+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 10 z 10

[TD MkI]Ciko wchodzce biegi / odpalanie tylko przy wduszo

Cze Wszystkim,

Poniej opisz problem - prosibym o wszelkie moliwe wsparcie informacyjne.

Posiadam Ford Mondeo MK1 z 1994 roku 1.8 TD - przebieg tego auta to 299436 km.

Samochd posiada nastepujce usterki silnika:
    A) Skaczce obroty: gdy silnik by zimny, by w porzdku. Gdy tylko si rozgrza nastpowao szalestwo - w trakcie dojedzania do skrzyowa przy wduszanym sprzgle obroty wzrastay do 3 tys. samoczynnie. W sytuacji zatrzymania pojazdu obroty rownie wzrastay, bd zatrzymyway si na wartoci 1.5 lub 2.0 tys. obrotw.

B) Odpalanie - wycznie przy wduszonym gazie do oporu (silnik zimny). Bez wduszenia gazu nie odpali choby nie wiem co.... Gdy si gaz wdusi odnosi si wraenie jakby odpalenie nastpio "ledwo co". W przypadku ciepego silnika wystarczy przekrcenie kluczyka.

C) Wysokie spalanie - 7,5 - 8 litrw na 100 km/h na trasie przy jedzie 90 km/h - 100 km/h (ekonomicznie)

Oddaem samochd do "Diesel-Serwis" w pnocnej Wielkopolsce.

Po odebraniu pojazdu i uiszczeniu opaty (400 z) mylaem, e usterki zostay wyeliminowane. Niestety tak nie jest. Chc te powiedzie, e robili mj samochd dwa tygodnie, kadego dnia mwic, e "jutro ju bdzie".

Obecnie:

A) Odpalanie: nadal bez wduszonego gazu nie odpali zimny.
    B) Sprzgo/Skrzynia biegw: od poczynionej naprawy nie wchodz mi pynnie biegi, czasem potrafi nie wejc - szczeglnie wsteczny, jedynka i dwjka. Jest tak, e musz podjc ze 3 prby gdy "skrzynia si zatnie", chodzi ciko.

Przy okazji nie oddano mi pilota (by na oddzielnim "frdzlu" ni kluczyk) oraz zepsuto funkcj regulowania "gra" - "d" fotelu kierowcy. Guzik jest zablokowany.

Prosz o rad.

Czy tego typu usterki s niemoliwe do wyeliminowania, trudne. Czy Serwis ma sabych mechanikw ? Czy moliwe, e rozbierajc silnik (by wyjty) i skadajc go uszkodzili sprzgo/skrzyni biegw ?

Dodam, e samochd odebraem wczoraj - dzi rano odkryem, e nie naprawiono odpalania. Rwnie manewrujc po miecie odczuem problemy z biegami.

Pozdrawiam.

Dziki za rady...

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Niedzielny kierowca Awatar peeeteeer
    Imi
    Piotrek
    Model
    Alfa 146
    Silnik
    1,9JTD
    Od
    06 May 2009
    Mieszka w
    widnica/Wrocaw
    Pojed do nich okrzycz z gry na d i niech robi co zepsuli... Postrasz policj, kolegami i czym tam jeszcze mona...
    Dostae auto w gorszym stanie ni oddae... A tak by nie moe

Polo '92 -> E30 '88 -> Polo '92 -> MkI 1,8TD '95 -> Mondeo MkII 1,8TD '98 -> Mazda Xedos -> Alfa Romeo 146 1,9JTD '99

Administrator Awatar Netoper
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    Po odebraniu pojazdu i uiszczeniu opaty (400 z) mylaem, e usterki zostay wyeliminowane. Niestety tak nie jest. Chc te powiedzie, e robili mj samochd dwa tygodnie, kadego dnia mwic, e "jutro ju bdzie".
    A co konkretnie panowie zrobili?, bo za t cen to pewnie tylko samochd posta i nawet do niego nie zajrzeli.

Problem z biegami: to moe by problem z olejem w skrzyni, albo sprzgo koczy ywot, a konkretnie wysprzglik, by moe wystarczy tylko go odpowietrzy, A moe wystarczy tylko ciga wyczyci i podregulowa. Poducha pod skrzyni sprawdzona?

Spalanie: auto prawidowo si nagrzewa? zwrcie uwag czy nie kopci nadmiernie? filtr powietrza czysty?
    Odpalanie: sprawdzono stan wieczek i czy si ukad paliwowy nie zapowietrza? Sprawdzono ustawienie rozrzdu i kompresj?
    Fakir- mondeoalarm, ju nie boli pij spokojnie.

Mondek 97r. Automat, Ghia, zagazowany Omegas

Serwisem bym chyba tego miejsca nie nazwa... Po pierwszej wr do nich i wspomnij o braku pilota, zepsutego guzika od fotela, problemw ze skrzyni oraz braku poprawy po naprawie. Masz prawo wymaga e za 400z si co zmienio na lepsze, nie na gorsze.

A) Skaczce obroty: gdy silnik by zimny, by w porzdku. Gdy tylko si rozgrza nastpowao szalestwo - w trakcie dojedzania do skrzyowa przy wduszanym sprzgle obroty wzrastay do 3 tys. samoczynnie. W sytuacji zatrzymania pojazdu obroty rownie wzrastay, bd zatrzymyway si na wartoci 1.5 lub 2.0 tys. obrotw.
    Powietrze lub membrany. Jeli si to dzieje po rozgrzaniu, to nieszczelno w ukadzie paliwowym odpada - zdy by si odpowietrzy raczej. Stawiam na dziurawe membrany boostera.

B) Odpalanie - wycznie przy wduszonym gazie do oporu (silnik zimny). Bez wduszenia gazu nie odpali choby nie wiem co.... Gdy si gaz wdusi odnosi si wraenie jakby odpalenie nastpio "ledwo co". W przypadku ciepego silnika wystarczy przekrcenie kluczyka.
    Powietrze w ukadzie lub padnita pompa paliwa. Stawiam jednak na to, e w zwizku z tym i membrany prawdopodobnie s u Ciebie sitem, trafia przez nie powietrze do ukadu. Wymiana membran moe pomc. Mi jak cieky membrany to rwnie musiaem pompowa go nog przy odpalaniu.

C) Wysokie spalanie - 7,5 - 8 litrw na 100 km/h na trasie przy jedzie 90 km/h - 100 km/h (ekonomicznie)
    Ponownie membrany.

Jestem po rozmowie na razie telefonicznej z szefem warsztatu.

Za 400 z zrobiono mi: (bez wymontowania silnika i nie ruszania pompy)
    - opatki przy pompie paliwa (zjechane byy)
    - przeczyszczono wtryskiwacze + regulacja
    - wyregulowano wszelkie luzy, zawory
    - sprawadzono kompresje (bya poniej normy)
    - "oglnie wszysto przeczyszczono i wyregulowano" - cokolwiek to znaczy.

Pytanie teraz powstaje (pilot si pono znajdzie, oddzwoni) czy moliwe jest by w trakcie tych napraw niechccy uszkodzili w jaki sposb sprzgo/skrzyni biegw.

Dodam, e przed oddaniem samochodu wszystko byo sprawne. Mechanik serwisu odrzek, e to przypadek. Zastanawiam si nad susznocia swych roszcze - bo nie wiem, czy moliwe jest uszkodzenie czegokolwiek przypadkiem przez mechanikw.

Co do fotela - mechanik ewidentnie kama, wmawiajc mi, e to niemoliwe, e nie chce mu sie mi wierzy.

Dzi po pracy (o 17:00) jad po odbir pilota i albo zostawiam samochd z adaniem wyeliminowania (bezpatnie) wad skrzyni biegw/sprzga albo nie....

Nie mam jednak pojcia czy faktycznie to przypadek, czy mogli co zepsu.

Dziki oglnie za rady Koledzy.

Pozdrawiam,

Krzysiek.

Witam ponownie,

Caa historia skoczya si nastpujco:
    - zgubiony pilot = zakup nowego sterownika z kompletem dwch pilotw (nawet zyskaem na tym, bo miaem tylko jeden za ok 70 z. Oczywicie na koszt mechanikw
    - ciko wchodzce biegi = apa trzymajca link (mam link w swoim Mondeo) bya pknita - w efekcie "nie trzymaa linki". Dorabiajcy mechanik w 30 minut rozebra i pospawa za 20 z...
    - spalanie = chyba spado... oszczdna jazda ekonomiczna - 6,5 litra na 100 km. Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obnienie spalania do 6 litrw ? Popraw spowodoway poczynione przez mechanikw regulacje i regeneracje wtryskiwaczy (przede wszystkim). Nie wiem czy opatki przy pompie mogy mie na to wpyw. Zastanawiam si czy warto wyda kolejne 300 z (okoo) na regeneracj samej pompy paliwa....

Dawniej jedziem Golfem 2, gdzie 1.6 D spala 4.5-5.5... - trudno si odzwyczai.

Problem z odpalaniem - znikn dziwnym sposobem. Pomimo nadal wystpujcych przymrozkw (-4 / -5/-6) odpala wzorowo....

Generalnie jest ok. Mimo wszystko dzikuj Wam za rady.

Czy objawem zuytej linki od sprzga bdzie to, e pomimo prawidowego ustawienia, wyregulowania jej po dwch tygodniach ( i okoo 2000 km) opado - czyli podniesienie stopy ze sprzga o naprawd niewielk wysoko powoduje ruszenie pojazdu? Osobicie wol mie wzgldnie wysokie sprzgo.

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysiek,

spalanie = chyba spado... oszczdna jazda ekonomiczna - 6,5 litra na 100 km. Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obnienie spalania do 6 litrw ?
    Szkoda kasy, czasu i oglnie zainteresowania tym 0.5l / 100. Daruj sobie t zabaw. Mondeo jest spore, swoje musi wypi.

Stig Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    sprawadzono kompresje (bya poniej normy)
    No to kompresja dalej poniej normy jest i odpala moe ciko...

Co do sprzga- sprzgo na lince jeeli bierze przy pododze to dziaa prawidowo. Wysokie "branie" sprzga jest objawem zuycia tarczy. Postaraj si ponownie wyregulowa link
    Bartek

Byo Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

Jest Lanos 1,4 Pb

Znawca lenych tras Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obnienie spalania do 6 litrw ?
    jak 6,5 litra to zbyt duo to przeid sie spowrotem na gofra.....nie poapdajmy w skrajnoci. 6 litrw to baaaaaaaaaardzo mao jak na t mas auta przy tak maym silniczku.

Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurw
    Tak sie skada ze mam golfa 2 w 1,6 d 4,5 to mocno przesadzony wynik to Ci gwarantuje chyba ze bardzo rowna trasa i niebardzo szybko to moze.To stara konstrukcja do tego przewaznie 4 biegowa skrzynia gdzie przy 80km/h baga o 5 bieg i to szalencze przyspieszenie jak siadam z mondeo do golfa to jak bym sta w miejscu.

Podobne wtki

1. Ciko wchodz biegi
    By streetfighter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 12:24
  2. Luno wchodzce biegi.
    By shark in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 17:15
  3. [MkI] Ciko wchodzce biegi
    By djxander in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 5