+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [TD MkI]Ciężko wchodzące biegi / odpalanie tylko przy wduszo

    Cześć Wszystkim,

    Poniżej opiszę problem - prosiłbym o wszelkie możliwe wsparcie informacyjne.

    Posiadam Ford Mondeo MK1 z 1994 roku 1.8 TD - przebieg tego auta to 299436 km.

    Samochód posiadał nastepujące usterki silnika:
    A) Skaczące obroty: gdy silnik był zimny, był w porządku. Gdy tylko się rozgrzał następowało szaleństwo - w trakcie dojeżdzania do skrzyżowań przy wduszanym sprzęgle obroty wzrastały do 3 tys. samoczynnie. W sytuacji zatrzymania pojazdu obroty rownież wzrastały, bądź zatrzymywały się na wartości 1.5 lub 2.0 tys. obrotów.

    B) Odpalanie - wyłącznie przy wduszonym gazie do oporu (silnik zimny). Bez wduszenia gazu nie odpali choćby nie wiem co.... Gdy się gaz wdusi odnosi się wrażenie jakby odpalenie nastąpiło "ledwo co". W przypadku ciepłego silnika wystarczy przekręcenie kluczyka.

    C) Wysokie spalanie - 7,5 - 8 litrów na 100 km/h na trasie przy jeździe 90 km/h - 100 km/h (ekonomicznie)


    Oddałem samochód do "Diesel-Serwis" w północnej Wielkopolsce.

    Po odebraniu pojazdu i uiszczeniu opłaty (400 zł) myślałem, że usterki zostały wyeliminowane. Niestety tak nie jest. Chcę też powiedzieć, że robili mój samochód dwa tygodnie, każdego dnia mówiąc, że "jutro już będzie".

    Obecnie:

    A) Odpalanie: nadal bez wduszonego gazu nie odpali zimny.
    B) Sprzęgło/Skrzynia biegów: od poczynionej naprawy nie wchodzą mi płynnie biegi, czasem potrafią nie wejśc - szczególnie wsteczny, jedynka i dwójka. Jest tak, że muszę podjąc ze 3 próby gdy "skrzynia się zatnie", chodzi ciężko.

    Przy okazji nie oddano mi pilota (był na oddzielnim "frędzlu" niż kluczyk) oraz zepsuto funkcję regulowania "góra" - "dół" fotelu kierowcy. Guzik jest zablokowany.

    Proszę o radę.

    Czy tego typu usterki są niemożliwe do wyeliminowania, trudne. Czy Serwis ma słabych mechaników ? Czy możliwe, że rozbierając silnik (był wyjęty) i składając go uszkodzili sprzęgło/skrzynię biegów ?

    Dodam, że samochód odebrałem wczoraj - dziś rano odkryłem, że nie naprawiono odpalania. Również manewrując po mieście odczułem problemy z biegami.

    Pozdrawiam.

    Dzięki za rady...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar peeeteeer
    Imię
    Piotrek
    Model
    Alfa 146
    Silnik
    1,9JTD
    Od
    06 May 2009
    Mieszka w
    Świdnica/Wrocław
    Pojedź do nich okrzycz z góry na dół i niech robią co zepsuli... Postrasz policją, kolegami i czym tam jeszcze można...
    Dostałeś auto w gorszym stanie niż oddałeś... A tak być nie może

    Polo '92 -> E30 '88 -> Polo '92 -> MkI 1,8TD '95 -> Mondeo MkII 1,8TD '98 -> Mazda Xedos -> Alfa Romeo 146 1,9JTD '99

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    Po odebraniu pojazdu i uiszczeniu opłaty (400 zł) myślałem, że usterki zostały wyeliminowane. Niestety tak nie jest. Chcę też powiedzieć, że robili mój samochód dwa tygodnie, każdego dnia mówiąc, że "jutro już będzie".
    A co konkretnie panowie zrobili?, bo za tą ceną to pewnie tylko samochód postał i nawet do niego nie zajrzeli.

    Problem z biegami: to może być problem z olejem w skrzyni, albo sprzęgło kończy żywot, a konkretnie wysprzęglik, być może wystarczy tylko go odpowietrzyć, A może wystarczy tylko cięgła wyczyścić i podregulować. Poducha pod skrzynią sprawdzona?

    Spalanie: auto prawidłowo się nagrzewa? zwróciłeś uwagę czy nie kopci nadmiernie? filtr powietrza czysty?
    Odpalanie: sprawdzono stan świeczek i czy się układ paliwowy nie zapowietrza? Sprawdzono ustawienie rozrządu i kompresję?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Serwisem bym chyba tego miejsca nie nazwał... Po pierwszej wróć do nich i wspomnij o braku pilota, zepsutego guzika od fotela, problemów ze skrzynią oraz braku poprawy po naprawie. Masz prawo wymagać że za 400zł się coś zmieniło na lepsze, nie na gorsze.


    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    A) Skaczące obroty: gdy silnik był zimny, był w porządku. Gdy tylko się rozgrzał następowało szaleństwo - w trakcie dojeżdzania do skrzyżowań przy wduszanym sprzęgle obroty wzrastały do 3 tys. samoczynnie. W sytuacji zatrzymania pojazdu obroty rownież wzrastały, bądź zatrzymywały się na wartości 1.5 lub 2.0 tys. obrotów.
    Powietrze lub membrany. Jeśli się to dzieje po rozgrzaniu, to nieszczelność w układzie paliwowym odpada - zdążył by się odpowietrzyć raczej. Stawiam na dziurawe membrany boostera.


    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    B) Odpalanie - wyłącznie przy wduszonym gazie do oporu (silnik zimny). Bez wduszenia gazu nie odpali choćby nie wiem co.... Gdy się gaz wdusi odnosi się wrażenie jakby odpalenie nastąpiło "ledwo co". W przypadku ciepłego silnika wystarczy przekręcenie kluczyka.
    Powietrze w układzie lub padnięta pompa paliwa. Stawiam jednak na to, że w związku z tym iż membrany prawdopodobnie są u Ciebie sitem, trafia przez nie powietrze do układu. Wymiana membran może pomóc. Mi jak ciekły membrany to również musiałem pompować go nogą przy odpalaniu.


    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    C) Wysokie spalanie - 7,5 - 8 litrów na 100 km/h na trasie przy jeździe 90 km/h - 100 km/h (ekonomicznie)
    Ponownie membrany.

  6. #5
    Jestem po rozmowie na razie telefonicznej z szefem warsztatu.

    Za 400 zł zrobiono mi: (bez wymontowania silnika i nie ruszania pompy)
    - łopatki przy pompie paliwa (zjechane były)
    - przeczyszczono wtryskiwacze + regulacja
    - wyregulowano wszelkie luzy, zawory
    - sprawadzono kompresje (była poniżej normy)
    - "ogólnie wszysto przeczyszczono i wyregulowano" - cokolwiek to znaczy.


    Pytanie teraz powstaje (pilot się ponoć znajdzie, oddzwonią) czy możliwe jest by w trakcie tych napraw niechcący uszkodzili w jakiś sposób sprzęgło/skrzynię biegów.

    Dodam, że przed oddaniem samochodu wszystko było sprawne. Mechanik serwisu odrzekł, że to przypadek. Zastanawiam się nad słusznościa swych roszczeń - bo nie wiem, czy możliwe jest uszkodzenie czegokolwiek przypadkiem przez mechaników.

    Co do fotela - mechanik ewidentnie kłamał, wmawiając mi, że to niemożliwe, że nie chce mu sie mi wierzyć.

    Dziś po pracy (o 17:00) jadę po odbiór pilota i albo zostawiam samochód z żadaniem wyeliminowania (bezpłatnie) wad skrzyni biegów/sprzęgła albo nie....

    Nie mam jednak pojęcia czy faktycznie to przypadek, czy mogli coś zepsuć.

    Dzięki ogólnie za rady Koledzy.

    Pozdrawiam,

    Krzysiek.

  7. #6
    Witam ponownie,

    Cała historia skończyła się następująco:
    - zgubiony pilot = zakup nowego sterownika z kompletem dwóch pilotów (nawet zyskałem na tym, bo miałem tylko jeden za ok 70 zł. Oczywiście na koszt mechaników
    - ciężko wchodzące biegi = łapa trzymająca linkę (mam linkę w swoim Mondeo) była pęknięta - w efekcie "nie trzymała linki". Dorabiający mechanik w 30 minut rozebrał i pospawał za 20 zł...
    - spalanie = chyba spadło... oszczędna jazda ekonomiczna - 6,5 litra na 100 km. Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obniżenie spalania do 6 litrów ? Poprawę spowodowały poczynione przez mechaników regulacje i regeneracje wtryskiwaczy (przede wszystkim). Nie wiem czy łopatki przy pompie mogły mieć na to wpływ. Zastanawiam się czy warto wydać kolejne 300 zł (około) na regenerację samej pompy paliwa....

    Dawniej jeździłem Golfem 2, gdzie 1.6 D spalał 4.5-5.5... - trudno się odzwyczaić.

    Problem z odpalaniem - zniknął dziwnym sposobem. Pomimo nadal występujących przymrozków (-4 / -5/-6) odpala wzorowo....

    Generalnie jest ok. Mimo wszystko dziękuję Wam za rady.

    Czy objawem zużytej linki od sprzęgła będzie to, że pomimo prawidłowego ustawienia, wyregulowania jej po dwóch tygodniach ( i około 2000 km) opadło - czyli podniesienie stopy ze sprzęgła o naprawdę niewielką wysokość powoduje ruszenie pojazdu? Osobiście wolę mieć względnie wysokie sprzęgło.


    Pozdrawiam serdecznie,

    Krzysiek,

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    spalanie = chyba spadło... oszczędna jazda ekonomiczna - 6,5 litra na 100 km. Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obniżenie spalania do 6 litrów ?
    Szkoda kasy, czasu i ogólnie zainteresowania tym 0.5l / 100. Daruj sobie tą zabawę. Mondeo jest spore, swoje musi wypić.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    sprawadzono kompresje (była poniżej normy)
    No to kompresja dalej poniżej normy jest i odpalać może ciężko...

    Co do sprzęgła- sprzęgło na lince jeżeli bierze przy podłodze to działa prawidłowo. Wysokie "branie" sprzęgła jest objawem zużycia tarczy. Postaraj się ponownie wyregulować linkę
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez zgubiony89
    Znacie koledzy jeszcze jakiekolwiek sposoby na obniżenie spalania do 6 litrów ?
    jak 6,5 litra to zbyt dużo to przeiądź sie spowrotem na gofra.....nie poapdajmy w skrajności. 6 litrów to baaaaaaaaaardzo mało jak na tą masę auta przy tak małym silniczku.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar KojoT6510
    Opis
    VW Bora 2.0
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    Knurów
    Tak sie składa ze mam golfa 2 w 1,6 d 4,5 to mocno przesadzony wynik to Ci gwarantuje chyba ze bardzo rowna trasa i niebardzo szybko to moze.To stara konstrukcja do tego przewaznie 4 biegowa skrzynia gdzie przy 80km/h błaga o 5 bieg i to szalencze przyspieszenie jak siadam z mondeo do golfa to jak bym stał w miejscu.

Podobne wątki

  1. Ciężko wchodzą biegi
    By streetfighter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 13:24
  2. Luźno wchodzące biegi.
    By shark in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 18:15
  3. [MkI] Ciężko wchodzące biegi
    By djxander in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 23:53
  4. [MkII] znowu cięzko wchodzące biegi
    By marecek17 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 01:37
  5. [MkI] ciężko wchodzące biegi
    By ggrantt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów