+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa

    Płyn do wspomagania - Dextron II czy Dextron III?

    Witam,

    mam mondka MKIII z końcówki 2005 i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi [a muszę na już zmienić płyn] jakim płynem wspomagania powinien być zalany?
    - ATF 220 Dextron II
    czy
    -ATF 320 Dextron III
    ?
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Do Mk3 należy stosować ATF 320 choć przypuszczam że wlanie ATF 220 też by mu nie zaszkodziło skoro jest zalecany do wspomagania Mk1/Mk2 a technologia nie poszła aż tak mocno do przodu aby miało to jakieś znaczenie.



  4. #3
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Polecam Dextron III od Valvoline

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Ja zalałem ATF 220. Meches polecił taki do "używanych" układów hydraulicznych. ATF 320 jest rzadszy i mogą powstać ew. wycieki czy niedomagania układu.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  6. #5
    Kursant
    Opis
    MK III 1,8 HTB 125KM 2001r.
    Od
    10 Dec 2011
    Mieszka w
    Katowice / Olkusz / Kraków
    Ja również polecam Dextron III od Valvoline - sam mam taki zalany od momentu kupna Mondka ;-)

  7. #6
    Zielony listek Awatar Majsterbombka
    Imię
    Tomek
    Model
    Vectra
    Silnik
    Z19DTH
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Ja mam układ zalany Dextronem II, nie zauwazyłem zadnych nieprawidłowosci
    Ostatnio edytowane przez Majsterbombka ; 02-04-2012 o 20:31

    Mondeo Mk3 TDDi ... Sprzedany


  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa
    Czyli widze że nie ma znaczenia czy Dextron II czy Dextron III, MKIII spoko łyka obydwa i nic się nie dzieje:-).
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    A ja już jestem z tego wszystkiego głupi:/

    Jako nowy posiadacz Mondziaka, sprawdzam wszystkie płyny i... mam niecały 1 cm poniżej stanu olej od wspomagania. Z tego co wyczytałem na forum olej ma być w każdym razie czerwony.... U mnie zbiorniczek jest lekko podbarwiony zielono/niebiesko a sam olej jest(był) jakby bezbarwny ale zasyfiony na szaro/czarno(wygląda zupełnie inaczej na skórze niż olej silnikowy). Kierownica chodzi w miarę lekko, bez żadnych przeskoków itp. Układ nie hałasuje, nie wiesza się - nie ma żadnych objawów.

    Macie pojęcie jakiego oleju dolać?! Na wymianę i dłuższą wycieczkę do mechaniola chwilowo mnie nie stać.

    Bardziej obrazowo:
    http://i41.tinypic.com/2vhvtea.jpg
    http://i42.tinypic.com/w2uc4.jpg
    http://i44.tinypic.com/2z5oozo.jpg
    Ostatnio edytowane przez kamyk ; 23-04-2012 o 15:02

  10. #9
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    najlepiej jakbyś wyciągnął trochę do przezroczystego naczynia bo z fotek wiele nie wynika, jeśli jest zielony to prawdopodobnie ktoś wlał LHM stosowany w hydraulice starszych cytryn, jeśli jakis inny niż czerwony to nie wiem

    ale bym na tym nie jeździł

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    W MkI mam płyn zalany czymś zielonym i to chyba od nowości, ale ten olej cały czas wygląda jak nowy po tylu latach.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 tdci 130
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Ostatnio edytowane przez kamyk ; 28-04-2012 o 12:42

  13. #12
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    ooo jaa

    wymiana, wymiana i jeszcze raz wymiana mój nie był tak czarny mimo że ładnych parę lat siedział w aucie

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    A tak właściwie podpowiedzcie mi gdzie jest napisane że płyn należy wymieniać.
    W planie obsługi nie ma o tym wzmianki.
    W TIS jest o wymianie i płukaniu układu ale gdy zachodzi taka potrzeba - jakaś awaria układu,wymiana elementów itp.ale nie ma słowa o jakimś okresie tych czynności.

    W/g mnie jeżeli układ działa prawidłowo - brak przecieków,szarnięć,niepokojących odgłosów pracy - a jedynie poziom oleju jest nieco niższy - nie ma co się przejmować kolorem (ten się zmienia wraz z czasem użytkowania - współpracujące części się zużywają i brudzą olej) a jedynie uzupełnić i wsio.

    Czym?

    Płynem do wspomagania układów kierowniczych - nazwa handlowa czy producent dowolny w/g własnego uznania.
    Może być również olej do skrzyń automatycznych - wystarczy przeczytać na opakowaniu danego produktu o zakresie zastosowania.

    Dextron (nazwa handlowa GM) jest olejem uniwersalnym i może być stosowany w obydwu mechanizmach.

    A oprócz forum MKP mamy jeszcze Google,strony producentów,sklepy internetowe.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Płynem do wspomagania układów kierowniczych - nazwa handlowa czy producent dowolny w/g własnego uznania.
    Może być również olej do skrzyń automatycznych - wystarczy przeczytać na opakowaniu danego produktu o zakresie zastosowania.

    Dextron (nazwa handlowa GM) jest olejem uniwersalnym i może być stosowany w obydwu mechanizmach.
    Trochę się wtrącę Czarek masz rację, ale jeśli ktoś chce wlać płyn zgodny ze specyfikacją (dla swojego auta) to nie jest już tak kolorowo, bo z tego co pamiętam (pisałem kiedyś w wątku o płynach) miałby to być Dextron II (bo III podpada pod syntetyk)

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez chasm Zobacz posta
    Trochę się wtrącę Czarek masz rację, ale jeśli ktoś chce wlać płyn zgodny ze specyfikacją (dla swojego auta) to nie jest już tak kolorowo, bo z tego co pamiętam (pisałem kiedyś w wątku o płynach) miałby to być Dextron II (bo III podpada pod syntetyk)
    Wszystko się zgadza ale - do starszego auta zawsze można zastosować płyny eksploatacyjne nowszej generacji (nigdy odwrotnie).

    Tak naprawdę nie wiem jaki miał być w MkI czy II i jaki ma być w MkIV (chociaż wyczytałem że licencja na DIII wygasła w 2006r (cokolwiek to oznacza) - więc chyba DIV ??)
    Więc skoro nie wiem jaki ma być - polecam to co jest wyższej specyfikacji - do MkIII - DIII.
    Spokojnie można go zastosować również do wcześniejszych a jak ktoś chce - Dextron IV też nie zaszkodzi.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Obawiam się tylko, że nowsze Dextron'y mogą nie być odpowiednie do starszych aut ... Może to jest podobnie jak z płynem hamulcowym? nie można zalać DOT5 do starszych, gdzie był DOT3 czy popularny DOT4 bo on ma bardziej agresywne składniki (baza silikonowa). Można natomiast DOT5.1 (taka dygresja).

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez chasm Zobacz posta
    Obawiam się tylko, że nowsze Dextron'y mogą nie być odpowiednie do starszych aut ... Może to jest podobnie jak z płynem hamulcowym? nie można zalać DOT5 do starszych, gdzie był DOT3 czy popularny DOT4 bo on ma bardziej agresywne składniki (baza silikonowa). Można natomiast DOT5.1 (taka dygresja).
    Twoje obawy są niepotrzebne - oleje przekładniowe czy silnikowe zarówno mineralne czy syntetyczne są ze sobą mieszalne (baza syntetyczna powstaje też z ropy).

    Co do DOT-5 to zgoda ale.....

    Nie jest mieszalny ze starszymi ale po dokładnym płukaniu układu hydraulicznego można go bez obawy stosować.....tylko po co?
    DOT-5 to płyn na naprawdę ekstremalne warunki użytkowania i do bardzo szybkich bolidów (z motocyklami włącznie)

    BTW.
    A dużo starsze auta?....chociażby nasze - Syrenka,Warszawa....w nich był DA-1 i chociaż nadal jest w handlu wielu stosuje R-3(4) czy też DOT i jest OK.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Kursant
    Opis
    mk3 2004 TDCi Ghia 130KM
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Czy można zastosować taki płyn?
    http://www.castrolprofessional.pl/in...f-multivehicle
    kupiłem i chyba powinien być przynajmniej taki
    http://autokosmetyki-24.pl/pl/olej-c...l-castrol.html
    nie doczytałem w sklepie i kupiłem ten pierwszy ;/ może przynajmniej posłużyć do przepłukania wspomagania? a potem zalać (zamówiony już oryginał)

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez joeblack_23 Zobacz posta
    Czy można zastosować taki płyn?
    Tak sobie myślę i prawie na 100% jestem pewien że technologia produkcji obydwóch jest ta sama a proces konfekcjonowania - rozlewamy jeden rodzaj - zmiana etykiety i lejemy drugi.
    Jednak aby nikt mi nie zarzucił że zaproponowałem zastosować a wspomaganie poszło się... - spróbuj wymienić go w sklepie.

    Chociaż gdybym coś takiego miał za free - lałbym bez wahania.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkII] Płyn do wspomagania DEXTRON II
    By fala in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 17:14
  2. [MkII] 2,5 V6 Ile oleju do automatu? Napewno Dextron II?
    By mario_gdynia in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:39
  3. [TDCi MKIII] Płyn do wspomagania
    By JARASS in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 08:36
  4. [Mk3] płyn chłodzący,płyn wspomagania,płyn hamulcowy
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 19:16
  5. [MkI] płyn do wspomagania
    By reksio in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2006, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów