+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk

    Montaż ogrzewania przedniej szyby

    Wczoraj byłem na szrocie w Dzierżoniowie. Niewiele tam zostało z Mondeo które mieli, ale gość wyciągnął z bagażnika Opla tę atrape z wylotami powietrza, zegarem itp. Ważne że z całymi, tzn niewyłamanymi kratkami nawiewowymi. Kratki chodzą jak nowe żadnych luzów
    Po chwilowej euforii i przybyciu do domu uwagę moją zwrócił włącznik ogrzewania przedniej szyby, a ponieważ mam zamiar wymieniać szybkę na wiosnę to w mojej głowie zrodziła się grzeszna myśl ...
    Rzut okiem na schemat i wiem już że potrzebuję przekażnika czasowego, podstawek pod przekaźnik i bezpiecznik, wtyczki do włącznika i trochę kabli i złączek. Ale na schemacie jest jeszcze urządzenie sterujące PCM. Co to jest i gdzie się powinno znajdować?

    Przy okzaji: Zegar który był w tym panelu różni się od mojego diodą po prawej stronie. Po co ta dioda?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    Mdo MKII/MkIII
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    W-wa

    Re: Montaż ogrzewania przedniej szyby

    Cytat Zamieszczone przez jack
    Przy okzaji: Zegar który był w tym panelu różni się od mojego diodą po prawej stronie. Po co ta dioda?
    Dioda od immobilisera Kolego.
    Cytat Zamieszczone przez jack
    Ale na schemacie jest jeszcze urządzenie sterujące PCM. Co to jest i gdzie się powinno znajdować?
    Pytaj Oktana - on ostatnio zajmował się przednią grzaną szybą. Być może coś pomoże.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Dioda od immobilaisera mam osobno w module obok, a ta jest zinegrowana z zegarem, ale moze jest i taka wersja ...

    Na priva wolę pytać w ostateczności, bo przecież po to jest forum aby inni mogli śledzić dyskusję, a może ktoś kiedyś użyje funkcji szukaj i też mu się przyda, a więc zawołam głośno publicznie: OKTAN, OKTAN, OKTAN

    Czy PCM to nie jest czasem komputer, bo na wielu schematach sie przewija?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    A ja zapytam przy okazji czy w twojej starej atrapie nie ma przypadkiem tej ramki do check panela?.Szukam tego od jakiegoś czasu i nie mogę coś trafić.Jeżeli przypadkiem jest a nie będziesz jej używał to poproszę o kontakt na GG.
    Pozdrawiam.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Niestety nie wiem co to jest check panel i jak wygląda ramka do niego więc chyba nie mam.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jack
    Niestety nie wiem co to jest check panel i jak wygląda ramka do niego więc chyba nie mam.
    Niektóre wersje miały po prawej stronie od licznika taki zestaw dodatkowych kontrolek plus obrazek samochodu.Inne wersje mają w tym miejscu maleńki schowek(szufladkę czy jak to tam nazwać).Ja właśnie szukam ramki wykończeniowej do tego zestawu kontrolek dodatkowych którą można wstawić po wydłubaniu schowka.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Ja mam ten schowek, ten co kupiłem też ma taki schowek, Życzę owocnych poszukiwań, może coś znajdziesz.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    Mdo MKII/MkIII
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez jack
    Niestety nie wiem co to jest check panel i jak wygląda ramka do niego więc chyba nie mam.
    Oto check panel w MkI:

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z szybą jest tak. Potrzebujesz:
    1. Szyby
    2. Wiązki przy podszybiu (tej do której szybę podłączasz)
    3. Wiązki pomiędzy skrzynką bezpieczników a podszybiem z odpowiednimi gniazdami
    4. Przekaźnika/wyłacznika czasowego + dwóch bezpieczników
    5. Wyłącznika wewnętrznego
    Wszystko składasz i już
    tylko strasznie ciężko kupić te wiązki bo są zintegrowane z główną wiązką idącą od skrzynki bezpieczników w komorze silnika do kabiny. Jak nie będziesz montował to chętnie odkupię wyłącznik

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    A co z tym PCM? Dzisiaj zadzwonię do gośćia z pytaniem o przekaźnik, wiązki może elektryk dorobi? Jeżeli się rozmyślę to masz umnie ten wyłącznik darmowo. Ale to może potrwać ... parę tygodni nawet ...

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jack
    A co z tym PCM? Dzisiaj zadzwonię do gośćia z pytaniem o przekaźnik, wiązki może elektryk dorobi? Jeżeli się rozmyślę to masz umnie ten wyłącznik darmowo. Ale to może potrwać ... parę tygodni nawet ...
    Z tego co pamiętam, to PCM bezpośrednio nie steruje grzaniem szyby. A co do wiązek - jasne że można dorabiać. Jak się rozyślisz - zawsze do usług.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez vmze
    Z tego co pamiętam, to PCM bezpośrednio nie steruje grzaniem szyby.
    Ale na schemacie przekaźnik czasowy ma połączenie z PCM.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    VMZE, a może chcesz włącznik ogrzewania szyby tylnej. Jest przecież taki sam, tylko piktogram nieco inny, ale zawsze można przemalować :metal

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Powertrain Control Module czyli tak zwany popularnie komputer czyli coś co steruje wszystkim czym się da ...... Znajduje się w komorze silnika po stronie pasażera między "kielichem" amotryzatora a ścianą grodziową. Może nie steruje bezpośrednio grzaniem szyby, ale musi wiedzieć, że jest włączone i pewnie stąd połączenie z przkaźnikiem.
    Pozdrawiam !

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    W MK1 PCM jest raczej w kabinie nad stopami pasażera.

    Pytanie za sto punktów: czy ma on złącze do tego przekaźnika, czy musi być inny komp i lepiej go pominąć przy podłączaniu. Jeżeli ma to czy złącze jest tak oznaczone jak na schemacie? Pytałem dzisiaj jedynego dobrego elektromechanika w okolicy, ale on nie zna tego sprzętu. Mówił że może mi podłączyć ale czy się da do kompa to nie wie.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez jack
    W MK1 PCM jest raczej w kabinie nad stopami pasażera.
    Kurde patrzyłem w TIS na schemat Mondasa 95/96 .. tam jest w komorze silnika....

    Co do kompa to chyba trzeba by w jakim "Mokrymkocie" sprawdzić czy było rozróżnienie PCM'ów w zależności od grzania przedniej szyby ...

    Po chwili ...
    Teraz nic nie rozumiem .... oglądam schemat grzania przedniej szyby z Mondeo '94 i tam nie ma nic o PCM, jest na schemiacie Mk II ....

    Ja już głupi jestem ....
    Pozdrawiam !

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Sorry, to może ja namieszałem. Sprawdzałem w książce Etzolda i nie było tam napisane do jakiego wózka ten schemat. Możesz dać linka do tego schematu lub podesłać na maila usuńto.jrm(at)wytnijto.op.pl?
    Ciekawe jaki ten przekaźnik w takim razie jest, mają na tym szrocie jeszcze skrzynkę tę co jest koło akumulatora i chciałem go wyciąć.

    Jeżeli chodzi o kompa to jak uszczelniałem kabinę po deszczu to pytałem na forum co to za aluminiowa skrzynka nad stopami pasażera i mnie koledzy uświadomili że to komp. W komorze silnika nic takiego nie przyuważyłem.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    to o czym myślisz to jest komp - zaczyna się w komorze silnika, właśnie za kielichem a na ścianie grodziowej ( u mnie przysłonięty jest jakąś profilowaną blachą i obiciem filcowym) a kończy w kabinie przy nogach pasażera -, innego raczej nie ma
    w poszukiwaniu ...

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium Kombi 2008
    Od
    06 Sep 2005
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Dzieki za schemat. PCMa nie ma to fakt, ale może ktoś powiedzieć co to jest Air adder solenoid i Shorting bar connector. Przewijają się na schemacie. To pierwszy to chyba zawór alektromagnetyczny podawania powietrza? Jakiego powietrza?

  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez vmze
    Cytat Zamieszczone przez jack
    A co z tym PCM? Dzisiaj zadzwonię do gośćia z pytaniem o przekaźnik, wiązki może elektryk dorobi? Jeżeli się rozmyślę to masz umnie ten wyłącznik darmowo. Ale to może potrwać ... parę tygodni nawet ...
    Z tego co pamiętam, to PCM bezpośrednio nie steruje grzaniem szyby. A co do wiązek - jasne że można dorabiać. Jak się rozyślisz - zawsze do usług.
    Źle pamiętam - jest sterowanie przekaźnikiem. W związku z tym pytanie. Co PCM robi z grzaniem przedniej szyby?

Podobne wątki

  1. [MK3]Dodanie ogrzewania przedniej szyby.
    By evil44 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 04:37
  2. [MkIII] Brak ogrzewania szyby przedniej
    By bohun in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 18:13
  3. [MkI] przełącznik ogrzewania przedniej szyby
    By Lnyga in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 17:26
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-05-2005, 02:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów