+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    [MkI]Wymiana szyby czołowej w Mondeo MK I na szybę ogrzewan

    Słuchajcie jeśli ktoś może udzielić mi informacji byłbym wdzięczny. Temat jest prosty. Chę wymienić szybę czołową (uległa uszkodzeniu) w swojej MK I, a właściwie w MK I mojej żony ( ja mam MK III) zwykłą szybę na ogrzewaną. Powiedzcie, czy standardowa instalacja elektryczna Mondka jest przygotowana na taki manewr. Jeśli tak , to co trzeba dokupić ewentualnie dorobić, by korzystać z tego dobrodziejstwa w zimie , poza włącznikiem no i pewnie przekażnikiem?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dejmij plastik z podszybia i zobacz czy są kostki do podpięcia szyby. Szyba jest zasilana z dwóch źródeł, prawa i lewa strona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Lub pod maską Sprawdź czy jest miejsce na przekaźnik nr 4 jeśli są piny to jest instalka pod maską. Potem czy jest pod deską i jeśli jest kostka za zaślepką tylko że nie wiem którą (niech posiadacze MkI się wypowiedzą) to jest pełna instalka. Jeśli nie ma to trzeba było by dołorzyć. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk II 2.0 TDDI
    Od
    09 Oct 2009
    Mieszka w
    włocławek
    Mam problem z szyba podgrzewaną w Mondeo MK3. Jest podobno jakiś sposób na aktywacje grzania szyby. Jak dokładnie postąpić żeby aktywować grzanie przedniej szyby za pomocą aktywacji 1 i 0. O co chodzi i gdzie i jak to się robi?. Napisze jak jest u mnie. Wszystko wskazuje że jest ok ale nie czuję żeby szyba była ciepła. Na dworze ok +4 stopni. Świeci się kontrolka na przycisku od grzania szyby. Jak silnik pracuję i jak włączę grzanie to silnik troszkę zmienia obroty i przygasają światła tzn jest efekt jakiegoś dużego poboru a szyba zimna. Zdjąłem plastyki na podszybiu i sprawdziłem napięcie na wtyczkach jak rozpiąłem wtyczkę. Jest napięcie. Jak włączam przycisk od tylnej szyby to słychać tyknięcie na przekaźniku pod kierownica a jak wciskam od przedniej to mimo tych efektów o których pisałem wcześniej tzn obroty silnika i przygasanie świateł nie słychać tyknięcia przekaźnika. Prosze o pomoc bo juz brak mi koncepcji. Naczytałem masę postów na forach ale nic mi nie dodały oprócz metody aktywacji 0 i 1 ale nie wiem jak to zrobić. Z góry dzięki
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115Km 2002r. HB

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    szybciej,

    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Dejmij plastik z podszybia i zobacz czy są kostki do podpięcia szyby. Szyba jest zasilana z dwóch źródeł, prawa i lewa strona.
    wydaje mi się,że w ten sposób najprościej to sprawdzisz i interpretacja prosta-są kostki jest przygotowany,nie ma -to....kiszka
    Andrzej

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Okolice Płocka
    Mam taki sam problem jak kolega Jarek tylko w MKIII 2001r jak sprawdzić czy jest podciągnięta instalacja i co trzeba jeszcze dokupić aby to działało

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar polonista
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    MKIII V6
    Od
    22 Jan 2005
    Mieszka w
    Leszno
    Podłączam się pod pytanie kolegi Lukasz123, w jaki sposób najszybciej sprawdzić, czy jest instalacja. Na konsoli w górnym rzędzie przycisków jest jeden (pierwszy po lewej) nieaktywny, zaraz obok jest grzanie tylnej szyby, ale czy jest instalacja?

  10. #9
    Podepnę się pod temat-mam wewnątrz kostkę do wyłącznika ale sprawdzałem na podszybiu i nie ma żadnych kostek do wpięcia się w szybę.i zastanawiam się czy te kostki będą gdzieś schowane czy raczej ich tam nie ma?
    Jedynie z wiązki która idzie do silniczka wycieraczek wychodzą 2 kabelki w kosteczce i nie są podłączone.czy to będzie to czy może one są do czegoś innego???

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    zobacz :

    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet

    to co masz przy silniczku to może być grzanie sprysków

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez esik_az_eso
    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet
    Ale nawet jak jest tutaj to tylko połowa okablowania. Gdzie jeszcze wiązka pod maską czyli od skrzynki pod deską do skrzynki kolo aku gdzie jest przekaźnik a z tamtąd spowrotem do podszybia. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej10
    Cytat Zamieszczone przez esik_az_eso
    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet
    Ale nawet jak jest tutaj to tylko połowa okablowania. Gdzie jeszcze wiązka pod maską czyli od skrzynki pod deską do skrzynki kolo aku gdzie jest przekaźnik a z tamtąd spowrotem do podszybia. Pozdrawiam
    Ale mając na przykład kompletną tą instalkę i teoretycznie podpinając przełącznik do tej kostki powinna się kontrolka zapalić (w przełaczniku) czy dopiero po zamknięciu obwodu (kostkami przy szybie?) Pzdr.
    Andrzej

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez andrzej1963
    zobacz :

    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet

    to co masz przy silniczku to może być grzanie sprysków
    Pod tą zaślepką kostka jest ale w podszybiu nic nie widziałem....
    A czy jeśli wiązka jest tylko w kabinie to zakładając że bym sobie ją dorobił w komorze silnika to ile przewodów musi wychodzić z każdej strony szyby??2 czy po jednym??bo mój poprzednik jak zmieniał szybę to wziął być może uciął kostki a przewody poszły prosto między szybę a klej i musiałbym teraz odciąć te kable i dolutować dłuższe tylko że z każdej strony widziałem po jednym kabelku wychodzącym z szyby....gorzej jeśli są dwa to będę musiał sobie to odpuścić

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez andrzej1963
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej10
    Cytat Zamieszczone przez esik_az_eso
    po lewej stronie masz diody od info o zapalonym przeciwmgielniaku i tam obok jest plastyczek-zaślepka, wyjmij ją, jeśli masz czerwoną wśrodku kostkę to masz instalkę, jeśli nie to jej niet
    Ale nawet jak jest tutaj to tylko połowa okablowania. Gdzie jeszcze wiązka pod maską czyli od skrzynki pod deską do skrzynki kolo aku gdzie jest przekaźnik a z tamtąd spowrotem do podszybia. Pozdrawiam
    Ale mając na przykład kompletną tą instalkę i teoretycznie podpinając przełącznik do tej kostki powinna się kontrolka zapalić (w przełaczniku) czy dopiero po zamknięciu obwodu (kostkami przy szybie?) Pzdr.
    Nie, nawet jak by była instalka nonieczny przekaźnik. Pozdrawiam

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez kaskader183
    A czy jeśli wiązka jest tylko w kabinie to zakładając że bym sobie ją dorobił w komorze silnika to ile przewodów musi wychodzić z każdej strony szyby??2 czy po jednym??bo mój poprzednik jak zmieniał szybę to wziął być może uciął kostki a przewody poszły prosto między szybę a klej i musiałbym teraz odciąć te kable i dolutować dłuższe tylko że z każdej strony widziałem po jednym kabelku wychodzącym z szyby....gorzej jeśli są dwa to będę musiał sobie to odpuścić
    Zobacz czy w skrzynce bezpieczników jest miejsce na przekaźnik grzania szyby. Durzy zielony. Jak jest to i instalka jest a jak jest czarna dziura to brak. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  16. #15
    Oki to jutro zobaczę.

    A tak na marginesie to byłem dziś w ASO Forda ze służbowym autkiem i poprosiłem ich o rozkodowanie wg. VIN-u (poprzez ECat) co tam miałem ciekawego i w wyposażeniu niestety nie było mowy o grzanej szybce....

    Ale jutro zobaczę do skrzyneczki.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Andrzej10
    Model
    to zalezy
    Silnik
    ha jest kilka
    Od
    25 Feb 2007
    Mieszka w
    Lubelskie
    Ale wiązki mogą mieć to na wyposarzeniu. Pozdrawiam
    MB W211 E270 CDI Avantgarde + MB Vito W639 115 CDI + MB Sprinter 2,2CDI + Ranger Wildtrak 3,0 TDCI + Mondeo MkII 2,0 B 99r & John Deere power

  18. #17
    Sprawdziłem dziś i w skrzynce w komorze silnika mam 3przekaźniki-dwa czarne i jeden zielony.rozmiarowo są jednakowe a obok tego zielonego jest puste miejsce.Zakładając że ten zielony-jak kolega Andrzej10 napisał-jest od szyby to czy jest to możliwe że podczas wymiany szyby kable zostały wciągnięte do wewnątrz i tam połączone??

  19. #18
    Zbanowany
    Opis
    Mondeo MK1 1.8 Pb only
    Od
    10 Mar 2008
    Mieszka w
    Łódź
    ja dokładałem szybę grzaną w MK I CLX czyli golas więc się wypowiem co i jak, na dzień dobry musimy sprawdzić czy mamy kostkę pod zaślepką obok kontrolki przeciwmgielnych, jeżeli nie mamy to kicha trzeba ciągnąć instalacje... Jeżeli mamy to sprawdzamy kompletność instalacji poprzez sprawdzenie czy w skrzynce bezpieczników pod maską mamy miejsce na przekaźnik, w
    TYM
    temacie jest rozpiska przekaźników "R4" to ten którego gniazda szukamy, jeżeli jest to zaopatrz się w przekaźnik do przedniej szyby koniecznie od MK I, od MK II nie pasuje inaczej idą piny i trzeba by było gniazdo przekaźnika zmienić, numer przekaźnika 93BG 14512 AA, będzie on koloru szarego lub żółtego, po zakupie ów przekaźnika i przełącznika podłącz obie rzeczy odpal fure i wciśnij przycisk jeżeli zapali się lampka to obwód pracuje, więc teoretycznie kostki powinny być przy podszybiu, jeżeli ich nie ma to nie problem 4 kable pociągnąć do szyby.

    Dodatkowo powiem, że przednią szybę da się uruchomić tylko po zgaszeniu kontrolki ładowania w samochodzie, a nie tak jak tylnej na stacyjce w pozycji ON (kontrolki) da się włączyć.

    Co do samej szyby, serdecznie polecam firmę Pilkington, wrzuciłem sobie taką z podgrzewaniem i paskiem przeciwsłonecznym, koszt no cóż spory z wymianą 736 zł, ale szyba naprawdę szybko roztapia szron/lód i skrobaczką jej nie dotknąłem jeszcze, jedyne co mi się kompletnie nie podoba to to, że szyba nie grzeje na całej jej powierzchni tylko ma takie nie dogrzane trójkąty z prawej i lewej strony, gdyż nie ma tam tych drutów do podgrzewania, ale tak jest w każdym mondeo z grzaną szybą.

    Co do widoczności drucików za dnia, pierwszego dnia je widziałem bo byłem podniecony szybką, po tygodniu zapomniałem o nich i w ogóle nie przeszkadzają. Nawet sceptycznie nastawiony kolega esik_az_eso, którego w Transicie wkurzały druty od podgrzewania stwierdził, że ich prawie nie widać i nie przeszkadzają

  20. #19
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Greddy
    ja dokładałem szybę grzaną w MK I CLX czyli golas więc się wypowiem co i jak, na dzień dobry musimy sprawdzić czy mamy kostkę pod zaślepką obok kontrolki przeciwmgielnych, jeżeli nie mamy to kicha trzeba ciągnąć instalacje... Jeżeli mamy to sprawdzamy kompletność instalacji poprzez sprawdzenie czy w skrzynce bezpieczników pod maską mamy miejsce na przekaźnik, w
    TYM
    temacie jest rozpiska przekaźników "R4" to ten którego gniazda szukamy, jeżeli jest to zaopatrz się w przekaźnik do przedniej szyby koniecznie od MK I, od MK II nie pasuje inaczej idą piny i trzeba by było gniazdo przekaźnika zmienić, numer przekaźnika 93BG 14512 AA, będzie on koloru szarego lub żółtego, po zakupie ów przekaźnika i przełącznika podłącz obie rzeczy odpal fure i wciśnij przycisk jeżeli zapali się lampka to obwód pracuje, więc teoretycznie kostki powinny być przy podszybiu, jeżeli ich nie ma to nie problem 4 kable pociągnąć do szyby.

    Dodatkowo powiem, że przednią szybę da się uruchomić tylko po zgaszeniu kontrolki ładowania w samochodzie, a nie tak jak tylnej na stacyjce w pozycji ON (kontrolki) da się włączyć.

    Co do samej szyby, serdecznie polecam firmę Pilkington, wrzuciłem sobie taką z podgrzewaniem i paskiem przeciwsłonecznym, koszt no cóż spory z wymianą 736 zł, ale szyba naprawdę szybko roztapia szron/lód i skrobaczką jej nie dotknąłem jeszcze, jedyne co mi się kompletnie nie podoba to to, że szyba nie grzeje na całej jej powierzchni tylko ma takie nie dogrzane trójkąty z prawej i lewej strony, gdyż nie ma tam tych drutów do podgrzewania, ale tak jest w każdym mondeo z grzaną szybą.

    Co do widoczności drucików za dnia, pierwszego dnia je widziałem bo byłem podniecony szybką, po tygodniu zapomniałem o nich i w ogóle nie przeszkadzają. Nawet sceptycznie nastawiony kolega esik_az_eso, którego w Transicie wkurzały druty od podgrzewania stwierdził, że ich prawie nie widać i nie przeszkadzają
    I to jest super wyczerpująca i dokładna informacja w danym temacie Pzdr.
    Andrzej

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana szyby czołowej MKIII
    By danekleon in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 09:08
  2. [MkII] Wymiana szyby czołowej
    By boro in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 17:42
  3. [MkI] wymiana szyby czołowej
    By mac1233 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 18:12
  4. [MkII] wymiana szyby czołowej w MK I
    By pawcik1965 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2008, 14:39
  5. [MkII] Wymiana szyby czołowej
    By jarekson in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2006, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów