+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Filip
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 TDDI 2001
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Jak go katuje przy zapalaniu to w samym momencie odpalenia dymi ciemnym dymem, ale to chyba normalne i trwa tylko w sekundzie w której auto zapala, później już normalnie dymi białym dymem na początku gdy silnik jest zimny, jak jadę trasę to przestaje. Nie mam żadnych objawów typu falujące obroty itp, zawsze jak już zapali to chodzi równiutko na wolnym biegu nieco poniżej 1000 obrotów i z normalną mocą. Zawsze tankuje do pełna do odbicia pistoletu. Dzisiaj będę jechał trasę około 50km to sprawdzę ten bak. Byłem rano zobaczyć czy auto zapali, przekręciłem kluczyk do pozycji 2 i poczekałem te 45 sekund, po czym kręciłem go kilkanaście sekund - 5 razy - za 4 i 5 razem zaczynał kaszleć, czyli gdzieś po 7 próbach by odpalił - jak zawsze. Nie chciałem go męczyć, zabrałem akumulator do domu na 3-4 godziny i zobaczymy co będzie, może tutaj trzeba szukać winy. Akumulator jest Fordowski Silver Calcium 80Ah 700A, nie wiem gdzie na nim nanieśli datę produkcji. Chyba kupie jeszcze nowy akumulator żeby wykluczyć na 100% tego rodzaju problem. Chociaż gdyby akumulator nie dawał takiego jak trzeba prądu, to chyba powinno być w miarę kręcenia coraz gorzej i w ogóle nie powinien odpalić, chyba że po kilkukrotnym poborze prądu coś się w nim "rusza" - zobaczymy jak spróbuję z rozgrzanym aku. Jakie akumulatory macie w swoich autach i jakie polecacie ? Wielkie dzięki za Waszą dotychczasową pomoc w tym i innych problemach laika

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar Pawel2910
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk3 FL Tdci 130 ps
    Od
    13 Aug 2009
    Mieszka w
    Sokółka
    Dla mnie jak akumulator padł to nawet rozrusznik nie chciał kręcić, a więc akumulator raczej u ciebie nie ma nic do tego bo jak ma siłę kręcić 7 razy i nie słabnie to jest ok. Moim zdanie albo masz złej jakości paliwo w baku albo pompa wtryskowa daje za małe ciśnienie.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    i ja dzisiaj przy -28 w nocy miałem problem, zapalił za trzecim razem, łapało go na chwilę na 500 obr i gasł, więc przytrzymałem za 3 razem na rozruchu dodałem gazu poszedł wstrętny czarny bąk i już działał bez problemu...


    co do pompy to na pewno nie daje za małego ciśnienia skoro później działa tak jak trzeba, filtry wymieniałeś?
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Filip
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 TDDI 2001
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Cytat Zamieszczone przez mjakubczyk
    i ja dzisiaj przy -28 w nocy miałem problem, zapalił za trzecim razem, łapało go na chwilę na 500 obr i gasł, więc przytrzymałem za 3 razem na rozruchu dodałem gazu poszedł wstrętny czarny bąk i już działał bez problemu...
    załapał za 3 razem ale jak długo kręciłeś za każdym razem?

    Jutro kupie akumulator, w sumie i tak chyba należy mu się nowy. Filtr paliwa wymieniałem 15tys kilometrów temu i po zimie planuje zamienić znowu razem z płynami. Wydaje mi się że to nie problem z filtrem, bo co tam może się dziać? Ropa w nim zamarza? Wtedy nie odpaliłby wcale. We wtorek rano sprawdzę jak będzie po wymianie akumulatora. Być może nie jest rozładowany ale nie daje takiego natężenia jak na początku ?

  6. #25
    Cytat Zamieszczone przez motopompa
    Ropa w nim zamarza? Wtedy nie odpaliłby wcale.
    U mnie jak zamarzła przy -20 to auto odpalilo, ale raz reagowało na gaz, raz nie, raz zostawił sobie 2.500 obrotów, i tak dalej.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez motopompa
    załapał za 3 razem ale jak długo kręciłeś za każdym razem
    koło 2 sekund za 1 i 2 razem za 3 5 sekund
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  8. #27
    tniutnia
    Gość
    Witam

    Mam tddi ale w fokusie, odpala mi również za 4-5 kręceniem po 20 sekund.

    W książce jest napisane że od -15 na dworze można kręcić do 30 sek. rozrusznikiem i jak nie odpala to powtarzać.

    Robię tak i odpala.

    Pzdr

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez motopompa
    Wydaje mi się że to nie problem z filtrem, bo co tam może się dziać? Ropa w nim zamarza? Wtedy nie odpaliłby wcale.
    Cytat Zamieszczone przez KW
    U mnie jak zamarzła przy -20 to auto odpalilo, ale raz reagowało na gaz, raz nie, raz zostawił sobie 2.500 obrotów, i tak dalej.
    mi też odpalił trochę z problemem
    po przejechaniu kilku km zgasł
    potem już było dobrze
    tak że też coś się porobiło w filterku lub po drodze do niego
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  10. #29
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    a mój dzisiaj rano po prawie 2 dniowym postoju, przy temperaturze -20 odpalił tak samo, jak na ciepłym po około 1,5 s. I tak moim zdaniem powinien odpalać sprawny TDDI

    Dodano po 2 min.:

    aha, a co do grzania świec, to jak tylko sprężynka zgasła to przekręciłem kluczyk, tak, jak zawsze

  11. #30
    Kursant
    Imię
    Filip
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 TDDI 2001
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Cytat Zamieszczone przez agassii
    a mój dzisiaj rano po prawie 2 dniowym postoju, przy temperaturze -20 odpalił tak samo, jak na ciepłym po około 1,5 s. I tak moim zdaniem powinien odpalać sprawny TDDI

    Dodano po 2 min.:

    aha, a co do grzania świec, to jak tylko sprężynka zgasła to przekręciłem kluczyk, tak, jak zawsze
    kiedy wymieniałeś akumulator, świece, filtry i wszystko o czym mówili w tym temacie ? :P

  12. #31
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    auto kupiłem we wrześniu, świec wogóle nie ruszałem i są chyba dobre, wymieniłem od razu olej i wszystkie filtry no i musiałem kupić też nowy aku bo stary był jeszcze oryginalny forda i już nie dawał rady podczas pierwszych mrozów...teraz mam niemiecki klasy średniej 74 ah i radzi sobie bardzo dobrze

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2,2 TDCI
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Żyrardów
    Cytat Zamieszczone przez daniellomasa
    to już sam nie wiem

    paliwo lejesz na BP
    świece żarowe wymienione
    po nocy ma problemy z odpaleniem
    jak już odpali to potem pomimo mrozu dobrze pali
    zatrzask piszesz że był urwany ale jest zrobiony i to pewne

    nie wiem sam co ci radzić
    mnie jakoś do tego zasilania paliwa cały czas skłania
    ale mogę się mylić
    Proponuję sprawdzić, czy na pewno masz zasilanie świec żarowych. Mam te same objawy i dziś mnie już zeźliło ponieważ wymieniłem świece i efektu nie było chciałem zobaczyć jak długo grzeją świece i okazało się że nie dochodzi do nich prąd znaczy nie grzeją. To przynajmniej wiem, gdzie szukać. Na tą usterkę dziś rano -26 doskonale pomogło 10 minutowe suszenie suszarką listwy ciśnieniowej. Po tych zabiegach palił jak w lato, a teraz szukam co może być przyczyną braku dostawy pradu na świeczki.

  14. #33
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    30 Sep 2009
    Mieszka w
    WLKP
    Ja miałem to samo przy -10 auto odpalilo odrazu ale kiedy bylo juz -22 mondek odpalil po 15 sekundach. Wnerwilem sie i poszukalem przyczyny.Najpierw sprawdzilem ile sekund grzeja swiece,okazalo sie ze na listwie od swiec napiecie utrzymuje sie do ok 30 sekund... no i potem najwazniejsze czy wogole grzeja??!! okazalo sie ze 2 niestety byly walniete,po wymianie swiec wszystko jest juz ok pali tak jak powinien.

  15. #34
    Kursant
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI '09 TREND KOMBI
    Od
    10 Aug 2007
    Mieszka w
    Elbląg
    Witam

    Kolego, mój klekot zachowywał się dokładnie tak samo jak Twój. Po diagnozie ujawniło się wszystko, a mianowicie 4 świeczki to złom. Po wymianie to zupełnie inna jakość odpalania samochodu. Przekręcić, nagrzać, odpalić. Kręcenie po wymianie nie trwa dłużej niż 2 sekundy.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] Co taniej wyjdzie - stać i grzać czy jeździć?
    By Jankes in forum LPG
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 20:17
  2. [MkIII] lewa strona szyby przedniej przestała grzać
    By kolizebo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 21:27
  3. [MkIII] Po odpięciu akumulatora przestał grzać ...
    By dproject in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 23:53
  4. [TD MkI] Jak grzać świece??
    By Adek482 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 21:59
  5. [MkII] świece w td
    By daren4 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów