+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [TD MkI]Jak grzać świece??

    Witam wszystkich, mam takie może głupie pytanie ale wolę się dowiedzieć jak lepiej jest odpalać: czy podgrzewać 2 razy świece i wtedy kręcić czy raz podgrzać, pokręcić i wtedy 2 raz podgrzać i wtedy odpali, bo u mnie jest tak że jak 2 razy podgrzeję to przy tych mrozach do -7 stopni odpali od strzała a jak raz to pokręcić trzeba chwile i i tak 2 raz grzać i wtedy normalnie. A przy większych mrozach to wiadomo że 2 razy grzeje i i tak trzeba go kręcić chwilę dobrą
    Proszę zmienić avatar do rozmiaru dopuszczalnego na forum

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Niedalej jak w piatek na wykreconych swieczkach sprawdzalem jak sie nagrzewaja swiece na przekazniku i powiem Ci tak do zgasniecia kontrolki to rozgrzala sie ok 1/4 wielkosci trzpienia czekajac dalej to pykniecia przekaznika nagrzała sie 1/2 i dalej cofnolem szybko kluczyk i jeszcze raz zgasła dioda to swiecilo 3/4 jak pyknoł przekaznik swieciła sie cała swieca.Swiece sa firmy FEBI 10v.Pewnie zaraz wielu z was sie odezwie ze swiece gowniane dlatego tak ale ja uwazam ze na zimne i mrozne dni to czas grzania swiec jest za krotki powinny conajmniej ok 15 do 20 sek sie grzac

  4. #3
    No ja akurat za każdym grzeaniem świec trzymam jeszcze po zgaśnięciu kontkrolki aż policzę normalnym tempem do 8 (jak do 10 to przekaźnik pyknie) i i tam dwa razy trzba grzać ale nie wwiem czy właśnie lepiej je pogrzewać te 2 razy czy lepiej raz, dać mu przerzucić go rozrusznikiem kilka razy i jeszcze raz grzać, bo wtedy odpala właśnie tak samo jakbym grzał go 2 razy bez kręcenia

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Niewiem ja tam nie praktykuje zadnego krecenia na dwa razy jak jest w miare temperatura znaczy do -5 maksymalnie to pale na jedno grzanie powyzej tych temperatur nie mecze go niedogrzanymi komorami i grzeje na dwa razy niepelne ten drugi raz odpalam juz po zgasnieciu kontrolki nie czekam na przekaznik

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marcin
    Opis
    2000 MkII td Kombi Ghia
    Od
    09 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    ja zauważyłem, że mój turbodramat najlepiej pali w mrozy (duże) gdy podgrzeję świeczki dwa razy. Raz poczekam chwile po zgaśnięciu kontrolki, szybko drugie grzanie świec i zaraz po zgaśnięciu kontrolki włączam rozrusznik. Czasem, ale zupełnie wyjątkowo trzy razy grzeję świece.
    Na luzie trzeba żyć, nie jeździć.

  7. #6
    ToshibaQwerty
    Gość
    Ja mam tak samo jak kolega wyżej, że do - 10 to na raz odpale ale przy - 20 to nawet grzanie świec mi nie pomaga... i musze troche pokrecic . I wnioskuje rowniez po waszych postach jak i rowniez z przypadku mojej matki ktora ma passata b4, że muszę wymienić świece bo cały czas nawet jak pojezdze i zgasze to tyle samo czasu gasnie mi sprezynka ;/

  8. #7
    Ok dzięki koledzy to będę go grzał 2 razy i finito ;P

Podobne wątki

  1. [MkIII] Co taniej wyjdzie - stać i grzać czy jeździć?
    By Jankes in forum LPG
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 20:17
  2. [MkIII] lewa strona szyby przedniej przestała grzać
    By kolizebo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 21:27
  3. [MkIII] Po odpięciu akumulatora przestał grzać ...
    By dproject in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 23:53
  4. [TDDi MKIII] Jak grzać świece?
    By motopompa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 21:00
  5. [MkII] świece w td
    By daren4 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów