+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    middy1983
    Gość

    1.8TD Endura GHIA - brak ABS, nie działa Turbo oraz koniec sprzęgła

    To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Prócz pierwszego postu - pierwszy jest także samochód z Turbo.
    Wczoraj nabyłem bardzo tanio (więc mam sporo do roboty) Mondeo z rocznika 1998 z silnikiem 1.8TD Endura.
    Samochód kosztował około 2000zł i w prawdzie - nie był to zakup lecz zamiana za mojego Seicento 1.1
    Jeździ się w prawdzie 1.000.000 razy lepiej. Jest wygodniejszy, szybszy, cichszy. cieplejszy i ... jak bym tak chciał wymieniać różnice między Seicento a Mondeo - zabrakło by pewnie miejsca na serwerze klubu :-)
    Jestem człowieczkiem dość "niekasiastym" więc wszystko będę robił sam.
    W planach jest najem garażu, narzędzia dość konkretne są, sporo chęci i praktyki.
    Niestety - to mój trzeci diesel w życiu i pierwszy z Turbo więc nawet nie wiem jak to powinno działać.
    Mechanik mówi: nie ma turbo! Mówi też: nie ma ABS i sprzęgło się kończy.
    Za nim wynajmę garaż i przystąpię do napraw - chciał bym wszystko sprawdzić od A do Z. Niestety - sam, bo na ASO i warsztaty nie mam kasy. Przed chwilą zaśpiewali za sprawdzenie kompresji 70zł. To i tak zbyt wiele :-)
    Auto przyspiesza normalnie, w chwilę jest 100km/h, silnik odpalił o 4:00 rano przy -7C od ręki na raz już po pierwszym podgrzaniu świec. Wczoraj w nocy przycisnąłem na A1 i w chwile miał 160. Myślę że kompresja jeszcze jest.
    Moje problemy to:
    - podczas hamowania na śniegu - ucieka tył! Auto od razu wieje na bok (zawraca tyłem). Brak ABS??
    (opony zimowe w dobrym stanie) - nie wiem gdzie powinna być kontrolka od ABSu i bezpieczniki
    - sprzęgło bierze pod sam koniec
    - niby nie ma turbo
    - coś gwizda podczas dodawania gazu za akumulatorem pod spodem

    Chciał bym zacząć sprawdzać wszystko od A do Z lecz nie wiem od czego.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Skoro się przyzwoicie rozpędza, to jednak trochę turbo musi być.
    Kiepskie hamowanie na śniegu może mieć związek z zawieszeniem i zbieżnością kół - pisałeś w innym wątku o naprawie zawieszenia.
    Mogąteż być po prostu zużyte hamulce i nierówno biorą - najczęstsza przyczyna.
    Skoro odpala na mrozie to kompresja musi być - bez niej byś mielił.
    Pod akumulatorem jest silniczek wolnych obrotów, za nim jest filtr powietrza. Zobacz czy obudowa nie jest popękana - może dlatego gwizd powietrza.
    Sprzęgło może być już wytarte - to nie nowa fura.
    Jak chcesz sam się bawić, to zaopatrz sięw książkę "sam naprawiam" - przyda się.

  4. #3
    middy1983
    Gość
    Dzięki za info. Jeszcze dziś posprawdzam wszystkie węże i obudowy. Książkę zakupię.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 08-02-2014 o 00:29 Powód: dwuznaczny zwrot

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Jeżeli filtr powietrza caly to swist wydobywa się z polaczenia turbo i intercoolera. Do sprzęgła się przyzwyczaj bo prawie każdy mondek tak ma , jeżeli nie slizga się to jeździć i się cieszyć.

  6. #5
    middy1983
    Gość
    Sprzęgło padło dziś o 13:13 Ciekawe czy na zegarku i sekundnik wskazywał wtedy też 13!! Szkoda że i dziś nie 13sty - tak przy piątku był by git - wszystko na 13! Nie ma sprzęgła, tzn. jest ale jeszcze w sklepie. Właśnie wariuję bo jedni piszą że do 1.8TD MK2 ma być 230mm a inni 238mm.

    Dziś też okazało się że - żaróweczki w zegarach od: czerwony hamulec i STOP nie było, od ABS nie było, jakieś O/D OFF nie ma, jakaś żaróweczka od ikonki żółtego koła jak by w poślizgu - nie ma, tej od SPORTING też nie ma ale myślę że akurat ona była od trybu sportowego w automacie.

    Po zamontowaniu żaróweczek okazało się że świeci STOP, świeci ABS oraz non-stop świecą światła przeciwmgielne z tyłu choć nie świecą w realu (tylko zegary).
    Ostatnio edytowane przez middy1983 ; 07-02-2014 o 22:01

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MK2 hb '98 1.8 TD
    Od
    05 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Kontrolka O/D jest niepotrzebna w twoim egzemplarzu: http://forum.nissanklub.pl/index.php...w-przycisk-od/
    Co do hamulców - najpierw sprawdź poziom płynu hamulcowego. Jeśłi jest za niski, to świeci się kontrolka hamulców. Poza tym, jeśli chodzi o ABS, to najlepiej chyba podpiąć auto pod komputer i sczytać kody. Może być uszkodzony któryś czujnik, może coś z pompą. Jeśłi tył łapie mocniej od przodu, to zaczyna uciekać. Może to być również kwestia tego, że hamulce z przodu są słabsze niż z tyłu.
    Turbinę sprawdzisz zdejmując kolanko 180* po lewej stronie intercoolera. Jeśli w środku jest olej, to znaczy, że jej uszczelnienie jest wątpliwe. Może to miał na myśli mechanik.
    Najtańszy manometr do pomiaru kompresji do diesla(nie może być od benzyny) kupisz za 200zł.
    Świecące przeciwmgłowe: Najlepiej odpiąć kostkę od przełącznika świateł. Wtedy świecenie kontrolki może być spowodowane przez zwarcie w liczniku. Jeśli dobrze pamiętam, to w przełączniku są przewody włączające światło i dodatkowy przewód włączający kontrolkę. A czy PMG się w ogóle włączają?
    Znam się na mechatronice, elektryce, majsterkowaniu, kombinowaniu, elektryce i zakładaniu LPG. Chętnie pomogę, zwłaszcza ludziom z Łodzi

    Dekodowanie VIN (strona używana przez ASO): http://www.etis.ford.com

  8. #7
    middy1983
    Gość
    Za chwilkę wyjmę i rozkręcę włącznik świateł. Jak dla mnie zbyt luźno działa włączanie przeciwmgielnych przy pociąganiu z jednoczesnym przekręcaniem w prawo. Bardzo luźno to chodzi. Myślę że zacznę właśnie od przełącznika bo wydaje mi się że coś nie działa i przeciwmgielne mam włączone non stop bo nie odbijają. Turbo sprawdzę gdy zacznę grzebać pod maską. Na razie info zbieram co i jak.
    Tak kontrolka zapaliła mi się gdy sprzęgło padło. Odpaliłem godzinę temu auto i nie świeci już. Wciskam hamulce - też nie świeci. Podniosę ręczny - zaświeci i po opuszczeniu - gaśnie. Wczoraj gdy sprzęgło padło - świeciła lecz jak by ciemniej. Po podniesieniu ręcznego - świeciła mocniej. Może to ma coś wspólnego z awarią sprzęgła? Czy MKII w TD ma jakąś kontrolkę typu CHECK która świeci się podczas awarii np. silnika???

    Jeśli chodzi o kontrolkę O/D OFF w bardzo starym modelu Opla, był to Opel Commodore 2.5S z 1981roku który miał Turbo - O/D oznaczało w/g ich książki OVER DRIVE - jakiś nadbieg - po włączeniu pow. 130k/h na piątym biegu - zaświecało się właśnie O/D na zielono i obroty silnika spadały o około 600-800. Ojciec często to włączał śmigając na autostradach ale byłem wtedy malusieńki i zbyt wiele nie pamiętam. Zostało mi te O/D w głowie do dziś i pomyślałem że jeśli MKII ma Turbo - kontrolka może od tego...
    Ostatnio edytowane przez middy1983 ; 08-02-2014 o 11:30

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo MK2 1.8 TD , Passat B5 TDI
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Olkusz
    płyn do sprzegła to jest ten sam co do hamulców. Więc najlepiej sprawdz czy go masz. Co do kontrolki CHECK to mondeo go nie ma.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MK2 hb '98 1.8 TD
    Od
    05 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Zwłaszcza w TD, w którym komputer pokładowy jest dla picu

    "OVERDRIVE - Niemal już niestosowana konstrukcja - przełożenie przyspieszające w skrzyni biegów o czterech wewnętrznych przełożeniach. Dzięki przekładni planetarnej umieszczonej na końcu skrzyni można zrealizować dodatkowe przełożenie autostradowe włączane elektromagnetycznie."
    Znam się na mechatronice, elektryce, majsterkowaniu, kombinowaniu, elektryce i zakładaniu LPG. Chętnie pomogę, zwłaszcza ludziom z Łodzi

    Dekodowanie VIN (strona używana przez ASO): http://www.etis.ford.com

  11. #10
    middy1983
    Gość
    Bolek, właśnie było to to. O/D w Commodore i starych Senatorach 3.0
    Płyn mam w zbiorniczku do pełna. Pora szukać czujników od ABS. Mam jeszcze pytanko. Mondzio MKII ma czujniki ABSu na wszystkich czterech kołach, tak? Oraz - ile jest czujników zużycia klocków? Przód i tył? Bo dziwne te klocki z aukcji...

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    ile jest czujników zużycia klocków?
    Od 1 do 4 w zależności od wersji (tył bębny lub tarcze) i rocznika.Jeśli są z tyłu bębny to czujniki są tylko z przodu-czasem jeden po stronie kierowcy,czasem dwa (wtedy z obu stron).Zamiast tylnych czujników są wtedy zworki w wiązce po obu stronach auta pod tylną kanapą.
    Jeśli z tyłu tarcze to wtedy z tyłu są dwa czujniki a z przodu jeden lub dwa w zależności od rocznika.

    ---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    Mondzio MKII ma czujniki ABSu na wszystkich czterech kołach, tak?
    TAK
    Bywały też egzemplarze bez ABS-głównie auta z rynku holenderskiego.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 09-02-2014 o 13:56



  13. #12
    middy1983
    Gość
    Panie Stasiu, przyznam się bez bicia żem jeszcze nawet nie zajrzał z tyłu. Nie zwróciłem uwagi na to czy mam tarcze czy bębny. Jutro zerknę ale coś mi się zdaje że jednak bębny będą.

  14. #13
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    przycisnąłem na A1 i w chwile miał 160.
    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    - niby nie ma turbo
    Jeśli leci 160 i w okolicach 1800-2200 rpm ( zależy od egzemplarza) czujesz "kopa" to turbo jak najbardziej jest a gwizdanie pow 2500 rpm o ile nie jest zbyt głośne jest normalne.Mocne gwizdy w szerokim zakresie obrotów lub dymienie pod maską mogą świadczyć o nieszczelnościach w wydechu (słynna uszczelka między kolektorem wydechowym a rezonatorem (który niektórzy nazywają katalizatorem)).

    ---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez middy1983 Zobacz posta
    Jutro zerknę ale coś mi się zdaje że jednak bębny będą.
    To przyjrzyj się dokładnie jaką średnicę mają bębny bo w Mondkach Mk2 występowały dwa rodzaje-o średnicy wewnętrznej 203 lub 228 mm w związku z czym są różne cylinderki,szczęki,rozpieracze i linki ręcznego.
    Bębny rozróżnisz "na oko"
    http://ford.sklep.pl/product-pol-165...PR-203mm-.html ma ściętą pod kątem 45 stopni albo zaokrągloną górną krawędź
    http://ford.sklep.pl/product-pol-165...ombi-2-0-.html ma w tym miejscu kąt prosty.



  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    z tego co się orientuje to 203 bębny maja hb i sedany a 228 mają kombiaki i skoro masz td to masz zapewne bębny

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cytat Zamieszczone przez ratmed24 Zobacz posta
    203 bębny maja hb i sedany a 228 mają kombiaki
    To nie jest regułą. Mam sedana w benie 94 i td w sedanie 96. Mają inne bębny .
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  17. #16
    middy1983
    Gość
    Za chwilę wezmę liczydło i przespaceruję się pod auto. Wolał bym jednak ujrzeć tarcze :-)

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo MK2 1.8 TD , Passat B5 TDI
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez ratmed24 Zobacz posta
    z tego co się orientuje to 203 bębny maja hb i sedany a 228 mają kombiaki i skoro masz td to masz zapewne bębny
    dziwi mnie to ze piszesz skoro ma "TD" to ma bębny , ja mam TD i mam tarcze z tyłu.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Wydawało mi się, że w MK2 TD tarcze na tyle były standardem.

  20. #19
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez lukkison Zobacz posta
    Wydawało mi się, że w MK2 TD tarcze na tyle były standardem.
    Moje kombi TD 97 ma z tyłu tarcze,byłe Mk2 TD hb córki z 97 miało bębny 203 a żony Mk2 TD hb z grudnia 97 ma bębny 228.
    Za Fordem nie trafisz.



  21. #20
    Kursant
    Imię
    Damian
    Opis
    Mondeo MK2 1.8 TD , Passat B5 TDI
    Od
    14 Mar 2012
    Mieszka w
    Olkusz
    mój brat ma MK2 1998 TD i ma z tyłu bębny ja mam MK2 2000 i tarcze wiec tak jak kolega mowi za fordem nie trafisz.

Podobne wątki

  1. [MkII] Nie działa Klima manual(lampka klimy się nie zapala) oraz nawiew(brak reakcji) MK2
    By bartek0404 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 02:19
  2. [TD MkII] jak zlikwidować ,,dziurę w turbo,, w 1,8 td endura
    By wechu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 13:40
  3. [TD MkI] Wymiana silnika z Td turbo na td endura
    By bartster in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 15:00
  4. [TD MkI] Koniec turbo?
    By kobi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2009, 01:12
  5. Turbo w MKII Endura i regulacja zaworów
    By enrico in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2005, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów