+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka

    [Zetec]bardzo duze spalanie 18l gazu

    witam
    mam dwa pytanka

    1. mam mondeo 1,8 16V+gaz. pali mi strasznie duzo 18l gazu.
    co moze byc przyczyna
    2. ile jest sond lambda w mondeo 1.8 16V 98r.
    moje drugie pytanie stad ze mechanik mi powiedzial ze mam walnieta druga sonde lambda czyli wychodzi na to ze sa dwie prawda to czy nie

    z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar rolnik23
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo mk1 1.8 + Zło
    Od
    10 Mar 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    chyba nie ten dzial

    Kiedy byl parowanik wymieniany ile ma nalatane ??

    Kiedy byla regulacja LPG ??

    W 1.8 jest jedna sonda .
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/67179




    GG pisac jak cos zawsze Niewidoczny

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka
    parownik nie byl wymieniany chyba od nowosci bo to jest instalacja holenderska rzekomo auto jezdzi na gazie od poczatku

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez rolnik23
    chyba nie ten dzial
    Zgadza się ,więc przenoszę


    Cytat Zamieszczone przez przemo263
    parownik nie byl wymieniany chyba od nowosci bo to jest instalacja holenderska rzekomo auto jezdzi na gazie od poczatku
    czyli instalka ma 12 lat i parownik nie był zmieniany ??? jeżeli tak to raczej już czas na niego poza tym sprawdź sondę czy działa poprawnie ,jeśli nie to również wymień.
    Opis sprawdzenia sondy znajdziesz na forum.

  6. #5
    Kursant Awatar zeki
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    grand caravan
    Od
    04 Jul 2006
    Mieszka w
    Góra Kalwaria k. Wa-wy
    powoli powoli parownik wymienić w Viallce łatwo tylko, że dopiero wtedy zaczną się problemy... Przede wszystkim kumaty gazownik jest potrzebny... Mi jak jeden psuj wymienił reduktor to żal gadać jak mondek jeździł :/ Musi być ktoś kto wie co wsadzić z włoszczyzny żeby wsio śmigało

    Faktycznie spalanie za duże bo powinien koło 10-12 przepalać...

    Nagle zaczął tyle palić czy stopniowo mu się zwiększało spalanie? Ktoś ten wóz ostatnio naprawiał? Jakieś objawy w użytkowaniu typu nie chciał iść na gazie, szarpał itd?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez zeki
    powoli powoli parownik wymienić w Viallce łatwo tylko, że dopiero wtedy zaczną się problemy... Przede wszystkim kumaty gazownik jest potrzebny.
    święta prawda napisz coś więcej . Jak chodzi na gazie , czy w pełnym zakresie obrotów jest tak samo , czy sie dusi, szarpie. czy to jednostkowe takie spalanie czy już jakiś czas trwa. Ile ci pali po za miastem ?

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka
    to znaczy tak, takie spalanie zaobserwowalem tarz zima ale latem tez duzo palil okolo 14-15 l w tamtym roku bylem na regulacji ale nikt w mojej okolicy nie naprawia ani nie reguluje instalki holenderskiej mowia ze nie maja do tego programu ale pojechalem do jednego gazownika i powiedzial ze silniczek krokowy jest padniety i wymienil mi na reczny wczesniej mialem elektryczny teraz auto bylo u mechanika bo nie moglem go odpalic wymienil mi dwa czujnki temperatury bo rzekomo stwierdzil ze to przyczyna niemoznosci odpalenia auta niby sonda padnieta bo pokazuje 2,5 V
    jesli chodzi o jakies objawy to w zasadzie nie ma zadnych zwizanych z gazem tylko rano jak go odpale to nie wchodzi mi na obroty tylko dopiero jak mu przygazuje

    Dodano po 34 min.:

    dodam jeszcze ze nie moge od trzeciego biegu wkrecic go na 5,5 tyś obrotów, na benzynie jest znacznie lepiej tak jak napisałem wczesniej z odpalaniem i praca na gazie nie bylo zadnych problemow teraz w zimie przy minus 22 stopniach paliłdosc ladnie, poza miastem pali okolo 13l, do wyprzedzania jest dosc mulowaty

  9. #8
    Kursant Awatar zeki
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    grand caravan
    Od
    04 Jul 2006
    Mieszka w
    Góra Kalwaria k. Wa-wy
    Cytat Zamieszczone przez przemo263
    i wymienil mi na reczny wczesniej mialem elektryczny
    znaczy, że co? Wywalił krokowca i wstawił śrubę zwykłą? Powiesiłbym za za coś takiego Tu masz pierwszą przyczynę wadliwego działania instalacji :/

    Strzela Ci? W jakich okolicznościach i czy mocno?

    Z tego co piszesz to i na benzynie nie jest wszystko ok. Generalnie t najpierw trzeba by doprowadzić do ładu benzynę a potem dopiero zająć się gazem.

    W międzyczasie możesz sam sprawdzić czy Ci się reduktor szuwaksem nie zasyfił. Tu już grubasq Ci powie lepiej, który kabel od reduktora odkręcić żeby ewentualny mazut spłynął. Ino na dobrze rozgrzanym silniku rób żeby ułatwić mazutowi wypływanie

    Generalnie to nie wiem po jaki gwint jak tylko coś nie tak jest to zaraz trzeba wyregulować? Jakaś dziwna mania gazowników. Dla mnie wytłumaczenie jest jedno - NIE CHCE SIĘ majstrowi czasu tracić na zastanawianie sie co jest nie tak więc łatwej kombinować z softem a najlepiej odesłać klienta :/ W ostateczności na odwal się wywali się krokowca bo wg widzimisię źle działa i psując instalkę zapewni się sobie klienta za jakiś czas (b po takiej naprawie można od razu pozbyć sie z wozu tego gazu) Sam się przejechałem na takim majstrze - wymienił reduktor na najtańszego i o 60% za małego Thomassetto i do tego wywalił krokowca b nie chciał współpracować i strzelało. Za to wielkodusznie wsadził śrubę i zalecił wymianę świec i kabli. A jak teraz z grubasqiem gadałem to doszedłem do wniosku, że pewnikiem i u mnie syfu nazbierało się w reduktorze i sprawnego mi ćwok wywalił :/

    14-15 litrów to jak na holendra dużo - ale przyjmując, że powinien spalać koło 12 żeby mieszanka nie była zbyt uboga to tragedii jeszcze nie było. Generalnie szukaj gazownika co ma o tym pojęcie. Poznasz od razu bo żaden co zna te instalacje nie wywali krokowca! Jak nie znajdziesz a do stolicy będziesz się wybierał to daj mi znać polecę Ci takiego co ma pojęcie o tym i części na stanie. Znalazłem go zdecydowanie za późno i już nie zdążyłem przywrócić tej instalacji do pierwotnego stanu...

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka
    wlasnie nic nie strzela nie prycha na pierwszy rzut oka wydaje sie wszystko ok tylko to spalanie i ten brak mocy przy wyprzedzaniu mnie meczy. taki jeden mechanik powiedzial mi ze jezeli chodzi o sonde to jest tylko potrzbna do benzyny do gazu nie, a ten ala mechanik co mi ustawial gaz robil to na sonde tak wiec nie wiem jak to jest naprawde

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak masz na śrubie regulację i auto nie ma mocy i dużo pali, to albo za dużo odkręcone na śrubie, albo parownik skończył żywot.
    Parowniki max 100tyś wytrzymują a do tego guma membrany też się starzeje z czasem,
    A 12 lat na membrany to bardzo dużo, nawet jakby nie było jeżdżone.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez przemo263
    taki jeden mechanik powiedzial mi ze jezeli chodzi o sonde to jest tylko potrzbna do benzyny do gazu nie,
    przy obecnym stanie Twojej instalki ,czyli regulacja na śrubkę ,to faktycznie sonda tylko do beny potrzebna ,natomiast jakbyś wrócił do krokowca to już sonda jest istotna nawet przy LPG.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez przemo263
    wlasnie nic nie strzela nie prycha na pierwszy rzut oka wydaje sie wszystko ok tylko to spalanie i ten brak mocy przy wyprzedzaniu mnie meczy.
    tak właśnie jest na regulacji śrubka niestety, szkoda ze wywalił ci krokowca, jeśli możesz go odzyskać to odzyskaj i sprawdz czy faktycznie jest uszkodzony.


    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Parowniki max 100tyś wytrzymują a do tego guma membrany też się starzeje z czasem,
    A 12 lat na membrany to bardzo dużo, nawet jakby nie było jeżdżone.
    Netoper ale wez pod uwagę ze to holender który jest bardzo wytrzymałą konstrukcja, i przebiegi powyżej 100 tys jest norma dla holendra tak mówi meches na którego trafiłem i jest specem od holendrów . Regeneracja jeśli to parownik to 350 zł.

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grubasq
    Netoper ale wez pod uwagę ze to holender który jest bardzo wytrzymałą konstrukcja, i przebiegi powyżej 100 tys
    Trafia się nie przeczę, ale weż dodaj do tego 12 lat temperatur jakie działają na membrany.
    Przy śrubie o tyle jest dobrze do diagnozy że: Nie ma mocy odkręcasz śrubę, i ma jechać, spalanie może podskoczyć (lecz w granicach rozsądku), ale jak spalanie tęgie a auto mułowate to albo silnik się skończył albo parownik.
    Chyba że jakimś niesamowitym fartem membrany przetrwały 12 lat i 100tyś kilosów a np koklusz jest tęgi w parowniku (i wystarczy przeczyścić) albo zaworek w parowniku odpadł. No chyba że jakaś nieszczelność w doprowadzeniu gazu, ale przy takim spalaniu to by nos wyczuł
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka
    to znaczy tak silnik chyba w miare dobry bo cisnienie na cylindrach w granicach 11 atm. to chyba jeszcze nie jest zle a prawdopodobnie parownik do wymiany bo jak bylem u tego gazownika to mi powiedzial ze nie moze wyregulowac niskich obrotow bo srubka jest bardzo skorodowana tylko teraz ciekaw jestem czy mi ktorys dobierze odpowiedni parownik do mojej instalacji

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk II
    Od
    28 Sep 2009
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka
    a i jeszcze jak sprawdzic czy dobry jest ten krokowiec

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    zdejmij go calkiem z rury gumowej,niech ktos w aucie wlaczy zaplon,a Ty patrz czy wygonuje jakies ruchy.Jezeli silniczek ma tyle lat ile instalka i nie byl czyszczony to wyjmij go i wyczysc w srodku.Nie wlaczaj zaplonu na rozebranym silniczku bo mozesz zgubic taka sprezynke i bedzie problem.POwodzenia
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice
    Po pierwsze wymyj go w benzynie ekstrakcyjnej dobrze potem podłącz i odpal auto jak będzie w miarę ok chodziło nie wiem nie spodziewanie będzie gasł, nie będzie zamuły od małych obrotów, jest sprawny. korkowce bardzo rzadko się psuja

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 19:12
  2. [Zetec]Duze spalanie 2.0
    By Grzesiek-Mielec in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 14:11
  3. [Zetec]mondeo mk2 1.8 - duze spalanie , koledzy pomocy ?
    By Grzesiek-Mielec in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 14:05
  4. [MkI] duze spalanie GAZU
    By Pawi in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 01:57
  5. [MkI] granatowy 1.816V LPG 1996 r. duze spalanie gazu
    By Edwardo50 in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2006, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów