+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    [mk1] element pompy wtryskowej

    witam
    proszę o podpowiedź co to za element i za co jest odpowiedzialny zaznaczony na czerwono [/img]

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Kamikadze
    Od
    18 Oct 2009
    Mieszka w
    Masłowice (okolice Radomska)

    Mondeo od początku do końca!!!!!!!!!!

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota AVENSIS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Szczytno
    elektrozawor to 2-ka z rysunku. To jest chyba korektor kata wtrysku :/

  5. #4
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    Cytat Zamieszczone przez Lewar
    elektrozawor to 2-ka z rysunku. To jest chyba korektor kata wtrysku :/
    tak to jest korektor kąta wtrysku, nowsza wersja z sitkiem na dole, od pompy stosowanej zdaje sie do silników endura.de

  6. #5
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    Mi sie wydaje że to pąpa od MK1 wjęc to nie kolektor kąta wtrysku tylko elektrozawur źimnego rozruchu.Ale podobno odpowjada też za korekcje kąta wtrysku razem z takim zaworem obciążenia częściowego co jest z tyłu pąpy regulują kąt wtrysku.Wjem że jak sie go odłączy to autko nierówno pracuje i strasznie kopci.

  7. #6
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    no właśnie, borykam się teraz z tym, samochód strasznie ciężko pali po nocy i kopci i trzęsie się ale tylko na wolnych obrotach i dopóki się na dobrze nie nagrzeje, wymieniłem ten korektor (w MK1 z pompą Lucasa znajduje od strony silnika) ale to nic nie dało, myślisz że to może być ten elektrozawór?? czy jest on jakoś normalnie w domowych warunkach wymienialny??

  8. #7
    u mnie zaczęły falować obroty na rozgrzanym silniku 900-1100, po odłączeniu tego elementu silnik pracuje normalnie.... bez kopcenia równiutko, natomiast jak odłączę jeszcze jeden czujnik bardziej na prawo (niestety nie załapał się na szkicu) to dopiero jest efekt o którym wspomniał "Wacha"

  9. #8
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    Pewnie chodzi ci o ten potencjometr przy dzwigni sterującej ja terz jak go odłącze to kopci i nierówno pracuje.Wogule jak odłączam coś z tych żeczy przy pąpie to ten sam efekt nierówna praca i kopcenie.To kolego harizmatic musisz go odłączyć i zobaczyć jaka jest reakcja silnika na to odłączenie.Nie wjem nie wykręcałem go nigdy ale napewno wymiana jest możliwa w domowych warunkach.

  10. #9
    ok potwierdzone po fordowskiemu nazywa się to "elektromagnes wyprzedzenia na zimno", tylko dlaczego na ciepłym silniku falują obroty a po odłączeniu tego ustrojstwa przestają .

  11. #10
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    A co sie dzieje jak odłączysz ten elektrozawór co jest z tyłu pąpy?

  12. #11
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    1. Po odłączeniu tego korektora od strony silnika [3] (wtyczka jednopinowa) silnik zaczyna kopcić i "pyrkać"
    2. Po odłączeniu tego elektromagnesu [1] (wtyczka dwupinowa) nic sie nie dzieje - stąd wnioskuję, że może coś z nim być nie tak
    3. Obroty nie falują zbytnio
    4. odpalanie po nocy to istna tragedia, trzeba niejako "rozbujać" silnik rozrusznikiem odpalając oczywiście na pełnym gazie




  13. #12
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    To ten korektor 1 masz walnięty jak masz jak to sprawdz go rozłącz tą wtyczkę i na nie pracującym silniku sprawdz czy po podłączeniu do niego napjęcia pyknie.

  14. #13
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    sprawdzę to jutro, przy załączeniu zapłonu niby słychać pykanie, ale jestem coraz bardziej pewny że to on [1] jest winowajcą gdyż korektor [3] już był wymieniany na nowy i nic to nie dało

  15. #14
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    To sprawdz i napisz.Możesz też na pracującym silniku podać mu napjęcie i zobaczyć jaka bendzie reakcja.

  16. #15
    Problem rozwiązany (chyba), uszkodzony kabel od 4 (czujnik temperatury silnika dla ecu), dla objaśnienia lokalizacji 6 to termostat.



    po połataniu kabelka, obroty stabilne po staremu.

    "charizmatic" nie wiem czy wymieniałeś świece, ale proponuję od tego zacząć, jeżeli szukasz rozwiązania swojego problemu z odpalania ,bo patrząc na tendencje tego forum, to wymienisz pół silnika a świec nie ruszysz bo przecież się żarzą ..., przy wymianie uważaj żeby rdzenia świecy nie przekręcić, bo po takim zabiegu świeca do śmieci.

  17. #16
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    ciężkie palenie zaczęło się na 2 dni przed przeskoczeniem paska na pompie wtryskowej, potem wymieniłem cały rozrząd + pompę wody oraz paski klimy,alternatora, pompy wspomagania; potem do wymiany poszły świece żarowe i końcówki wtrysków (gościu stwierdził że niepotrzebnie bo stare jeszcze były "w miare") a potem jeszcze korektor, ostatnio mi gościu sprawdzał luzy na zaworach i ponoć wszystko było w normie, także możliwości już się powoli kończą

  18. #17
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    Dobra, dzisiaj przystąpiłem do sprawdzenia tego elektromagnesu [1], wykręciłem go, przy okazji połamały się kabelki przy wtyczce i jeden odpadł, podłączyłem na krótko i dostałem dawkę paliwa prosto w twarz, bo wyskoczył taki tłoczek mały co na środku jest, wypłukałem go w ropie, wyczyściłem, polutowałem nowe kabelki i końcówki, jak potrząsnąłem nim to coś tam latało w środku, potem sprawdziłem przejściomierzem (taka piszczałka w mierniku) i stwierdziłem, że jest przejście, opór pokazywał 014; następnie podłączyłem miernik pod kabelki przy wiązce, po załączaniu zapłonu było 12V tak więc chyba ten elektromagnes jest dobry jednak, może mechanik miał rację, może ten korektor [3] mimo że nowy jakiś popsuty jest.
    Czy możliwe że ten elektromagnes przepuszcza lewe powietrze do pompy?
    Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

  19. #18
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    To elektromagnes jest ok z tego co piszesz a sprawdzałem to u siebje ten elektromagnes to wychodzi na to że jest załączany tylko jak silnik jest zimny później po osiągnięciu tęperatury wyłącza sie i jak napisał kolega kolecb2 po nagrzaniu silnika i odłączeniu elektromagnesu nic sie nie dzieje,a jak zimny obroty troszke spadają i nierówna praca i kopcenie.Jak moje autko ostygnie to odłącze ten korektor kąta wtrysku i zobacze jake będą objawy jak takie jak u ciebje to bendziesz miał problem rozwiązany.

  20. #19
    Zielony listek Awatar wacha
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Focus
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    Biele
    Dziś rano odłączyłem ten korektor kąta wtrysku i odpalił normalnie tylko troche nierówno pracował wjęc to też masz ok.A jak ci przeskoczył rozrząd to w jaki sposób był ustawjany bo to pewnie jest źle ustawjone bo jnnych morzliwości chiba już nie ma.
    Był orion 1,6Di mondeo 1,8TD jest focus 1,8TDDI

  21. #20
    Kursant Awatar charizmatic
    Imię
    Arek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    chwilowo brak
    Od
    26 Feb 2009
    Mieszka w
    z lasu
    hmm, mówisz, że po odłączeniu korektora odpalił normalnie?? hmm, tak mi gościu od pomp też powiedział, że jak to nie korektor to musi być rozrząd, chociaż koleś który robił rozrząd zarzeka się, że dobrze zrobił (robił na blokady), chyba pojadę sprawdzić ten rozrząd do dobrego fachowca, bo jeszcze wyjdzie na to, że dokupię jeszcze jeden korektor i to nic nie pomoże :P żeby to było tylko pyrkanie to pół biedy ale to odpalanie rana to przegięcie

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Numer pompy wtryskowej
    By chumar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 00:46
  2. [TDDi MKIII] Wyciek z pompy wtryskowej
    By Rom in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 00:03
  3. [TDCi MKIII] Wyciek z pompy wtryskowej
    By jarcon03 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 18:41
  4. [TD MkII] wymontowanie pompy wtryskowej
    By sirius1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 13:33
  5. [MkI] Ustawienie pompy wtryskowej w MK1 1,8 TD
    By kpt in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-03-2006, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów