+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1

    [TD I/II] Wymiana membran boostera - ważne

    Panowie, otrzymałem dzisiaj informacje z pewnej ręki na temat problemu dotyczącego membran boostera i jako że wiele osób wymienia ten element, postanowiłem założyć temat. Być może moderatorzy zdecydują się podkleić to do jednego z podwieszonych tematów dot. zakupu membran.

    Nigdzie nie spotkałem się z informacją na temat różnych rodzajów membran. Na allegro są dostępne zestawy naprawcze (membrany plus element je łączący) jak i same membrany z uszczelniaczami do własnego montażu. Nie jest tam jednak nic napisane na temat przeznaczenia tychże.

    Nie wiem czy pamiętacie, niedawno wymieniałem membrany i opisywałem na forum że w porównaniu do starych membran, te nowe są, jak mi się wydawało, słabej jakości. BŁĄD! Istnieją dwa rodzaje membran! Membrany grube, sztywne, z wyraźnymi przetłoczeniami to membrany do silników 1.8TD w wersji 88KM czyli z Mondeo pierwszej generacji, cienkie, delikatne, grubości kartki papieru, z ledwo widocznymi przetłoczeniami to membrany do nowszego silnika, 1.8TD 90KM czyli z MDO drugiej generacji.

    Membrany maja prawo działać, ale nie muszą. Mogą nastąpić problemy z dawkowaniem paliwa i ich konfiguracją. Z tego samego powodu u mnie pojawiła się nieszczelność. Warto o tym pamiętać.

    W chwili obcnej wiem, że dostępne membrany na allegro firmy STAR to membrany do wersji drugiej, cienkie. Membrany do wersji pierwsze, grube z przetłoczeniami, w chwili obecnej dostępne są, wg mojej wiedzy, jedynie w Paul.tuchola. Koszt 35zł + 24zł przesyłka.

    Mam nadzieję że uchroni to was przed dodatkową robotą i wyrzuconymi pieniędzmi w błoto.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Dużej grubej membrany nie założysz do bostera z cienkimi

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK II 1,8 TD
    Od
    10 Mar 2009
    Mieszka w
    bielawa
    witam widze ze tamat memban powraca ja kupiłem poierwsze cienkie jak papier wytrzymały niecałe 10 tyś drugie tez takie są i tez pewnie długo nie wytrzymają. a oryginalne były grubsze, i napewnio nikt ich w polsce nie wyminiał. tak ze chyba jesteśmy skazani na te dziadostwo co włosi nam sprzedaja, ale to nie tylko nasz problem na forach volvo i renówki też sie męcza z tymi membranami. widocznie tak musi być.

    pozdrawiam.

  5. #4
    Nie musi. Tzn jeśli masz silnik 90KM (mk II) to masz mieć cienkie, te w wersji 88KM (mk I) są mocno inne i moje wytrzymały dwa lata, i nie widać żadnych dziur na nich (ale coś puszczało, może po prostu już se starości, bo potrafił zostać na obrotach/lekko je podnieść).

  6. #5
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    Cytat Zamieszczone przez kochman
    witam widze ze tamat memban powraca ja kupiłem poierwsze cienkie jak papier wytrzymały niecałe 10 tyś drugie tez takie są i tez pewnie długo nie wytrzymają. a oryginalne były grubsze, i napewnio nikt ich w polsce nie wyminiał. tak ze chyba jesteśmy skazani na te dziadostwo co włosi nam sprzedaja, ale to nie tylko nasz problem na forach volvo i renówki też sie męcza z tymi membranami. widocznie tak musi być.

    pozdrawiam.
    wyżej jest napisane co jest halo z membranami więc chyba nie przeczytałeś

    dobre info, ale mam nadzieję, że jak 340 kkm wytrzymały to dojadą do końca

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    witam. miałem problem z bosterem ciekło paliwko przez małą membrankę była zwyczajnie jakby przetarta, pod światło miała malenkie przetarcia jak sitko. i paliwo było w węzyku co do turbinki idzie, teraz paliwka tam niema ale pytanie tyczy sie tego ile spręzynek ma być w bosterze 1 gruba i tylko ona czy 1 gruba i 2 cieniutka do pozycjonowania ruchomego trzpienia? ile mieliście w swoim bosterze sprężynek? 2 czy 1?

    Dodano po 2 min.:

    na moje oko powinny być 2-membranka wieksza jest cieniutka jak i ta mniejsza ale nie da rady zebrać sie tam tyle ciśnienia by wyprzeć membrankę ktorą uciska spręzyna reg ta gruba bo ją rozerwie, dlatego sądzę że są dwie gruba i nieco cieńsza

  8. #7
    U mnie jedna jest.

  9. #8
    U mnie jest 1 srężyna. Co do grubości membran nie zwróciłem uwagi na to i to był główny problem u mnie. Jak zakładałem cienkie to przez śrubę regulacyjną ciekło mi paliwo, jak założyłem grube to mam w końcu spokój.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    16 Aug 2009
    Mieszka w
    Lwówek Śląski
    witam a ja uważam, że kolega KW ma racje ja właśne wymieniam w pokoju to cholerstwo z tym Ze robie to ponieważ raz na bardzo krutki czas wszedł mi w obroty mimo że membrany były całe ale spod boostera kapała mi ropka to kupiłem również uszczelniacze co do samych membran to fakt są cienke jak papier ale za to tak mocne że zastanawiam se z czego to jest zrobione skoro biore starą membrane w oba szczypce i nie idzie tego porwać mówie poważnie. faktem jest różnica między starą a nową stara robi się sztywna i pofałdowana problemem często jest to że nie zawsze wraca na swoją prawdłową pozycje i dlatego puszcza paliwo taka jest moja teoria bo do końca nie wiadono jak to działa pozdrowionka

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar mondziakmk118td
    Imię
    Dawid
    Opis
    MONDEO mk1 KOMBI 94' 2.0PB+LPG BRC
    Od
    16 Jun 2010
    Mieszka w
    BARCICE/KNS
    Witam ja wroce do tematu ma ktos porade ze zdjeciami jak to zmienic mam ksiazke sam naprawiam ale tam nic niema
    wiec prosze o pomoc auto mam z 1995 silnik 1.8td chyba 88km

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar art110377
    Opis
    Grand Scenic '04, 1.9dci, 120PS.
    Od
    07 Feb 2006
    Mieszka w
    Morąg - West Mazury Republic


    Let's go horses on the beton...

  13. #12
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    Artur, dwa końcowe zdjęcia nie hulają, jak masz gdzieś je to podeślij proszę do admina.

    Ogólnie: welcome back

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar mondziakmk118td
    Imię
    Dawid
    Opis
    MONDEO mk1 KOMBI 94' 2.0PB+LPG BRC
    Od
    16 Jun 2010
    Mieszka w
    BARCICE/KNS
    Wielkie dzięki może sobie poradze a jak dobrać membrany??wiem że są cienkie i grube jakie do mojego autka mk1(95rok miesiąca nieznam)

    Dodano po 2 min.:

    A jeszcze jedno który to booster na 1 zdjęciu??do u góry czy na dole??

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar mondziakmk118td
    Imię
    Dawid
    Opis
    MONDEO mk1 KOMBI 94' 2.0PB+LPG BRC
    Od
    16 Jun 2010
    Mieszka w
    BARCICE/KNS
    Witam to znowu ja na boosterze mam taki plastikowy dziobek i blaszany pierścień ja go zdemontowac??

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    05 Dec 2009
    Mieszka w
    Chorzow
    Cytat Zamieszczone przez mondziakmk118td
    Witam to znowu ja na boosterze mam taki plastikowy dziobek i blaszany pierścień ja go zdemontowac??

    Odswieze temat na boosterze tez kiedys chyba mialem ten plastik ale juz go niemam musial gdzies poleciec sobie i teraz pytanie Ma ktos z kolegow pomysl skad taki plastik wygrzebac dopasowac !!!!

  17. #16
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Przy jakim przebiegu wymienialiście membrany w bosterze ? U mnie jest 155 tys i zastanawiam się czy już pora do nich zajrzeć.

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar mirpo
    Imię
    Mirek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    1.8 TD ---> 2.0 TDCI
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Pruszków / Lądek Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez kobra77
    Ma ktos z kolegow pomysl skad taki plastik wygrzebac dopasowac

    A po co Ci on? Ten plastik nie jest do niczego potrzebny... Ale jeśli chcesz to raczej kwestia dopasowania czegoś co będzie podobne rozmiarem. Generalnie jest problem z zakupem samego boostera, nie mówiąc już o samym plastiku na śrubę....


    Cytat Zamieszczone przez wojmax
    Przy jakim przebiegu wymienialiście membrany w bosterze ?
    Zależy czy z przyspieszeniem jest problem czy nie, albo czy Ci nagle wchodzi na wysokie obroty.... Jeśli rozpędza się do 180 km/h to powinno być OK.

  19. #18
    Czytam o tym boosterze i nadal nie jestem pewny czy w moim samochodzie ford mondeo mkI 1.8td 88koni to chodzi wlasnie o ten boster. prosze mnie posluchac i odpowiedziec na moje pytanie. moj samochod zaczal sie przycinac jade jest spadek mocy i za chwile przybytek jej. oraz spalanie jest wieksze. i to przycinanie jest straszne i przeszkadza. nie wiem dokladnie ten booster to na dole jest patrzac na zdjecia kolegi z linku na gorze?? czy ktos moze mi pomoc?Co moglo u mnie sie przydarzyc?

  20. #19
    Może być booster, nie musi. Wyjęcie boostera i jego sprawdzenie to max 30min roboty. Membrany koszt niewielki. Wyjmij, wymień - jeśli to nie booster, to tak czy siak warto wymienić, bo nie teraz, to za miesiąc albo cztery będziesz miał je do wymiany.

  21. #20
    Bylem u mechanika na umowiona wizyte sprawdzenia wtryskow(wtryski sprawne). I on wyjal przewod od kolektora sacego powiedzial ze jest ok. Mowilem mu o tym boosterze to mowi ze nie to. Kazal mi wymienic filtr paliwa. Faktem jest ze ida pecherze powietrza od filtra do silnika. kupilem filtr bosch i jak go wymienie to napisze jakie skutki sa tego.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Uszkodzona pompa? Po wymianie membran boostera kapie paliwo
    By abraham2ooo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 16:13
  2. [TD MkI] Wątpliwości w identyfikacji membran boostera POMOCY
    By MateuszCHUDY in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 16:10
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 00:49
  4. [TD MkII] wymiana membran w boosterze i problem z odpaleniem.
    By GrekuPL in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 20:40
  5. [MkI] Wymiana membran w parowniku
    By Pietrow in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 00:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów