchamiasz Hyperterminal, w okienku "Łączenie z..." w polu "Połącz używając..." wybierasz port COM ELM'a, dalej we właściwościach ustawiasz prędkość na 38400 (jeżeli nie zadziała możesz spróbować 9600) i sterowanie przepływem na "Sprzęt" (lub "Brak") i masz otwarty port. Wydajesz komendę ATZ i zatwierdzasz Enter'em - ELM powinien się zrestartować i wyświetlić wersję firmware'u.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Netoper a jakie złącze ma Twój kabel COM czy USB. Chyba wiem w czym problem, może wina leży po stronie złącza USB. U mnie jest USB. Może do starszych Fordów konieczne jest złącze i kabel z COM + Laptop z COM, tak jak w przypadku starszych bmw?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam USB
    Wcześniej miałem elma chyba 320 ale na comie to gadał tylko z MKII bena.


    Gdyby to była wina USB to byś z żadnym autem się nie dogadał.
    Rozejrzyj się jeszcze za jakimś innym MKII w benie i spróbuj się podczepić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Tylko nie krzyczcie na mnie, dopiero się uczę, ten ford jest z 05.1995r., a pierwsza rejestracja 98 (jakiś składak?), więc jeszcze MK1, ale wstyd, nic dziwnego, że nie mogłem połączyć się ELM327 :/ . Miałem już kupować drugi interfejs Dzisiaj wypróbuję ten schemat:

    To jest do Scorpio, ale mondeo też powinno ruszyć.
    Rozumiem, że najpierw należy podłączyć wszystko jak na schemacie, następnie załączyć włącznik "Start Test" i załączyć stacyjkę i powinno wymigiwać kody. Tylko zastanawia mnie w jaki sposób rozwiązali wymiganie cyfry 0, np kod 010 - przerwa (dłóższa), jedno mignięcie i kolejna dłuższa przerwa, czy cyfra zero to może dziesięć mignięć diody?

  15. #14
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez aron20000
    a wcześniej do sprawdzenia przewodów łączących +aku z rozrusznikiem i alternatorem.
    + jak +, warto by też sprawdzic masę - i to dokładnie...
    Dobra, zmiana!

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Rob
    Opis
    Mondeo 2
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Więc sprawdziłem za pomocą LED i schematu z mojego postu powyżej i muszę stwierdzić, że sprawdzanie diodą LED nie działa przy takim podłączeniu, na różne sposoby :
    - Najpierw zworka między 11 i 5 następnie zapłon
    - Najpierw zapłon, a potem zworka między 11 i 5
    Więc jak w Mondeo z 95 roku odczytać kody usterek?

    Już chyba znalazłem na tej stronie forum jak można tego dokonać : http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rticle&sid=207

Podobne wątki

  1. [All] MK 4 - radio Sony // brak połączenia wifi z Iphone 4a
    By lonewolfxxx76 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 06:36
  2. [Duratec]Rozrusznik kręci, silnik nie odpala
    By gongol6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 23:17
  3. [Duratec]Zimy silnik brak mocy do 2000 obr i odgłosy diesla
    By Tauo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 22:18
  4. [MkI] Bingo M brak połączenia z programem
    By dream in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 12:31
  5. [Duratec]Silnik nie odpala
    By aspire10 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów